10 سگ وفادار و افسانه ای برای محافظت از خود

وفاداری یکی از مفاهیمی است که صاحبان سگ بسیار با آن آشنا هستند. با این حال، نباید فراموش کرد که شخصیت و رفتار هر سگ می تواند متفاوت باشد. علاوه بر این، ارتباط فرد با سگ خود و رفتار او با سگ می تواند باعث تغییراتی در میزان وفاداری شود. برای سگ ها، وفاداری ممکن است مانند انسان ها ظاهر نشود. البته با تحقیقات خاصی می توان لیست های مختلفی از نژادهای سگ وفادار تهیه کرد.

در حالی که وفاداری به طور کلی با تعهد در رفتار انسان همراه است، در سگ ها می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک سگ وفادار ممکن است جدایی از صاحب خود را تحمل کند، اما جدایی تأثیری بر وفاداری سگ ندارد. به محض اینکه سگ صاحبش را می بیند، بدون توجه به هر اتفاقی به ایستادن و تعقیب او ادامه می دهد. با این حال، در حالی که برخی از سگ ها نمی توانند جدا شدن از صاحب خود را تحمل کنند، می توانند به غریبه ها نیز بسیار اعتماد کنند. به عنوان مثال، یک سگ حتی برای یک روز هم نمی تواند دوری از صاحبش را تحمل کند، اما ممکن است فقط به این دلیل که دوست دارد سوار ماشین شود، به سمت ماشین غریبه بدود. هنگام ارزیابی وفاداری در سگ ها، همیشه با صاحبش باشید. برای محافظت از صاحب آن، باید به اشکال رفتاری مانند همیشه در حالت آماده باش و همیشه در کنار صاحب آن ایستادن، توجه کرد. سگ های وفادار می توانند از صاحبان خود بسیار محافظت کنند. به همین دلیل، آنها باید هم زودتر آموزش سگ زیر نظر مربی سگ مجرب ببینند و هم با اطمینان از آنها خارج شوند.

در این مقاله لیستی از سگ هایی که به صاحب خود وفادار هستند و در عین حال غرایز محافظتی آنها را نیز ارزیابی می کنیم، تهیه کرده ایم.

سگ ژرمن شپرد

ژرمن شپرد

این نژاد که به عنوان ژرمن شپرد نیز شناخته می شود، به دلیل هوش تیز و هماهنگ با مردم شناخته شده است. سگ ژرمن شپرد که یکی از وفادارترین نژادهای سگ در جهان است، ظرفیت خدمت به عنوان سرباز، پلیس یا سگ جستجو و نجات را دارد. این نژاد که جزو با استعدادترین و باهوش ترین سگ هاست با آموزش صحیح می تواند یکی از وفادارترین نگهبانان دنیا باشد.

سگ بریتنی

بریتنی

این نژاد سرگرم کننده، ملایم، مهربان و پر انرژی از گذراندن وقت با خانواده خود لذت می برد. سگ های بریتنی که از خانواده های خود بسیار محافظت می کنند، علاوه بر اینکه سگ های شکاری خوبی هستند، هرگز از خانواده خود دست نمی کشند و به خاطر بازگشت به خانواده های خود مشهور هستند.

سگ آکیتا

آکیتا

آکیتا احتمالاً نژادی است که با داستان هاچیکو شایسته قرار گرفتن در صدر فهرست سگ های وفادار است. آموزش سگ های آکیتا دشوار است. این نژاد به سرسخت بودن و سرسخت بودن معروف است. اما با آموزش صحیح و یک رابطه خوب، آکیتا یک نگهبان وفادار خواهد بود که هرگز خانواده خود را ترک نمی کند. وفاداری آکیتاها می تواند تا حدودی شدید باشد. هاچیکو که به مدت 9 سال پس از مرگ صاحبش هر روز به ایستگاهی می رفت که صاحبش از قطار پیاده می شد، نمونه خوبی از این وفاداری شدید است. اگرچه آنها جزو سگ های وفادار هستند، اما نباید فراموش کرد که می توانند رفتاری سختگیرانه و تهاجمی نسبت به همه به جز خانواده خود نشان دهند.

سگ لابرادور رتریور

لابرادور رتریور

این سگ‌ها که به‌عنوان بامزه، ملایم، مهربان و بازیگوش شناخته می‌شوند، جایگاه قابل توجهی در میان سگ‌هایی دارند که به خانواده‌شان و به‌ویژه صاحبانشان وفادار هستند. اساسی ترین نیاز این نژاد آموزش در سنین پایین و انجام ورزش زیاد است. به این ترتیب او می تواند پیوند بسیار عمیق تری با خانواده خود برقرار کند.

سگ روتوایلر

روتوایلر

کلمات محبت آمیز، مطمئن، ملایم، محافظ و وفادار احتمالاً برای توصیف روتوایلرها کافی نیستند. این نژاد که در زمره سگ های وفادار به خانواده و به خصوص صاحبش است، محافظی قوی نیز می باشد. آنها از جمله سگ های نژاد بزرگ هستند، آنها می توانند کاملاً سرسخت و با روحیه آزاد باشند به دلیل طبیعتی که به خود اعتماد دارند. بنابراین نیاز به آموزش خوب دارند. آنها بر حفاظت از خانواده و قلمرو خود متمرکز هستند. بازیکنی که با صاحبش شوخی می کند، می تواند موضعی بسیار تهاجمی و ترسناک نسبت به غریبه ها داشته باشد.

سگ گله شتلند

شتلند

این سگ ها که با چهره دراز مشخصه، گوش های خمیده و ساختار آرواره خندان خود جلب توجه می کنند، از جمله سگ های بسیار وفادار و همچنین مهربانی هستند. عشق بی پایانی که نسبت به خانواده دارند که همراهی ایده آل برای خانواده های دارای فرزند است نیز در حس محافظتی قوی آنها موثر است.

سگ بوکسور

بوکسور

اگرچه سگ های باکسر با ساختار بدنی عضلانی، آرواره های قوی و حالات جدی صورت ظاهری ترسناک دارند، اما در واقع به عنوان حیوانات بسیار بامزه، بامزه و ملایم شناخته می شوند. آنها نمی خواهند افراد یا حیوانات خارجی وارد منطقه آنها شوند. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا از خانواده خود محافظت کنند. آموزش آنها می تواند دشوار باشد، به خصوص رفتارهایی مانند سرزنش یا تنبیه قلب آنها را می شکند. از آنجایی که آنها به طور غریزی محافظ هستند، همیشه مراقب محیط اطراف خود هستند.

سگ دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

این نژاد که با گوش های راست، بدن ظریف اما عضلانی و آرواره های قوی به عنوان سگ محافظ، جستجو و نجات و عملیات عمل می کند، دارای شخصیتی است که با آموزش صحیح می تواند در لیست وفادارترین سگ ها تفاوت ایجاد کند. دوبرمن پینچرها که می توانند نگاهی تهدیدآمیز به غریبه ها داشته باشند، حیواناتی بسیار مهربان و دوست داشتنی در مورد خانواده هایشان هستند.

سگ اشناوزر غول پیکر

اشناوزر غول پیکر

ظهور این نژاد سگ برای کمک به چوپانان برای محافظت از گله های خود و محافظت از خانه های خود در برابر خطر است. آنها به خاطر سخت کوشی بودن شهرت دارند. آنها بسیار خوشحال هستند که با خانواده خود وقت می گذرانند، بازی می کنند و عشق را با آنها به اشتراک می گذارند. علاوه بر همه اینها، آنها از جمله سگ های شجاع و وفاداری هستند که برای محافظت از خانواده خود همه چیز را به خطر می اندازند.

سگ گرگ ایرلندی

گرگ ایرلندی

این سگ ها که به مهربون بودن و خون گرم بودن و همچنین وفاداری معروف هستند، برخلاف اندام ابهت مندشان، قلبی بسیار شکننده و نرم دارند. این سگ ها که از خانواده خود بسیار خوشحال هستند و می توانند در تمام طول روز روی کاناپه با خانواده خود لذت ببرند، به محافظت بسیار معروف هستند. گرگ‌هوند ایرلندی که از جمله سگ‌هایی است که به صاحبش وفادار است، با وزن بیش از 75 کیلوگرم موفق می‌شود یک نگهبان ترسناک باشد.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *