اهمیت کلیکر در تربیت سگ چیست؟

پت شاپ آتاپت: آموزش کلیکر اولین بار در دهه 1940 برای برقراری ارتباط با نهنگ ها و دلفین ها یافت شد و در طول زمان برای ایجاد یادگیری مشروط در بسیاری از حیوانات توسعه یافت. زمانی که این روش بر روی سگ ها موفقیت آمیز بود، اکنون برای دوستان عزیزمان استفاده شد.

آموزش کلیکر یک روش آموزشی مدرن و کاملا علمی است. یادگیری دوستان سگ مان را تسهیل می کند و از این طریق می توان آموزش های خوبی به آنها داد. در حالی که به لطف کلیکر ارتباط با سگ شما آسان تر می شود، پیوند بین شما روز به روز قوی تر می شود.

جدای از این، محصولات کمکی زیادی در تربیت سگ استفاده می شود. این تجهیزات آموزشی نیز به ما کمک می کند تا آموزش های مختلفی به سگ خود بدهیم.

اهمیت کلیکر در تربیت سگ چیست؟

چگونه کلیکر کار می کند

وظیفه اصلی این آموزش ترغیب سگ به اصلاح رفتار است. صدای “کلیک” از کلیک کننده رفتار را کنترل می کند و یک الگوی یادگیری مشروط در سگ ایجاد می کند. به لطف پاداشی که با صدای کلیک داده می شود، سگ شما می فهمد که هر بار که این صدا را می شنود و دستورات را به درستی انجام می دهد، پاداش دریافت می کند.

با استفاده از صدای کلیک برای رفتار صحیح سگ خود و سپس پاداش دادن به آن، سگ متوجه می شود که رفتار صحیح صحیح است و سپس این رفتار صحیح را بارها و بارها نشان می دهد. پاداشی که بعد از صدای کلیک استفاده می شود نیز اهمیت ویژه ای دارد.

البته دادن شیرینی در ابتدا یک روش طبیعی و موثر است. با این حال، استفاده از بیسکویت های پاداش برای هر رفتار صحیح سگ شما باعث مشکلات دیگری می شود. برای این کار در استفاده از کلیکرها به مرور زمان باید جای بیسکویت های جایزه را با کلمات محبت آمیز، نوازش یا لبخند جایگزین کرد. به این ترتیب، سگ شما همیشه انتظار بیسکویت های پاداش را ندارد و رفتار مناسبی برای دریافت عشق از خود نشان می دهد.

استفاده از کلیک

به لطف کلیکر، می توانید دوست سگ خود را مجبور کنید دستورات زیادی را انجام دهد و درست و غلط را بفهمد. محدودیت های یادگیری با کلیکر گسترده است. می توان از ساده ترین دستورات نشستن، ایستادن، رفتن، آمدن تا پیچیده ترین دستورات کاربردی مانند آوردن دمپایی و آوردن روزنامه استفاده کرد. البته آموزش پیچیده نیاز به صبر دارد.

اول از همه، همراه داشتن مقداری غذای خشک یا خوراکی هنگام استفاده از کلیکر مفید است. می توانید هر بار که نام او را می گویید از کلیکر استفاده کنید تا نامش را یاد بگیرد و سپس به او یک کیبل بدهید. پس از آن، شما می توانید دستورات ساده را با رفتار پاداش دهید. در این زمان، مهم است که عناصری را که ممکن است حواس سگ شما را از محیط منحرف کند حذف کنید. به خصوص توله سگ ها می توانند خیلی سریع حواسشان پرت شود. علاوه بر این لازم است که کلیکر را کمی از توله ها دور نگه دارید. توله سگ ها می توانند کاملاً به صدا حساس باشند.

حالا در رابطه کلیک و درمان، سگ شما هر بار که نام شما را می شنود با دقت به شما گوش می دهد. سپس می توانید با گفتن اینکه چه کاری انجام دهد به او دستور بدهید. به لطف کلیکر، شما و سگتان می توانید در خانه با درک متقابل زندگی کنید.

دوره استفاده کلیک

توله سگ ها جلسات آموزشی طولانی را دوست ندارند. برای آنها همه چیز فقط یک بازی است. در واقع، در حالی که شما سعی می کنید او را آموزش دهید، او همه چیز را به عنوان یک بازی درک می کند. به همین دلیل به جای تکرار مکرر همان آموزش، بهتر است با تغییر مداوم آن را سرگرم کنید.

با کلیکر، باید دستورالعمل‌هایی را که می‌خواهید سگتان دنبال کند، به‌جای ارائه آن‌ها در یک مکان، در قسمت‌های دیگر خانه اعمال کنید. کاری را که می خواهید در اتاق نشیمن انجام دهید، باید در آشپزخانه امتحان کنید یا از او بخواهید در حین راه رفتن این کار را انجام دهد. به این ترتیب سگ شما نه تنها در یک مکان، بلکه در همه جا و در هر موقعیتی به شما پاسخ می دهد.

تربیت یک توله سگ واقعاً به صبر نیاز دارد. مهم است که در این مورد عجله نکنید و با لحن کاملاً تنظیم شده صحبت کنید. در طول آموزش باید زبانی محبت آمیز و فهمیده بدون بالا بردن صدا ایجاد شود. علاوه بر همه اینها، هرگز نباید از قدرت عشق و شفقت غافلگیر شویم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *