زیباترین سگ های تزئینی

پت شاپ آتاپت: سگ های تزیینی بر خلاف جثه کوچکشان، عموما به خاطر قلب بزرگشان شناخته می شوند. غیرممکن است که وقتی با این سگ ها آشنا می شوید که به خاطر روحیه شجاع و احساس وفاداری بالایی که در زیربنای قد کوچکشان وجود دارد، شگفت زده نشوید.

برخی از سگ های زینتی می توانند کمی بزرگتر از یک فنجان چای باشند.

اگرچه سگ های زینتی کسانی را که برای اولین بار می بینند شگفت زده می کنند، اما نژادهای سگ های زینتی با هر ویژگی که دارند با حس تعجبی که ایجاد می کنند توجه را به خود جلب می کنند.

توی پودل

سگ توی پودل

نژاد سگ معروف به پودل یا پودل در واقع دارای 3 اندازه مختلف است. طبقه‌بندی درون نژادی با توجه به این ابعاد انجام می شود که به آنها استاندارد، مینیاتوری و اسباب بازی می گویند.

به عنوان کوچکترین اندازه خانه و نژاد معروف به پودل اسباب بازی، میانگین وزن سگ ها در محدوده 1.8 تا 4 کیلوگرم است.

این سگ ها که با هوش تیزبین خود جلب توجه می کنند جزو محبوب ترین سگ های زینتی هستند. این نژاد که کاملاً سرگرم‌کننده، اجتماعی است و با بچه ها و سایر حیوانات خانگی به خوبی کنار می آید، با وجود جثه کوچک، با قلب بزرگ خود کاندیدای عزیزی برای تمام خانواده است.

پاسخ به این سؤال که سگ‌های پودل اسباب‌بازی یا سگ‌های زینتی چند سال عمر می‌کنند به این معنی است که می‌توانیم تا ۱۵ سال با این دوستان باهوش وقت بگذرانیم.

مالتیز

سگ مالتیز

اگرچه این نژاد بسیار زیبا و دلسوز به نظر می رسد، اما اغلب دشوار است. چگونه سگ های نژاد مالتیز یا به طور کلی زینتی را تربیت کنیم؟ یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که متناسب با محبوبیت و جذابیت این نژاد است.

اگرچه نژاد مالتی به عنوان یک نژاد بسیار باهوش در میان نژادهای سگ های زینتی توصیف شده است، اما آموزش این سگ ها می تواند بسیار دشوار باشد.

اگرچه سرسختی و هوش بیش از حد آنها آموزش سگ را دشوار می کند و مربی سگ دچار چالش میشود، اما این سگ های بامزه جزو سگ های زینتی مناسب برای زندگی در آپارتمان هستند.

شیتزو

سگ شیتزو

این نژاد که در بین نژادهای سگ زینتی نسبتاً بزرگتر است، سابقه طولانی دارد. این نژاد که می تواند تا 7 کیلوگرم وزن داشته باشد، به دوست داشتنی و وفاداری معروف است.

این نژاد که از قرن هفدهم در خانواده امپراتوری چین رایج بوده است، با موضع نجیب منحصر به فرد خود توانسته است توجهات را به خود جلب کند.

شیهواهوا

سگ شیهواهوا

این نژاد که قدمت آن به دهه 1500 برمی گردد، به وفادار، مهربان، بازیگوش و پرانرژی معروف است. به طور کلی، پاسخ به این سوال که چگونه سگ های زینتی را تربیت کنیم در مورد شیهواهوا صدق نمی کند.

این سگ‌ها که قلب و شجاعتی در مقابل جثه‌شان دارند، نمی‌توانند به راحتی تربیت شوند، زیرا می‌توانند حسود، لجباز و پر سر و صدا باشند. این نژاد که تقریباً 3 کیلوگرم وزن دارد، عمری طولانی دارد.

پامرانیان

سگ پامرانیان

این سگ ها که به عنوان کوچکترین نژاد اسپیتز نیز شناخته می شوند، به خاطر آرامش خود شناخته می شوند، اما با بچه های کوچک و حیوانات خانگی به خوبی کنار نمی آیند.

آنها می توانند نگهبانان خوبی باشند زیرا تمایل زیادی به پارس کردن دارند. این سگ ها که میانگین وزنی بین 1.6 تا 3.1 کیلوگرم دارند پوم نیز نامیده می شوند.

انتظار می رود این نژاد که نزد ملکه ویکتوریا انگلستان محبوب شد، تقریباً 16 سال زندگی سالمی داشته باشد، اگرچه مشکلات تنفسی آشکاری دارد.

پیکینیز

سگ پیکینیز

میانگین وزن این نژاد که در بین گونه های سگ های زینتی نسبتاً بزرگتر است، 6 تا 7 کیلوگرم است.

این سگ ها که به لپ داگ معروف هستند، به سختی تربیت می شوند و به راحتی می توان از آنها در آپارتمان ها نگهداری کرد، زیرا تمایلی به پارس کردن ندارند. میانگین طول عمر سگ های زینتی بیشتر از سگ های نژاد متوسط ​​و بزرگ است.

اگرچه پاسخ به این سوال که سگ های زینتی چند سال هستند معمولاً 12-14 سال است، اما در مورد نژاد پیکینیز این مدت می تواند تا 16 سال باشد.

سگ های زینتی چگونه شکل گرفتند؟

تعریف سگ زینتی یک تعریف کلی است که به طور کلی برای نژادهای سگ کوچک استفاده می شود.

وقتی صحبت از سگ های زینتی می شود، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند سگ های لپ داگ هستند، اما همه سگ های زینتی سگ لپ داگ نیستند.

علاوه بر نژادهایی که در بالا ذکر کردیم، بیش از 40 نژاد سگ زینتی وجود دارد. نمی توان به این سوال که سگ های زینتی چگونه شکل گرفته اند، پاسخ روشنی داد.

برخی از سگ های زینتی، که برخی از آنها اصیل هستند یا از نژادهای پایه محسوب می شوند، نسخه های کوچکتری از سگ های شکاری یا کار نیز هستند. اما بزرگترین سگ های جهان کدامند؟

3.6/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *