نکاتی برای اصلاح مو سگ ها

پت شاپ آتاپت: اگرچه تراشیدن سگ معمولاً فرآیندی است که باید توسط افراد حرفه ای انجام شود، اما این فرآیند بسته به شخصیت سگ و درخواست صاحب سگ می تواند در خانه نیز انجام شود.

نکاتی برای اصلاح مو سگ ها

تراشیدن سگ برای برخی از نژادها یک ضرورت است و یک فرآیند مراقبتی است که هم بر اساس سبک زندگی سگ و هم بر اساس ترجیح صاحب سگ انجام می شود.

نباید فراموش کرد که تراشیدن سگ در خانه با مشکلاتی همراه است، اما سگ ها در آداب نظافت با صاحب خود پیوند می خورند و نزدیک تر می شوند.

به همین دلیل، توصیه می کنیم افرادی که می خواهند ارتباط نزدیک تری با سگ خود برقرار کنند، تحقیقات دقیق تری در مورد اصلاح سگ در خانه انجام دهند. در این مقاله در مورد ترفندهایی در مورد این اپلیکیشن به همراه پاسخ به این سوال که چگونه سگ را اصلاح کنیم صحبت خواهیم کرد.

چگونه یک سگ را اصلاح کنیم؟

سگ ها برای داشتن یک زندگی سالم و راحت نیاز به مراقبت منظم دارند. تراشیدن سگ در خانه کاملاً یک تصمیم است که باید با توجه به ترجیح صاحب سگ و ویژگی های شخصیت سگ گرفته شود.

اگر تصمیم دارید سگ را در خانه بتراشید، باید محصولات مورد نیاز خود را برای انجام صحیح این آیین نظافت تهیه کنید. یک ریش تراش خوب یا کلیپر نیاز اصلی شماست.

علاوه بر این، لوسیون های مخصوصی که اصلاح و شانه زدن را تسهیل می کند، شانه ای خوب، شانه ای که مخصوص باز کردن پوست سگ ها طراحی شده است، شامپو و کرم مناسب برای پوست سگ ها از جمله مواردی است که شما نیاز دارید.

سگ خود را قبل از اصلاح مسواک بزنید. برای جلوگیری از گره خوردن، افزایش گردش خون در پوست و حفظ سلامت مو، سگ ها باید مرتب شانه شوند.

شانه زدن قبل از اصلاح نیز بسیار مهم است. سعی کنید موهای درهم تنیده را در طول فرآیند شانه زدن از بین ببرید، در این فرآیند پوست را بررسی کنید و ببینید آیا قرمزی وجود دارد یا خیر، بنابراین قبل از هر اصلاح، یک بررسی معمولی خواهید داشت.

پس از فرآیند اسکن، می توانید به اصلاح تغییر دهید. مراقب باشید که در هنگام اصلاح، آرام بمانید. اگر وحشت کنید یا عصبی شوید، سگ شما نیز آن را احساس خواهد کرد. بنابراین، حتی اگر سعی می کنید مراقب باشید، سعی کنید آرام بمانید.

هنگام تراشیدن سگ در خانه، اول از همه مراقب کوتاه کردن موهایی باشید که از دید سگ جلوگیری می کند و باعث عفونت در ناحیه گوش یا چشم می شود.

سپس موهای روی پنجه ها را کوتاه کنید که به دلیل بلند شدن، در زمان بیرون رفتن سگ، پنجه ها بیش از حد معمول کثیف می شود. در نهایت، می توانید به کوتاه کردن موها به طول های مشخصی ادامه دهید.

چه زمانی سگ ها باید تراشیده شوند؟

نگهداری روتین سگ ها نباید قطع شود. چه زمانی باید سگ ها را با توجه به نژاد سگ و طول رشد مو تراشید؟ پاسخ به سوال متفاوت است. با این حال، مهمترین چیز این است که مراقبت از سگ قطع نشود.

شانه زدن و مسواک زدن منظم، حمام کردن و اصلاح روش هایی هستند که نباید از آنها غافل شد. علاوه بر این، از تمیز کردن مرتب گوش و چشم سگ خود غافل نشوید و در مواقع لزوم کوتاه کردن ناخن های او را نیز فراموش نکنید.

به این ترتیب، هم می توانید سگ خود را هنگام اصلاح راحت تر کنید و هم به دوست پنجه خود کمک کنید تا همیشه سالم و خوشایند باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *