مشکل گاز گرفتن و راه حل آن در توله سگ ها

پت شاپ آتاپت: اگرچه مشکل گاز گرفتن توله سگ شما ممکن است نشانه ای از پرخاشگری به نظر برسد، اما باید بدانید که در واقع طبیعی است. تمایل به گاز گرفتن بخشی از روند رشد سگ شما است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که علت گزش را مشخص کنید.

مشکل گاز گرفتن و راه حل آن در توله سگ ها

استرس ممکن است اولین دلیل گاز گرفتن سگ شما باشد. همه گونه‌های زنده زمانی که تحت استرس هستند، به دلیل غریزه حفظ خود، واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهند. وقتی سگ ها استرس دارند، می توانند تهاجمی شوند و تمایل به گاز گرفتن دارند زیرا محیط خود را به عنوان یک تهدید درک می کنند. در این مورد، باید کاری کنید که سگتان احساس امنیت کند. برای این کار، دانستن منطقه امن سگ خود و بردن او به مکانی که در صورت استرس به عنوان منطقه امن خود می بیند، سالم خواهد بود. این مناطق اغلب بستری برای سگ ها هستند.

توله سگ ها باید چیزی را گاز بگیرند زیرا دندان هایشان خارش دارد. با کمک چند روش ساده می توانید با مشکل گاز گرفتن در دوره های دندان درآوردن مقابله کنید. به محض اینکه سگتان تمایل به گاز گرفتن داشت، باید توجه او را به چیز دیگری منحرف کنید. کاری که در این مرحله باید انجام دهید این است که به نیاز سگ خود با دادن جایزه جویدن پاسخ دهید که نیاز او به گاز گرفتن را برآورده کند.

سگ شما می خواهد برای خلاص شدن از شر انرژی خود در طول روز بازی انجام دهد. گاهی ممکن است فقط برای جلب توجه شما و بازی با او گاز بگیرد. حتما باید روزانه آن را بیرون بیاورید تا بتواند انرژی خود را از بین ببرد و با زندگی اجتماعی سازگار شود. در مواردی که نمی‌توانید بیرون بروید، می‌توانید او را مجبور کنید وقت خود را با اسباب‌بازی‌های نخ دندان بگذراند تا انرژی خود را در خانه از بین ببرد. در حالی که نخ دندان نیاز سگ شما به گاز گرفتن را برآورده می کند، دندان های او را نیز تقویت می کند و از تشکیل پلاک و جرم جلوگیری می کند. همچنین اوقات خوشی را فراهم می کند.

اگر سگ شما در حین بازی تمایل به گاز گرفتن دارد، مفید است که با رفتار خود به سگ خود توضیح دهید که این بخشی از بازی نیست. هنگامی که سگ شما شروع به گاز گرفتن می کند، ترک ناگهانی بازی و بستن هر دو دست روی بازوهای خود این تصور را ایجاد می کند که سگ شما رفتار اشتباهی از خود نشان می دهد. همچنین اگر دستور «ترک» را که یکی از دستورها اولیه اطاعت است آموزش دهید مفید خواهد بود. در شرایط سخت گاز گرفتن، هشدار شدید سگ خود با فرمان رها کردن به محض اینکه دست شما را بگیرد باعث می شود سگ شما احساس ناراحتی کند و گاز گرفتن را متوقف کند.

تمام عاداتی که سگ شما به عنوان یک توله سگ به دست‌آورد تا بزرگسالی نیز ادامه خواهد داشت. به همین دلیل باید گرایش گاز گرفتن را بدون تبدیل شدن به یک عادت متوقف کنید، به خصوص برای اینکه موضوع گاز گرفتن تاثیر منفی بر زندگی اجتماعی شما و سگتان نداشته باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *