چگونه بوی توالت گربه را از بین ببریم؟

پت شاپ آتاپت: گربه هایی که با طبیعت بازیگوش و ناز خود قلب ها را تسخیر می کنند حیوانات بسیار تمیزی هستند. از آنجایی که آنها به تمیزی علاقه زیادی دارند، می خواهند توالت هایشان نیز تمیز باشد. صاحبان گربه نیز باید به نظافت گربه های خود در خانه توجه کنند. مخصوصاً باید توالت هایی را که گربه ها از آن استفاده می کنند چندین بار در روز تمیز کنند و آنها را برای استفاده گربه ها مناسب کنند.

چگونه بوی توالت گربه را از بین ببریم؟

توالت های گربه که بدون مراقبت تمیز می شوند هم از نظر سلامتی گربه و هم از نظر پخش بوی بد در اطراف مضر هستند. بوی توالت گربه یکی از شایع ترین شکایات کسانی است که در خانه گربه دارند.

انجام برخی اقدامات برای از بین بردن بوی بد پخش شده در اطراف می تواند تا حد زیادی از این بیماری جلوگیری کند. اگر بیش از یک گربه در خانه وجود دارد، حداقل باید از دو جعبه زباله استفاده شود. توالت های بسته نه تنها حریم خصوصی گربه را تامین می کند، بلکه تا حد زیادی از انتشار بوی بد بیرون جلوگیری می کند. توالت های بسته نیز تا حد زیادی از پخش شدن خاک گربه در اطراف جلوگیری می کند و در نتیجه خانه را تمیزتر نگه می دارد.

تمیز کردن جعبه های خاک گربه حداقل دو بار در روز تشکیل بو را تا حد زیادی از بین می برد. اضافه کردن شن و ماسه جدید به بستر گربه که روزانه تمیز می کنیم، تشکیل بوی بد را کاهش می دهد. اگر هر 10 یا 15 روز تمام بستر توالت گربه را عوض کنیم، توالت را بشوییم و شن و ماسه جدید را به توالت اضافه کنیم، بهداشت لازم را انجام می دهیم.

نوع شن و ماسه ای که در از بین بردن بوی بدی که ممکن است در بستر گربه ایجاد شود نیز تاثیر زیادی دارد. معطر، طبیعی، حاوی کربن فعال و غیره. ماسه ها بوی خوشی به جعبه خاک گربه می دهند. خاک گربه حاوی کربن فعال طبیعی، آمونیاک موجود در ادرار و مدفوع گربه ها را مسدود می کند و بو را به حداقل می رساند.

ماسه هایی که دارای بوهای دلپذیر مختلف هستند به سلامت گربه شما آسیبی نمی رساند و بوی مدفوع و ادرار را پخش نمی کند. استفاده از عطر بستر گربه نیز روشی مفید برای جلوگیری از بوی بد توالت است. عطر خاک گربه تولید شده در رایحه های مختلف با ریختن یک لایه نازک روی خاک گربه مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآیند هر بار که شن و ماسه عوض می شود تکرار می شود.

شن و ماسه ای که در تماس با مایع جمع می شود، به لطف ویژگی های مبتنی بر خاک رس، تضمین می کند که ماسه همیشه خشک و بهداشتی باقی می ماند. این ماسه ها که از ایجاد بوی بد جلوگیری می کنند با بو یا بدون بو تولید می شوند. ماسه هایی که به راحتی تمیز می شوند را می توان برای مدت طولانی استفاده کرد. بسیاری از صاحبان گربه با خیال راحت این بسترها را ترجیح می دهند که اثرات منفی بر سلامت گربه ندارند.

تشک توالت گربه ای نیز از پخش شدن شن و ماسه در اطراف جلوگیری می کند. شن باقی مانده در پنجه گربه ها روی حصیر می ماند تا تکه های کوچک ماسه در خانه شما پخش نشود. می توانید با اضافه کردن مجدد آن به توالت گربه از ماسه تمیز جمع شده در حصیر استفاده کنید.

اول از همه، استفاده از توالت باز و کوچک به منظور ایجاد عادت توالت رفتن به بچه گربه ها، استفاده از توالت را برای آنها آسان تر می کند. طبیعتاً بچه گربه هایی که پس از رفتن به توالت روی خود را با ماسه می پوشانند، بوی متصاعد شده از مدفوع و ادرار را جذب می کنند. بستر گربه های تولید شده برای بچه گربه ها نیز به گونه ای تولید می شود که به پنجه های حساس آنها آسیبی نرسد. این ماسه‌ها که به بچه گربه‌ها آسیبی نمی‌رسانند، به لطف اجزای تشکیل‌دهنده‌شان، در انواع بی‌بو مانند پودر بچه نیز موجود هستند.

با توجه به این اطلاعات، شن و ماسه تمیز شده هر روز، شن و ماسه به درستی انتخاب شده و عادات توالت سازگار با آن، و همچنین محصولات در اسانس های مختلف زندگی شما با گربه را بسیار آسان می کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *