مزایا و معایب گذراندن تعطیلات با حیوان خانگی

پت شاپ آتاپت: سفر و رفتن به تعطیلات با حیوانات خانگی هر روز بیشتر و بیشتر رایج می شود. افزایش تعداد هتل‌ها و مکان‌های مناسب برای حیوانات خانگی نیز باعث می‌شود تا افراد تعطیلات خود را با دوستان خود راحت‌تر بگذرانند.

مزایا معایب گذراندن تعطیلات حیوان خانگی

با این حال، نباید فراموش کرد که برخی از جنبه‌های منفی رفتن به تعطیلات با حیوانات خانگی که به خانه‌ها و کارهای روزمره آنها وابسته هستند، وجود دارد. در این مقاله در مورد مزایا و معایب رفتن به تعطیلات با حیوانات خانگی صحبت خواهیم کرد.

آیا برای رفتن به تعطیلات با حیوان خانگی خود آماده اید؟

در سال‌های گذشته، حتی بیرون رفتن با دوستان پنجه‌دارمان بسیار سخت بود. کمبود مکان‌های دوست‌داشتنی برای حیوانات خانگی و نگاه‌های ترسناک مردم، این روند را برای افرادی که می‌خواستند با دوستان دوست‌داشتنی خود در خارج از خانه سپری کنند، دشوار می‌کرد.

امروزه با افزایش تعداد صاحبان حیوانات خانگی، تعداد مکان های دوستدار حیوانات نیز افزایش یافته است. به این ترتیب می توانیم زمان بیشتری را با دوستان دوست داشتنی خود بگذرانیم و در مکان های مختلف با آنها خاطرات جمع آوری کنیم.

با این حال، نباید فراموش کنیم که رفتن به تعطیلات و مسافرت با دوستان حیوان خانگی مان وظایف اضافی دارد. رفتن به تعطیلات با سگ برای بسیاری از صاحبان سگ یک امتیاز نیست، بلکه یک ضرورت است.

پیوندهای محکمی که سگ ها با صاحبانشان ایجاد می کنند، زمانی که برای مدت طولانی از عزیزانشان جدا می شوند، باعث افسردگی آنها می شود. به همین دلیل، بسیاری از افرادی که سگ دارند، برنامه های تعطیلات خود را مطابق با دوستان پنجه خود تنظیم می کنند.

رفتن به تعطیلات با گربه رفتاری کمتر ترجیح داده شده است. ترک خانه برای آنها گزینه ای نیست، زیرا گربه ها بیشتر از سگ ها به خانه خود وابسته هستند.

به همین دلیل، صاحبان گربه ترجیح می دهند با یافتن شخصی که بتواند از گربه های آنها در صاحبان کوتاه مدت مراقبت کند، منطقه راحتی دوستان پنجه خود را به هم نزنند. با این حال، بهترین گزینه برای گربه ها برای همراهی صاحبان خود در تعطیلات طولانی است.

به همین دلیل، صاحبان گربه ترجیح می دهند با یافتن شخصی که بتواند از گربه های آنها در صاحبان کوتاه مدت مراقبت کند، منطقه راحتی دوستان پنجه خود را به هم نزنند.

با این حال، بهترین گزینه برای گربه ها برای همراهی صاحبان خود در تعطیلات طولانی است.

به همین دلیل، صاحبان گربه ترجیح می دهند با یافتن شخصی که بتواند از گربه های آنها در صاحبان کوتاه مدت مراقبت کند، منطقه راحتی دوستان پنجه خود را به هم نزنند.

با این حال، بهترین گزینه برای گربه ها برای همراهی صاحبان خود در تعطیلات طولانی است.

اگرچه داشتن گربه یا سگ یکی از عوامل تعیین کننده در تصمیم گیری برای رفتن به تعطیلات است، اما باید ویژگی های کلی شخصیت حیوان خانگی را نیز در نظر گرفت.

برای برخی از گربه ها، تغییر خانه، رفتن به تعطیلات یا مسافرت ممکن است به هیچ وجه مشکل ساز نباشد، در حالی که برای برخی از سگ ها، سفر می تواند به یک شکنجه واقعی تبدیل شود.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید با حیوان خانگی خود به تعطیلات بروید، فکر کردن به جزئیات و ارزیابی وضعیت همیشه به دستیابی به دقیق ترین نتیجه کمک می کند.

مزایا تعطیلات با حیوان خانگی خود

وقتی صحبت از رفتن به تعطیلات با گربه یا سگ به میان می آید، بدون شک مهمترین مزیت آن از بین بردن اشتیاق ما به دوستان پنجه دارمان است.

رفتن به تعطیلات با آنها ما را از فکر کردن به کارهایی که در طول روز انجام می دهند جلوگیری می کند و ما را از نگرانی در مورد امنیت و سلامت آنها باز می دارد.

علاوه بر این، مهم نیست که دوستان پنجه خود را به چه کسی بسپاریم، آنها بیشتر در کنار خانواده خود احساس امنیت و خوبی دارند.

به همین دلیل، بزرگترین انگیزه برای رفتن به تعطیلات با سگ یا گربه، فرصتی است که تعطیلات را فارغ از هرگونه نگرانی در مورد نزدیکترین دوستان خود داشته باشیم.

کاوش در مکان‌های جدید و معاشرت با دوستان پنجه‌دار ما می‌تواند تجربه‌ای عالی باشد اگر خلق و خوی آنها برای آن مناسب باشد. در این مرحله بهتر است با سگ به تعطیلات بروید.

زیرا بسیاری از گربه ها عادت به راه رفتن با افسار ندارند و گربه ها به اندازه سگ ها هیجان زده و مشتاق چنین سفرهایی نیستند.

معایب رفتن به تعطیلات با حیوان خانگی

هزینه ها، برنامه های تعطیلات و خطرات احتمالی از جمله مواردی هستند که باید حتما قبل از رفتن به تعطیلات با دوستان خود در نظر بگیریم.

به عنوان مثال، برای رفتن به تعطیلات با یک گربه، برنامه آرام تری لازم است. زیرا آنها مانند سگ ها موجوداتی با خلق و خوی نیستند که بتوانند هر لحظه صاحب خود را همراهی کنند.

آنها نیاز به فضا و مالکیت خاصی بر آن فضا دارند. به همین دلیل، یک برنامه تعطیلات پرماجرا، اقدام و فعالیت فراوان برای تعطیلات با گربه مناسب نیست.

برای رفتن به تعطیلات با سگ، هنوز باید خلق و خوی دوست پنجه دار خود را در نظر بگیرید و اینکه چقدر برای او به یک ماجراجویی امن و راحت خواهد بود.

هنگام گنجاندن حیوان خانگی خود در برنامه تعطیلات بین المللی، نباید از در نظر گرفتن شرایط قرنطینه کشورها غافل شوید.

رفتن به تعطیلات با سگ یا گربه ممکن است باعث ایجاد هزینه های اضافی شود و انتظارات شما را تغییر دهد.

هنگام انتخاب مکانی برای اقامت، باید به دنبال مکان های دوستدار حیوانات باشید و روش حمل و نقل خود را متناسب با حیوان خانگی خود تنظیم کنید.

همچنین ممکن است لازم باشد بودجه خاصی را برای ارائه استانداردهای لازم برای سفر حیوانات خانگی اختصاص دهید.

این یک واقعیت است که رفتن به تعطیلات با دوستان پنجه دار ما از منظرهای مختلف جوانب مثبت و منفی دارد. با این حال، در این مرحله، باید با در نظر گرفتن عادات، روتین ها و خلق و خوی آنها تصمیم درستی گرفت.

می توانید با نظر دامپزشک خود برنامه های تعطیلات خود را با خیالی آسوده با دوستان پنجه دار خود تنظیم کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *