8 نژاد گربه با ویژگی عدم ریزش مو

پت شاپ آتاپت: بسیاری از مردم گربه ها را دوست دارند و با دیدن گربه ای که به آنها نزدیک می شود، قلبشان گرم می شود. اما مقابله با موهای گربه دشوار است. داشتن یک گربه می تواند یک رویا باشد، به خصوص برای افرادی که به گربه آلرژی دارند. به همین دلیل گربه هایی که نمی ریزند بسیار کنجکاو هستند.

اگرچه برای بسیاری از ما غیرممکن است که دوستان بامزه خود را که به پشمالویی معروف هستند از بین نبریم، روند ریزش برخی از نژادها را می توان با رویکرد صحیح کنترل کرد.

تنها نژاد گربه ای که می توان آن را به عنوان گربه بی مو تعریف کرد، اسفینکس یا ابوالهول است که به دلیل نداشتن مو مشهور است. در واقع این نژاد پر هم دارد اما به دلیل تعداد بسیار کم موها مشکل ریزش محسوسی ایجاد نمی کند.

گربه‌هایی که زیاد می‌ریزند می‌توانند مشکلات جدی برای بدن‌های آلرژیک ایجاد کنند، اما وقتی با افرادی زندگی می‌کنند که فرصت تمیز کردن مکرر را ندارند، می‌توانند برای سلامت مو و پوست خود نیز مشکل داشته باشند.

هنگامی که نیاز به مراقبت از مو افزایش می یابد، هم میزان ریزش افزایش می یابد و هم مشکلات سلامتی مختلفی ایجاد می شود. برخی از نژادهای گربه که به عنوان شیدر شناخته می شوند نیز به مراقبت بسیار کمی نیاز دارند.

در حالی که برخی از نژادهای گربه به عنوان یک ضرورت برای شانه زدن هر روزه شناخته می شوند، به ندرت 8 نژاد گربه را شانه کنید که در لیست گربه هایی که ریزش نمی کنند، کافی است.

بنگال

نژاد بنگال

ساختار پرهای این نژاد شبیه به خویشاوندان وحشی آن است. این گربه ها که شبیه اجداد بزرگ خود مانند پلنگ و ببر هستند، زیبایی قابل توجهی دارند و در مقایسه با گربه های دیگر، ریزش بسیار کمی دارند. اگرچه گربه‌های بنگال دقیقاً آن‌هایی نیستند که به دنبال گربه‌ای بدون ریزش هستند، اما این یک مزیت بزرگ است که این نژاد بسیار کم می‌ریزد و مراقبت از آنها آسان است. علاوه بر این، نباید فراموش کرد که در پشت ظاهر وحشی خود، شخصیتی بسیار بامزه، اجتماعی، فعال و بشاش دارند.

بمبئی

نژاد بمبئی

اشتباه نیست اگر این نژاد را پلنگ خانگی توصیف کنیم. خز سیاه، کوتاه و بسیار کم ریزش بارزترین زیبایی این نژاد است. نژاد بمبئی همچنین می تواند آموزش افسار را ببیند و بیاموزد که وسایل را بیاورد. گربه های بمبئی که به عنوان گربه های اجتماعی و دوست داشتنی شناخته می شوند، می توانند انتخاب مناسبی برای کسانی باشد که مو دوست ندارند. طبیعت بازیگوش و کنجکاو علاوه بر این که جزو گربه های بی ریخت هستند، آنها را به همراهان خوبی تبدیل می کند. برای اینکه روح حساس آنها را لمس کنید، انتخاب خوبی است که ساعات خاصی از روز را با آنها بگذرانید و در بازی های آنها شریک باشید.

کورنیش رکس

نژاد کورنیش رکس

خز بسیاری از نژادهای گربه از دو لایه مختلف مو تشکیل شده است. گربه های نژاد کورنیش رکس دارای یک لایه موی مجعد و بسیار نرم هستند. ریزش موی کمتر این نژاد را به یکی از انتخاب های مناسب برای مبتلایان به آلرژی تبدیل می کند. این نژاد که با گوش های بزرگ، موهای مجعد و صورت های بلند ظاهری متمایز دارد، به پرانرژی و اجتماعی بودن شهرت دارد.

اگزاتیک موکوتاه عجیب و غریب

نژاد اگزاتیک موکوتاه

این گربه ها که با پوشش ضخیم و متراکم خود جلب توجه می کنند به دلیل ریزش بسیار کم خود شناخته می شوند. این گربه‌ها که با مراقبت مناسب برای کسانی که می‌خواهند از گربه‌هایی که در حال ریختن نیستند، یک همخانه ایده‌آل باشند، به داشتن خونسردی و به تنهایی معروف هستند. آنها به خوش اخلاق، مهربان، اجتماعی و بازیگوش معروف هستند. کنجکاو بودن و کنار آمدن با کودکان از بارزترین ویژگی های آنهاست. این نژاد که با ظاهر معصومانه خود عشق همه را به خود جلب کرد، انتخاب مناسبی برای خانواده های پرجمعیت در میان گربه های بدون ریزش است.

سیبری

نژاد سیبری

گربه های سیبری یکی از شگفت انگیزترین گربه هایی هستند که نمی ریزند. ویژگی بارز این نژاد خز بلند و متراکم آن است. با این حال، مشخص است که آنها در مقایسه با بسیاری از نژادهای گربه، ضد حساسیت هستند و بسیار کم می ریزند. روال نگهداری عمومی این نژاد نیز بسیار آسان است. مسواک زدن یک بار در هفته کافی است.

اسفینکس Sphynx

نژاد اسفینکس

گربه بدون ریزش این نژاد که موهایش خیلی کم است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود، در واقع ضد حساسیت نیست. این ممکن است در ابتدا غیر منطقی به نظر برسد، اما این احتمال وجود دارد که گربه های بدون مو نیز می توانند آلرژی ایجاد کنند. پروتئین Fel d1 موجود در بزاق گربه ها می تواند آلرژی ایجاد کند. با این حال، از آنجایی که اسفینکس Sphynx ریزش نمی کند، در معرض پروتئین کمتری قرار می گیرد که باعث آلرژی می شود. این نژاد نیازی به مراقبت از پر ندارد. با این حال، آنها باید رژیم غذایی خاصی داشته باشند، در برابر تغییرات دمایی محافظت شوند و برای تمیز شدن حمام کنند.

سیامی

نژاد سیامی

نژاد سیامی / سیامی که در بین گربه های بدون ریزش جلب توجه می کند با ظاهر منحصر به فرد خود توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. این نژاد که به خاطر چشمان آبی چشمگیر و کت کوتاهش معروف است، ریزش بسیار کمی دارد. این نژاد که در صورت شانه زدن منظم میزان ریزش آنها به راحتی قابل کنترل است، ساختار بسیار حساسی نیز دارد. این گربه‌ها که با بچه‌ها خوب کنار می‌آیند و راه ارتباطی خاص خود را دارند، همراهان خوبی برای مبتلایان به آلرژی یا کسانی هستند که ریزش را دوست ندارند.

آبی روسی

نژاد آبی روسی

ریزش این نژاد معمولاً فصلی است و آنها فقط برای حدود دو تا سه هفته در سال پوست اندازی می کنند. علاوه بر این، به لطف برس زدن منظم، میزان ریزش مو بسیار کم است. این گربه ها که ساختاری بسیار ظریف و عضلانی دارند به خاطر طبیعت لطیف خود نیز معروف هستند. این نژاد که انتخاب خوبی برای خانه‌های دارای بچه و شلوغ خواهد بود، در دوران اجتماعی شدن در دوره اولیه، کاندیدای کامل گربه‌های خانوادگی است.

از آنجایی که جست‌وجوی گربه‌هایی که در حال ریزش نیستند به‌ویژه توسط افراد مبتلا به آلرژی انجام می‌شود، کسانی که به گربه‌ها حساسیت دارند می‌توانند برای محافظت از خود اقدامات احتیاطی انجام دهند. شستن دست‌ها پس از گذراندن وقت با گربه‌ها، استفاده از جاروبرقی‌های دارای فیلتر، عدم ورود گربه به محل خواب و جمع‌آوری منظم موهای روی لباس از جمله راه‌های آسان برای مقابله با آلرژی و کرک است. البته در این مرحله از شانه زدن و مسواک زدن منظم گربه ها نیز نباید غافل شد.

4.9/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *