چگونه ناخن سگ را کوتاه کنیم؟

پت شاپ آتاپت: سگ های ما اغلب بیرون می روند. بنابراین مراقبت و محافظت از پنجه سگ بسیار مهم است. پنجه هایی که می توانند توسط اجسام خارجی آسیب ببینند بسیار زیاد است. سگ شما به لطف تمیز کردن پنجه‌‌ها بعد از گردش، کوتاه کردن ناخن و مراقبت‌ها با کمک محصولات مختلف، با پنجه های سالم به زندگی خود ادامه می دهد.

چگونه ناخن سگ را کوتاه کنیم؟

ناخن های سگ از دو لایه تشکیل شده است. لایه بالایی ناخن بی جان است، در حالی که لایه پایینی زنده است. لایه بالایی توسط بافت کراتین از لایه های طولی در ناخن سگ ها تشکیل شده است. این ساختار در ناخن سگ ها کاملا ضخیم است و از بیرون به راحتی قابل مشاهده است. اعصاب و عروق بستر زنده را تشکیل می دهند. از آنجایی که ناخن سگ ما دائما با زمین در تماس است و از نوک انگشتان محافظت می کند، مراقبت از ناخن ها نیز نباید غافل شد. ناخن دوستان پشمالوی ما باید با احتیاط کوتاه شود و لایه زنده زیر آسیب نبیند.

اگرچه ناخن‌های سگ ما زمانی که توله‌ سگ هستند نرم‌تر هست، اما وقتی بزرگ می‌شوند ساختار آن‌ها سفت می‌شود. به طور کلی، سگ ها در هر پنجه پنج پنجه دارند. رنگ آنها می تواند سیاه یا سفید باشد. کوتاه کردن ناخن های سیاه سخت‌تر است. در این مورد، ما باید حتی بیشتر مراقب باشیم که قسمتی که زنده است، برش نزنیم.

به طور معمول، ناخن سگ ها در زندگی طبیعی خود سوهان می خورد. متأسفانه سگ هایی که در خانه نگهداری می کنیم چنین شانسی ندارند. اگر مراقب ناخن‌های سگ‌هایمان نباشیم، یعنی اگر هنگام رشد ناخن‌هایشان را کوتاه نکنیم، ممکن است در راه رفتن مشکل داشته باشند یا ناخواسته به آن‌ها صدمه بزنند. هنگامی که ناخن ها بیش از حد رشد می کنند، باعث عفونت و رشد قارچ می شوند.

نمی توان گفت که سگ ها ناخن گیری را دوست ندارند. اگر سگمان را عادت دهیم که در زمانی که توله سگ است ناخن هایش را کوتاه کند، در آینده هیچ مشکلی نخواهیم داشت. ما باید به طور مرتب ناخن های دوستان پشمالوی خود را چک کنیم. اگر از مراقبت از آنها غافل شویم، شرایط نامطلوبی مانند فر شدن و شکستن ناخن ها ایجاد می شود.

در سگ ها نیز مانند ناخن گربه‌ها، توجه به بافت زنده زیر ناخن کوتاه ضروری است. اگر رگهای لایه زنده آسیب ببینند، خونریزی غیرقابل بند رخ می دهد و سگ دوست داشتنی ما آسیب می بیند. هنگام کوتاه کردن ناخن های سگ خود باید از ناخن گیر مخصوص سگ ها استفاده کنیم. زیرا ناخن های سگ بسیار سفت است.

اگر ناخن‌های سگ شما سفید است، می‌توانیم به راحتی ناحیه رگ‌دار روی آن را ببینیم، اما باید کمی بیشتر مراقب باشیم زیرا در سگ‌هایی که ناخن‌های سیاه دارند، دیدن ناحیه رگ‌دار مشکل خواهد بود. به همین دلیل هنگام کوتاه کردن ناخن سگمان توصیه می شود ناخن ها را به قطعات کوچک برش دهیم. بنابراین، ما می توانیم بافت های زنده را راحت تر ببینیم.

اگر ناخن های سگ خود را مرتباً با ناخن گیر سگ کوتاه نکنیم، بافت های زنده و غیر زنده ناخن ها با هم مخلوط می شوند. در نتیجه ممکن است با مشکلات خونریزی بیشتری مواجه شویم. اگر در هنگام کوتاه کردن ناخن او به طور تصادفی بافت زنده را بریدیم، دوستمان را بدون اتلاف وقت نزد دامپزشک ببریم.

هنگام کوتاه کردن ناخن های سگ خود، باید ناحیه ای با نور خوب را ترجیح دهیم. اگر وسط پنجه او را به آرامی فشار دهیم، ناحیه ای را که می بریم راحتتر می بینیم.

ما نباید از مراقبت از ناخن دوستان پشمالو خود غافل شویم تا از فر شدن ناخن های آنها یا دراز کردن بیش از حد به سمت عقب جلوگیری کنیم، از نفوذ ناخن های فرورفته به پوست پنجه جلوگیری کنیم، برای جلوگیری از مشکلات سلامتی که ممکن است به دلیل مشکلات ناخن ایجاد شوند و به آنها تحرک راحت تر و طبیعی تر ارائه دهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *