القای عشق به حیوانات در کودکان

پت شاپ آتاپت: ترس از حیوانات معمولاً ناشی از ضربه روحی یا نگرش منفی خانواده نسبت به حیوانات است. بسیاری از کودکان دوست دارند یک حیوان خانگی داشته باشند.

همچنین شناخته شده است که دوران کودکی بی باک تر است. تعداد بزرگسالانی که از حیوانات خانگی می ترسند بدون شک بسیار بیشتر از کودکان است. بنابراین، القای عشق به حیوانات در کودکان اصلاً سخت نیست.

القای عشق به حیوانات در کودکان

به حیوانات ولگرد کمک کنید

ساده ترین راه برای القای عشق به حیوانات در کودکان کمک به حیوانات ولگرد است. شما و فرزندتان می توانید به حیواناتی که در خیابان نزدیک خانه شما زندگی می کنند آب و غذا بدهید.

این یک راه خوب برای اجتماعی کردن کودک و افزایش شفقت او نسبت به حیوانات است. برای یافتن غذای مقرون به صرفه گربه می توانید اینجا را کلیک کنید.

از مزارع دیدن کنید

عشق به حیوانات نباید فقط به حیوانات خانگی مانند گربه، سگ یا پرندگان محدود شود. بنابراین کودکان می توانند برای معرفی حیوانات به مزرعه مراجعه کنند. شما می توانید در فعالیت هایی شرکت کنید که کودکان می توانند با حیوانات ارتباط برقرار کنند.

در این مرحله، برای کودکان مهم است که حیوانات را در محیط طبیعی خود بشناسند.

بردن کودکان به مکان هایی که حیوانات در آن آزار و اذیت می شوند، مانند سیرک، انتخاب درستی برای القای عشق به حیوانات نیست.

به همین دلیل برای آنها مهم است که حیوانات را در محیط طبیعی خود بشناسند، هم به حیوانات احترام بگذارند و هم شرایط زندگی را که باید در سنین پایین بیاموزند.

کاری کنید کودکان به حیوانات احترام بگذارند

کودکان خردسال بیشتر مشتاق بازی با گربه ها و سگ ها هستند، زیرا نترس تر از بزرگسالان هستند. به همین دلیل هنگام بازی با گربه ها و سگ ها ممکن است رفتارهایی انجام دهند که به آنها آسیب برساند. البته اساس این رفتارهای کودکان آزار ندادن به حیوانات است.

به عنوان مثال، دم گربه ها و سگ ها ممکن است برای بچه ها یک بازی بسیار سرگرم کننده به نظر برسد یا فکر کنند که با کشیدن دم گربه ای که به نظرشان مرتبط نیست، می توانند توجه آن را جلب کنند.

در چنین مواقعی باید بچه ها را تشویق کرد که مودبانه تر رفتار کنند و به آنها یاد داد که به حیوانی که می خواهد برود احترام بگذارند.

وحشی را تبلیغ کنید

مهم است که به کودکان توضیح دهیم که قلمرو حیوانات چقدر گسترده است و هر موجود زنده ای از حق برابر برای زندگی برخوردار است.

بازدید از حیوانات وحشی حفاظت شده در پارک های حیات طبیعی، معرفی ملخ ها یا کفشدوزک هایی که در باغ خود می بینید به فرزندانتان و آشنایی آنها با گونه های مختلف از طریق فیلم های مستند نیز راه هایی برای القای عشق به حیوانات در کودکان است.

برای داشتن دنیایی بهتر برای فرزندانتان بسیار مهم است که بتوانید عشق خود را به دوستان دوست داشتنی خود به طرق مختلف نشان دهید، خواه حیوان خانگی داشته باشید یا نه.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *