ویتامین ها و مکمل های سگ

پت شاپ آتاپت: تغذیه سگ ها برای داشتن یک زندگی سالم بسیار مهم است. رژیم غذایی سالم برای سگ ها به معنای داشتن یک رژیم غذایی متعادل و کافی است. نکته اصلی در اینجا بهره مندی از تمام ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای عدم مواجهه با بیماری و کنترل وزن است.

هدف از مصرف ویتامین ها و مکمل ها برای سگ ها این است که سگ خسته و خسته را به هر دلیلی روی پاهای خود بازگرداند و از مفاصل او حمایت کند و از دریافت انرژی کافی اطمینان حاصل کند. جدای از این، استفاده از یک غذای خوب و باکیفیت در شرایط عادی شامل تمام مواد مغذی لازم برای سگ می باشد. مکمل های غذایی و ویتامینی اضافی را فقط می توان به عنوان محصولات مکمل به حساب آورد.

ویتامین ها و مکمل های سگ

تغذیه مناسب برای سگ برابر با طول عمر است. ثابت شده است که سگ هایی که با غذای باکیفیت تغذیه می شوند و در صورت لزوم تغذیه آنها با مکمل های پروتئین، کلسیم و ویتامین تقویت می شود، در این مدت زندگی بسیار طولانی تری دارند و زندگی شادی دارند. می توان گفت هر چه سگ کمتر مریض شود و انرژی اش سر جایش باشد، شادتر است.

در اینجا لازم است یک پرانتز جداگانه برای قسمت غذاهای تکمیلی باز شود. مکمل‌ها و ویتامین‌ها فقط غذاها یا قرص‌ها نیستند. جدای از اینها، غذاهای پاداشی که می توان به رژیم غذایی سگ اضافه کرد و روغن ماهی قزل آلا سرشار از امگا 3 که به رشد آنها کمک زیادی می کند را نیز می توان در این گروه به حساب آورد. یک غذای با کیفیت، قرص های ویتامین و مواد معدنی در مواقع ضروری، غذاهای پاداش، قرص های روغن ماهی سالمون به عنوان مهم ترین گروه های غذایی شناخته می شوند که می توانند سلامت سگ را در طول زندگی تضمین کنند.

آیا مصرف مکمل غذایی ضروری است؟

حقیقت را بگوییم، بسیاری از غذاهای تجاری موجود که به عنوان “کیفیت” شناخته می شوند، حاوی تمام گروه های تغذیه ای لازم برای رشد سگ هستند. این غذاها که حاوی غذاهای اساسی مورد نیاز هستند برای سگ برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل کافی دیده می شوند. در موارد عادی، روی آوردن به مکمل های ویتامینی و غذایی درست نیست. این نوع مکمل ها فقط باید در موارد خاص استفاده شوند. به عنوان مثال اگر سگ دچار عوارض بعد از عمل شد، فصلی از غذا دوری کرد، اشتهای خود را از دست داد، به دلیل بیماری خسته شده بود، سعی می شود با تکمیل رژیم غذایی او بسته شود و ایمنی او تقویت شود.

مکمل های طبیعی

سگ باید رشد عضلانی کافی داشته باشد. اگرچه رشد عضلات به ژنتیک و عوامل محیطی بستگی دارد، اما تغذیه مناسب برای این امر بسیار مهم است. منابع پروتئینی با کیفیت نقش مهمی در رشد ماهیچه های سگ دارند. اگرچه غذا و غذای کمکی و مکمل های ویتامینی روی ماهیچه های سگ مؤثر است، اما ممکن است لازم باشد که سگ را با غذاهای طبیعی تغذیه کنید یا مکمل های غذایی طبیعی را به رژیم غذایی معمولی اضافه کنید. درست مانند انسان‌ها، سگ‌ها هم وقتی با غذاهای طبیعی تغذیه می‌شوند کمتر احتمال دارد سموم را در بدن خود جمع کنند.

برای اینکه سگ ها به سطح عضلانی خوبی برسند؛

  • پیاده‌روی منظم بسیار مهم است. تمرین پرش را می توان به ویژه برای تقویت پاهای عقب انجام داد. اما این آموزش ها که قبل از 15 ماهگی انجام می شود تاثیر منفی بر رشد مشترک سگ دارد. بنابراین باید بعد از 15 ماه انجام شود.
  • اگرچه غذاهایی مانند آب مرغ، آبگوشت، ماست، پنیر و تخم مرغ منابع خوبی از پروتئین هستند، اما به دلیل داشتن چربی نباید به طور مکرر مصرف شوند. به عنوان مثال، دادن یک یا دو بار در هفته تخم مرغ کافی خواهد بود. ویتامین A موجود در زرده تخم مرغ موهای سگ ها را درخشان تر و قوی تر می کند.
  • از ماه 5 به بعد قرص روغن ماهی / قرص روغن ماهی قزل آلا حاوی امگا 3 هم اشتهای سگ را افزایش می دهد و هم سیستم عصبی را تقویت می کند.
  • جدای از اینها، قطعاً نباید از غذای باکیفیت چشم پوشی کرد. همانطور که قبلا ذکر شد، این غذاها حاوی تمام مواد مغذی ضروری سگ شما هستند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *