8 سگ بدون ریزش مو با موهای کوتاه

بسیاری از نژاد سگ ها به دلیل ریزش زیاد مو خود شناخته شده اند. ریزش سگ ها و گربه ها می تواند باعث ایجاد حساسیت های مختلف در برخی افراد شود. با این حال، این مانع از هر کسی که می‌خواهد همسفر باشد، نمی‌شود. نژادهای سگی که با موهای کوتاه خود جلب توجه می کنند و ریزش ندارند به دلیل ضد حساسیت بودن معروف هستند. نژادهای سگی که از بین نمی روند، اعضای خانواده خوبی را تشکیل می دهند، به خصوص برای افراد مبتلا به آلرژی. علاوه بر آلرژی، افرادی که در کنترل ریزش مو مشکل دارند و یا فکر می‌کنند با مشکل مواجه خواهند شد، می‌توانند زمانی که می‌خواهند حیوان خانگی داشته باشند، از بین سگ‌هایی با موهای کوتاه یا کوتاه دوست خود را انتخاب کنند. با این حال، نباید فراموش کرد که سگ های مو کوتاه و بدون ریزش نیز نیاز به نظافت دارند. می توانید از مدل های شانه و برس سگ را برای نظافت سگ ها استفاده کنید. در مورد سگ هایی که مو نمی ریزند آماده کرده ایم، امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید و هر چه زودتر با دوست وفادار خود آشنا شوید.

بیچون فریز

بیچون فریز

این سگ های بامزه که ظاهر بسیار بامزه ای دارند و با جثه کوچک خود می توانند در هر آپارتمانی زندگی کنند، به خز ضد حساسیت خود معروف هستند. این نژاد که در بین سگ های مو کوتاه نیاز به نگهداری بسیار کمی دارد، دوست خانوادگی و همراه خوبی نیز می باشد. اساسی ترین نیازهای نظافت، نیازهای گاه به گاه اصلاح است.

شیتزو

شیتزو

 

اگرچه تصور می شود که این نژاد در نگاه اول مقدار زیادی ریزش می کند، اما این تصور کاملاً اشتباه است. موهای بسیار زیبا و به طور چشمگیری بلند تمایلی به ریزش ندارند. مسواک زدن منظم نژاد شیتزو که یکی از بلندترین موها را در بین سگ های بدون ریزش دارد، برای جمع آوری موهای شل شده کافی است.

پودل

پودل

این نژاد که با نام پودل شناخته می شود که با ناز و وفاداری زیاد خود جلب توجه می کند، جزو سگ های کم مو است. گرچه نژاد پودل اندازه های متفاوتی دارد، اما ویژگی مشترک همه آنها این است که سگ های ریزشی نیستند. این نژاد بامزه که در بین سگ های مجعد و مو کوتاه توجه ها را به خود جلب می کند با موهای براق خود همیشه ظاهری عالی دارد.

یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

تریرها به طور کلی به عنوان سگ های کم مو شناخته می شوند. این یورکشایر تریرها مانند سایر بستگانشان جزو سگ هایی هستند که نمی ریزند. این نژاد که احتمال ریزش بسیار کمی دارد یکی از نژادهای سگ های ضد حساسیت است.

اسکاتلندی تریر

اسکاتلندی تریر

این نژاد علاوه بر دوست وفادار بودن، نیاز به مراقبت بسیار کمی دارد و جزو سگ هایی است که نمی ریزد. این نژاد که به نام اسکاتی نیز شناخته می شود، به راحتی قابل اصلاح است، اما آموزش خوب ضروری است. طبیعت سرسخت و آزاده آنها می تواند باعث شود که این نژاد در آپارتمان ها مبارزه کند. بنابراین، حتی اگر ضد حساسیت باشند، باید در اختیار افراد مناسب باشند.

اسپانیل ایرلندی

اسپانیل ایرلندی

گرچه خز بسیار ضخیم و متراکمی دارد، اما ایرلندی واتر اسپانیل که جزو سگ‌هایی است که نمی‌ریزد، به دلیل باهوش بودن و به راحتی آموزش‌پذیر بودن نیز مشهور است. این نژاد که ظاهر بسیار بامزه ای با ساختار خز منحصر به فرد خود دارد، با وجود اینکه ریزش نمی کند، نیاز به مراقبت منظم دارد.

اشناوزر

اشناوزر

این نژاد که دارای دو تیپ مختلف استاندارد و مینیاتوری است دارای موهای نسبتا بلند و کرکی است اما این نژاد به دلیل ضد حساسیت بودن شهرت دارد. این سگ ها یک نگهبان خوب، یک عضو خانواده وفادار و همیشه یک همبازی عالی برای کودکان با انرژی بالا هستند، این سگ ها با وجود اینکه جزو سگ هایی هستند که رها نمی شوند، نیاز به نظافت منظم دارند.

باسنجی

باسنجی

این نژاد با انرژی بالا، هوش قابل توجه و آموزش چالش برانگیز خود، که برای صاحبان سگ های قبلی مناسب بود، جزو سگ های کوتاه قد و مو کوتاه است. ریزش حداقل است و نژاد ضد حساسیت در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، نیاز به مراقبت از پرهای این نژاد بسیار کم است.

2.9/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *