مشکل ریزش مو در گربه ها

پت شاپ آتاپت: استفاده از غذای بی کیفیت یکی از دلایل اصلی ریزش مو در گربه ها است. فردی که بارها با مشکل ریزش گربه خود مواجه شده است، دیده است که با تغییر غذا مشکل ریزش آن کاهش یافته است.

علل ریزش موی گربه

• کمبود ویتامین B همچنین باعث مشکلات ریزش در گربه ها می شود. با مصرف مکمل ویتامین B می توان به راحتی راه حلی برای مشکل ریزش موی گربه ها پیدا کرد. به عنوان مثال، می توان به جای مصرف دارو یا مکمل ویتامین، به گربه تخم مرغ داد. تخم مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین های گروه B است. تغذیه گربه ها با تخم مرغ آب‌پز هر 10 روز ممکن است برای رفع مشکل ریزش کافی باشد. علاوه بر این، تخم مرغ باعث می شود موی گربه ها روشن‌تر به نظر برسد. دلیل این امر ویتامین E موجود در تخم مرغ است.

• بیماری های گربه نیز باعث مشکلات ریزش می شود. به عنوان مثال، یک گربه با بیماری انگل های داخلی موش به شدت می ریزد. برای جلوگیری از این مشکل، باید درمان های انگل گربه خود را به طور منظم بررسی کنید.

• تصور می شود که گربه ها استرس را تجربه نمی کنند، اما در واقع گربه ها نیز مانند سایر حیوانات می توانند استرس داشته باشند. به عنوان مثال، کوتاه کردن موی مکرر می تواند گربه ها را تحت فشار قرار دهد. کوتاه کردن موی گربه به خصوص در فصل تابستان استرس زیادی برای گربه ایجاد می کند. این حرکت که برای جلوگیری از ریزش مو انجام می شود باعث ریزش بیشتر موی گربه می شود.

• عدم تعادل هورمونی در گربه ها که جز پستانداران هستند می تواند در ریزش مو نقش داشته باشد. عدم تعادل هورمونی که ممکن است در طول دوره جفت گیری در گربه ها رخ دهد منجر به ریزش مو می شود. باز هم دلیل ریزش مو در دوران بارداری عدم تعادل هورمونی است.

چگونه با ریزش مو در گربه ها مقابله کنیم؟

درمان ریزش مو در گربه

غذای مرطوب: با انتخاب یک غذای مرطوب با کیفیت و دادن حداقل دو بار در هفته به گربه می توان از مشکل ریزش خلاص شد.

علاوه بر این، استفاده از مالت گربه که برای مراقبت از مو استفاده می شود، از تشکیل توده‌های مو در معده گربه ما جلوگیری می کند. فیبرهای غذایی موجود در کیک مالت گربه تضمین می کند که غذا و موهای جمع شده در گلو به راحتی از روده ها عبور کرده و به بیرون پرتاب می شوند. همچنین به دفع آن از طریق استفراغ کمک می کند.

مراقبت از بیرون: مشکل ریزش نه تنها از داخل، بلکه از بیرون نیز باید حل شود. علاوه بر این، به این ترتیب می توانید گربه خود را آراسته و زیباتر نشان دهید. به لطف مراقبت های خارجی، مقدار موی بلعیده شده توسط گربه در حین لیسیدن کاهش می یابد و همچنین می توانید این فرصت را پیدا کنید که بدن گربه خود را با جزئیات بیشتری در طول مراقبت بررسی کنید. حتی ممکن است متوجه نباشید، پوست گربه شما دچار مشکل شده و شما ندیده باشید. شاید بتوان با مراقبت منظم از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کرد.

ریزش موی گربه اسکاتیش

• شانه کردن گربه ها در نظافت مهم است، با توجه به هزینه و بهترین عملکرد شانه باید گفت که شانه گربه کاملاً پرسود است. شانه گربه مخصوص گربه های مو کوتاه و مو بلند تولید شده است.

• با استفاده از شانه نوک فلزی به عنوان یک محصول کمکی، هم می توانید از ایجاد موی مرده در گربه ها جلوگیری کنید و هم به تهویه پوست و مو آنها کمک کنید. شما باید یکی از این محصولات ارزان قیمت را تهیه کنید و روزانه و مرتب از آن استفاده کنید.

• دستکش های کرکی که به دستکش شانه زنی معروف هستند نیز بسیار مفید هستند. به لطف پلاستیکی که در وسط این دستکش ها وجود دارد، موهایی را که برای ریزش مناسب هستند به راحتی جمع می کنند و از پرواز موها جلوگیری می کنند و با اثر ماساژ برای گردش خون گربه ها بسیار مفید هستند.

• موهای ریخته شده توسط گربه ها پس از مدتی به صورت توده در معده و روده جمع می شوند زیرا از لیسیدن وارد می شوند. علف گربه از تجمع مو به شکل توده در اندام های داخلی دوستان گربه ما جلوگیری می کند و به دفع موهای انباشته شده کمک می کند.

• البته حالت چسبیدن مو گربه به لباس هم وجود دارد. مناسب ترین راه حل برای این کار رول‌های چسبی است که ما در خیلی جاها به همراه داشته باشیم. این رول ها را که قسمت چسبی دارند به قسمتی که مو روی لباس دارد بمالید، موها به راحتی به قسمت چسبنده می چسبند.

4.9/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *