همه چیز درباره گرما و جفت گیری گربه ها

پت شاپ آتاپت: دوره فحلی در گربه ها می تواند برای هر گربه متفاوت باشد. از آنجایی که آنچه در مورد این موضوع به طور گسترده شناخته شده است همیشه منعکس کننده حقیقت نیست، به خصوص کسانی که برای اولین بار صاحب گربه می شوند ممکن است اطلاعات اشتباهی در مورد دوره فحلی داشته باشند. در گربه ها، فحلی و بزرگسالی در نر و ماده متفاوت است.

جفت گیری گربه ها

اگرچه سن 6 تا 12 ماهگی برای گربه برای ورود به بلوغ و نشان دادن اولین علائم گرما ایده آل در نظر گرفته می شود، این دوره بسته به نژاد گربه می تواند تا 4 ماه طول بکشد یا تا 18 ماه افزایش یابد. دوره گرمایی گربه در واقع دوره معتبرتری برای گربه های ماده است.

گرچه گربه های نر در برخی مواقع از سال تمایل بیشتری به جفت گیری دارند، اما این دوره باید در گربه های ماده بررسی شود.

چیزهایی که درباره عصبانیت گربه باید بدانید

دوره فحلی اساساً به عنوان دوره ای بیان می شود که گربه ماده آماده جفت گیری است. دوره فحلی بسته به عوامل زیادی متفاوت است.

اما اساساً در این دوره، گربه های ماده رفتارهایی انجام می دهند که به گربه های نر نشان می دهد که آماده جفت گیری هستند.

رفتارهایی مانند میو بلند، حرکاتی که برای جلب توجه انجام می شود، ایستادن دائمی دم و ناحیه باسن، افزایش میل به بیرون رفتن و ترشح بو با پاشیدن ادرار از جمله تغییرات رفتاری است که در دوره فحلی گربه با شدت های مختلف با آن مواجه خواهد شد.

در طول دوره گرمای گربه، رفتار ماده ها بسیار بارزتر است. وقتی گربه های نر به بلوغ می رسند، به محض اینکه گربه ماده آماده شد، آماده جفت گیری می شوند. دوره گرما در گربه های ماده کاملاً شدید است.

بیشتر گربه های ماده هر ۲ تا ۳ هفته یک بار گرما را تجربه می کنند. به همین دلیل، اگر از گربه های ماده انتظار بارداری وجود نداشته باشد، نباید از عمل عقیم سازی غافل شد.

گربه های نر مانند گربه های ماده علائم گرمای شدید را نشان نمی دهند. اساساً یک گربه نر همیشه آماده جفت گیری است.

با این حال، انتظار می‌رود که گربه‌های نر در این دوره‌ها ستیزه‌جو و تهاجمی‌تر باشند، زیرا تمایل آنها برای جفت‌گیری بین سپتامبر و مارس بیشتر است.

دوره فحلی دوره ای است که در آن حرکات گربه ها دستخوش تغییرات جدی شده و تمایل به فرار از خانه تشدید می شود.

با این حال، لازم است در این فرآیند بسیار مراقب باشید، زیرا فرار از خانه ممکن است باعث آسیب یا بیماری گربه شود. اگر گربه نمی‌خواهد به دلیل اتفاقاتی که در خارج از آن پیش می‌آید آسیبی ببیند، قطعاً باید عملیات عقیم‌سازی در دستور کار قرار گیرد.

در هنگام عصبانیت گربه چه کنیم؟

دوره فحلی دوره بسیار سختی برای صاحبان گربه است. با افزایش میو در این دوره، تلاش برای ترک بو و فرار از خانه تجربه چالش برانگیزی برای صاحبان گربه خواهد بود. در هنگام فحلی گربه چه باید کرد؟ پاسخ روشنی برای سوال وجود ندارد.

اگر نمی‌خواهید گربه‌تان باردار شود یا می‌خواهید احتمال دویدن گربه نر به خیابان و دعوای دائمی آن را از بین ببرید، بهترین قدم عقیم کردن است. برای این مرحله لازم است با دامپزشک مشورت شود و زمان مناسب برای عمل استریلیزاسیون مشخص شود.

برخی از صاحبان گربه در گرفتن این تصمیم مشکل دارند. صاحبان حیوانات خانگی ممکن است مایل به انجام این عمل نباشند، به خصوص اگر دوره فحلی گربه کوتاه باشد. با این حال، نباید فراموش کرد که دوره گرمایی گربه ها می تواند بین 3 تا 20 روز طول بکشد.

چیزهایی که درباره جفت گیری گربه باید بدانید

جفت گیری در گربه ها در صورت عدم وجود مشکلات سلامتی منجر به بارداری می شود. دلیل اصلی این امر این است که تخم های گربه در گرما تحریک می شوند و با جفت گیری تخمک گذاری آغاز می شود.

جفت گیری گربه چند روز طول می کشد؟

برای اینکه گربه ماده باردار شود باید در یک دوره 24 ساعته که در گرما است 3 تا 4 بار جفت گیری کند. در پایان این فرآیند مشاهده می شود که علائم عصبانیت گربه شروع به کاهش می کند.

بنابراین، جفت گیری می تواند در یک دوره 24 ساعته کامل شود. در گربه ها، بارداری می تواند در نتیجه جفت گیری با بیش از یک نر مختلف رخ دهد.

جفت گیری چندگانه دلیلی است که مادر فرزندانی رنگارنگ به دنیا می آورد. به همین دلیل، نگه داشتن گربه نر و گربه ماده در جفت گیری گربه های اصیل برای چند روز در کنار هم مهم است.

به این ترتیب تعداد جفت گیری مورد نیاز برای بارداری با اجرا بین همان گربه ها تکمیل می شود و به این ترتیب خشم گربه ماده خاتمه می یابد.

جفت گیری گربه چگونه اتفاق می افتد؟

در طول جفت گیری در گربه ها، گربه نر ممکن است گردن گربه ماده را گاز بگیرد و جراحات جزئی ایجاد شود. گربه ماده که در هنگام جفت گیری گربه در گرما است، ملکه یا ملکه نیز نامیده می شود که با توقف، تماس خاصی برای جفت گیری می کند.

این وضعیت خاص لوردوز نامیده می شود و برای تسهیل جفت گیری مهم است.

جفت گیری گربه در این موقعیت انجام می شود. پرورش دهندگان گربه می توانند روش های مختلفی را برای اطمینان از جفت گیری موفق امتحان کنند.

معمولاً گربه های نر عقیم شده توسط وازکتومی در کنار گربه های ماده برای تحریک تخمک گذاری باقی می مانند.

بارداری و تولد در گربه ها

در عرض 20 تا 50 ساعت پس از جفت گیری به اندازه کافی برای اطمینان از تخم ریزی در یک دوره 24 ساعته رخ می دهد. یک دوره تقریباً 24 ساعته برای بارور شدن تخمک وجود دارد.

پس از لقاح، تخمک در عرض 12 روز در دیواره رحم کاشته می شود. بارداری در گربه ها تقریباً 63 تا 67 روز طول می کشد.

قبل از زایمان، گربه ها کاهش قابل توجهی در دمای بدن را تجربه می کنند و گربه برای یافتن یک مکان تاریک حرکت می کند. در عین حال، اگر گربه مادر غذا را متوقف کند، می توانید مطمئن باشید که زایمان به زودی اتفاق می افتد.

تنها بودن گربه مادر در بدو تولد انتخاب درستی است اما رعایت زایمان بدون ایجاد مزاحمت برای گربه ضروری است.

اگر نوزاد دوم تا نیم ساعت پس از تولد نوزاد اول نیامد، ممکن است لازم باشد در زایمان مداخله شود.

3.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *