سگ ویپت whippet

پت شاپ آتاپت: نژاد سگ ویپت بهترین دوست یک شکارچی بود که به سرعت به دنبال خرگوش‌ها و دیگر بازی‌های کوچک می‌رفت. امروزه این نژاد در چابکی، فلای بال، فریب دادن، رالی و اطاعت رقابت می‌کند و یک سگ درمانی دوست داشتنی است.

سگ ویپت whippet

حتی اگر اینها سگ‌های اصیل هستند، برخی هنوز ممکن است تحت مراقبت پناهگاه‌ها یا نجات قرار گیرند. اگر این نژاد برای شما مناسب است، فرزندخواندگی را در نظر بگیرید.

طبیعت منحصر به فرد، شخصیت دوستانه و ظاهر شیک این نژاد باعث شده است که آن‌ها به عنوان یک همراه خانواده و همچنین در رینگ نمایش مورد علاقه باشند. آن‌ها حتی می‌توانند حیوانات خانگی آپارتمانی عالی بسازند.

اگرچه آن‌ها برای سوزاندن انرژی بالای خود به ورزش زیادی نیاز دارند و همچنین از تنها ماندن در خانه برای ساعات طولانی روز لذت نمی‌برند.

ممکن است با ویپت سگ نگهبان بزرگی نداشته باشید، زیرا آن‌ها به ندرت پارس می‌کنند، حتی برای غریبه ها. اما شما یک همراه بسیار مهربان برای کل خانواده خواهید داشت.

  • گروه نژاد سگ: سگ‌های شکاری
  • ارتفاع: قد ۱۸ تا ۲۲ اینچ در شانه
  • وزن: ۱۸ تا ۴۸ پوند
  • طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

اطلاعات بیشتر درباره نژاد سگ ویپت whippet

ویپت زیبا و در عین حال قدرتمند با نام مستعار «تازی مرد فقیر» احتمالاً در اواخر قرن هجدهم برای استفاده توسط شکارچیان غیرقانونی در جستجوی خرگوش و سایر بازی‌های کوچک و همچنین در مسابقات «اسنپ» ساخته شد که هدف آن برای اینکه سگ بتواند خرگوش‌ها را به صورت دایره‌ای بلند کند. با این حال، زمانی که مشخص شد که یک پارچه تکان‌دهنده را تعقیب می‌کنند، واقعاً خودشان را پیدا کردند و مسابقات ویپت در بین مردان طبقه کارگر محبوب شد.

این سگ شکاری سایز متوسط ​​دارای مو کوتاه و متراکم در رنگ‌ها و نشانه‌های مختلف است که بدنی صاف را می‌پوشاند. ویپت یک تازی مینیاتوری نیست، بلکه با عبور از سگ‌های تازی با تریرهای کوچکتر و بعدها، تازی‌های ایتالیایی ساخته شد. نتیجه یک سگ شیک و زیبا بود که ملایم و مهربان است.

ویپت اغلب یک سگ همه منظوره کامل نامیده می‌شود و یک رقیب سرسخت در چابکی، فلای بال و فریب دادن است. اگرچه آن‌ها به خاطر خلق و خوی مستقل خود که می‌تواند آموزش اطاعت را چالش برانگیز کند، شناخته شده اند، بسیاری از ویپت‌ها با موفقیت در آزمایشات اطاعت رقابت می‌کنند.

ویپت معمولاً با سگ‌ها و افراد دیگر کنار می‌آید، اگرچه اجتماعی شدن اولیه – قرار گرفتن در معرض افراد، مناظر، صداها و موقعیت‌های مختلف – برای جلوگیری از ترسیدن ویپت از موقعیت‌های جدید ضروری است. با این حال، اگر به گربه‌ها علاقه دارید، ویپت ممکن است بهترین انتخاب نباشد. این نژاد طعمه قوی دارد. اگرچه برخی از ویپت‌ها می‌توانند با گربه‌ها و سایر حیوانات خانگی پشمالو کوچک زندگی کنند، اما مواردی از کشتن گربه‌های خانواده توسط ویپت‌ها وجود داشته است. ممکن است بتوانید ویپت خود را برای پذیرش گربه خانواده آموزش دهید و اجتماعی کنید، اما مهم است که همیشه بر تعاملات آن‌ها نظارت داشته باشید و هرگز آن‌ها را با هم تنها نگذارید.

همان حرکت طعمه‌ای که ویپت‌ها را برای خانه‌هایی با گربه‌ها نامناسب می‌کند، آن‌ها را برای بیرون رفتن از افسار نامناسب می‌کند. اگر چیزی را ببینند که ارزش تعقیب را داشته باشد، تعقیب خواهند کرد، و حتی یک ویپت که به خوبی آموزش دیده است، دستورات آینده را نادیده می‌گیرد. برخی مایل‌ها به دنبال طعمه رفته اند.

ویپت‌ها از پیاده‌روی روزانه لذت می‌برند و فرصتی برای دویدن در حیاط حصاردار یا سایر مناطق محدود همیشه قدردانی می‌شود. حصار الکترونیکی زیرزمینی برای مهار آن‌ها کافی نیست. آن‌ها شوکی را که به نفع رفتن به دنبال هر جسم متحرک وارد می‌کند نادیده می‌گیرند.

در خانه، آن‌ها ملایم و بی‌نیاز هستند و فقط برای لذت بردن از همراهی شما درخواست می‌کنند. با بچه‌ها بازیگوش و شیطون هستند. کت نازک و طبیعت مهربون آن‌ها را برای زندگی در فضای باز مناسب نمی‌کند. ویپت‌ها با شما روی مبل می‌آیند و در پایان یک روز فعال، پاهایتان را در رختخواب گرم می‌کنند.

ویژگی‌های سگ ویپت whippet

ویپت‌ها برای زندگی آپارتمان نشینی مناسب هستند اگر به یک منطقه محصور شده ایمن دسترسی داشته باشید که بتوانند در آن بدود. ویپت‌ها در داخل خانه سطح انرژی پایینی دارند، اما اگر نیازهای ورزشی آن‌ها برآورده نشود، بیش فعال و مخرب خواهند شد.

هنگامی که ویپت‌ها به درستی اجتماعی نمی‌شوند، ممکن است با تغییرات در محیط خود ترسو و استرس شوند. یک ویپت که به درستی اجتماعی شده است، سگی مودب و بی‌نیاز است که با غریبه‌ها و سگ‌های دیگر به طور یکسان فوق العاده است.

ویپت‌ها سگ‌های نگهبان خیلی خوبی نیستند زیرا به ندرت پارس می‌کنند و با هرکسی که ملاقات می‌کنند رفتار دوستانه‌ای دارند.

ویپت‌ها به ورزش روزانه نیاز دارند و از غوغایی و دویدن در حیاط حصارکشی شده یا روی افسار لذت خواهند برد.

هرگز نباید اجازه داد که یک ویپت در حین پیاده روی از بند خود خارج شود.

ویپت‌ها طعمه قوی دارند و حیوانات دیگر را تا چندین مایل تعقیب می‌کنند.

حصار الکترونیکی زیرزمینی برای Whippets توصیه نمی‌شود. اگر چیزی برای تعقیب ببینند، شوک را نادیده خواهند گرفت. یک حصار ۵ یا ۶ فوتی باید برای محدود کردن ویپت شما کافی باشد.

ویپت‌ها بیش از حد نمی‌ریزند، و برس زدن هفتگی کمک می‌کند موهای شل بر روی لباس و مبلمان شما باقی بماند.

پوست نازک ویپت در برابر خراش، پارگی و خراش آسیب‌پذیر است.

بدون ورزش روزانه، ویپت می‌تواند مخرب باشد. وقتی نیازهای ورزشی آن‌ها برآورده می‌شود، ویپت‌ها عموماً سگ‌های ساکت و آرامی هستند.
ویپت‌ها سگ‌های فضای باز نیستند و باید با افراد خود در خانه زندگی کنند. ویپت‌ها می‌توانند از اضطراب جدایی رنج ببرند و در صورت وقوع می‌توانند مخرب شوند. مهم است که با

ویپت خود وقت بگذرانید و به او این آزادی را بدهید که شما را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال کند یا فقط زیر پای شما بنشیند، یا به احتمال زیاد روی کاناپه با شما.

اگرچه ویپت‌ها در خانواده‌های چند سگی بسیار خوب عمل می‌کنند، مواردی از حمله ویپت‌ها و کشتن گربه‌ها وجود داشته است. برخی از ویپت‌ها بوده‌اند که با گربه‌ها و دیگر حیوانات خانگی پشمالو کوچک زندگی می‌کنند، اما این سگ‌ها در سنین بسیار جوانی با این حیوان اجتماعی شده‌اند. اگر حیوان خانگی کوچک دیگری به جز سگ دیگری دارید، لطفاً توجه داشته باشید که ویپت ممکن است حیوان خانگی دیگر را تعقیب کند – یا بدتر از آن به او آسیب برساند – اگر به درستی اجتماعی یا آموزش سگ دیده نباشد.

ویپت‌ها همراهان خوبی برای بچه‌ها هستند. با این وجود، مهم است که به کودک خود بیاموزید که چگونه به درستی با سگ‌ها ارتباط برقرار کند و هرگز کودک خردسال را با هیچ نژادی تنها نگذارید.

ویپت‌ها به راحتی سرد می‌شوند. برای Whippet خود یک ژاکت بخرید تا در هوای بیرون سرد، خیس یا برف بپوشد.

برای به دست آوردن یک حیوان خانگی سالم، هرگز از یک پرورش دهنده حیاط خلوت، کارخانه توله سگ، یا فروشگاه حیوانات خانگی یک توله سگ نخرید. یک پرورش دهنده معتبر پیدا

کنید که سگ‌های پرورش دهنده خود را از نظر شرایط ژنتیکی و خلق و خوی خوب آزمایش کند.

تاریخچه نژاد سگ ویپت whippet

ویپت یک نژاد نسبتاً مدرن است که بیش از چند صد سال سن ندارد. او در شمال انگلستان، به ویژه در لنکاوی و یورکشایر، احتمالاً در اواخر دهه ۱۷۰۰، با عبور از سگ‌های تازی با تریرهای سریع و پا بلند، توسعه یافت. نتیجه یک سگ کوچک و سریع بود که اغلب توسط شکارچیان غیرقانونی برای شکار خرگوش و سایر شکارهای کوچک در املاک محلی استفاده می‌شد.

ویپت در میان مردان کارگر در شمال انگلستان محبوب شد، که ساعت‌های مرخصی خود را صرف این می‌کردند که ببینند ویپت چه کسی می‌تواند بیشتر خرگوش‌ها یا موش‌ها را بکشد یا چه کسی سریع‌ترین خرگوش را می‌کشد. مسابقات ویپت معمولاً در مسیر مستقیمی برگزار می‌شد که در جاده‌ها و زمین‌ها پخش می‌شد. ویپت‌ها یک پارچه یا پارچه را تعقیب می‌کردند و این مسابقات به عنوان مسابقه‌های کهنه شناخته می‌شد.

در حالی که طبقه کارگر روح مسابقه و شکار را در این نژاد پرورش داد و به کمال رساند، گفته می‌شود که طبقه بالا با اضافه کردن مقداری تازی ایتالیایی برای اصلاح، ظاهر این نژاد را مانند امروز کامل کردند. باشگاه کنل انگلستان، ویپت را به عنوان یک نژاد در سال ۱۸۹۱ به رسمیت شناخت. اولین ویپت که در کلوپ کنل آمریکا ثبت شد، سگی به نام جک دمپسی در سال ۱۸۸۸ بود.

امروزه ویپت به خاطر ظاهر شیک، تطبیق‌پذیری و همراهی فداکارش تحسین برانگیز است. او در بین ۱۵۵ نژاد و گونه‌ای که توسط AKC به رسمیت شناخته شده است، در رتبه ۶۰ قرار دارد.

سایز سگ ویپت whippet

قد ویپت نر در شانه ۱۹ تا ۲۲ اینچ است. ماده‌ها ۱۸ تا ۲۱ اینچ هستند. وزن آن‌ها بین ۱۸ تا ۴۸ پوند است و ماده‌ها کوچکتر هستند. میانگین وزن مردان ۳۴ پوند، زنان ۲۹ پوند.

شخصیت و رفتار سگ ویپت whippet

دوستانه، دوستانه، آرام و ملایم در خانه، ویپت در تعقیب و گریز شدید است. او به یک افسار یا یک حیاط حصاردار نیاز دارد تا از بلند شدن او پس از هر جسم متحرکی، خواه یک خرگوش یا یک ماشین رادیویی، جلوگیری کند. او زیاد پارس نمی‌کند، اما هوشیار است و یک نگهبان عالی می‌سازد. سگ نگهبان؟ نه چندان او با خوشحالی سارق را به نقره نشان می‌دهد.

خلق و خوی تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله وراثت، تربیت و اجتماعی شدن قرار می‌گیرد. توله سگ‌هایی با خلق و خوی خوب کنجکاو و بازیگوش هستند و مایلند به مردم نزدیک شوند و توسط آن‌ها نگهداری شوند.

توله سگ وسط جاده را انتخاب کنید، نه توله سگی را که در حال کتک خوردن بچه‌هایش است یا کسی که در گوشه‌ای مخفی شده است. همیشه حداقل یکی از والدین را ملاقات کنید – معمولاً مادر کسی است که در دسترس است – تا مطمئن شوید که آن‌ها دارای خلق و خوی هستند که شما با آن راحت هستید. ملاقات با خواهر و برادر یا سایر اقوام والدین نیز برای ارزیابی اینکه یک توله سگ وقتی بزرگ شود چگونه خواهد بود مفید است.

مانند هر سگ دیگری، ویپتز در جوانی به اجتماعی شدن اولیه نیاز دارد – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف، مناظر، صداها و تجربیات مختلف. اجتماعی شدن به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که توله سگ ویپت شما به یک سگ خوب تبدیل می‌شود. ثبت نام او در کلاس مهدکودک توله سگ یک شروع عالی است. دعوت مرتب از بازدیدکنندگان و بردن او به پارک‌های شلوغ، فروشگاه‌هایی که به سگ‌ها اجازه می‌دهند، و در گردش‌های آرام برای ملاقات با همسایه‌ها نیز به او کمک می‌کند تا مهارت‌های اجتماعی خود را بهبود بخشد.

توجه کردن به سگ ویپت whippet

مهمترین چیز برای راحتی یک ویپت، یک تخت خوب و نرم برای محافظت از بدن او و همچنین دسترسی به مبل و تخت شما است تا بتواند شما را در آغوش بگیرد. برای پیاده روی در هوای سرد، او به یک ژاکت یا مو نیاز دارد تا به او کمک کند گرم بماند. او نمی‌تواند تحمل طولانی مدت بیرون از منزل در سرما را داشته باشد.

یک حصار ۵ تا ۶ فوتی با خیال راحت ویپت شما را در حیاط خود نگه می‌دارد. حصار الکترونیکی زیرزمینی نمی‌تواند. ویپت شما به راحتی هرگونه شوکی را به نفع تعقیب و گریز نادیده می‌گیرد.

روزانه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با افسار پیاده روی به ویپت بدهید. تا جایی که ممکن است، او این شانس را دوست دارد که در یک حیاط یا پارک حصارکشی، افسارش را از دست بدهد، اما اگر انرژی او فقط چند دقیقه طول بکشد، تعجب نکنید.

مراقب باشید که توله سگ ویپت خود را بیش از حد ورزش نکنید. مهم است که از هرگونه فشار بر روی مفاصل یا سیستم آن‌ها جلوگیری شود. قانون کلی پنج دقیقه برای هر ماه سن است. به عبارت دیگر، یک توله سگ ۵ ماهه نباید بیش از ۲۵ دقیقه در روز ورزش کند.

ویپت‌ها به راحتی در خانه آموزش داده می‌شوند و استفاده از جعبه و مربی سگ کمک خواهد کرد. جعبه مکان امن ویپت شماست و او نمی‌خواهد آن را کثیف کند. قرار دادن او در آن زمانی که نمی‌توانید او را تماشا کنید، مطمئن می‌شود که او در خانه تصادف نمی‌کند یا چیزی را که نباید بجود. یک جعبه او را ایمن نگه می‌دارد و هر دوی شما را خوشحال می‌کند.

ویپت خود را با تمجید، صبر و تقویت مثبت آموزش دهید. ویپت‌ها باهوش و مشتاق هستند، اما ذهن خود را نیز دارند. وقتی کاری را که دوست دارید انجام می‌دهند با غذا یا تمجید از آن‌ها پاداش دهید و هرگز با آن‌ها تند رفتار نکنید. آن‌ها حساس هستند و اگر سر آن‌ها فریاد بزنید، سعی کنید آن‌ها را مجبور به انجام کاری کنید یا احساسات آن‌ها را جریحه دار کنید، دیگر برای شما کار نمی‌کنند.

با صبر و ثبات، خود را صاحب یک ویپت آموزش دیده خواهید دید. پس از اطاعت اولیه، ممکن است بخواهید در ورزش‌های سگ مانند فلای بال، چابکی، و دوره‌های فریبنده تمرین کنید.

تغذیه سگ ویپت whippet

مقدار توصیه شده روزانه: ۱ تا ۱.۵ فنجان غذای خشک با کیفیت بالا، تقسیم به ۲ وعده غذایی.

توجه: اینکه سگ بالغ شما چقدر غذا می‌خورد به جثه، سن، هیکل، متابولیسم و ​​سطح فعالیت او بستگی دارد. سگ‌ها نیز مانند انسان‌ها فردی هستند و همه آن‌ها به یک مقدار غذا نیاز ندارند. تقریباً ناگفته نماند که یک سگ بسیار فعال بیشتر از یک سگ سیب زمینی نیمکتی نیاز دارد. کیفیت غذای سگی که خریداری می‌کنید نیز تفاوت ایجاد می‌کند – هرچه غذای سگ بهتر باشد، بیشتر به سمت تغذیه سگ شما پیش می‌رود و کمتر نیاز دارید که آن را در کاسه سگ خود تکان دهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد غذا دادن به ویپت، به دستورالعمل‌های ما برای خرید غذای مناسب، غذا دادن به توله سگ خود و غذا دادن به سگ بالغ خود مراجعه کنید.

رنگ مو و ظاهر سگ ویپت whippet

مو کوتاه و صاف Whippet نزدیک به بدن قرار دارد. این می‌تواند هر رنگ یا ترکیب رنگی باشد. او را در رنگ‌های سیاه، سفید، قرمز، حنایی، آبی، کرم، بریندل و ترکیب‌های متنوعی از آن رنگ‌ها با طیف وسیعی از لکه‌ها، لکه‌ها و تکه‌ها خواهید دید.

با مسواک زدن هفتگی، با استفاده از برس کاری لاستیکی یا دستکش سگ شکاری، مو ویپت خود را براق نگه دارید. این به حذف موهای کوچکی که نژاد می‌ریزد کمک می‌کند. شما نباید نیازی به حمام کردن مکرر ویپت داشته باشید، مگر اینکه او در چیزی بدبو بغلتد.

به دلیل پوشش نازک وی، پوست ویپت به اندازه سایر نژادها محافظت نمی‌شود. معمولاً ویپت‌ها دارای خراش ها، خراش‌ها و پارگی‌هایی هستند که گهگاه نیاز به بخیه دارند. او را به طور مکرر از نظر چنین صدماتی بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ عفونتی در هیچ یک از خراش‌ها و خراش‌ها وجود ندارد.

در غیر این صورت، تنها نظافتی که او نیاز دارد، بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن است. حداقل دو یا سه بار در هفته دندان‌های ویپت را مسواک بزنید تا رسوب تارتار و باکتری‌هایی که درون آن پنهان شده‌اند از بین بروند. اگر می‌خواهید از بیماری لثه و بوی بد دهان جلوگیری کنید، مسواک زدن روزانه حتی بهتر است.

اگر سگ شما به طور طبیعی ناخن‌ها را فرسوده نمی‌کند، ماهی یک یا دو بار کوتاه کنید. اگر می‌توانید صدای کلیک آن‌ها را روی زمین بشنوید، آن‌ها خیلی طولانی هستند. ناخن‌های کوتاه و مرتب، پاها را در وضعیت خوبی نگه می‌دارد و از خراشیدگی پاهای شما در زمانی که ویپت مشتاقانه برای خوشامدگویی به شما می‌پرد، جلوگیری می‌کند.

شروع به عادت دادن ویپت به زمانی که توله سگ است، مسواک زده و معاینه شود. به طور مکرر با پنجه‌های او دست بگیرید – سگ‌ها روی پاهایشان حساس هستند – و به داخل دهان و گوش‌های او نگاه کنید. نظافت را به یک تجربه مثبت پر از ستایش و پاداش تبدیل کنید و در بزرگسالی زمینه را برای معاینات آسان دامپزشکی و سایر اقدامات انجام دهید.

در حین آرایش، زخم، بثورات یا علائم عفونت مانند قرمزی، حساسیت یا التهاب را روی پوست، گوش، بینی، دهان، چشم و پاها بررسی کنید. گوش‌ها باید بوی خوبی داشته باشند، بدون موم یا ضایعات زیاد داخل آن، و چشم‌ها باید شفاف و بدون قرمزی یا ترشح باشند. معاینه دقیق هفتگی شما به شما کمک می‌کند تا مشکلات سلامتی احتمالی را زود تشخیص دهید.

ارتباط با کودکان و سایر حیوانات خانگی سگ ویپت whippet

ویپت‌ها از بازی با بچه‌ها لذت می‌برند. آن‌ها آنقدر بزرگ نیستند که به راحتی آن‌ها را از بین ببرند و آنقدر کوچک یا ظریف نیستند که به راحتی توسط آن‌ها آسیب ببینند. گفته می‌شود، چند قانون اساسی همه را ایمن نگه می‌دارد.

همیشه نحوه نزدیک شدن و لمس سگ‌ها را به کودکان بیاموزید و همیشه بر هر گونه تعامل بین سگ‌ها و کودکان خردسال نظارت کنید تا از گاز گرفتن یا کشیدن گوش یا دم طرفین جلوگیری شود. به کودک خود بیاموزید که در هنگام خواب یا غذا خوردن به سگی نزدیک نشود یا سعی کند غذای سگ را بردارد. هیچ سگی نباید بدون نظارت با کودک رها شود.

ویپت‌هایی مانند همراهی با سگ‌های دیگر و حضور یک یا دو سگ دیگر می‌تواند در صورت‌عدم حضور در طول روز به آن‌ها کمک کند تا احساس تنهایی نکنند. با این حال، آن‌ها طعمه بالایی دارند و واقعاً برای زندگی در خانه با گربه‌ها مناسب نیستند.

طبیعت آن‌ها این است که موجودات پشمالوی کوچک را تعقیب کنند. برخی از ویپت‌ها می‌توانند یاد بگیرند که چگونه با گربه‌ها زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشند، به خصوص اگر از دوران توله سگی با آن‌ها بزرگ شده باشند، اما شما باید همیشه وقتی با هم هستند بر آن‌ها نظارت کنید و وقتی در خانه نیستید آن‌ها را از هم جدا کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *