همه چیز درباره مراقبت از توله سگ

پت شاپ آتاپت: داشتن یک توله سگ می تواند چالش برانگیز و همچنین سرگرم‌کننده باشد. در این اولین و شاید مهمترین مرحله زندگی آنها، نحوه تغذیه آنها، نحوه مراقبت از آنها، میزان توجه و آموزش آنها می تواند بر میزان سلامت، هماهنگی و شادی آنها در سالهای آینده تأثیر بگذارد. اگر شما نیز مانند میلیون ها صاحب توله سگ در مورد مراقبت از توله سگ سوالی دارید، در این مقاله می توانید پاسخ سوالات مهمی مانند “چگونه به توله سگ غذا بدهیم؟”، “چگونه یک توله سگ را بشوییم؟” و “چگونه یک توله سگ را آموزش دهیم” بیابید. توله سگ؟ “شما می توانید در اینجا به محصولات در دسته مراقبت ما برسید و به راحتی می توانید نیازهای رشدی سگ کوچک خود را برآورده کنید.

همه چیز درباره مراقبت از توله سگ

تغذیه توله سگ: چگونه به یک توله سگ غذا دهیم؟

“توله سگ چه می خورد؟” پاسخ به سؤال مشخص می کند که دوست شما چند هفته است. در شرایط عادی، سگ ها در 6 تا 8 هفته اول تولد با شیر مادر تغذیه می شوند. به همین دلیل توصیه می شود سگ های زیر 2 ماه را به فرزندی قبول نکنید. با این حال، مخلوط شیر خشک را می توان با خیال راحت برای توله سگ هایی که به دلایل مختلف نمی توانند با شیر مادر تغذیه کنند یا مجبور به ترک زود هنگام مادر خود هستند، داده شود. مکمل‌های شیرخشک که فرمول‌های مشابهی با شیر مادران خود دارند، مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز آنها را در طول انتقال به غذای خشک فراهم می‌کنند.

چگونه غذای توله سگ را انتخاب کنیم؟

توله های از شیر گرفته شده اکنون می توانند به غذای خشک روی آورند. مطابق با رشد دندانی و عادات غذایی آنها، می توان در وهله اول غذای خشک را مرطوب کرد و یا تا زمانی که دندان هایشان قوی تر شد، غذای مرطوب خورد. در این مرحله، هنگام انتخاب، باید هم ترجیحات توله سگ خود و هم توصیه های دامپزشک را در نظر بگیرید. هنگامی که انتقال به غذای خشک کامل شد، باید از بین انواع غذای توله سگ انتخاب کنید. غذاهای سگ توله سگ حاوی کالری، پروتئین، مواد معدنی، ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز توله سگ ها در دوره های رشد سریع، آنها را قادر می سازد تا سالم ترین قدم را در سال های آینده بردارند. هنگام انتخاب غذای توله سگ، باید ویژگی های نژادی و نیازهای خاص سگ خود را در نظر بگیرید. کم اهمیت،

حمام کردن توله سگ: چه زمانی توله سگ را حمام کنیم؟

یکی از مهمترین فرآیندهای مراقبت برای کسانی که توله سگ دارند این است که چه زمانی، چند وقت یکبار و چگونه دوستان کوچک خود را بشویند. سگ هایی که تقریباً هرگز نیازی به شستشو در محیط طبیعی خود ندارند، غدد عرق ندارند و در صورت تماس مداوم با آب، سلامت پوست آنها آسیب می بیند. هنوز هم می توان برای رعایت بهداشت توله ها را حمام کرد. توصیه می شود قبل از حمام کردن توله ها صبر کنید تا واکسینه شوند.

توله سگ ها چند بار حمام می شوند؟

در مورد اینکه سگ شما چند وقت یکبار حمام می کند، نکته مهم ساختار مو و سبک زندگی دوست شما است. توله های مو کوتاه را می توان حدود 2 بار در سال استحمام کرد، در حالی که توله سگ های مو بلند را می توان هر سه ماه یک بار استحمام کرد. استفاده از شامپوهای سگ در هنگام شستشو بسیار مهم است. شامپوهای استاندارد می توانند به پوست آن ها آسیب برسانند، زیرا مقدار pH پوست آن ها با انسان ها یکسان نیست. با انتخاب شامپوهای مخصوص سگ که حاوی عصاره های طبیعی هستند و از سلامت پوست حمایت می کنند، می توان فرآیندهای مراقبتی را بدون هیچ مشکلی تکمیل کرد. از طرف دیگر، صابون سگ و محصولات شامپو خشک سگ را می توان ترجیح داد.

چگونه توله سگ ها را بشوییم؟

هنگام حمام کردن توله ها، دمای آب باید روی گرم تنظیم شود. بدن آنها باید خیس شود تا آب به گوش و چشم آنها نرود و شامپو سگ را طبق دستورالعمل استفاده کرد. همچنین می توانید با ماساژ دادن موها در حین شامپو کردن و سپس تاج گذاری این لحظه با یک خوراکی، به توله سگ خود کمک کنید تا عادت حمام را پیدا کند. پس از اتمام فرآیند شامپو زدن، باید مطمئن شوید که موها کاملاً از شامپو عاری هستند. پس از پایان حمام، توله سگ را با حوله گرفته و در مکانی گرم و بدون باد خشک کنید. استفاده از خشک کن در هنگام خشک کردن ضرری ندارد.

فرآیندهای مراقبت معمول برای توله سگ ها

حمام کردن دوره ای در محدوده مراقبت از توله سگ تنها مرحله مراقبت حیاتی نیست که آنها به آن نیاز دارند. کوتاه کردن منظم ناخن های سگ برای افزایش تحرک و جلوگیری از درد بسیار مهم است. جدای از مراقبت از ناخن، از تمیز کردن گوش نیز نباید غافل شد. برای جلوگیری از عفونت در گوش، گوش باید با یک پارچه مرطوب تمیز شود. یکی دیگر از فرآیندهایی که به سلامت و ظاهر توله سگ ها اهمیت می دهد، شانه زدن و برس کشیدن خز آنهاست. ریزش در سگ ها می تواند فصلی باشد یا در طول سال ادامه یابد. نباید غافل شد که آنها را 2 تا 3 بار در هفته شانه کرده و یا مطابق با ساختار موهایشان برس می کشند تا موهای مرده از بین برود و از گره خوردن موهایشان جلوگیری شود و چربی پوست به طور یکنواخت در بدن پخش شود.

یکی از عوامل مؤثر برای اینکه سگ ها در طول زندگی خود با سلامت دهان و دندان خود مشکلی نداشته باشند، مسواک زدن و مراقبت از دهان و دندان است. برای اطمینان از عادت به مسواک زدن دندان‌های خود از دوران توله‌گی، می‌توان از غذاهای پاداش استفاده کرد. استفاده از محصولات مختلفی مانند ست مراقبت از دندان سگ، ژل تمیز کننده دندان، مسواک سگ و دستمال مرطوب تمیز کننده دندان سگ برای سلامت دهان و دندان توصیه می شود.

آموزش توله سگ: چگونه توله سگ تربیت کنیم؟

آموزش سگ باید به تدریج از روز اولی که به خانه می آیند شروع شود. آموزش هایی که با رویکردهای مثبت ارائه می شود یکی از مهم ترین الزامات هم برای کسانی است که آنها را دارند و هم برای آنها برای داشتن یک زندگی شاد و راحت.

آموزش توالت برای توله سگ ها

وقتی صحبت از آموزش توله سگ به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که “چگونه یک توله سگ را آموزش دهیم؟” سؤال پیش می آید آموزش توالت توله سگ یکی از ضروری ترین آموزش هاست. شما باید مطمئن شوید که این منطقه به راحتی قابل دسترسی است تا آنها را قادر به ساخت توالت در منطقه ای که شما تعیین می کنید، داشته باشید. وقتی مشاهده کردید که او به توالت نیاز دارد، باید دوست خود را به منطقه ای که می خواهید به توالت برود ببرید و زمانی که او نیاز داشت، این رفتار را با پذیرایی و محبت فراوان تقویت کنید. در حین آموزش توالت با استفاده از وسایل کمکی مانند پد توالت و اسپری آموزش توالت سگ می توان به راحتی زیادی دست یافت. شما تصمیم می گیرید از بین انواع پد ادرار سگ انتخاب کنید، می توانید اندازه، اندازه بدن و عادات توله سگ خود را ارزیابی کنید.

اجتماعی شدن توله سگ ها

صرف نظر از آموزش توالت، اجتماعی شدن توله سگ ها نیز بخش بسیار مهمی از روند آموزش خواهد بود. پس از اتمام واکسیناسیون آنها و تایید دامپزشکان، گذراندن وقت با افراد مختلف و حیوانات خانگی در مکان های مختلف تا حد امکان فرصت بسیار خوبی برای جلوگیری از مشکلات پرخاشگری احتمالی فراهم می کند.

به غیر از اجتماعی شدن، آموزش ابتدایی‌ترین دستورها از دوران توله سگی توصیه می شود. دستورها اولیه مانند بنشین، بیا و منتظر برای ایمنی آنها در شرایط خطرناک مهم است. در هنگام آموزش فرماندهی سگ ها می توان از تجهیزات موثری مانند سوت آموزش سگ و کلیکر استفاده کرد.

در نتیجه، زندگی شما از اولین لحظه ای که با نوزادتان ملاقات می کنید، به شدت تغییر می کند. باید به هر فرآیندی از تغذیه او تا مراقبت های معمولش، از آموزش توالت گرفتن تا اجتماعی شدن توجه کنید. به این ترتیب می توانید با او زندگی سالمی بسازید و عشق بی پایان خود را منعکس کنید و اطمینان حاصل کنید که او زندگی شادی دارد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *