تربیت سگ برای نگرفتن غذا از غریبه ها

افرادی که دارای حیوانات خانگی مانند سگ ها هستند باید حتماً نسبت به این موضوع توجه زیادی داشته باشند که سگ باید از خوردن طعمه از دست فرد دیگر اجتناب کند و این کار باید به طور کامل به سگ تعلیم داده شود.

این مورد بیشتر برای سگ های پاسبان و محافظ باید رعایت شود چرا که در بسیاری از مواقع افرادی که قصد انجام کاری با مال و جان شخص دیگری را دارند قبل از هر چیز سعی می کنند تمامی موانع موجود در سر راه خود را به طور کامل از بین ببرند که در این میان مهم ترین مانع می‌ تواند سگ های محافظ و پاسبان باشد.

امروز در این مقاله قصد داریم برای شما در رابطه با تربیت سگ برای نگرفتن غذا از غریبه ‌ها مواردی را بیان کنیم. پس جهت به دست آوردن اطلاعات کامل می توانید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

آموزش نخور به سگ از غریبه ها

شاید شما نیز به خوبی این نکته را باید بدانید که میل بدون اراده برای بلعیدن بسیاری از غذاها در حیواناتی همچون سگ ها به شدت زیاد می ‌باشد و هر زمان که بوی غذای مطبوعی را حس کنند سریعاً نسبت به آن میل پیدا کرده و همین موضوع باعث مرگ آن ها خواهد شد.

حتی در بسیاری از مواقع پیش آمده سگ هایی که بسیار خوب تربیت شده اند نیز دچار مرگ شوند.

لازم به ذکر است بیان کنیم بسیار کم پیش خواهد آمد سگ از خوردن طعمه صرف نظر کند و با توجه به این موضوع نیز لازم است با زحمت و پشتکار بالا سگ را تربیت کرده و با استفاده از روش های مختلف باید به او یاد دهید که غیر از صاحب خود از دست دیگران هیچ نوع غذایی را نخورد.

غذا نخوردن سگ از دست غریبه

آموزش سگ برای نخوردن غذا از دیگران

پت شاپ آتاپت: در این بخش قصد داریم برای شما چند روش مختلف برای تربیت و تعلیم سگ ها جهت نگرفتن غذا غریبه ها بیان کنیم.

در روش اول که به هیچ عنوان پیشنهاد آتا پت نیست: شما می توانید از یک فرد آشنا درخواست کنید تا یک قطعه گوشت را به کمک یک چنگال سگ به دهد در همان لحظه که سگ سعی می کند آن را بقاپد در این موقع با در نظر گرفتن مراقبت کامل می توان به وسیله نوک چنگال مقدار اندکی دهان یا حتی زبان سگ را نیش بزند.

در چنین مواقعی معمولاً حیوان به علت دردی که در اثر نوک چنگال به او وارد می شود اندکی متاثر خواهد شد.

توجه داشته باشید که لازم است این کار را در چندین فاصله زمانی کوتاه تکرار کرده و در همان موقع نیز باید صاحب سگ همان قطعه گوشت را بدون هیچ گونه آزار و اذیتی به او بدهد.

در چنین شرایطی سگ احساس می کند که تنها می تواند بهترین غذا را از دست صاحب خود دریافت کند.

بهترین و کم خطرترین آموزش غذا نگرفتن سگ از غریبه روش دیگر این است که شما از همان فرد درخواست کنید هنگام لقمه دادن به سگ او را بترساند البته لازم است برای این مورد از بی خطر ترین راه استفاده کنید که ما به شما انجام این کار به وسیله آب را پیشنهاد می دهیم.

شما می توانید قطعه استخوانی را در دست چپ خود نگه داشته و یک سرنگ که با آب پر شده در دست راست خود بگیرید همان لحظه ‌ای که سگ برای قاپیدن استخوان تلاش می ‌کند می ‌توانید با سرنگ آب را به صورت سگ بپاشید.

این عمل در نهایت برای حیوان کاملاً نامطبوع بوده و احساس بدی را نسبت به این موضوع پیدا خواهد کرد.

البته لازم به ذکر است بیان کنیم که نباید آب در گوش حیوان برود. باید چندین بار این عمل را تکرار کرده و در نهایت قطعه استخوان به وسیله صاحب سگ و بدون پاشیدن آب به او داده شود.

3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *