راه های جلوگیری از بوی بد دهان در سگ ها

پت شاپ آتاپت: اغلب مشاهده می شود که بوی بد دهان در سگ ها به ابعاد نگران کننده ای می رسد. علت بو می تواند از دهان و دندان و همچنین از عفونت های مختلف معده، روده و کبد منشاء بگیرد. مسائلی مانند تغذیه سگ، عادات غذایی، مراقبت، مناسب بودن محیطی که در آن زندگی می کند، اینکه آیا او به اندازه کافی ورزش می کند یا خیر بر سلامت سگ شما به طور کلی و همچنین بوی بد دهان تاثیر می گذارد. از سوی دیگر، بدتر شدن سلامت دهان و دندان سگ می تواند مانند انسان محرکی برای سایر بیماری ها باشد.

راه های جلوگیری از بوی بد دهان در سگ ها

بوی بد دهان مداوم نشانه این است که سگ شما به مراقبت جدی نیاز دارد. مشخص است که به خصوص نژادهای سگ کوچک و نژادهای کوتاه سر بیشتر در معرض بیماری های دندان و دهان هستند. در چنین مواردی، بردن سگ خود به دامپزشکی برای علت مشکل و انجام اقدامات احتیاطی مفید است.

علاوه بر بررسی‌های معمول دامپزشکی، می‌توان با روش‌هایی که می‌توانید در خانه از آنها استفاده کنید، از باکتری‌ها و بیماری‌هایی که می‌توانند باعث ایجاد بو می‌شوند، جلوگیری کنید.

کارهایی که می توانید برای جلوگیری از بوی بد دهان سگ ها انجام دهید.

غذا دادن به سگ شما

به سگ خود محصولات با کیفیت و آسان هضم بدهید. توصیه شده ترین مواد غذایی برای سلامت دندان سگ ها غذاهای خشک است. غذاهای خشک به دست آمده از منابع قابل اعتماد ترجیح داده می شوند زیرا حاوی ایده آل ترین مقادیر برای نیاز سگ هستند.

اما غذاهای خشک به دلایلی مانند پایین بودن میزان رطوبت، عواقب منفی مانند فساد و رشد باکتری ها که در غذاهای مرطوب بسیار رایج است، به راحتی با آن مواجه نمی شوند، به حفظ دندان کمک می کنند، ترجیح داده می شوند.

بوی بد دهان در سگ ها

به دلیل کاربردی بودن، سختی و داشتن مواد نگهدارنده، تمیز و مرتب شده اند. به این ترتیب تشکیل جرم و تارتار در سگ هایی که با غذای خشک تغذیه می شوند به راحتی مشاهده نمی شود.

با تمیز کردن منظم باغ خود از مصرف غذاهایی مانند زباله جلوگیری کنید. هنگامی که سگ خود را برای پیاده‌روی بیرون می آورید، مراقب باشید مواد زائد موجود در محیط را نخورید. پیاز، سیر و غذاهای سمی حاوی عطر این غذاها و غذاهای تند برای سگ شما مناسب نیستند.

علاوه بر این، شیرینی‌های طعم‌دار و بیسکویت‌های جایزه ویژه برای مراقبت از دندان‌ها تولید می‌شوند. این غذاها و بیسکویت ها از تشکیل تارتار و تارتار ناشی از بقایای مواد غذایی جلوگیری می کنند.

مسواک زدن منظم

موثرترین راه برای جلوگیری از تشکیل جرم و پلاک روی دندان، مسواک زدن منظم دندان ها برای جلوگیری از نشست باکتریایی است. مسواک زدن که از سنین پایین شروع می شود، به سگ شما این امکان را می دهد تا راحت تر به مسواک زدن دندان های خود عادت کند.

باید به طور خاص برای سگ ها تولید شود زیرا سگ ها مانند انسان ها خمیر دندان را تف نمی دهند و نمی بلعند. خمیردندان های تولید شده برای انسان برای سلامت سگ بسیار خطرناک است. در عوض باید از خمیردندان های طعم دار ساخته شده برای سگ ها استفاده شود. جابجایی آسان، مسواک های مفید و کاربردی کار شما را آسان می کند.

یکی دیگر از محصولاتی که برای مراقبت از دهان سگ توصیه می شود نخ دندان است. بقایای غذا بین دندان ها را تمیز می کند و از ته‌نشین شدن باکتری ها جلوگیری می کند.

علت بوی بد سگ

به همین ترتیب، می توانید از دهان شویه ها و اسپری های دهانی که مخصوص سگ ها تولید شده اند نیز بهره‌مند شوید. به خصوص در مواقع اورژانسی که زمانی برای مسواک زدن ندارید.

اسباب بازی های کمکی مختلفی که می توانیم در طول تمرین از آنها استفاده کنیم.

امروزه سگ های خانگی بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند. سگ ها در واقع آزاد هستند و دائماً در طبیعت در حال حرکت هستند. به همین دلیل است که سگ های خانگی امروزی نیز برای سلامتی آنها بسیار مهم هستند تا هر روز در حرکت باشند.

اسباب بازی های سگاین یک فرصت عالی برای محافظت از سگ خود در برابر چاقی، دیابت و بیماری های کلسیفیکاسیون ناشی از عدم تحرک است. علاوه بر این، می توانید از اسباب بازی های دندانپزشکی سگ که به تمیز کردن طبیعی دندان های آنها در طول تمرینات روزانه کمک می کند، بهره‌مند شوید.

به لطف اسباب بازی های دندانپزشکی که روشی آسان تر از مسواک زدن دندان های سگ شما است، تولید بزاق سگ شما افزایش می یابد و فک قوی تر و دندان های تیزتری خواهد داشت. نکته ای که در انتخاب این اسباب بازی ها باید به آن توجه کنید این است که اسباب بازی در حالت ایده آل برای دندان های سگ شما سخت است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *