مواردی که پیاده روی سگ را آسان تر می کند

پت شاپ آتاپت: سگ ها باید راه بروند و به توالت بروند. این وضعیت بر شادی آنها تأثیر مثبت می گذارد و رشد ماهیچه ای سالم را فراهم می کند. مواردی وجود دارد که هنگام پیاده‌روی با سگ در بیرون از خانه باید همراه خود داشته باشید.

 پیاده روی سگ

  • سگ ها را باید با یک افسار دور زد. زیرا سگ های خارج از بند می توانند خود و دیگران را به خطر بیندازند. سگ ها با حرکات ناگهانی وقتی از بند خارج می شوند می توانند باعث دردسر شوند. برای این کار باید قلاده ای را انتخاب کنید که مناسب ترین قلاده سگ شما باشد.
  • کیسه های مدفوع مخصوص سگ های ما تولید شده است که در این گشت و گذارها مدفوع می کنند. استفاده از این کیسه های مدفوع برای آلوده نشدن محیط زیست مهم است. سگ ها این غریزه را ندارند که پس از دفع مدفوع مانند گربه ها خاموش شوند. در واقع آنها عادت ندارند به گوشه ای دستشویی بروند. سگ ها در آن لحظه توالت خود را هر کجا که بخواهند انجام می دهند. اگر نمی خواهید توالت سگتان با کسی به هم بخورد و می خواهید محیط را تمیز نگه دارید، حتما باید چند کیسه توالت همراه خود داشته باشید.باید داشته باشی
  • سگ شما ممکن است در پیاده روی های طولانی تشنه باشد. برای جلوگیری از نوشیدن آب ناپاک موجود در محیط، می توانید آن را در آبخوری های سگ حمل کنید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید. کاسه های آب قابل حمل برای سگ های شما هم راحت و هم بسیار ایمن هستند.

رفتن برای پیاده روی با سگ

 پیاده روی با سگ

نگذارید سگتان بلافاصله قبل از شروع راه رفتن از خانه خارج شود، به شما کمک می کند تا توانایی یادگیری اطاعت خود را افزایش دهید. بسیار مهم است که سگ شما به حرف شما در بیرون گوش دهد. در واقع، اغلب از اهمیت حیاتی برخوردار است.

هرگز در پیاده روی با سگ خود عجله نکنید. به طور کلی سعی کنید مکان های آرام و امن را ترجیح دهید. به یاد داشته باشید، در طول پیاده روی نه تنها سگ شما، بلکه شما نیز راه می رود. بنابراین سعی کنید تنفس خود را تنظیم کنید.

مهم است که قلاده مناسب سگ خود را انتخاب کنید. اگر سگ شما بیش از حد افسارش را می‌کشد، می‌توانید از یک مهار برای کمک به آرامش او استفاده کنید. همچنین نباید اجازه دهید سگتان افسار را بکشد. مهم این است که به سراغ شما بیاید، نه شما به آن. حتی می توانید هر بار که نزد شما می آید به او جایزه بدهید. این باعث تقویت پیوند بین شما می شود.

دسته بند شما نباید سفت باشد. نگه داشتن یقه به گونه ای که گویی حمل کیف مفیدترین شکل حمل محسوب می شود. شما می توانید سگ خود را در کنار شما قرار دهید، نه جلوتر. نگه داشتن خود در وضعیت عمودی برای سلامتی شما مفید است.

روش صحیح پیاده روی با سگ

به یاد داشته باشید که شما در حال پیاده روی هستید، نه سگتان. رایج ترین مشکل در حین پیاده روی این است که سگ ها به راحتی می توانند حواسشان پرت شود. در اینجا، واکنش شما به این حواس پرتی بسیار مهم است. شما نباید به سگ خود رهبری بدهید. در حالی که نمی توانید از گیر افتادن او به سگ دیگر یا چیزی جلوگیری کنید، این شما هستید که باید او را از گیر افتادن نجات دهید. می توانید با کشیدن آرام افسار او را راهنمایی کنید. هرگز در مورد آن از زور استفاده نکنید. این ژست در واقع پیامی به سگ شماست. اگر کشیدن ملایم افسار به سگ شما پیام لازم را نمی دهد، سعی کنید تماس چشمی برقرار کنید. فریاد زدن یا عصبانی شدن در بیشتر موارد کارساز نیست.

در واقع، باید اطمینان حاصل کنید که سگ شما هر از گاهی در طول پیاده روی آزاد است. مثلاً در یک مکان امن، پارکی که در آن احساس امنیت می کنید، می توانید بدون اینکه افسارش را بردارید به او اجازه دهید آزادانه پرسه بزند. می‌توانید بین پیاده‌روی‌های ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای استراحت‌های کوتاه ۵ دقیقه‌ای داشته باشید. این حرکت باعث تقویت ارتباط شما با او و همچنین اطمینان از وجود احترام بین شما می شود. حتی اگر سگ شما دوست شما یا حتی دوست شما باشد، دوری از حرف شما گاهی می تواند عواقب ناخوشایندی داشته باشد.

در پایان پیاده روی، درست مانند ابتدای پیاده روی، سگ خود را بلافاصله وارد خانه نکنید. اگر او را در آستانه در منتظر نگه دارید و پس از مدت کوتاهی اجازه دهید به فرمان شما وارد شود، پس از آن احساس راحتی خواهید کرد. سگ شما بعد از مدتی به حرف شما گوش می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *