چگونه از بوی بد سگ جلوگیری کنیم؟

پت شاپ آتاپت: اگر در خانه سگ داریم، اگر با بوی غیرقابل تحملی مواجه می شویم، ممکن است دلایل زیادی برای این موضوع وجود داشته باشد. این بوها به ما نشان می دهد که از مراقبت از سگ خود غافل هستیم. اگر بو بدن یا ادرار سگ ما در قسمتی از خانه به دلایل مختلف پخش می شود، می توان این نواحی را با لکه گیرها و خوشبو کننده های مخصوص تولید شده تمیز کرد.

راهنمای از بین بردن بوی بد سگ

دوستان سگ ما به طور طبیعی دارای سیستم پوستی چرب هستند که به دلیل متابولیسم آنها در برابر شرایط آب و هوایی محافظت می کند. این روغن روی پوست حیوان به مرور زمان اکسید می شود و باعث ایجاد بوی تحریک کننده می شود. علاوه بر این، پوست تنها منبع عطر نیست. برای این کار می توانیم با مراقبت منظم از سگ خود مبارزه با بوی بد را آغاز کنیم. هر روز که به ذهنتان می رسد فوراً شستشو نکنید. زیرا با شستن مکرر سگ خود نمی توانیم از بوی آن جلوگیری کنیم بلکه برعکس باعث بوی بیشتر آن می شویم. می پرسی چرا؟ اگر سگ های خود را زیاد بشوییم، به مرور زمان لایه روغن روی پوست آنها نازک می شود و باعث ایجاد ترک در پوست سگ، خراب شدن ساختار مو و شرایط بدتر می شود. این بدان معنی است که ابتدا روش های صحیح مبارزه با منابع بو را دنبال کنید.

علت و پیشگیری از بوی بد بدن سگ

علت بوی سگ: آیا به رژیم غذایی سالم سگ خود توجه می کنیم؟ همانطور که برخی از غذاها باعث ترشح بوی بد هنگام تعریق می شوند، بیایید توجه به تغذیه سگ هایمان را به گوشه ای از لیست مبارزه با بو اضافه کنیم. انتخاب غذای باکیفیت در این زمینه واقعا مهم است… در هنگام غذا دادن به سگ هایمان نه تنها به دلیل بوی آنها، بلکه برای سلامتی آنها نیز باید به انتخاب غذا توجه کنیم. اگر از پس مانده هایمان هرچه پیدا می کنیم بدهیم و بگوییم ماشاالله این حیوان همه چیز را می خورد، بدن دوستان سگ مان در مدت کوتاهی به صورت تعریق پوست و بوی بد ناشی از این اختلالات تغذیه ای برمی گردد. با توجه به این موارد باید با توجه به نژاد و خصوصیات ظاهری سگ خود غذای با کیفیتی را انتخاب کنیم.

حالا نوبت شستن است. ما می توانیم دوستان پشمالوی خود را ماهی یک بار با استفاده از شامپوهایی که مخصوص آنها تولید شده است بشوییم. در اینجا باید به یک نکته توجه کنیم. اگر مقاومت سگ ما کم باشد، اگر بعد از هر بار شستشو آن را به درستی خشک نکنیم، ممکن است باعث آنفولانزا و بیماری های مشابه او شویم. هنگام شستن سگ ها حتما باید از شامپو سگ استفاده کنیم. شامپوهایی که برای خودمان استفاده می کنیم برای سگ هایمان مناسب نیستند.

صحبت از شامپو شد، همه نوع شامپو برای آنها وجود دارد. ما باید شامپویی را انتخاب کنیم که مناسب نژاد و ساختار موی سگمان باشد. می توانیم از روش شامپوی خشک یا فوم شستشوی سگ هم استفاده کنیم. البته یکی از گزینه ها این است که سگمان را با روش شامپوی خشک ماهی دو بار و هر 15 روز یکبار تمیز کنیم.

برای مراقبت از دوستان پشمالوی ما، دستمال مرطوب با کیفیت و عطرهای سگ مخصوص آنها تولید شده است. بنابراین وقتی صحبت از تمیز کردن می شود، جایگزین های زیادی وجود دارد. وقتی بدانیم از کدام و چگونه استفاده کنیم، اشکالی ندارد.

آیا به مراقبت از دندان سگ هایمان توجه می کنیم؟ اگر به بهداشت دهان و دندان توجه نکنیم، این موضوع نیز می تواند منشا بوی بد باشد. به طور خاص، تارتار که ما آن را تارتار می نامیم، هم سلامت دهان را تهدید می کند و هم می تواند بوی بدی منتشر کند که آزاردهنده است. ما می توانیم این مشکل را با استفاده از خمیر دندان و مسواک های مخصوص برای مراقبت از دندان سگ هایمان حل کنیم.

یکی دیگر از منابع بوی بد دوستان پشمالوی ما گوش آنهاست. اگر سگ گوش درازی داشته باشیم، انگل ها، عفونت های قارچی در مجرای گوش و عفونت های مشابه می توانند باعث ایجاد بوی بد شوند زیرا گوش های آنها به راحتی نفس نمی کشد. اگر متوجه شده ایم که گوش سگمان مشکل دارد، مراجعه به دامپزشک مفید است.

در نهایت اجازه دهید در مورد پاکسازی محیط صحبت کنیم. اگر در داخل خانه به سگ خود غذا می دهیم، حداقل ماهی یک بار از روی تختی که روی آن می خوابد، همه اسباب بازی های او را ضدعفونی کنیم. اگر مراقب لانه هستیم، باید مراقب تمیزی داخل و خارج لانه باشیم، باید هر روز خاک محل زندگی سگ شما را تمیز کنیم، همچنین باید ظروف آب و غذا را مرتب تمیز نگه داریم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *