اهمیت آب در سلامت سگ ها

آب نوشیدنی معجزه آسا که یکی از اساسی ترین نیازهای موجودات زنده است. اگر آب نباشد حیات وجود ندارد. بگذارید به شما بگوییم که آب در زندگی دوستان سگ ما چقدر مهم است.

پت شاپ آتاپت: نیاز روزانه به آب در سگ ها در درجه اول با توجه به جثه سگ ما، سن او، مقدار غذایی که در روز می خورد، غذای خشک یا مرطوب متفاوت است. فصل و شرایط آب و هوایی نیز نیاز آبی سگ های ما را تعیین می کند. قبول دارید که در هوای گرم با افزایش هدررفت آب، هدررفت آب دوستان ما بیشتر می شود. به بیان ساده، مقدار آبی که یک سگ متوسط ​​باید روزانه مصرف کند باید 2.5 برابر مقدار غذای روزانه باشد.

اهمیت آب در سلامت سگ ها

دمای آبی که به سگ خود می دهیم نیز باید در دمای اتاق باشد. ظروف آب دوستان پشمالوی ما همیشه باید با آب تازه، تمیز و دمای اتاق پر شود، نه فقط در تابستان. ما هرگز نباید اجازه دهیم سگ هایمان آب سرد بنوشند. حتی اگر فکر می کنیم در تابستان باید خنک شوند، باید آب سرد را به نصف با آب دمای اتاق مخلوط کنیم.

اگر فکر می کنید سگ شما بیشتر از حد معمول آب می نوشد، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. در حالی که فعالیت های بدنی و عوامل محیطی سگ شما ممکن است در نوشیدن بیش از حد آب مؤثر باشد، بیماری های مختلف، از جمله بسیار جدی، نیز ممکن است نقش داشته باشند. سگ های ما ممکن است به دلایل زیادی مانند هایپرکلسمی، رژیم های غذایی کم پروتئین، مصرف غذاهای بیش از حد نمکی، دیابت، برخی بیماری های کلیوی، تومور پانکراس، پیومتر، نارسایی کلیه، آب بیش از حد مصرف کنند. به همین دلیل بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنیم تا در صورت مصرف بیش از حد آب سگمان در تعلیق باقی نمانیم.

فراموش نکنیم که رابطه تغذیه و آب متناسب با یکدیگر است. اگر سگ ما در آب آشامیدنی مشکل دارد و در ازای غذایی که مصرف می کند آب نمی خورد، می توانیم تغییر غذا را نیز در نظر بگیریم. با کنترل و توصیه دامپزشکی، می‌توانیم به تغذیه سگ سبک روی بیاوریم.

همچنین می‌توانید از یکی از ظروف خودکار آب استفاده کنید، که به سگ‌ها و گربه‌ها این امکان را می‌دهد که با جریان دادن مداوم آب در آن، آب بیشتری بنوشند. این ظروف آب اتوماتیک تمامی بوهای نامطلوب را از بین می برند و مناسب ترین طعم را ارائه می دهند چرا که به طور مداوم آب را داخل آن چرخانده و از فیلتر عبور می دهند.

آب ضروری ترین ماده مغذی است! این را فراموش نکنیم

میزان آب مورد نیاز سگ ها

آب، منبع حیات، همچنین در میان تمام اجزای تغذیه‌ای مهم‌تر است. می پرسی چرا؟ ممکن است یک سگ با وزن متوسط ​​با استفاده از تمام چربی بدن و نیمی از پروتئین خود برای روزها گرسنه بماند. اما زمانی که حتی یک دهم آب بدنش را از دست بدهد، خطر بیماری بسیار زیاد است. در حالی که 80 درصد بدن توله ها آب است، این نسبت در سگ های بالغ 60 درصد است.

به عبارت دیگر ما باید به جای غذای سگمان به کافی بودن و تمیز بودن آب سگمان توجه کنیم. با توجه به اینکه ممکن است آب ظروف به خصوص در روزهای گرم تابستان تبخیر شود، نباید آب شیرین و تمیز را با ظروف آب کم کنیم.

همچنین باید به آبی که سگ هایمان می نوشند توجه ویژه ای داشته باشیم. نباید از منابع آب آزاد داخل و خارج شهر آب بنوشیم. زیرا منبع آبی که ما نمی دانیم خانه بسیاری از میکروارگانیسم های مضر است.

هنگام انتخاب ظروف آب برای دوستان پشمالوی خود، انتخاب بهتر ظروف شیشه ای یا فلزی به جای ظروف پلاستیکی است. به خصوص ظروف فلزی در برابر رشد باکتری ها و جلبک ها مقاومت بیشتری دارند. البته نباید فراموش کرد که هرگونه خط و خش روی ظروف فلزی باعث خوردگی می شود، بنابراین در چنین شرایطی باید ظرف آب را بدون اتلاف وقت تعویض کنیم.

رابطه تغذیه و آب

علت اب خوردن زیاد سگ

بسیاری از ما به سگ های خود غذای خشک و مرطوب می دهیم. در حین انجام این تغذیه، میزان آب مصرفی با وجود مقدار غذا یکی از عجیب ترین مسائل به عنوان معادله است. به عنوان مثال، اگر سگی با جثه متوسط ​​روزانه 800-1000 گرم غذای خشک مصرف کند، مصرف 2-2.5 لیتر آب در ازای آن برای سلامتی او مفید است. اگر این سگ از نژاد کوچک باشد، 1.5-2 لیوان آب برای 100-150 گرم غذای خشک در روز وجود دارد. فعال شدن بیش از حد، هوای بسیار گرم یا بارداری و زایمان سگ ما نیاز به افزایش 2 تا 3 برابری این مقادیر آب دارد.

اگر غذای مرطوب در خوراک گنجانده شود، بهتر است مقدار آب داده شده را کمی کاهش دهیم، زیرا نیاز آبی را می توان از غذای مرطوب نیز تامین کرد.

2/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *