5 غذایی که گربه ها نمی توانند از خوردن آن دست بکشند

پت شاپ آتاپت: گربه‌ها با نگاه‌های کنجکاو و میوهای دلگرم‌کننده‌شان، از همان روزهایی که زندگی با انسان‌ها را آغاز کردند، روش‌های مختلفی را برای برآوردن خواسته‌هایشان با موفقیت آموختند.

5 غذایی که گربه ها نمی توانند از خوردن آن دست بکشند

در حقیقت، مکمل هایی برای رفع تمام نیازهای دوستان پنجه دار ما در محتوای غذاهای گربه ای وجود دارد که مطابق با سن و سلامت عمومی گربه ها انتخاب شده اند. بنابراین افراد نیازی به مصرف غذاهایی که مصرف می کنند ندارند.

با این حال، بسیاری از گربه‌ها به دلیل کنجکاوی و ناتوانی در مقاومت در برابر بو و طعم غذاهای با طعم شدید، به غذاهایی که مردم مصرف می‌کنند علاقه دارند.

در این مقاله در مورد برخی از غذاهایی که گربه ها همیشه تمایل به مصرف آن ها را دارند صحبت می کنیم.

نباید فراموش کرد که خوردن مکرر و زیاد این غذاها برای گربه ها می تواند مضر باشد و برای سلامتی آنها ضروری است که تا حد امکان از غذاهای مخصوص نیازهای تغذیه ای خود استفاده کنند.

به ویژه اگر گربه ها مشکلات سلامتی مختلفی مانند دیابت و سنگ کلیه دارند، توصیه های دامپزشک باید در نظر گرفته شود. گربه ها و انسان ها نباید غذاهای یکسان را با روش های پخت یکسان مصرف کنند.

اگرچه مقاومت در برابر نگاه های عبوس آنها دشوار است، اما قطعاً باید محصولات ویژه را برای درخواست میان وعده ترجیح داد.

متناسب با هر کام، مرحله زندگی و شرایط سلامتی در صورت بروز مشکلات مختلف سلامتی مانند سنگ کلیه، توصیه های دامپزشکی باید مورد توجه قرار گیرد. گربه ها و انسان ها نباید غذاهای یکسان را با روش های پخت یکسان مصرف کنند.

اگرچه مقاومت در برابر نگاه های عبوس آنها دشوار است، اما قطعاً باید محصولات ویژه را برای درخواست میان وعده ترجیح داد.

متناسب با هر کام، مرحله زندگی و شرایط سلامتی در صورت بروز مشکلات مختلف سلامتی مانند سنگ کلیه، توصیه های دامپزشکی باید مورد توجه قرار گیرد.

گربه ها و انسان ها نباید غذاهای یکسان را با روش های پخت یکسان مصرف کنند.

اگرچه مقاومت در برابر نگاه های عبوس آنها دشوار است، اما قطعاً باید محصولات ویژه را برای درخواست میان وعده ترجیح داد.

گوشت خام

گربه ها گوشتخوار هستند، بنابراین بسیاری از مردم فکر می کنند که گربه ها می توانند با خیال راحت گوشت خام بخورند. در واقع بسیاری از گربه ها نمی توانند در برابر گوشت خام مقاومت کنند و با اشتهای زیاد گوشت می خورند.

اگرچه تصور می شود که مصرف گوشت خام گربه ها برای رژیم غذایی طبیعی آنها مناسب است، اما مصرف گوشت خام می تواند باعث بیماری گربه ها شود.

اول از همه، باید بپذیریم که گربه های ما با زندگی خانگی سازگار هستند و فیزیولوژی آنها برای بقا در طبیعت مناسب نیست.

برای گربه ای که از خانه بیرون نمی آید، به طور منظم با غذا تغذیه می شود و واکسینه شده است، درست نیست که مانند اقوام وحشی خود که در محیط طبیعی خود زندگی می کنند، گوشت خام بخورد. گوشت خام حاوی پاتوژن های مختلفی است که می تواند گربه ها را بیمار کند.

به همین دلیل، گربه ها نباید اجازه مصرف گوشت خام را داشته باشند، اگرچه آنها از خوردن بسیار لذت می برند.

تخم مرغ

تخم مرغ یکی از غذاهایی است که به عنوان یک ابر غذا در تغذیه انسان به شمار می رود. با این حال، مصرف تخم مرغ گربه ها باید کنترل شود.

گربه ها نمی توانند در برابر خوردن تخم مرغ مقاومت کنند، اما باید اطمینان حاصل شود که تخم مرغ ها نیز به صورت خام مصرف نمی شوند.

اگرچه محتوای پروتئین، کلسیم و تورین بالا در تخم مرغ این غذا را برای گربه ها ایده آل می کند، اما مصرف آن باید کنترل شود.

پنیر

یکی از رایج ترین افسانه ها در مورد گربه ها این باور است که گربه ها می توانند تا آخر عمر با لبنیات زنده بمانند. با این حال، لبنیات یکی از مشکل سازترین غذاها برای گربه ها هستند.

بسیاری از گربه‌ها اصرار دارند که بتوانند پنیر بخورند و به محض اینکه بوی پنیر را حس می‌کنند، به صاحبشان نگاه‌های غمگینی می‌کنند و امیدوارند که تکه‌ای از آن را پاره کنند.

با این حال، گربه ها نمی توانند لاکتوز موجود در پنیر را هضم کنند. این باعث مشکلات گوارشی در گربه ها می شود.

همچنین لازم به ذکر است که عدم تحمل لاکتوز در گربه ها بسته به سن افزایش می یابد. با این حال، اگر اصرار دارید که به گربه خود پنیر بدهید، باید مطمئن شوید که پنیری که می دهید حاوی لاکتوز نباشد.

ذرت شیرین

بسیاری از گربه ها از خوردن ذرت لذت می برند. در واقع، بسیاری از غذاها حاوی ذرت به عنوان منبع غلات هستند.

با این حال، از آنجایی که مصرف بیش از حد ذرت به تنهایی بر سلامت گربه‌ها تأثیر منفی می‌گذارد، نباید اجازه مصرف مداوم آن را داد.

به خصوص اگر ذرت به عنوان منبع کربوهیدرات در غذای خشک استفاده شود، جلوگیری از مصرف اضافی ذرت مفید خواهد بود.

گربه ها ممکن است به غلات دیگری مانند گندم و ذرت نیز تمایل داشته باشند.

با این حال، هرگز نباید فراموش کرد که رژیم غذایی گربه ها باید مبتنی بر پروتئین باشد و مصرف بیش از حد غلات می تواند باعث چاقی شود.

ماهی

تصور می شود که هر گربه ای از خوردن ماهی لذت می برد. در حالی که این تعمیم در مورد بیشتر گربه ها صدق می کند، باید توجه داشت که استثنائاتی وجود دارد. اسیدهای چرب امگا 3 موجود در ماهی برای سلامت انسان و همچنین سلامت حیوانات بسیار ارزشمند هستند.

به همین دلیل، باید مطمئن شوید که اسیدهای چرب امگا 3 را در رژیم غذایی گربه ها قرار دهید.

اگر نمی خواهید به گربه خود که یک تکه ماهی با بوی ماهی می خواهد نه بگویید، می توانید به صورت کنترل شده به او ماهی بدهید.

با این حال، بسیار مهم است که ماهی که می دهید خام نباشد. مصرف ماهی خام باعث می شود که آنها در معرض عوامل بیماری زا قرار بگیرند که می تواند مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کند و همچنین منجر به کمبود ویتامین B1 شود.

مهم است که ما انتخاب هایی داشته باشیم که نیازهای دوستان پنجه دار خود را در رژیم غذایی آنها برآورده کند.

اما وقتی فریب نگاه های معصومانه آنها را خوردیم، نباید این احتمال را فراموش کنیم که در درازمدت سلامت آنها را به خطر بیندازیم، حتی اگر لحظه ای به آرزوهایشان برسیم.

3.7/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *