آیا سگ خرگوش را می خورد؟

پت شاپ آتاپت: احتمالاً وقتی برای اولین بار با سگ شکاری خود ملاقات می‌کنید تا به طور تصادفی یک خرگوش را بخورد، سؤالات زیادی خواهید داشت. شاید بخواهید بدانید چرا سگ خرگوش را می‌خورد. همچنین ممکن است بخواهید عواقب احتمالی خوردن خرگوش توسط سگتان را بدانید.

سگ خرگوش را می خورد؟
سگ خرگوش را می خورد؟

همچنین ممکن است بخواهید بدانید چه کاری می‌توانید انجام دهید تا جلوگیری کنید از خوردن خرگوش توسط سگتان در آینده، اگر سگ خود را در حال خوردن مدفوع خرگوش بیابید باید چه کاری انجام دهیم؟ ، برای یافتن پاسخ این سوالات و سایر سوالات مرتبط در ادامه مطلب همراه ماه باشید.

خوردن یک خرگوش طبیعی است، اما اگر سگ یک خرگوش کامل را بخورد، خطر ابتلا به انگل‌هایی مانند کرم نواری خرگوش وجود دارد. کیست کرم نواری که عمیقاً در بافت عضلانی خرگوش فرو رفته است شایع است. دامپزشکان به طور معمول کرم‌زدایی کرم نواری را برای سگ‌هایی که خرگوش می‌خورند توصیه می‌کنند.

همچنین شما میتوانید از ضفحه: غذای خرگوش دیدن فرمایید.

آیا خوردن خرگوش برای سگ‌ها طبیعی است؟

به عبارت دیگر آیا سگ‌ها به طور معمول خرگوش می‌خورند؟ پاسخ بله است. خرگوش‌ها از جمله حیواناتی هستند که سگ‌ها اگر اهلی نمی‌شدند به طور طبیعی طعمه آن‌ها می‌شدند. هزاران (اگر نه میلیون ها) سال قبل از اهلی شدن، سگ‌ها خرگوش‌ها را شکار می‌کردند. بنابراین خوردن خرگوش برای سگ‌ها طبیعی است. در واقع خوردن خرگوش برای سگ‌ها غریزی است.

طبیعی است که سگ‌ها خرگوش بخورند به این معنی نیست که درست یا کامل است. خرگوش‌ها (به ویژه خرگوش‌های وحشی) اغلب حامل انگل‌ها و میکروب‌هایی هستند که می‌توانند آسیب زیادی به سگ‌ها وارد کنند. بنابراین خوردن خرگوش برای سگ‌ها ایده آل نیست. طبیعی است، اما کامل نیست.

آیا خوردن خرگوش برای سگ‌ها طبیعی است؟
آیا خوردن خرگوش برای سگ‌ها طبیعی است؟

آیا کشتن خرگوش توسط سگ طبیعی است؟

بله، کشتن خرگوش توسط سگ کاملا طبیعی است. به یاد داشته باشید که اگر سگ‌ها اهلی نشده بودند، آن‌ها همچنان حیوانات وحشی بودند، شکار طعمه مانند خرگوش غریزه است. آن‌ها هنوز به طور طبیعی تمایل به کشتن حیواناتی مانند خرگوش دارند.

ممکن است بپرسید «آیا سگ‌ها با بی‌میلی خرگوش‌ها را می‌خورند؟» به عبارت دیگر، آیا سگ‌ها خرگوش‌ها را به دلیل دریافت نکردن پروتئین کافی می‌خورند؟ پاسخ در اینجا عمدتاً این است: سگ‌ها خرگوش می‌خورند زیرا از انجام آن لذت می‌برند. حتی بهترین سگ‌های تغذیه شده و مراقبت شده همچنان تمایل به کشتن خرگوش دارند.

البته تصویر سگ در حال خوردن خرگوش می‌تواند دلخراش باشد. اما همانطور که شیر را به خاطر کشتن گورخر سرزنش نمی‌کنید، سگ را هم نباید سرزنش کنید.

سگ خرگوش خوار
سگ خرگوش خوار

شما نباید سگ را به خاطر کشتن خرگوش سرزنش کنید: زیرا فقط طبق غرایز طبیعی خود عمل می‌کند.

اگر شما هم یک خرگوش نگهداری می‌کنید، ممکن است از خود بپرسید: «آیا سگ من خرگوش من را خواهد خورد؟» و متأسفانه پاسخ این است که این خطر وجود دارد که او این کار را انجام دهد.

ممکن است یک سوال در اینجا مطرح شود: چرا سگ‌ها خرگوش می‌خورند؟ و پاسخ ساده این است که سگ‌ها خرگوش‌ها را می‌خورند زیرا گوشت آن‌ها را فوق العاده می‌دانند. علاوه بر این، در طبیعت خرگوش‌ها جزو معدود حیوانات کوچکی هستند که سگ‌ها می‌توانند با موفقیت شکار کنند. به این ترتیب، اگر متوجه شدید که سگ شما در حال خوردن یک خرگوش است، باید همه چیز را در چشم‌انداز درست قرار دهید. شما باید درک کنید که او فقط مانند یک سگ معمولی رفتار می‌کند. او به یک «خون آشام» یا چیزی شبیه به آن تبدیل نکنید.

چگونه از خوردن دوباره خرگوش توسط سگ جلوگیری کنیم؟

برای اینکه سگ خود را از خوردن خرگوش منع کنید، سعی کنید از او در برابر مکان‌هایی که ممکن است با آن‌ها ملاقات کند محافظت کنید. اگر در حین راه رفتن با سگ خود با خرگوش برخورد کردید، توجه سگتان بلافاصله به خرگوش جلب می‌شود. چیزی که در اینجا می‌توانید استفاده کنید این است که توجه را تغییر دهید تا سگ تمرکز بیش از حد روی خرگوش را متوقف کند. اگر متوجه شدید که سگ شما در حال تعقیب یک خرگوش است، دستور «نه» را صادر کنید و محل را ترک کنید.

علائم سگ در حال خوردن خرگوش

هنگامی که متوجه شدید که سگ شما در حال خوردن خرگوش است، علائمی که باید مراقب آن باشید علائم مربوط به ناراحتی معده است. موارد رایج در این دسته مواردی مانند استفراغ، اسهال، حالت تهوع، بی‌حالی و غیره است.

اگر سگ در اثر خوردن خرگوش دچار عفونت شده باشد چه؟ در این صورت خود را از طریق ضعف، بی‌اشتهایی، لرزش، قرمزی چشم و… نشان می‌دهد. این نوع علائم نیاز به توجه فوری دامپزشک دارد.

آیا سگ من می‌تواند از خوردن مدفوع خرگوش بیمار شود؟

بعید است که سگ شما از خوردن مدفوع خرگوش بیمار شود. اما اگر انگل‌هایی (مانند کرم نواری) در مدفوع خرگوش وجود داشته باشد، می‌توانند وارد سگ شوند.

در بسیاری از عفونت‌های کرم نواری سگ، منشا معمولاً جایی است که سگ مدفوع خرگوش‌هایی را می‌خورد که دارای کرم نواری هستند. مشکل پیچیده است. وقتی یک سگ مدفوع خرگوش را با حتی یک تخم کرم نواری می‌خورد، عفونت مادام العمر می‌تواند از همان جا شروع شود.

برعکس، آیا سگ‌ها می‌توانند مدفوع خرگوش ایمن را بدون اینکه بیمار شوند بخورند؟ پاسخ بله است. بیشتر اوقات، وقتی سگ‌ها مدفوع خرگوش را می‌خورند، بیمار نمی‌شوند. سگی که مدفوع خرگوش می‌گیرد به جای قاعده استثناست.

سگی مدفوع خرگوش را خورد، حالا مریض شده است

اگر سگ شما مدفوع خرگوش را خورده و اکنون بیمار است، باید با دامپزشک خود مشورت کنید. احتمالا معده سگ به مدفوع خرگوش واکنش بسیار بدی نشان داده است. یا میکروب‌های خاصی در مدفوع خرگوش وجود داشت.

در هر صورت، توجه دامپزشک ضروری است: به خصوص اگر به نظر می‌رسد علائم بدتر می‌شود. پس از درمان، باید روی نحوه جلوگیری از خوردن مدفوع خرگوش توسط سگ تمرکز کنید. در غیر این صورت خود را در حلقه بی‌پایان سگی خواهید دید که مدفوع خرگوش را می‌خورد و بیمار خواهید شد.

جمله آخر برای سگی که خرگوش می‌خورد

احتمال اینکه سگ خرگوش بخورد خیلی بد نیست. سگ‌ها یکی از شکارچیان خرگوش هستند که خرگوش‌ها از آن می‌ترسند. بیشتر سگ‌هایی که خرگوش می‌خورند بعد از آن هیچ عارضه نامطلوبی را تجربه نمی‌کنند. اما موارد نادری وجود دارد که انگل‌ها از خرگوش به سگ می‌پرند در حالی که سگ‌ها خرگوش می‌خورند.

1.7/5 - (12 امتیاز)

1 دیدگاه برای “آیا سگ خرگوش را می خورد؟

  1. محمد گفته:

    سلام من ی سگ اشپیتز المانی تربیت شده خانگی دارم
    و یک خرگوش دارم اصن رابطه خوبی نداره
    راهی برای جلوگیری از اتفاق بدتر هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *