چگونه سگ را حمام کنیم؟

پت شاپ آتاپت: مراقبت از دوستان پشمالوی ما به اندازه سلامت سگ های ما مهم است. نظافت و نگهداری دقیق دوستان عزیزمان که با آنها زندگی مشترک داریم در صدر لیست کارهایی است که باید انجام دهیم تا آنها زندگی با کیفیت بهتری داشته باشند.

چگونه سگ را حمام کنیم؟

از آنجایی که ساختار پوست سگ ها با ما متفاوت است، باید در مراقبت از آنها مراقب باشیم و در انتخاب آنها آگاهانه تحقیق و محصولات مراقبتی تهیه کنیم.

نکاتی وجود دارد که در نظافت سگ ها باید در پیش زمینه رعایت شود. اینها؛ مراقبت از مو عملیات معمولی مانند مراقبت از ناخن و شانه زدن است. شانه زدن در دوره های خاص نه تنها باعث رشد موهای سگ ها می شود، بلکه به ریزش موهای قدیمی نیز کمک می کند.

سگ ها را چگونه باید شست؟

صاحبان حیوانات خانگی هنگام شستن سگ خود به چه نکاتی توجه کنند؟

می‌توانیم آنها را به شرح زیر فهرست کنیم؛

  • سگ ما باید در دمای ایده آل شسته شود، یعنی از آب گرم استفاده شود.
  • از شامپو و مواد مراقبتی مناسب برای پوست سگ استفاده شود.
  • هنگام شستن سگ هایمان باید مراقب باشیم که آب از گوش آنها خارج نشود.
  • پس از شستن، پشم سگ ها باید با احتیاط زیاد خشک شود.

هنگام شستن سگ، اول از همه، اگر سگ شما موهای بلندی دارد، به آرامی موهای او را شانه کنید. سپس شامپوی سگ را با آب ولرم روی پوست آنها بمالید. هنگام حمام کردن سگ خود، می توانید 10-15 دقیقه ماساژ دهید. دستکش شستشوی سگ برای ماساژ بسیار مفید خواهد بود. سر سگ باید آخرین بار شسته شود. زمانی که زمان شستن سر او می رسد، باید مراقب باشید که آب در گوشش نریزد. اگر تجربه زیادی در شستن سگ ندارید، می توانید هنگام شستن سگ، پنبه را در گوش آنها فرو کنید.

از کدام شامپو برای سگ استفاده کنیم؟

صاحبان سگ باید شامپوهایی را که مخصوص سگ ها تولید شده است ترجیح دهند. برخی از شامپوهای سگ به لایه چربی روی پوست آسیب نمی رسانند. اگر از شامپوی استاندارد استفاده می کنید، مراقب باشید که سگ را بیش از یک بار در ماه نشویید.

نوع شامپویی که هنگام شستن سگ استفاده می کنیم نیز مهم است. شامپوهای بچه یا شامپوهایی که استفاده می کنیم برای سگ ها مناسب نیستند. همانطور که قبلا ذکر کردیم، ساختار پوست آنها با پوست ما بسیار متفاوت است. شامپوهایی که ما با سطح pH نامناسب استفاده می کنیم می تواند باعث ایجاد واکنش آلرژیک در پوست سگ و همچنین ایجاد سایر بیماری های پوستی شود.

انواع مختلفی از شامپوهای سگ وجود دارد. همچنین شامپوهای مخصوص توله سگ ها تولید می شود. البته پس از شستن سگ خود می خواهید بوی خوبی بدهد. اگر سگ شما بیماری پوستی خاصی ندارد، می توانید شامپوهایی با عصاره گیاهی و بوی خوب را نیز انتخاب کنید.

سگ ها را چه زمانی و چگونه باید حمام کرد؟

سگ ها به خصوص در ماه های تابستان بیشتر بیرون می روند و کثیف می شوند. به همین دلیل استحمام در تابستان بیشتر است. شستن سگ در هوای گرم سالم تر است. حمام کردن در هوای سرد می تواند منادی این بیماری باشد.

شستن سگ خود با شامپوی مناسب برای ساختار مو هر ماه یکبار سالم است. توصیه می کنیم شست و شو را بیشتر یا در هوای سرد تحت کنترل دامپزشکی انجام دهید.

شستن مکرر سگ ها به طور کلی توصیه نمی شود. زیرا شستن ناخودآگاه و مکرر حیوانات خانگی ما می تواند تأثیر منفی بر سلامت آنها بگذارد. از آنجایی که پوست سگی که بیش از حد شسته می شود حساس خواهد بود. ریزش مو، بدتر شدن تعادل رطوبت پوست، قارچ و غیره. احتمال بروز بیماری های پوستی و سرماخوردگی و بیماری افزایش می یابد.

ظاهر سگ شما برای روحیه او و شما بسیار مهم است. تا زمانی که ترفندها رعایت شود، می توان به راحتی زندگی سالمی داشت.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *