آنچه باید در مورد عصبانیت گربه بدانید

پت شاپ آتاپت: دوره فحلی گربه دوره ای است که گربه های ماده که عمل عقیم سازی را انجام نداده اند به دلیل آمادگی برای جفت گیری در فواصل زمانی مشخص وارد آن می شوند.

عصبانیت گربه

گربه های نر دوره گرمایی خاصی ندارند. گربه های نر پس از رسیدن به سن بلوغ در هر زمانی آماده جفت گیری هستند و بر این اساس همه رفتارهای آنها تغییر می کند.

به همین دلیل لازم است ضمن پرداختن به دوره گرمایی گربه ها، به علائم و معانی که در گربه های ماده رخ می دهد نیز پرداخت.

برای تمام گربه های نر که به سن بلوغ رسیده اند، رفتارهای مشابهی در دوره تا زمان عقیم سازی مشاهده می شود.

البته نباید فراموش کرد که شخصیت هر گربه و بر این اساس، الگوهای رفتاری ممکن است متفاوت باشد.

سوالات متداول درباره عصبانیت گربه

دوره فحلی دوره ای است به نام فحلی یا چرخه تولید مثل که گربه ها پس از رسیدن به بلوغ تجربه می کنند. با این حال، این دوره اغلب به عنوان دوره خشم شناخته می شود.

دوره خشم چه زمانی شروع می شود؟

این دوره زمانی شروع می شود که گربه ها به بلوغ می رسند. زمان رسیدن به بلوغ برای هر گربه متفاوت است. بسته به نژاد گربه، این دوره می تواند بین 6 ماه تا 18 ماه متغیر باشد. به طور کلی، انتظار می رود که بین 8-10 ماه وارد اولین دوره فحلی شود.

دوره خشم چند بار تجربه می شود؟

یک گربه ممکن است بیش از یک چرخه گرما در طول فصل تولید مثل داشته باشد. فصل تولید مثل با توجه به عوامل جغرافیایی متفاوت است. به عنوان مثال، فصل تولید مثل گربه هایی که در نیمکره شمالی زندگی می کنند از ژانویه آغاز می شود و تا پاییز ادامه می یابد.

فصل تولید مثل برای گربه هایی که در مناطق گرمسیری زندگی می کنند می تواند در تمام طول سال ادامه یابد، وضعیت مشابهی برای گربه هایی که در خانه زندگی می کنند صدق می کند.

فصل تولید مثل / فحلی چقدر طول می کشد؟

دوره فحلی گربه به طور متوسط ​​6 روز طول می کشد. البته این دوره ممکن است از گربه ای به گربه دیگر متفاوت باشد. اگر گربه ها در این دوره جفت گیری کنند، متوسط ​​دوره گرما تا 9 روز افزایش می یابد.

چگونه متوجه شوید که گربه شما در گرما است؟

اگر گربه شما عقیم نشده باشد، در فواصل زمانی معینی وارد یک دوره گرما می شود. اگرچه علائم فحلی گربه مشابه است، اما مشاهده این علائم به روش های مختلف در هر گربه امکان پذیر است.

زمان مناسب برای باردار شدن گربه چیست؟

اگر گربه در هر زمانی در طول دوره گرما جفت گیری کند، ممکن است باردار شود. هنگامی که جفت گیری در گربه ها اتفاق می افتد، ترشح تخم تحریک می شود.

بسیاری از گربه های ماده برای اینکه حاملگی اتفاق بیفتد نیاز به جفت گیری 3-4 بار در 24 ساعت دارند. برخی از گربه ها ممکن است با بیش از یک گربه نر جفت گیری کنند. این بدان معنی است که فرزندان متولد شده باید دارای پدرهای متفاوت باشند.

آیا ورود یک دوره گرما قبل از عقیم کردن برای گربه ها مفید است؟

بسیاری از صاحبان گربه‌ها هستند که می‌خواهند مطمئن شوند که گربه‌هایشان جفت می‌شوند، باردار می‌شوند و بچه‌دار می‌شوند، به طور خلاصه، قبل از عمل عقیم‌سازی «این حس را برای یک بار هم تجربه کنند».

با این حال، رفتن گربه به گرما یا زایمان هیچ فایده ای ندارد. اگرچه اعتقاد بر این است که گربه‌های ماده پس از زایمان مهربان‌تر و دوستانه‌تر خواهند بود، اما این نیز ادعایی معتبر نیست.

چگونه دوره خشم گربه را درک کنیم؟

پرحرف تر از معمولی

قابل توجه ترین علامت که در طول دوره فحلی گربه ادامه می یابد، صدای گربه بسیار بلندتر از حالت عادی است. این صداها را می توان ندای جفت گیری گربه در گرما نیز نامید.

گربه ها در این دوره بیشتر میومیو می کنند و حتی صداهایی که از آنها تولید می شود می تواند به عنوان گریه یا ناله درک شود. این صداها می توانند در طول شب ادامه داشته باشند و باعث بیدار شدن افراد ساکن در خانه شوند.

برخی از گربه ها همیشه پرحرف هستند. به همین دلیل، باید با در نظر گرفتن حالت و نگرش کلی گربه، پرحرفی گربه خود را در هنگام عصبانیت ارزیابی کنید.

نیاز به شفقت

در طول فاز گرما، گربه تمایل بیشتری به مالش دارد تا عطر خود را پخش کند و توجه مورد انتظار خود را جلب کند. بیشتر روی پاها و پاهای شما مالیده می شود. همچنین شروع به لمس بیشتر چیزها می کند تا بوی آن باقی بماند.

تمایل به بیرون رفتن

در طول فحلی، گربه های ماده تمایل دارند به بیرون بروند تا عطر خود را پخش کنند، با یک گربه نر برخورد کنند و جفت گیری کنند.

در حالی که هر گربه کنجکاو می خواهد ببیند در دنیای بیرون چه می گذرد، گربه می خواهد در مرحله گرما با شدت بیشتری به بیرون برود.

اگر فکر می کنید گربه شما در گرما است و اگر از درب گربه استفاده می کنید، قفل درب برای اینکه گربه های نر را به خانه دعوت نکند و از خانه فرار نکند مفید است.

توصیه می شود از یک افسار دوره ای استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که گربه به راحتی در برابر گربه ها برای فرار در طول دوره گرما پیدا می شود.

سبک وضعیت بدن

گربه ها ممکن است در موقعیتی مشابه موقعیت جفت گیری در هنگام گرما بایستند. ایستادن با دم عمودی، باسن به سمت بیرون و بالا از جمله رفتارهای رایج گربه های ماده در هنگام گرما است.

خلق و خوی قابل تغییر

گربه ها در گرما ممکن است در خلق و خوی متفاوت از حالت عادی باشند. در این دوره، گربه شما ممکن است تهاجمی تر، تحریک پذیرتر یا بازیگوش شود.

به همین دلیل باید سعی کرد با تغییری که تجربه می کند همگام شد و فضایی را در اختیار او قرار داد که احساس راحتی کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *