5 بیماری رایج در سگ ها و درمان آنها

بسیاری از بیماری ها وجود دارند که به نظر می رسد در سگ ها کاملاً شایع هستند و اغلب به راحتی قابل درمان هستند. هنگامی که این بیماری ها برای مدت طولانی تشخیص داده نمی شوند، می توانند مشکلات جدی ایجاد کنند. به همین دلیل، مهم است که دوستان دوست داشتنی خود را از نزدیک مشاهده کنیم و تغییرات حرکات یا روال آنها را بررسی کنیم.

بردن سگ ها به معاینات دامپزشکی به طور منظم برای آنها طاقت فرسا است و ممکن است احتمال ابتلا به بیماری های مختلف یا گسترش بیماری های فعلی برای آنها وجود داشته باشد.

به همین دلیل است که دانستن شایع ترین علائم بیماری سگ به شما کمک می کند بفهمید که با مشکلات واقعی دست و پنجه نرم می کنید. بیماری های رایج سگ در این مقاله چیست؟

علائم بیماری و درمان آن در سگ چگونه باید انجام شود؟ ما در مورد پاسخ به سوالات متداول مانند:

عفونت گوش

عفونت گوش در سگ

شاید شناخته شده ترین مشکل در بین بیماری ها و درمان های سگ، عفونت گوش باشد. عفونت های مکرر گوش در سگ ها اغلب توسط یک آلرژن ایجاد می شود. همچنین سگ هایی با گوش های بزرگ بیشتر مستعد عفونت گوش هستند. مراقبت منظم از گوش به پیشگیری از عفونت گوش کمک می کند.

علائم عفونت گوش در سگ ها به طور کلی به عنوان قرمزی گوش، تشکیل پوسته در اطراف گوش، ریزش موی ناحیه ای، درد و کاهش شنوایی شناخته می شود.

اگر سگ شما گوش‌هایش را زیاد می‌خراشد، سرش را تکان می‌دهد و گوش‌هایش را به اجسام سخت می‌مالد، باید فکر کنید که مشکلی در گوش‌هایش وجود دارد. هنگامی که علائم ذکر شده در بالا به این حرکات اضافه شود، مراجعه به دامپزشک کاملا ضروری است.

درمان بیماری در سگ ها باید توسط دامپزشکان برنامه ریزی شود. برنامه ای که باید با توجه به نوع عفونت و سطح پیشرفت آن انجام شود برای نتیجه مهم است.

اولین قدم در عفونت گوش این است که گوش را تمیز کنید، آن را به روشی سالم خشک کنید و مشکلات ناشی از عفونت را به وضوح ببینید.

اگر سگ درد زیادی دارد، ممکن است نیاز به دادن مسکن یا آرام بخش باشد. پس از آن، برنامه ریزی درمانی با آنتی بیوتیک های موضعی یا داروهای ضد قارچ انجام می شود.

مشکلات پوستی

مشکلات پوستی از شایع ترین مشکلاتی است که به عنوان یک بیماری در سگ ها رخ می دهد. در حالی که سگ ها موجوداتی هستند که در روال عادی خود خود را می خراشند، اما در مورد اغراق کردن در مورد خاراندن سگ باید به مشکلات پوستی مشکوک شد.

علت اصلی خارش آلرژی است و این آلرژی ها معمولاً غذا محور هستند. خارش باید دنبال شود، به خصوص هنگام تعویض غذا. علائمی مانند تورم، قرمزی و پوسته پوسته شدن زخم های کوچک به دلیل خارش مداوم روی پوست نشان دهنده مشکلات پوستی است.

در درمان مشکلات پوستی ابتدا باید نوع عفونت مشخص شود. در مرحله اول می توان درمان با شامپوهای مخصوص را برای مشکلات پوستی ترجیح داد و در این فرآیند با تغییر غذا متوجه می شود که آیا مشکلات مربوط به ماده حساسیت زا است یا خیر. در صورت تداوم مشکلات پوستی می توان از پمادهای حاوی آنتی بیوتیک استفاده کرد.

بیماری های دهان و دندان

بیماری های دهان و دندان در سگ ها

بیماری های دهان و دندان از جمله بیماری های شایع سگ ها هستند. عفونت های دهان به خصوص در سگ ها از سن 3 سالگی شایع تر است.

مشکلاتی مانند جرم گیری، التهاب لثه و آبسه در سگ های مسن بیشتر شایع است. علائم مشکلات دهان و دندان معمولاً بوی بد دهان، لرزش دندان ها، امتناع از خوردن غذای خشک، ترشح خون یا چرک از دهان، تغییر رنگ یا تورم لثه ها است.

در درمان بیماری های سگ اغلب با روش های درمانی مواجه می شویم که به شنیدن آن ها عادت کرده ایم. هنگامی که مشکلی در سلامت دهان و دندان وجود دارد، ممکن است نیاز به تمیز کردن تارتار، کشیدن دندان یا در صورت لزوم درمان ریشه باشد.

انجام منظم مراقبت های دهان و دندان، مسواک زدن دندان ها و اطمینان از بررسی دهان و دندان در معاینات دامپزشکی بسیار مهم است.

چاقی

بسیاری از دوستان پنجه دار ما که در شادی و شادی در کنار خانواده زندگی می کنند، ممکن است تمایل به افزایش وزن داشته باشند. در حالی که برخی از نژادها از نظر ژنتیکی مستعد افزایش وزن هستند، برخی دیگر ممکن است مشکلات وزنی داشته باشند زیرا نمی توانند به اندازه کافی در طول روز حرکت کنند و اغلب با ترفندهای مختلف از خانواده خود پذیرایی می کنند.

چاقی به عنوان یک بیماری در سگ ها بسیار شایع است و به راحتی می توان تشخیص داد که سگ چاق است یا خیر. اگر نمی‌توانید دنده‌های سگ خود را در حالی که دست‌هایتان را روی قفسه سینه‌اش می‌کشید احساس کنید، باید شروع چاقی را در نظر گرفت.

بدون این کنترل می توان فهمید که آیا سگ مشکل وزنی دارد یا خیر، اما میزان مو می تواند گمراه کننده باشد، به خصوص در سگ های بسیار مودار.

در درمان چاقی، مهم است که سگ را وادار به تحرک بیشتر کنید و یک برنامه غذایی برای کاهش وزن تهیه کنید. به این ترتیب می توان به بازگشت به وزن ایده آل و کنترل وزن دست یافت.

علاوه بر این که چاقی به تنهایی یک مشکل است، یک محرک جدی برای توسعه بیماری در سگ ها است.

درماتوفیتوز (کرم حلقوی)

کرم حلقوی در سگ یک بیماری عفونی ناشی از قارچ است. این بیماری که باعث ریزش موی نامنظم می شود، می تواند به سایر موجودات زنده نیز منتقل شود.

کرم حلقوی در سگ هایی که زمان زیادی را در بیرون از خانه سپری می کنند، کمتر از 1 سال یا با ایمنی ضعیف شایع تر است. همیشه رعایت صحیح علائم در تشخیص بیماری در سگ ها مهم است.

اگرچه علائم کرم حلقوی می تواند به وضوح خود را نشان دهد، اما در برخی موارد ممکن است حیوان حامل قارچی باشد که باعث ایجاد کرم حلقوی می شود اما علائمی از خود نشان ندهد.

کرم حلقوی باعث ایجاد ضایعات پوستی در سر، گوش، پنجه های جلویی و پنجه ها می شود. علاوه بر این، ریزش موی دایره ای و قرمزی در ناحیه ریزش مو از جمله علائم کرم حلقوی است.

درمان کرم حلقوی با توجه به شدت عفونت متفاوت است. استفاده از شامپو و پماد مخصوص دارویی برای پاکسازی قارچ از پوست معمولاً اولین قدم در درمان است.

در برخی موارد، ممکن است لازم باشد از داروهای خوراکی نیز در درمان استفاده شود. علاوه بر این، در طول فرآیند درمان، تمیز کردن محل زندگی سگ و سایر حیوانات خانگی در صورت وجود ضروری است.

این قارچ می تواند روی موهای ریخته شده و باقی مانده های پوست زنده بماند و دوباره عفونی کند.

پیدایش بیماری در سگ ها وضعیتی است که ما نمی خواهیم مانند همه عزیزانمان اتفاق بیفتد. اما بیماری ها و درمان های سگ اغلب ترسناک نیستند.

به همین دلیل، مشاهده، تشخیص زودهنگام و مداخله کمک می کند تا بسیاری از مشکلات به راحتی برطرف شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *