نکاتی که باید در حین آموزش ادرار به سگ خود در نظر بگیرید

پت شاپ آتاپت: اولین مشکلی که بسیاری از دوستان سگی که می خواهند سگی در خانه نگهداری کنند این است که سگ آموزش توالت ندیده است. به این معنی که سگ به محض ادرار کردن، یا در جایی که هست یا در محل دیگری از خانه که قبلاً ادرار کرده است ادرار می کند. البته این مشکلی است که هیچ کس نمی خواهد با آن روبرو شود.

آموزش توالت نقش مهمی در مراقبت از سگ دارد. بدیهی است که آموزش توالت آسان نیست، اما سگ ها به سرعت یاد می گیرند. آموزش ادرار کردن باید در سنین پایین به سگ داده شود. سگ پس از تعلیم لگن به طور نامطلوب مدفوع نمی کند مگر اینکه بیمار باشد یا به چیزی واکنش نشان دهد. همه چیز را در نظر بگیرید، بهتر است صبور باشید و با محبت سگ را برای ادرار کردن آموزش دهید.

 آموزش ادرار به سگ

آموزش ادرار برای توله سگ ها

آتاپت: آموزش ایده آل برای ادرار کردن در سنین پایین انجام می شود. صرف نظر از اینکه توله سگ چقدر بزرگ است، این آموزش باید در اولین باری که به خانه می آید داده شود. اولین قدم برای این منظور ایجاد یک منطقه امن است. موادی مانند خانه سگ، خانه در قفس ممکن است برای این کار مناسب باشد. این منطقه باید محلی باشد که سگ بتواند آزادانه حرکت کند. در عین حال غذا و اسباب بازی های سگ در این منطقه یافت می شود. حتی می توان اطمینان حاصل کرد که سگ در صورت لزوم در اینجا می خوابد. این برای جلوگیری از ادرار کردن سگ در گوشه های دیگر خانه استفاده می شود. اگر یک توله سگ در ابتدا در داخل خانه رها شود، این پتانسیل را دارد که در هر جایی ادرار کند.

تهیه پدهای ادرار تولید شده برای سگ ها و پوشاندن ناحیه امن با این پدها مفید خواهد بود. هدف در اینجا این است که سگ روی این پدهای داخل خانه ادرار کند. همچنین درست نیست که سگ شما فقط به این پدها عادت کند. زیرا آموزش واقعی ادرار کردن در بیرون انجام می شود نه در خانه. هدف از استفاده از پد توالت جلوگیری از حوادثی است که ممکن است در خانه رخ دهد. سگ به هر نحوی از اجابت مزاج در گوشه ای نامطلوب از خانه جلوگیری می شود. (برخی از نژادهای کوچکتر ممکن است فقط روی پدهای توالت ادرار کنند.)

هنگام خرید پد ادرار، باید مطمئن شوید که اندازه آن برای سگ شما مناسب است.

در استفاده از پدهای توالت، سگ به استفاده از این پدها در خانه ادامه می دهد، حتی اگر دائماً آن را به بیرون ببرند. به همین دلیل لازم است به طور مداوم لنت ها را تعویض و تمیز نگه دارید. طبق تحقیقات، 5 تا 7 روز طول می کشد تا سگ های بزرگتر از 8 هفته بیاموزند بیرون.

هر روز 1 پد در ناحیه ای که توالت را می پوشانید کم کنید. هر بار 1 فاصله در ناحیه پوشیده شده توسط پدها بگذارید. سگی که روی پدها ادرار می کند دیگر در این فضای خالی مدفوع نمی کند. ناحیه بالشتک شده باید روز به روز باریک شود. به این ترتیب سگ شما اکنون می تواند در خانه پرسه بزند. به لطف سگی که یاد می گیرد روی پدها ادرار کند، حوادثی که ممکن است در قسمت های دیگر خانه رخ دهد کاهش می یابد.

هشدار: پدهای توالتی که روز به روز کم می کنید باید در دورترین مکان از ظرف غذا و آب سگ قرار داشته باشند، زمانی که فقط یک ظرف باقی مانده است.

همچنین می توانید از اسپری های آموزشی توالت کمک بگیرید تا از ادرار کردن سگ در قسمت های ناخواسته خانه جلوگیری کنید. این عطرها به عنوان کمکی در آموزش ادرار کردن سگ عمل می کنند. رایحه های آموزش توالت را می توان به راحتی خریداری کرد و با اطمینان استفاده کرد.

اگر سگ شما به دلایل مختلف در حین یا بعد از آموزش توالت روی وسایل خانه یا سطوح ادرار می کند، تمیز کردن معمولی ممکن است کافی نباشد. حتی اگر ناحیه ادرار را تمیز کنید، بو می تواند روزها در آنجا بماند. برای حل این مشکل، اسپری های پاک کننده تولید شده از آنزیم های زیستی که می توانند کریستال های ادرار نامحلول در آب را حل کنند به کمک شما می آیند.

محصولات رفع لک و بو نیز در خانه به شما کمک می کنند.

آموزش ادرار در خارج

اگر سگ شما برای اولین بار است که بیرون می رود، ممکن است بترسد و ادرار نکند. یکی از پدهای توالت خانگی را بردارید و بیرون بگذارید. وقتی سگ شما این پد را می بیند، می فهمد که باید بیرون ادرار کند و می تواند با خیال راحت این کار را انجام دهد. علاوه بر این، زمانی که لطافتی را که در زیر پنجه هایش به آن عادت کرده احساس کند، احساس راحتی بیشتری خواهد کرد.

آموزش کلمات کلیدی در آموزش های خارج از ادرار نیز مؤثر است. باید قبل از هر بیرون رفتن با لحنی آرام از همین کلمه استفاده کنید. از کلمات کلیدی مانند «زمان توالت»، «زمان ادرار کردن»، «بریم»، «بیایید به توالت برویم» و موارد دیگری که بتوانید تعریف کنید، استفاده کنید.

بردن سگ خود به توالت در ساعات معینی در روز برای آموزش خوب توالت ضروری است. در توله سگ ها لازم است مثلا هر 2 ساعت یکبار آن را به توالت ببرند. پس از آن می توان سگ را تا زمانی که یک ماه از عمرش گذشته است، ساعتی یک بار بیرون آورد. این زمان ها همچنین زمان هایی است که سگ ها می توانند ادرار خود را ماهانه نگه دارند. سپس اول صبح باید آن را به توالت برد. در عصر، بردن آن به توالت پس از صرف غذا کافی است. سگ شما پس از آن یاد می گیرد که وقتی صبح از خواب بیدار می شود و بعد از غذا خوردن در شب به توالت می رود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *