8 سگ بی مو با موهای کوتاه

پت شاپ آتاپت: بسیاری از نژادهای سگ به دلیل ریزش خود شناخته شده اند. ریزش سگ ها و گربه ها می تواند باعث ایجاد حساسیت های مختلف در برخی افراد شود. با این حال، این مانع از هر کسی که می خواهد یک همراه سفر باشد، نمی شود.

نژادهای سگی که با موهای کوتاه خود جلب توجه می کنند و ریزش ندارند به دلیل ضد حساسیت بودن معروف هستند. نژادهای سگی که از بین نمی روند، اعضای خانواده خوبی را تشکیل می دهند، به خصوص برای افراد مبتلا به آلرژی.

علاوه بر آلرژی، افرادی که در کنترل ریزش مشکل دارند و یا فکر می‌کنند با مشکل مواجه خواهند شد، می‌توانند زمانی که می‌خواهند حیوان خانگی داشته باشند، از بین سگ‌هایی با موهای کوتاه یا کوتاه دوستی انتخاب کنند. با این حال، نباید فراموش کرد که سگ های مو کوتاه و بدون ریزش نیز نیاز به نظافت دارند.

مطلبی در مورد سگ هایی که نمی ریزند آماده کرده ایم، امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید و هر چه زودتر با دوست وفادار خود آشنا شوید.

بیچون فریز

نژاد بیچون فریز

این سگ های بامزه که ظاهر بسیار بامزه ای دارند و با جثه کوچک خود می توانند در هر آپارتمانی زندگی کنند، به خز ضد حساسیت خود معروف هستند. این نژاد که در بین سگ های مو کوتاه نگهداری بسیار پایینی دارد، دوست خانوادگی و همراه خوبی نیز می باشد. اساسی ترین نیازهای نظافت، نیازهای گاه به گاه اصلاح است.

شیتزو

نژاد شیتزو

اگرچه تصور می شود که این نژاد در نگاه اول مقدار زیادی ریزش می کند، اما این تصور کاملاً اشتباه است. موهای بلند بسیار زیبا و قابل توجه تمایلی به ریزش ندارند. مسواک زدن منظم نژاد شیتزو که یکی از بلندترین موها را در بین سگ های بدون ریزش دارد، برای جمع آوری موهای شل شده کافی است.

پودل

نژاد پودل

این نژاد که با نام پودل یا پودل شناخته می شود که با ناز و وفاداری زیاد خود جلب توجه می کند جزو سگ های کم مو است. اگرچه نژاد پودل اندازه های مختلفی دارد، اما ویژگی مشترک همه آنها این است که سگ هایی هستند که نمی ریزند. این نژاد بامزه که در بین سگ های مجعد و مو کوتاه توجه ها را به خود جلب می کند با موهای براق خود همیشه ظاهری عالی دارد.

یورکشایر تریر

نژاد یورکشایر تریر

تریرها به طور کلی به عنوان سگ های کم مو شناخته می شوند. این یورکشایر تریرها مانند سایر بستگانشان جزو سگ هایی هستند که نمی ریزند. این نژاد که احتمال ریزش آن بسیار کم است یکی از نژادهای سگ های ضد حساسیت است.

تریر اسکاتلندی

نژاد تریر اسکاتلندی

این نژاد علاوه بر اینکه یک دوست وفادار است، به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد و جزو سگ هایی است که نمی ریزد. این نژاد که به نام اسکاتی نیز شناخته می شود، به راحتی قابل اصلاح است، اما آموزش خوب ضروری است. طبیعت سرسخت و آزاده آنها می تواند باعث شود این نژاد در آپارتمان ها به مبارزه بپردازد. به همین دلیل، حتی اگر ضد حساسیت باشند، باید در اختیار افراد مناسب باشند.

آیریش واتر اسپانیل

نژاد آیریش واتر اسپانیل

گرچه خز بسیار ضخیم و متراکمی دارد، اما ایرلندی واتر اسپانیل که جزو سگ هایی است که نمی ریزد، به دلیل هوش بسیار بالا و به راحتی قابل آموزش نیز معروف است. این نژاد که با ساختار خز منحصر به فرد خود ظاهری بسیار زیبا دارد، حتی اگر ریزش نکند، نیاز به مراقبت منظم دارد.

اشناوزر

نژاد اشناوزر

این نژاد که دارای دو تیپ مختلف استاندارد و مینیاتوری است دارای موهای نسبتا بلند و کرکی است اما این نژاد به دلیل ضد حساسیت بودن معروف است. این سگ ها یک نگهبان خوب، یک عضو خانواده وفادار و همیشه یک همبازی عالی برای کودکان با انرژی بالا هستند، این سگ ها با وجود اینکه جزو سگ هایی هستند که رها نمی شوند، نیاز به نظافت منظم دارند.

باسنجی

نژاد باسنجی

این نژاد که قبلاً برای صاحبان سگ مناسب بود، با انرژی بالا، هوش قابل توجه و آموزش قانع کننده، در زمره سگ های کوتاه قد و مو کوتاه قرار می گیرد. ریزش حداقل است و نژاد ضد حساسیت در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، نیاز به مراقبت از پرهای این نژاد بسیار کم است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *