چگونه از چنگ زدن گربه روی فرش و مبل جلوگیری کنیم؟

پت شاپ آتاپت: گربه ها به راحتی خود علاقه زیادی دارند، بنابراین آنها حیواناتی هستند که مطابق با لذت خود عمل می کنند. حتی در یک فضای دوستانه در خانه بیشتر اوقات شاهد رئیس بودن آنها خواهید بود. او طوری رفتار می کند که انگار او صاحب خانه است نه شما. عادات خراش دادن گربه ها بسیاری از صاحبان گربه را به حدی رسانده است که خسته شدند.

فرش هایی که شما از آنها مراقبت می کنید، مبل های تازه خریداری شده و مورد علاقه، حتی لباس ها توسط نوک ناخن گربه ها خش دار شده اند.

جلوگیری از چنگ زدن گربه

بنابراین آیا راهی برای جلوگیری از این کار وجود دارد؟ آیا نمی توانیم از خراشیدن گربه ها و آسیب رساندن به وسایل خانه مورد علاقه جلوگیری کنیم؟

عادت خاراندن گربه

جلوگیری از خراشیدن گربه ها تقریبا غیرممکن است. خاراندن یکی از شناخته شده ترین عادات گربه است. هدف اصلی گربه ها برای انجام این کار بازی با ناخن و علامت گذاری قلمرو است. در حین خراشیدن از غدد کوچک پنجه گربه بویی خارج می شود. به لطف این رایحه، که روی نواحی خراشیده اعمال می شود، گربه قلمرو خود را مشخص می کند.

اگرچه عادت به خاراندن سعی می شود با کوتاه کردن ناخن ها از بین برود، اما در واقع بر خلاف ماهیت ناخن های گربه است که باید کوتاه شود. با این حال، از آنجایی که گربه ما نمی تواند مانند طبیعت به طور طبیعی ناخن های خود را سوهان بکشد، ما نباید از مراقبت از ناخن گربه خود با کمک محصولات مراقبتی از ناخن غافل شویم.

به جای جلوگیری از خراشیدن گربه، کاری که باید انجام شود این است که انرژی خراشیدن گربه را به جای دیگری هدایت کنید.

سوهان جایگزین گربه

باید آنقدر به او خراش بدهید که دیگر بخواهد جایی جز آن خراشنده را خراش دهد. البته این هم مهم است که چیزی باشد که با صدایش شما را دیوانه نکند. به عنوان جایگزینی برای خاراندن گربه ها در مکان هایی که نمی خواهید، خاراندن اسکرچر می تواند یک راه حل عالی باشد.

برای راهنمایی گربه به سمت اسکرچر، اولین کاری که باید انجام دهید این است که اسکرچر را نزدیک محلی که گربه به طور معمول خراش می دهد قرار دهید. البته مهم است که درخت خراش محکم باشد و از نوعی باشد که از آویزان شدن گربه پشتیبانی کند.

اگر درخت جامد نباشد، گربه همیشه این را به خاطر می‌آورد و سعی می‌کند دور بماند. هنگامی که گربه شما میل به خاراندن دارد یا به جایی که معمولاً خراش می دهد برمی گردد، می توانید او را به سمت تخته خراش یا اسکرچر راهنمایی کنید. بنابراین، پس از مدتی، او فقط از تخته خراش یا اسکرچر استفاده می کند.

اگر مؤثرترین روش یعنی اسکرچر، تاثیر نداشت تنها راه چاره این است که مبلمان یا صندلی را که گربه در حال خراشیدن است با چیزی که گربه شما دوست ندارد بپوشانید. وقتی جابی مثل اسکرچر برای خراشیدن باشد این کار به خوبی جواب می دهد. گربه شما برای دوری از این کار ناپسند به سمت اسکرچر می چرخد ​​و اکنون این مکان را ترجیح می دهد.

آیا عصبانی شدن از دست گربه ها در مورد خراشیدن آنها اشکالی ندارد؟

گربه ها حیوانات خیلی مطیع نیستند. سرزنش کلامی یا فیزیکی گربه ها در بیشتر مواقع کارساز نیست. به همین دلیل، باید از یک عبارت مشخص استفاده کنید تا گربه را از جایی که نمی خواهید دور نگه دارید. به عنوان مثال، اگر گربه هر بار به جایی می رود که شما نمی خواهید، می توانید از اسپری های دافع گربه کمک بگیرید. اگر این برای مدتی ادامه یابد، گربه شما آن را به عنوان یک علامت قطعی در نظر می گیرد که نباید این کار را انجام دهد. به این ترتیب می توانید گربه خود را در حال خاراندن هر مکان یا درختی که می خواهید بخراشید.

گربه ها دوستان ما هستند که با آنها در یک خانه زندگی می کنیم. مهم است که با آنها صبور باشید. شما باید به گربه خود زمان دهید تا در مکان یا وسیله مورد علاقه خود از خاراندن خودداری کند. گربه ها حیواناتی هستند که عادت هایی دارند و به راحتی این عادات را ترک نمی کنند. اگرچه گاهی اوقات محدودیت‌های استقامت شما را از بین می‌برند، اما عصبانی شدن یا عصبانی شدن با آنها می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. رابطه شما ممکن است بدتر شود. شما هر کاری از دستتان بر می‌آید انجام می‌دهید تا او را مجبور کنید عادتش را تغییر دهد، اما اگر علی‌رغم تمام اصرارها به خراشیدن جاهایی که نمی‌خواهید ادامه داد، به یاد داشته باشید که ممکن است مشکلات اساسی دیگری وجود داشته باشد. در چنین مواقعی باید از دامپزشک متخصص کمک گرفت.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *