چگونه از یک سگ در باغ مراقبت کنیم

پت شاپ آتاپت: بسیاری از افراد ممکن است ترجیح دهند سگ های خود را در باغ نگهداری کنند تا در خانه. ارائه برخی معیارها برای مراقبت از سگ در باغ برای سلامتی و زندگی دوستان سگ ما بسیار مهم است. البته اول از همه، باغ باید قابل اعتماد و اندازه کافی باشد. زیرا برخی از سگ ها برای زندگی مستقیم در باغ مناسب هستند.

چنین سگ هایی برای جابجایی به فضا نیاز دارند. وقتی باغ به اندازه کافی بزرگ باشد، سگ سالم رشد می کند و در عین حال خوشحال است. برای شاد بودن سگ، نه تنها فضا، بلکه علاقه و ارتباط نیز مهم است. به عبارت دیگر مراقبت از سگ در باغ به معنای فراموشی یا عدم توجه به آن نیست.

سگ چه در خانه باشد و چه در باغ، دوستی با آنها ضروری است. فقط از این طریق می توان در مورد خوشحالی یا نبودن سگ صحبت کرد.

نگهداری سگ در باغ

اطلاعاتی در مورد نگهداری سگ در باغ

اگر سگی موهای کوتاه دارد، اگر سگ هنوز توله سگ است، یا اگر سگ به اندازه کافی بزرگ شده باشد، برای نگهداری در باغ مناسب نیست. داشتن چنین سگ هایی در خانه، در شرایط مراقبت مناسب، صحیح تر است. به خصوص سگ های مسن نیاز به مراقبت و توجه جدی دارند.

رها کردن سگ در باغ به معنای رها کردن سگ از نظر حرکاتش نیست. حتی اگر سگ در باغ است، باید از او مراقبت کنید و کارهای روزانه اش را انجام دهید. اگر فضای سگ در باغ محدود است، نباید از تمرینات آن غافل شوید.

انتخاب زمان مناسب برای غذا دادن به سگ در باغ بسیار مهم است. غذا دادن باید در باغ شروع شود زمانی که سگ هنوز جوان است، بلافاصله پس از ترک توله ها. چون عادت دادن سگ به باغچه ای که به محیط خانه عادت کرده سخت می شود.

غذا دادن به سگ هم در باغچه و هم در خانه درست نیست. به عنوان مثال، این برای سلامت سگ شما خوب نیست، زیرا در طول روز در خانه در عصر تفاوت دمای مشخصی وجود خواهد داشت یا برعکس.

آب یک مایع حیاتی برای همه موجودات زنده است. همیشه باید بررسی کنید که سگ شما آب کافی در باغچه در دسترس داشته باشد. سگ شما ممکن است گرسنگی را تحمل کند، اما هرگز تشنه نیست. نوشیدن آب کافی در روزهای گرم تابستان یا روزهای سرد در زمستان اهمیت بیشتری دارد. برای این کار باید با در نظر گرفتن این موارد در مورد ظروف غذا و آبی که انتخاب می کنیم نیز انتخاب کنیم.

اگر قرار است از سگ خود در باغ مراقبت کنیم، قبل از خرید لانه ای که در آن اقامت خواهد داشت، باید تحقیق خوبی انجام دهیم. لانه باید این ویژگی را داشته باشد که از سگ ما در برابر سرما و آفتاب محافظت کند. هنگام انتخاب لانه سگ ، باید مدلی متناسب با سایز سگ خود انتخاب کنیم.

باید محل خواب سگتان در باغ، تخت لانه، حوله و غیره را که در اینجا استفاده می کنید، تمیز نگه دارید. شما باید مواردی مانند این تضمین می کند که سگ شما در یک محیط راحت قرار دارد و از انگل ها محافظت می شود.

ممکن است یک سگ در باغ تحت تأثیر عوامل خارجی قرار گیرد تا سگ در خانه. نباید از بررسی های منظم دامپزشکی سگ در باغ غافل شوید.

هر سگی در باغ رایگان نیست. اگر مجبور به بستن بند یا زنجیر برای سگ خود هستید، باید مطمئن شوید که طول آن حداقل 3 برابر طول سگ شما باشد. جدای از آن، باید مطمئن شوید که هیچ وسیله ای وجود ندارد که بتوان زنجیر را دور آن وصل کرد.

در حالی که سگ ما روزهای خود را در فضای سبز باغ می گذراند، ممکن است در معرض خطر انگل های خارجی مانند کک و کنه قرار گیرد، به خصوص در بهار و تابستان. محصولات مختلفی برای پیشگیری از کنه کک برای محافظت از سگ ما در برابر این انگل ها وجود دارد. این محصولات از سگ ما در برابر حملات انگل خارجی محافظت می کنند.

یکی دیگر از مشکلات سگ در باغ، وضعیت جفت گیری است. اگرچه ممکن است باغی برای خود داشته باشید، اما این ممکن است به طور کامل از سگ شما در برابر تماس با سگ های دیگر محافظت نکند. بنابراین، شما باید عقیم سازی را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرید. دامپزشک شما بهترین راهنمایی را در این زمینه ارائه خواهد کرد.

خطرات نگهداری سگ در باغ چیست؟

 • ممکن است سگ شما از باغ فرار کند. سگی که از باغ فرار کرده است در دنیای بیرون تنها است و کاملاً در برابر عوامل خارجی باز است. همه نوع خطر ممکن است متوجه او شود.
 • به همین ترتیب، داشتن سگ شما در باغ از او در برابر دزدان محافظت نمی کند. سگ شما ممکن است دزدیده شود.
 • نباید فراموش کرد که محیط باز مانند باغ می تواند در معرض موارد مسمومیت باشد.
 • ممکن است مشکلاتی با نور خورشید وجود داشته باشد.
 • ممکن است ناراحتی ناشی از تغییرات آب و هوا را تجربه کند.
 • غذای سگی که استفاده می کنید ممکن است تحت تأثیر عوامل خارجی قرار گیرد تا سگ شما بتواند به روشی سالم تغذیه شود. ممکن است خراب شود یا آلوده شود.
4.1/5 - (18 امتیاز)

2 دیدگاه برای “چگونه از یک سگ در باغ مراقبت کنیم

 1. محمد گفته:

  سلام.باغ ما 500متر است و در روستا است و من میخام یه سگ سرابی یا کانگال بگیرم ولی من هر 3یا4روز میروم باغ بنظرتون میتونم نگهدارم از نظر دزد و اینجور مسائل خیالم راحته چون. به همسایه ها میسپارم ولی بنظرتون بیارم راه حل چیه

  • مهرزاد کوهزاد گفته:

   اگر رفاه سگ را در نظر بگیرید میشه با مقرراتی این کار را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *