تعادل غذای خشک و مرطوب برای گربه و سگ چگونه باید باشد؟

پت شاپ آتاپت: بسیاری از افرادی که زندگی خود را با گربه‌ها و سگ‌ها به اشتراک می‌گذارند، می‌خواهند مطمئن شوند که تا حد امکان سالم تغذیه می‌شوند. در این فرآیند، علامت سؤال در مورد اینکه آیا باید غذای خشک یا غذای مرطوب یا هر دو داده شود، به طور اجتناب ناپذیری افزایش می یابد. هنگامی که تصمیم به خوردن یک رژیم غذایی ترکیبی گرفته می شود، لزوم حفظ تعادل غذای خشک و مرطوب برای گربه ها و سگ ها برجسته می شود.

تعادل غذای خشک و مرطوب برای گربه و سگ

در این مقاله “تعادل غذای خشک و مرطوب برای گربه و سگ چگونه باید باشد؟” شما می توانید پاسخ سؤال را بیابید، ما برای شما آرزوی خواندن دلپذیر داریم.

تعادل غذای خشک و مرطوب در گربه ها چگونه باید باشد؟

برای اینکه گربه ها زندگی سالمی داشته باشند، باید با انواع غذای گربه که مطابق با مراحل زندگی آنها فرموله شده است تغذیه شوند. رایج ترین معضل هنگام تعیین رژیم غذایی این است که آیا غذای خشک یا غذای مرطوب برای گربه ها مفیدتر است.

غذاهای خشک غذاهایی هستند که به راحتی قابل نگهداری هستند، حاوی تمام موادی هستند که نیاز گربه ها را به طور متعادل برآورده می کنند، از تشکیل جرم بر روی دندان جلوگیری می کنند و راه حل های اقتصادی برای صاحبان گربه ارائه می دهند. انواع غذای مرطوب گربه محصولات خوشمزه ای هستند که دوستان کوچک ما با رطوبت بالا و محتوای پروتئین بالا با اشتها می خورند.

گربه ها به عنوان گوشتخواران به طعم های متنوعی نیاز دارند. اگرچه محتویات غذاهای خشک نیاز آنها را برآورده می کند، اما ممکن است هر از چند گاهی از همین طعم دلزده شوند و اشتهایشان کاهش یابد.

در این مرحله، غذاهای مرطوب گربه هم طعم‌های متنوعی را ارائه می‌کنند و هم برخلاف غذاهای خشک، چون حاوی رطوبت بالایی هستند، احتمال ابتلا به بیماری‌های سیستم ادراری را کاهش می‌دهند، زیرا نیاز به مایعات گربه‌هایی را که دوست ندارند نوشیدنی بنوشند، کاهش می‌دهند. آب برآورده می شوند. جستجو برای تفاوت طعم تنها عامل در انتخاب غذای مرطوب گربه نیست.

در برخی موارد، مصرف کنسرو غذای گربه ممکن است به یک ضرورت تبدیل شود تا یک انتخاب. گربه ها در دوران شیرخوارگی و پیری یا آنهایی که در هر مرحله از زندگی سلامت دهان و دندانشان مختل شده است، ممکن است در خوردن غذای خشک دچار مشکل شوند. به منظور افزایش مقاومت بدن، غذاهای خیس خوشمزه و راحت جویدنی فواید زیادی دارند. به همین ترتیب، دوستان ما که بیمار هستند یا تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، می‌توانند با خیال راحت غذاهای مرطوبی بدهند که در دوره نقاهت به راحتی مصرف کنند.

هنگام برنامه ریزی برای تغذیه گربه ها باید با دامپزشکان مشورت شود. نیازهای گربه ها و شرایط سلامت عمومی ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل سن، سلامت عمومی و ترجیحات گربه ها باید همزمان در نظر گرفته شود و در تهیه برنامه تغذیه بر اساس نظرات کارشناسان عمل شود. با این وجود، می توان برخی اظهارات کلی در مورد تغذیه گربه بیان کرد.

افزایش آگاهی از تغذیه حیوانات خانگی در سال های اخیر منجر به تحقیقات بیشتر در این زمینه شده است. نظرات در مورد نحوه تغذیه گربه ها نیز در این مرحله متفاوت شده است. به گفته برخی از متخصصان، در صورتی که گربه ها از نوشیدن آب کافی مطمئن باشند، تنها با غذای خشک تغذیه شوند، در حالی که برخی از متخصصان توصیه می کنند برای نتیجه مطلوب، غذای خشک و کنسرو گربه را به صورت متعادل ارائه دهند.

اگر می خواهید غذای خشک و مرطوب را در رژیم غذایی گربه خود متعادل کنید، می توانید انواع غذای مرطوب را 2 تا 3 روز در هفته انتخاب کنید. اگر گربه شما مشکل سلامتی خاصی دارد، می توانید این مقدار را کاهش یا افزایش دهید. می توانید با مشورت با دامپزشکان خود برای مناسب ترین تغذیه علامت سؤال خود را کاهش دهید.

تعادل غذای خشک و مرطوب چگونه باید متعلق به سگ ها باشد؟

سگ ها نیز مانند گربه ها موجوداتی هستند که برای داشتن یک زندگی سالم و شاد به یک رژیم غذایی متعادل نیاز دارند. انواع غذای سگ که مطابق با نیازهای در حال تغییر توله سگ ها، بزرگسالی و پیری توسعه یافته اند، دارای ویژگی هایی هستند که تمام نیازهای دوستان وفادار ما را برآورده می کنند.

از آنجایی که انواع مختلفی از غذای خشک سگ و غذای مرطوب سگ وجود دارد، علامت سؤال در مورد تغذیه سگ ممکن است افزایش یابد. اینکه آیا آنها باید با غذای خشک سگ تغذیه شوند، غذای کنسرو شده سگ یا ترکیبی هماهنگ از هر دو، از بحث برانگیزترین موضوعات است.

غذاهای خشک سگ اغلب ترجیح داده می شوند زیرا نگهداری آسان، مقرون به صرفه و حاوی تمام مواد مغذی، مواد معدنی و ویتامین هایی هستند که دوستان ما به طور متعادل به آنها نیاز دارند. در واقع این انتخاب اشتباهی نیست. سگ ها فقط می توانند با غذای خشک تغذیه شوند. در این مرحله، نکته مهم این است که تا حد امکان از بین غذاهای باکیفیت سگ انتخاب کنید.

از آنجایی که آنها بیشتر از گربه ها آب می نوشند، نمی توان گفت وقتی آب شیرین در کنار غذای خشک نگهداری می شود، خطری برای سگ ها وجود ندارد. با این حال، مصرف مداوم طعم های یکسان می تواند باعث از بین رفتن اشتها در دوستان ما شود.از آنجایی که شکار در ژن آنهاست، امتحان طعم های مختلف برای رفع نیازهای تنوع طعمی آنها مهم است.

برخلاف غذاهای خشک، غذاهای مرطوب حاوی رطوبت شدید هستند و می توانند با عطرهایشان با اشتهای زیادی توسط دوستانمان مصرف شوند. غذای کنسرو شده سگ که معمولاً به عنوان غذا داده می شود، می تواند به طور منظم با غذای خشک نیز ارائه شود.

در صورت مصرف همزمان غذای خشک و غذای تر، باید توجه داشت که آیا از مقدار کالری روزانه فراتر رفته است یا خیر. به خصوص در سگ هایی با سطح فعالیت کم، چاقی ممکن است به دلیل مصرف بیش از حد کالری رخ دهد. اگرچه غذای خشک و مرطوب را می توان در هر وعده غذایی در سگ ها مخلوط کرد، اما این واقعیت که نیازها و وضعیت سلامت عمومی هر سگ یکسان نیست را نباید نادیده گرفت.

همچنین در دوران شیرخوارگی، زمانی که خوردن غذای خشک به دلیل مشکلات دهان و دندان مشکل است و یا در سنین بالا، می توان به تنهایی غذای مرطوب داد. برای اینکه تغذیه سگ به طور ایده آل برنامه ریزی شود، مشورت با نظرات دامپزشکان کاملا ضروری است. بنابراین می توان دقیق ترین توصیه ها را در مورد تعادل غذای خشک و مرطوب به دست‌آورد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *