باهوش ترین نژاد سگ

پت شاپ آتاپت: سگ ها همیشه بهترین دوست انسان بوده اند. با این حال، ویژگی های هر سگ متفاوت است. ویژگی هایی مانند خوب بودن با کودکان، حیوانات خانگی، عدم نشان دادن نگرش تهاجمی نسبت به غریبه ها یا زندگی در آپارتمان در سگ به سگ دیگر متفاوت است.

چنین ویژگی هایی بر اساس نژاد و تحصیلات اولیه متفاوت است. برخی از نژادهای سگ از نظر هوش با سایر نژادها متفاوت هستند. به طور خاص، هوش برخی از نژادها بسیار شگفت انگیز است.

باهوش ترین نژاد سگ دنیا، بوردر کولی است که نوعی از نژاد کولی است. این نژاد که به نام سگ باهوش لسی نیز شناخته می شود، توانست رتبه اول را در رتبه بندی باهوش ترین سگ جهان کسب کند.

رتبه بندی IQ سگ راه آسانی نیست. با این حال، طبق مطالعات انجام شده، می توان هوش سگ را از دیدگاه های مختلف فهرست کرد.

در سنجش هوشی که روی 200 نژاد مختلف سگ انجام شد، سگ ها بر اساس سرعت یادگیری هر دستوری رتبه بندی شدند.

لیست باهوش ترین سگ ها بسیار شگفت انگیز است

در مطالعات بر روی باهوش ترین نژاد سگ، سگ ها از نظر توانایی آنها در یادگیری و پیروی از دستورات ارزیابی شدند. نژادهایی که در این رتبه بندی جزو 10 سگ برتر هستند و باهوش ترین سگ ها به حساب می آیند می توانند هر فرمانی را با کمتر از 5 تکرار یاد بگیرند و با سرعت 95 درصد دستورات را با موفقیت اجرا کنند. این مراحل تا 6 ادامه دارد.

در سطح 6 حدود 30 مسابقه وجود دارد. این سگ ها هر دستوری را در 100 تکرار یاد می گیرند و پس از یادگیری دستور، میزان اجرای آنها 30 درصد است. با این حال، سرعت اجرای دستور را نباید مستقیماً با هوش مقایسه کرد. این نرخی است که می تواند به نسبت مستقیم با سرسختی سگ متفاوت باشد.

باهوش ترین نژاد سگ: بردر کولی

نژاد بردر کولی

بردر کولی که نژادی بسیار پرانرژی، دوست داشتنی و بازیگوش است، به عنوان سگ هایی شناخته می شود که سال ها وظیفه گله داری گوسفندان را با موفقیت انجام داده اند.

این سگ ها که یکی از 3 زیرگونه نژاد کولی هستند، به لطف اقوامشان که زمانی در سریال های تلویزیونی بازی می کردند، محبوبیت پیدا کردند. با وجود اینکه ستاره سریال، Lasie، یک راف کولی است، او سگی است که با هوش تیزش همه را تحت تاثیر قرار داده است.

پودل

نژاد پودل

اگرچه نژاد پودل که دارای 3 اندازه مختلف است، کاندیدای نسبتاً شگفت انگیزی برای لیست باهوش ترین سگ های جهان است، اما این نژاد با هوش بالای خود توانسته توجه ها را به خود جلب کند.

این نژاد که در فرانسه به عنوان سگ شکاری مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین ضد حساسیت است و توانسته است قلب بسیاری از دوستداران حیوانات را به دست آورد.

برای یافتن اسباب بازی های سگ که با هوش خود جلب توجه می کنند، اینجا را کلیک کنید و با لذت بازی می کنند و هوش آنها را بیشتر می کند.

ژرمن شپرد

نژاد ژرمن شپرد

نژاد ژرمن شپرد به عنوان سگ ژرمن شپرد نیز شناخته می شود، به دلیل موفقیت در کار جستجو و نجات، در عملیات با پلیس یا سربازان شناخته شده است. آنها علاوه بر اینکه یک عضو وفادار خانواده هستند، همراهان خوبی برای فرزندان نیز هستند.

گلدن رتریور

نژاد گلدن رتریور

نژاد گلدن رتریور که به عنوان سگ خندان نیز شناخته می شود، به باهوش بودن، دوستانه بودن و از خود گذشتگی شهرت دارد. اگرچه طلایی ها هوش لازم برای موفقیت در هر زمینه ای را دارند که در آن کار می کنند، مهم است که آموزش خوبی دریافت کنند زیرا به راحتی می توانند خراب شوند.

دوبرمن

نژاد دوبرمن

این نژاد (دوبرمن)که با ساختار بدنی عضلانی و ظریف خود ظاهری بسیار چشمگیر دارد، با هوش خود نیز توانسته نظرها را به خود جلب کند. این نژاد که در رتبه بندی باهوش ترین سگ ها رتبه 5 را دارد به عنوان یک سگ پلیس خوب شناخته می شود.

شتلند شیپداگ

نژاد شتلند شیپداگ

این سگ ها هم نگهبان خوبی هستند و هم دوستان خانوادگی. این نژاد که خیلی خوب با بچه ها کنار می آید در بین باهوش ترین سگ ها رتبه 6 را دارد. این سگ ها که همیشه نسبت به خانواده خود وفادار و محافظ هستند، می توانند رفتار تهاجمی نسبت به غریبه ها داشته باشند.

لابرادور رتریور

نژاد لابرادور رتریور

در میان محبوب ترین نژادهای سگ در آمریکا، لابرادورها ممکن است در نگاه اول هوش خود را نشان ندهند. با این حال، این نژاد که هم به عنوان سگ راهنما و هم به عنوان سگ جستجو و نجات بسیار موفق است، جزو باهوش ترین سگ ها است.

پاپیون

نژاد پاپیون

این سگ ها که بازیگوش، پرانرژی هستند و دوست دارند خانواده خود را با ترفندهای مختلف سرگرم کنند، ساختار گوش بسیار مشخصی دارند. این سگ‌ها که به خاطر گوش‌های پروانه‌مانندشان پاپیلون نامیده می‌شوند، به‌خاطر باهوشی بالا شهرت دارند.

بلادهوند

نژاد بلادهوند

صورت دراز و چروکیده و گوش های درشت و ظاهری آرام که در نگاه اول پر از شوخ طبعی نیست برای کسانی که با این سگ ها ملاقات می کنند کاملا گمراه کننده است. اگرچه انتظار می‌رود که یک بیگل از این نژاد باهوش‌تر باشد، اما با ساختار فعال و چشم‌های گریزانش، Bloodhounds بزرگ‌ترین دلیل فریب دادن ظاهر است.

روتوایلر

نژاد روتوایلر

این نژاد که به عنوان یک سگ نگهبان بسیار موفق با آرواره های قوی، جثه های عضلانی و بزرگ شناخته می شود، در لیست 10 باهوش ترین نژادهای سگ نیز قرار دارد.

این نژاد که نقش بسیار فعالی در تلاش های جستجو و نجات، در عملیات در کنار پلیس و در حفاظت از گله در کنار چوپان ها ایفا می کند، می تواند به عنوان سگ درمانی نیز آموزش ببیند.

اگر می‌خواهید با سگ‌هایی همنشین شوید که با هوش و وفاداری خود جلب توجه کنند، می‌توانید به آگهی‌های رایگان فرزندخواندگی سگ در سایت ما نگاهی بیندازید .

3.6/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *