8 نژاد سگ غول پیکر

پت شاپ آتاپت: سگ ها حیواناتی هستند که زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده اند زیرا آنها نزدیک ترین دوستان ما برای هزاران سال بوده اند. هنگامی که افراد سگ دوست می خواهند سگی را به عنوان یک همراه انتخاب کنند، انتخاب های خود را مطابق با استانداردهای زندگی خود انجام می دهند.

8 نژاد سگ غول پیکر

به همین دلیل در اطراف افراد زیادی شاهد سگ های مینیاتوری، کوچک یا متوسط ​​هستیم. ما اغلب با نژادهایی به نام نژادهای غول پیکر یا غول پیکر به دلیل سختی مراقبت و نیاز زیاد به فضا برای یک زندگی راحت مواجه نمی شویم.

اگرچه تصاویر آنها با شکوه و قدرت عضلانی آنها ترسناک است، اما داشتن جایی در قلب نرم سگ های غول پیکر و توانایی در آغوش گرفتن بدن عظیم آنها تجربه بسیار خاصی است.

در این مقاله در مورد نژادهایی صحبت خواهیم کرد که با خصوصیات و جثه بزرگ خود انسان را شگفت زده می کنند که از بزرگترین نژادهای سگ هستند، خواندن لذت بخش.

گریت دین

نژاد گریت دین

اگرچه ممکن است آنها بیشتر شبیه یک اسب ریزه اندام به نظر برسند تا یک سگ، اما به خاطر همراهی عالی خود شناخته شده اند، گریت دین های مهربان و مهربان، همراهان رویایی بسیاری از مردم هستند.

یک محافظ ایده آل با بدنی عضلانی و ظاهری باشکوه، گریت دین ها از بزرگترین نژادهای سگ هستند. این نژاد که دارای قد 63 تا 72 سانتی متر است، پیش بینی می شود در محدوده 48 تا 80 کیلوگرم باشد.

لئون‌برگر

نژاد لئون‌برگر

این نژاد بزرگ که به عنوان سگ شیر نیز شناخته می شود، در میان مهربان ترین سگ ها قرار دارد. سگ های لئونبرگر، که می توانند با خانواده خود پیوند محکمی ایجاد کنند، به دلیل توانایی خود در درک و تجزیه و تحلیل احساسات انسانی شناخته شده اند.

ملایم، بامزه، باهوش و وفادار، این سگ ها اعضای عالی خانواده هستند.

قد متوسط ​​این نژاد که در بین بزرگترین نژادهای سگ قرار دارد با میانگین وزن 40 تا 75 کیلوگرم نیز بین 65 تا 82 سانتی متر متغیر است.

سنت برنارد

نژاد سنت برنارد

این نژاد که با فیلم های خانوادگی ماجراجویانه محبوب شد، به عنوان سگ نجات پرورش داده شد. سگ هایی با جثه ای بسیار با ابهت، اگرچه ساختاری عضلانی دارند، اما به دلیل موهای بلند و متراکم بسیار زیبا به نظر می رسند و ترسناک نیستند.

کار در کارهایی مانند جستجو و نجات، St. برناردز به راحتی می تواند جایی در لیست بزرگترین سگ ها پیدا کند. تفاوت اندازه بین نر و ماده وجود دارد، اما میانگین وزن آنها بین 55 تا 80 کیلوگرم است. ارتفاع آنها در محدوده 66 – 77 سانتی متر است.

تازی ایرلندی

نژاد تازی ایرلندی

این نژاد که در جنگ ها در کنار مردم است، از خانه ها محافظت می کند و همیشه با وفاداری تمام در کنار دوستان شکار خود می ایستد، نسبت به سایر نژادهای غول پیکر به فضای بیشتری نیاز دارد.

این نژاد که نیاز به ورزش منظم دارد زیرا کاملاً فعال و پرانرژی است می تواند قد 77 سانتی متر و بالاتر داشته باشد. وزن متوسط ​​این نژاد بین 46 تا 55 کیلوگرم متغیر است.

ناپولیتن ماستیف

ناپولیتن ماستیف

این سگ ها که مانند بسیاری از نژادهای ماستیف دارای اندازه های غول پیکر هستند، سگ های نگهبان موفقی هستند. آنها یکی از قدیمی ترین نژادهای ایتالیایی به حساب می آیند که رگه های ژنتیکی آن به سگ های جنگی در ارتش روم بازمی گردد.

آنها عموماً حیواناتی خوش اخلاق، مطیع و مهربان هستند، اما زمانی که اعضای خانواده احساس خطر کنند، محبت خود را از دست می دهند.

ماستیف های ناپلی، که از بزرگترین نژادهای سگ در جهان هستند، دارای قد متوسط ​​60 تا 79 سانتی متر هستند. میانگین وزن آنها 50 تا 70 کیلوگرم است.

گریت پیرنیس

نژاد گریت پیرنیس

این سگ های بسیار قوی برای محافظت از زیستگاه و خانواده خود ساخته شده اند. از آنجایی که آنها نژاد بسیار فعالی هستند، به ورزش زیادی در طول روز نیاز دارند. میانگین قد آنها بین 63 تا 81 سانتی متر است.

این حیوانات باشکوه که در صدر فهرست بزرگترین سگ ها قرار دارند، معمولاً وزنی بین 36 تا 48 کیلوگرم دارند.

نیوفاندلند

نژاد نیوفاندلند

این سگ ها که به مهربونی بودن و شنا کردن خیلی خوب معروف هستند، با بچه ها خیلی خوب کنار می آیند. کمک و محافظت از مردم اولویت اصلی آنهاست.

به دلیل غرایز محافظتی خود، ممکن است موضع سختی در قبال غریبه ها اتخاذ کنند، اما وقتی متوجه شوند که طرف مقابل بی ضرر است، نگرش آنها تغییر می کند.

میانگین قد این نژاد که در لیست بزرگترین سگ ها جلب توجه می کند بین 59 تا 69 سانتی متر و وزن متوسط ​​آن بین 45 تا 74 کیلوگرم است.

بول‌ماستیف

نژاد بول‌ماستیف

این نژاد که قدمت آن به دهه 1800 برمی گردد و جزو بزرگترین نژادهای سگ است به عنوان یک سگ نگهبان بسیار موفق شناخته می شود. اگرچه ظاهر او به دلیل جثه و ساختار بدنی عضلانی ترسناک است، اما به رفتار بسیار بازیگوش و ملایم با خانواده مشهور است.

میانگین وزن این نژاد که غول ملایم نامیده می شود در محدوده 45 تا 59 کیلوگرم است در حالی که میانگین قد آن بین 60 تا 70 سانتی متر متغیر است.

3.9/5 - (820 امتیاز)

4 دیدگاه برای “8 نژاد سگ غول پیکر

 1. زاکوتا گفته:

  مطلب جالب و با محتوایی بود. ممنون از شما. فقط کاش از سگ های با نژاد ایرانی مانند نژاد سگ سرابی یا نژاد سگ کوبلای خانی یا نژاد سگ باسلوقی و … که حتما در این طبقه بندی جایی داشتند هم اطلاعاتی داده می شد ممنون

 2. ناشناس گفته:

  مطالب دروغ بی ارزش

 3. ناشناس گفته:

  بهترین و وفادارترین و از قضا از بزرگترین نژادها ،سگ سرابی رو نام نبردید

 4. شیفو گفته:

  پست کاملی نبود. سگ های بسیار بزرگتر از سگ های این لیست وجود داشتند که آنها را درون لیست قرار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *