چرا گربه من کاغذ می خورد؟

پت شاپ آتاپت: گربه ها رفتارهای عجیبی دارند. برخی از گربه‌ها دوست دارند دیوارها یا پنجره‌های حمام را لیس بزنند، برخی دیگر طعمه‌های نامرئی را تعقیب می‌کنند. در حالی که هر گربه می تواند رفتارهای منحصر به فردی داشته باشد، برخی از رفتارها که در گربه ها از محبوبیت خاصی برخوردار هست. خوردن مقوا یا کاغذ یک رفتار بسیار رایج در بین گربه ها است هرچند باورنکردنی به نظر می رسد.

چرا گربه من کاغذ می خورد؟

به این فکر کنید بو یا طعم برخی از کاغذها ممکن است گربه ها را تحت تاثیر قرار داده باشد، که گربه شما در حال بازی با دستمال توالت است، در واقع می خواهد دستمال توالت را بخورد، واکنش شما چه خواهد بود؟

با این حال، سندرم پیکا (پیکا نوعی اختلال خوردن با علت ناشناخته است) که به عنوان اختلال خوردن در گربه ها نیز شناخته می شود، ممکن است یکی از دلایل کاغذ خوردن باشد.

سندرم پیکا یک اختلال بسیار شایع است. گربه با خوردن کاغذ ممکن است مبتلا به این بیماری باشد. با این حال، دلایل دیگری برای خوردن کاغذ یا مقوا وجود دارد. در این مقاله می توانید اطلاعات دقیقی در مورد موقعیت هایی که باعث می شود گربه ها کاغذ بخورند آشنا شوید.

آیا گربه ها می توانند کاغذ را هضم کنند؟

قبل از اینکه به چرایی کاغذ خوردن گربه ها بپردازیم، می خواهیم در مورد مضرات احتمالی خوردن کاغذ صحبت کنیم.

دلایل جویدن کاغذ توسط گربه

اگر گربه ها کاغذ بخورند چه اتفاقی می افتد؟

سوالی است که اغلب صاحبان گربه با عجله می پرسند. گربه ها نباید کاغذ یا مقوا بخورند. هضم این محصولات بسیار سخت است.

با این حال، هنگامی که آنها مقدار کمی کاغذ یا مقوا می خورند، مقادیر کمی از آن به راحتی از دستگاه گوارش دفع می شود. با این حال، گربه ها باید به جای قورت دادن مستقیم یاید به اندازه کافی بجوند تا با خوزدن کاغذ یا مقوا آسیبی نبینند. کاغذ یا مقوا مواد بسیار خشکی هستند که جویدن آن بسیار برای بلع کردن ضروری است. اگر زیاد جویده نشود گوشه های تیز مقواها در گلوی گربه ها گیر می کند.

در چنین شرایطی باید جتماً بدون اتلاف وقت با دامپزشک مشورت کرد. چرا گربه ها کاغذ می خورند؟ پاسخ های زیادی برای این سوال وجود دارد. اما خوردن کاغذ تنها اینجا خطر نیست. وجود فلزات نوک تیز مانند گیره کاغذ، سوزن یا منگنه روی کاغذ وضعیت را خطرناک تر می کند.

برخی از گربه ها روزنامه ها را به خوردن کاغذ ترجیح می دهند. اگر جوهر مورد استفاده در روزنامه ها بیش از حد مصرف شود، می تواند برای گربه ها خطرناک باشد.

به طور خلاصه، خوردن کاغذ می تواند مضرات مختلفی داشته باشد که نمی توان به همه آن پرداخت و از حوصله خارج است. بنابراین، اجتناب از این کار بسیار مهم است.

دلایل رایج برای گربه ها برای خوردن کاغذ

خوردن کاغذ و مقوا توسط گربه

اگر گربه خود را در حال خوردن کاغذ دیده اید، می توانید با بررسی دلایلی که در ادامه به آن می پردازیم، دلیل خوردن کاغذ را بیابید.

چرا گربه ها مقوا می خورند؟ پاسخ به سوال ممکن است خیلی ساده و خسته کننده باشد. وقتی گربه‌ها زمان کافی را با کیفیت نمی‌گذرانند، رفتارهای متفاوتی برای جلب توجه از خود نشان می‌دهند. خرد کردن، گاز گرفتن و خوردن مقوا یکی از آنهاست. می توانید با وقت گذاشتن کافی با او از خوردن کاغذ جلوگیری کنید.

وقتی در طول روز در ساعات مختلف بازی می کنید و از او مراقبت می کنید، می بینید که او به تدریج این عادت ها را پشت سر می گذارد.

بازی با اسباب‌ بازی‌هایی که غریزه گربه‌ها را برای گذراندن اوقات خوش تحریک می‌کند و گربه شما را تخلیه انرژی میکنند.

سندرم پیکا

سندرم پیکا یک اختلال رفتاری است. گربه ها میل زیادی به خوردن چیزهای غیرقابل خوردن دارند. این موارد شامل مواردی مانند سنجاق سر و همچنین محصولات مبتنی بر پلاستیک، چوب و کاغذ است. حتی گربه هایی که در مورد غذا بسیار حساس هستند می توانند با این سندرم اشیاء مختلفی را بخورند.

سندرم پیکا به ویژه در میان گربه های جوان شایع است و علت آن ناشناخته است. با این حال، هر دلیلی که ممکن است باشد، باید از خوردن مواد غیر خوراکی توسط گربه ها جلوگیری کرد. وقتی شک دارید که گربه شما کاغذ و مواد دیگر خورده است، حتما باید با دامپزشک مشورت کنید.

استرس و نگرانی

هنگامی که گربه ها استرس دارند، تمایل آنها به غذا خوردن مانند برخی افراد افزایش می یابد. با این حال، گربه ها به طور کلی ترجیح می دهند اشیاء غیر خوراکی بخورند.

به ویژه تغییراتی که به طور ناگهانی رخ می دهد، مانند تغییر چیزی در خانه، ورود یک حیوان خانگی جدید یا پیوستن یک عضو جدید به خانواده، باعث استرس و اضطراب می شود. برای جلوگیری از این امر، باید زمان بیشتری را با گربه بگذرانید تا زمانی که گربه به تغییر خانه عادت کند.

همچنین نباید اجازه دهید دسترسی به توالت، غذا و آب تحت تأثیر این تغییر قرار گیرد. استرس و اضطراب معمولا زمانی از بین می رود که گربه ها به روال جدید خود عادت کنند.

دندان درآوردن

بچه گربه ها با رشد دندان های بالغ خود درد و ناراحتی را در لثه های خود احساس می کنند. جویدن چیزی به آنها آرامشی باورنکردنی می دهد.

آنها معمولاً در این دوره عاشق جویدن وسایل لاستیکی هستند. با این حال، مقوا یا کاغذ نیز جزو موارد مورد علاقه هستند. کاغذ عموماً راحت‌تر و در تعداد بیشتری در دسترس است.

به همین دلیل است که گربه های در حال رشد دندان، کاغذ اطراف خود را گاز می گیرند و می جوند. خرید اسباب بازی های جویدنی برای گربه ها یکی از راه حل هاست.

بیماری های دهان و دندان

بیماری دهان، دندان و به خصوص لثه می تواند باعث درد یا تورم شود. این امر به ویژه در گربه های مسن شایع است.

مانند درد دندان درآوردن، جویدن و گاز گرفتن لثه درد گربه ها را تسکین می دهد. در چنین مواقعی لازم است دندان ها و لثه گربه ها بررسی شود.

آثار خون را می توان در دهان، آب یا غذا یافت. وقتی کاغذ خوردن ناشی از بیماری های دهان و دندان است باید بدون اتلاف وقت با دامپزشک مشورت کرد. مراقبت از دهان و دندان برای پیشگیری از بیماری های دهان و دندان در گربه ها بسیار مهم است. بسیاری از مشکلات را می توان با مراقبت های دهان و دندان که در اوایل دوره شروع شده است، پیشگیری کرد.

تغذیه کافی نیست

اگرچه نادر است، گربه ها ممکن است به دلیل سوء تغذیه ترجیح دهند کاغذ بخورند. البته این بدان معنا نیست که کاغذ در رژیم غذایی آنها جایی دارد. با این حال، خوردن کاغذ ممکن است به دلیل مصرف مواد غذایی کم پروتئین، فیبر یا چربی رخ دهد. در برخی موارد، گربه ها ممکن است به دنبال منابع مختلفی برای غذای حیاتی خود باشند و بنابراین ترجیح می دهند کاغذ بخورند. با تغییراتی که در رژیم غذایی آنها ایجاد می شود می توان از این حرکت جلوگیری کرد.

1.5/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه برای “چرا گربه من کاغذ می خورد؟

  1. محسن رعیت پور گفته:

    بسیار عالی، مشروح و سودمند است. کاش در سایت خود بخشی هم برای سوال و جواب دیده میشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *