چگونه از دندان های سگ مان مراقبت کنیم؟

پت شاپ آتاپت: مطمئن باشید که سلامت دندان ها برای ما انسان ها به همان اندازه برای سلامت سگ مان مهم است. مسواک زدن برای ما کار آسانی است، اما از آنجایی که سگ ما نمی تواند چنین عادتی را با پنجه های خود به دست‌آورد، وظیفه ما این است که به فکر سلامت دندان های او باشیم.

اگر از یک سالگی به طور مرتب دندان های سگ هایمان را مسواک بزنیم، به مرور زمان از سایر مشکلات سلامتی جلوگیری می کنیم. سگ ما در آینده با توجه به دندان هایش مشکلی از نظر سلامتی نخواهد داشت و هزینه مالی و معنوی این موضوع را نخواهیم پرداخت. با خمیردندان و مسواک های مخصوصی که برای سگ خود می خرید می توانید به راحتی این کار را اجرا کنید و هنگامی که دوست پشمالوی شما به آن عادت کند، به یک فعالیت سرگرم‌کننده برای هر دوی شما تبدیل می شود.

سلامت دندان سگ

حال بیایید فهرست نکاتی را که در مراقبت از دندان های سگ خود باید به آن ها توجه کنیم، شروع می کنیم.

برای مراقبت از دندان های سگ، باید مسواک و خمیر دندان مخصوص سگ ها را خریداری کنید. برای مراقبت از دندان سگ خود می توانید کیت های مراقبت از دندان را که به صورت مجموعه در سایت آتاپت نیز به فروش می رسد را بررسی کنید. مواد تشکیل دهنده خمیردندان های سگ برای سگ ها بی خطر است و همچنین خمیردندان هایی با طعم غذا نیز وجود دارد. در صورت امکان مسواک زدن باید بعد از هر وعده غذایی انجام شود.

مسواک ها و اسفنج های مختلفی برای مسواک زدن دندان های دوست پشمالوی شما وجود دارد. البته نکته مهم این است که تصمیم بگیرید چه اسباب بازی دندانی که برای دهان سگ شما مناسب است و با کدام یک می توانید آسان تر دندان های سگ خود را راحت تر مسواک بزنید.

هنگامی که جرم دندان رخ می دهد، دامپزشکان تصمیم می گیرند آن را تمیز کنند. در صورت وجود عفونت در ناحیه دهان، درمان دارویی یا راه حل های آماده را برای آن توصیه می کنند.

اگر سگ شما دوست ندارد مسواک بزند، استخوان های مصنوعی نیز برای بهبود دندان ها در دسترس هستند. محصولات ویژه ای در بازار وجود دارد که از تشکیل جرم و ساختار دندان محافظت می کند.

به منظور جلوگیری از جرم دندان که یکی از مشکلات اصلی سگ ها است، جویدن منظم استخوان های گاو که به راحتی شکسته می شوند بسیار مفید است و همچنین برای استحکام دندان ها نیز مفید است.

قطعاً نباید از خمیردندان های تولید شده برای انسان برای تمیز کردن دندان سگ ها استفاده کنید. اگر از خمیردندان های تولید شده برای انسان برای سگ ها استفاده می شود، باید در نظر داشت که موادی که ممکن است برای سگ ها سمی باشد، باعث بیماری سگ از طریق خمیر دندان شود.

مسواک های مخصوص سگ ها به گونه ای طراحی شده اند که کوچکتر، بسیار نرم و مناسب برای دهان سگ شما باشند. مسواک هایی که می توانید با گذاشتن آن بر روی انگشت خود استفاده کنید، به دلیل استفاده راحت از آن ها، بیشتر مورد پسند صاحبان سگ ها است.

عادت کردن سگ‌ها به مسواک زدن کار چندان سختی نیست. زیرا خمیردندان هایی که مخصوص سگ ها تولید می شوند طعم هایی دارند که سگ شما آن را دوست خواهد داشت.

برای برخی از سگ‌ها، شروع کار با اسفنج یا اسباب بازی های مخصوص این کار به جای مسواک آسان‌تر است.

دوست پشمالو خود را آزار ندهید زیرا هر عادت مدتی طول می کشد. نگذارید عجله برای هیچ یک از شما به شکنجه تبدیل شود. اگر بتوانید با عشق ورزیدن که گویی در حال بازی کردن است، کاری کنید که او این عادت را به دست‌آورد، آنقدر که فکر می کنید سخت نخواهد بود. در غیر این صورت، اگر شروع جبازی و مبارزه کنید، او را از این فعالیت دور خواهید کرد.

صبورانه صبر کن همانطور که به آن عادت می کنید، این یک فعالیت آسان تر و دوست داشتنی تر برای هر دوی شما خواهد بود.

برای برخی از سگ ها، شروع مسواک زدن با اسفنج راحت تر و مفیدتر است. اینها هر دو نرمتر از مسواک هستند.

اجازه دهید سگتان هنگام مسواک زدن انگشتانتان را لیس بزند، و وقتی طعم خمیر دندان را می‌چشد، او را تحسین کنید و سرش را نوازش کنید و بگویید خوب است. اما اگر سگ شما خمیر دندان را دوست ندارد، فراموش نکنید که طعم دیگری از خمیر دندان را امتحان کنید. این ممکن است چند روز برای مرحله اول نیاز داشته باشد. شما باید مطمئن شوید که سگ شما خمیر دندان را دوست دارد.

قبل از شروع مسواک زدن، مقدار کمی خمیر دندان را روی نوک انگشت خود قرار دهید و آن را به آرامی روی دندان های جلویی سگ خود بمالید. دندان های جلویی راحت ترین دندان ها برای تمیزکاری هستند و این به شما امکان را می دهد تا تمرین کنید. البته یادتان نرود که در حین انجام این کارها از سگ خود تمجید کنید و اگر در حین انجام این کار با اسباب بازی و بازی به او جایزه بدهید، کار شما راحت تر می شود.

ممکن است طول بکشد تا سگ شما به موهای مسواک عادت کند. پس بگذارید دوستتان خمیر روی مسواک را لیس بزند تا راحتتر به سطح مسواک عادت کند.

وقتی مسواک زدن دوست پشمالو خود را شروع می کنید، با او ملایم باشید، می توانید به آرامی از کناره ها، از دندان های جلو تا عقب، مسواک بزنید. شما نیازی به مسواک زدن داخل دندان ها ندارید. با توجه به پذیرش مسواک زدن دندان های سگ خود، می توانید به تدریج تعداد دندان های خود را افزایش دهید. همانطور که در ابتدا گفتیم عجله نکنید، صبور باشید. به تدریج نزدیک شوید.

اگر این فرآیندها را با پاداش و بازی به مدت یک هفته تکرار کنید، سگ شما این عادت را پیدا می کند و در هفته های آینده آن را مانند یک بازی می خواهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *