علت و پیشگیری از استفراغ در سگ ها

پت شاپ آتاپت: استفراغ در سگ ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در حالی که نیازی به نگرانی در مورد برخی از این دلایل وجود ندارد، در برخی موارد استفراغ می تواند نشانه یک مشکل سلامتی بسیار جدی باشد و باید جدی گرفته شود.

علت و پیشگیری از استفراغ در سگ ها

درک علت استفراغ ممکن است دشوار باشد، اما با مدتی مشاهده می توانید علت استفراغ سگ ها را ببینید. اگر مشکوک به مسمومیت هستید یا بیش از 2 روز استفراغ دارید، بهتر است با دامپزشک مشورت کنید.

چرا سگ ها استفراغ می کنند؟

از آنجایی که برای این سوال که چرا سگ ها استفراغ می کنند بیش از یک پاسخ وجود دارد، قبل از هر چیز باید وضعیت موجود را به خوبی مشاهده کرد. استفراغ سگ معمولاً بوی ترش دارد زیرا حاوی صفرا است. بسته به علت استفراغ، رعایت اقدامات احتیاطی مهم است.

خوردن فست فود

استفراغ در سگ ها غیر معمول نیست و معمولاً جای نگرانی نیست. به خصوص در سگ هایی که فقط یک وعده در روز تغذیه می شوند، ممکن است به دلیل مصرف سریع غذا استفراغ ایجاد شود.

مصرف بیش از حد علف های هرز

سگ‌ها مانند گربه‌ها نمی‌توانند در مقابل مصرف علف‌ها یا علف‌های مختلف گهگاهی مقاومت کنند. سگ هایی که در پیاده روی روزانه خود نمی توانند در برابر خوردن علف مقاومت کنند، ممکن است با مصرف بیش از حد علف استفراغ کنند.

اگرچه این استفراغ غیرطبیعی یا مضر تلقی نمی شود، اما در برخی موارد مصرف گیاهان مضر برای سگ ها می تواند باعث استفراغ شود. مشاهده علف‌هایی که سگ سعی در خوردن آن دارد برای دیدن اینکه آیا استفراغ به دلیل گیاهان سمی رخ می‌دهد مفید است.

بیماری ماشین

بیماری ماشین در سگ ها بیشتر از انسان ها است. سگ‌های داخل ماشین ممکن است قبل یا بعد از پایان سفرشان استفراغ کنند. ناراحتی گوارشی ناشی از حرکت در سگ ها مشاهده می شود. بنابراین مهم است که سگ را در حین خودرو مشاهده کنید.

ورزش بعد از غذا

چرا سگ ها بعد از ورزش شدید بلافاصله بعد از غذا خوردن استفراغ می کنند؟ ممکن است پاسخ باشد به همین دلیل، هر چقدر هم که سگ شما پرانرژی باشد، لازم است تا یک یا دو ساعت بعد از غذا خوردن به او اجازه ندهید ورزش های بسیار فعال انجام دهد.

بیماری های مختلف

استفراغ ممکن است به دلیل بسیاری از بیماری‌های مختلف مانند بیماری‌های کلیوی، کبد و لوزالمعده، مشکل گوش میانی، دیابت، مننژیت، انواع سرطان، التهاب در معده و مجرای روده رخ دهد.

چه چیزی برای استفراغ سگ خوب است؟

از آنجایی که پاسخ های مختلفی برای این سوال وجود دارد که چرا سگ ها استفراغ می کنند، چه چیزی برای استفراغ سگ خوب است؟ این سوال نیز پاسخ های بسیاری دارد.

برای یافتن راه حل برای استفراغ، ابتدا باید علت استفراغ را پیدا کرد. برای درک اینکه چرا سگ استفراغ می کند، لازم است استفراغ را بررسی کنید.

اگرچه این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما با بررسی استفراغ، حداقل می توانید فرصتی داشته باشید تا ببینید آیا مشکلی وجود دارد که می توان آن را زود تشخیص داد.

ذرات معلق و مقدار کمی استفراغ معمولاً مربوط به غذایی است که سگ خورده است. به طور خاص، استفراغ با کیبل های هضم نشده نشان می دهد که سگ به دلیل سریع غذا خوردن استفراغ می کند.

علاوه بر این، استفراغ ناشی از ورزش بعد از غذا نیز ریزگرد خواهد بود.

اگر مشاهده کردید که سگ شما مدت کوتاهی پس از خوردن غذا استفراغ می کند، اگر با نگاه کردن به صفرا و غذایی که او استفراغ می کند، متوجه می شوید که غذا هضم نمی شود، دادن مقدار غذای روزانه در چند نوبت به حل مشکل کمک می کند.

علاوه بر این، پایین نگه داشتن کاسه های غذای سگ های نژاد بزرگ و غول پیکر نیز می تواند باعث استفراغ شود. در این صورت قرار دادن ظرف غذا کمی بالاتر چاره کار خواهد بود.

اگر استفراغ با وجود تمام اقدامات احتیاطی که انجام می دهید ادامه یابد، ممکن است با مشکلی مانند حساسیت غذایی یا عدم تحمل غذایی مواجه شوید.

معمولاً آرام‌بخش‌ها در درمان استفراغ ناشی از سفر با ماشین در سگ‌ها ترجیح داده می‌شوند. آموزش رانندگی برای استفراغ سگ به دلیل بیماری حرکت چه فایده ای دارد؟ پاسخ به سوال است.

با این حال، اگر آموزش کارساز نباشد، دارویی که ترس و اضطراب سگ را در مورد سفر با ماشین کاهش می دهد، ممکن است راه حل باشد.

چه زمانی برای استفراغ سگ ها با دامپزشک مشورت کنیم؟

  • اگر استفراغ بیش از 2 روز طول بکشد،
  • هنگامی که یک جسم خارجی یا خون در استفراغ مشاهده می شود،
  • اگر استفراغ غیر از رنگ صفرا بدبو باشد،
  • هنگامی که علائم مختلف همراه با استفراغ وجود دارد، باید با دامپزشک مشورت شود.

استفراغ همراه با علائمی مانند اسهال، تب، ضعف و کاهش وزن ممکن است نشان دهنده یک مشکل سلامتی متفاوت باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *