نگهداری از سگ فلج

چگونه از سگ فلج مراقبت کنیم؟

سگ‌ها به دلایل مختلفی ممکن است فلج شوند. این ممکن است به دلیل مشکلات نخاعی، بیماری‌های عصبی یا صدمات باشد. آن‌ها از زندگی دست نمی‌کشند و وقتی این اتفاق می‌افتد، مانند قبل سزاوار مراقبت و محافظت هستند.

پت شاپ آتاپت: برخی از سگ‌ها از این فلج‌ها بهبود می‌یابند، اما حتی اگر این اتفاق نیفتد، باز هم باید زندگی شادی داشته باشند. به عنوان صاحب سگ، چگونه از سگ فلج مراقبت می‌کنید؟ بیایید به روش‌های مختلف برای نگهداری از سگ فلج بپردازیم.

نگهداری از سگ فلج
نگهداری از سگ فلج

به سگ خود کمک کنید تا از پس آن بربیاید

همانطور که همه ما می‌دانیم، یک سگ فلج به سختی از مکانی به مکان دیگر حرکت می‌کند. اولین راه مهم برای مراقبت از سگ کمک به حرکت آن است. بهترین ویلچرهای سگ را در فروشگاه های مختلف بخرید تا از جلو و عقب رفتن پشتیبانی کنید. از یک فیزیوتراپیست حیوانات مشاوره بگیرید تا بفهمید کدام کالسکه برای سگ شما بهتر است.

در رژیم غذایی سگ فلج بسیار مراقب باشید

یک رژیم غذایی خوب برای روند بهبودی سگ بسیار مهم است، بنابراین بهتر است از توصیه دامپزشک خود در مورد بهترین رژیم غذایی استفاده کنید. سگ شما باید به درستی تغذیه شود و به همین دلیل است که توسط دامپزشک باید معاینه شود.

بهتر است فیزیوتراپی ببرید

اینها فقط تمریناتی هستند که انعطاف‌پذیری و عصب عضلانی آن‌ها را بهبود می‌بخشد. برای اینکه این اتفاق بیفتد، سگ باید بتواند در اطراف حرکت کند. همچنین خوب است که توله سگ خود را برای تسکین عضلات و مفاصل و بهبود گردش خون ماساژ دهید.

مراقب مثانه سگ خود باشید

یک سگ فلج ممکن است به تنهایی در ادرار کردن مشکل داشته باشد. اگر اغلب ادرار نکنند، می‌تواند باعث عفونت مثانه شود. همچنین زمانی که به کلیه‌ها سرایت می‌کند می‌تواند منجر به مشکلات جدی‌تری شود. این می‌تواند باعث ناراحتی سگ شما در پشت زمینه مشکلات فلج شود. با دامپزشک خود مشورت کنید تا بیاموزید چگونه به بهترین نحو به سگ خود کمک کنید حداقل ۴ بار در روز مثانه خود را تخلیه کند.

آسیب پوست

سگ‌های فلج با کشش به پوست آسیب می‌رسانند. در نتیجه اگر سگ شما در نواحی خاصی زخم دارد، از دامپزشک کمک بگیرید. گاهی اوقات آنقدر بد است که باید روی زخم‌ها بانداژ بزنید.

سگ را تمیز نگه دارید

سگ‌های فلج ممکن است نتوانند خود را تمیز کنند. اگر متوجه مشکلاتی در پوست سگ خود شدید، با دامپزشک خود مشورت کنید تا در مورد چگونگی کاهش این مشکلات راهنمایی شود. برای اینکه در خانه راحت باشید، می‌توانید برای سگ پوشک بخرید. پوست آن‌ها را عاری از ادرار نگه دارید زیرا این امر می‌تواند باعث آسیب پوستی شود، جای آن‌ها را تمیز نگه دارید تا از مشکلات پوستی یا عفونت‌های بیشتر جلوگیری کنید.

آب آشامیدنی تازه در اختیار آن‌ها قرار دهید

آب برای سگ‌ها نیز مهم است. آب شیرین را در جایی قرار دهید که بدون دردسر زیاد به آن برسند.

طوری بازی کنید که انگار مشکل شماست

هر از گاهی سگ را با بند مخصوص به پیاده روی ببرید. این باعث حفظ سلامت روان آن‌ها می‌شود زیرا ممکن است در معرض بوها و تأثیرات جدید قرار گیرند. البته پیاده‌روی به سگ شما کمک می‌کند که تا زمانی که می‌تواند فعالیت بدنی داشته باشد، خوش فرم بماند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *