سگ وودل Whoodle

پت شاپ آتاپت: سگ وودل Whoodle یک سگ از نژاد مخلوط است – تلاقی بین نژادهای تریر گندمی با پوشش نرم و سگ پودل . بازیگوش، دوستانه و فعال، این توله ها برخی از بهترین ویژگی ها را از هر دو والدین خود به ارث برده اند.

سگ وودل Whoodle

Whoodles همچنین با نام‌های Wheatendoodle، Wheatenpoo، Sweatendoodle و Sweatenpoo شناخته می‌شود. علیرغم تصویر شیک آنها، ممکن است این سگ های نژاد مختلط را در پناهگاه ها و امدادگران بیابید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آنها را بپذیرید! خرید نکنید!

این نیش‌های فوق‌العاده زیبا برای سگ‌های باهوش و دوستانه می‌سازند و شما دوست دارید عکس‌های Whoodle خود را به خانواده و دوستان خود نشان دهید. اما وودل‌ها نیز سگ‌های بسیار فعالی هستند و گاهی اوقات می‌توانند بسیار سرسخت باشند، بنابراین باید وقتی توله‌سگ خود را به خانه می‌آورید نشان دهید که مسئولیت خانه را بر عهده دارید!

در زیر برای تمام صفات و حقایق نژاد سگ در مورد Whoodles مشاهده کنید!

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد سگ وودل Whoodle

ویژگی های نژاد سگ وودل Whoodle

  • وودل سگی از نژادهای مختلف است. آنها مانند تریر گندمی با پوشش نرم یا والدین پودلشان نژادهای اصیل نیستند.
  • Whoodles مشتاق، باهوش و مهربان هستند. آنها به ورزش و توجه انسان های خود نیاز دارند تا از نظر روحی و جسمی سالم بمانند.
  • موهای Whoodle ابریشمی و طول متوسط ​​هستند و نیاز به برس زدن روزانه دارند. آنها می توانند سیاه، قهوه ای، قرمز، خاکستری نقره ای و کرم باشند. مو ممکن است تک رنگ باشد یا همچنین ممکن است خالدار باشد.
  • وودل ها ضد حساسیت هستند و ممکن است برای مبتلایان به آلرژی راحت تر از سگ های دیگر باشد.

تاریخچه سگ وودل Whoodle

Whoodle در اصل در اواسط دهه 1900 وارد صحنه سگ شد که آن را به یک نژاد نسبتاً جدید تبدیل کرد. گفته می شود که Whoodle تلاشی برای ترکیب هوش طبیعی یک پودل با خز جذاب تریر گندمی با پوشش نرم بود.

زمانی که صحبت از تاریخچه نژادهای والدین می شود، پودل برای اولین بار در فرانسه به یک سگ سگ محبوب تبدیل شد، در حالی که تریر گندمی با پوشش نرم به دهه 1700 بازمی گردد که به عنوان سگ گله پرورش داده شد. تریرهای گندمی با پوشش نرم مخصوصاً در ایرلند محبوب بودند، جایی که انعطاف پذیری طبیعی آنها به آنها اجازه داد تا با موفقیت از قحطی سیب زمینی جان سالم به در ببرند.

حتی با وجود اینکه Whoodle یک سگ طراح بسیار زیبا و فوق‌العاده زیبا به نظر می‌رسد، بسیاری از آن‌ها در پناهگاه‌ها قرار می‌گیرند، بنابراین اگر تصمیم گرفتید این نژاد برای شما مناسب است، به فرزندخواندگی فکر کنید!

سایز سگ وودل Whoodle

به عنوان یک نژاد سگ نسبتا جدیدتر، Whoodle ممکن است در اندازه های کوچک و متوسط ​​باشد.

وزن اکثر آنها بین 20 تا 45 پوند و قد آنها بین دوازده تا 20 اینچ است. با این حال، Whoodle شما ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از محدوده متوسط ​​باشد.

شخصیت نژاد سگ وودل Whoodle

شما اغلب می شنوید که طرفداران Whoodle این نژاد را به عنوان نژادی مشتاق، پر انرژی و باهوش تر از سگ معمولی شما توصیف می کنند. Whoodles قطعا دوست دارند با اسباب بازی احاطه شوند و تقریباً همیشه برای یک جلسه بازی پر از سرگرمی آماده خواهند بود. این نژادی است که همیشه می خواهد در اطراف مردم باشد و هوس شرکت دارد. Whoodle را سگی در نظر بگیرید که می خواهد دوست شما باشد.

وقتی بیرون می روید، متوجه می شوید که وودل سگی کنجکاو است که از پیاده روی طولانی لذت می برد – بنابراین وودل شما عاشق زندگی در نزدیکی یک پارک بزرگ یا جایی با مسیرهای طولانی، چه از طریق جنگل یا در امتداد ساحل است.

زمانی که با Whoodle زندگی می کنید، اجتماعی شدن صحیح و اولیه کلیدی است. این نژاد دارای ویژگی‌های رهبری قوی و مطمئن است، بنابراین باید مطمئن شوید که Whoodle شما می‌داند رئیس خانواده کیست – صبر و حوصله کلیدی در آموزش Whoodle است زیرا آنها اغلب این تصور را ایجاد می‌کنند که بهتر می‌دانند و با مهربانی رفتار نمی‌کنند. به فریاد زدن اما Whoodle خود را با مهربانی و تشویق آموزش دهید تا یک دوست وفادار برای زندگی داشته باشید برای آموزش هم از مربی سگ استفاده کنید.

تغذیه سگ وودل Whoodle

یک رژیم غذایی ایده آل Whoodle باید برای یک نژاد متوسط ​​با انرژی متوسط ​​فرموله شود.

مانند همه سگ‌ها، نیازهای غذایی Whoodle از دوران توله‌گی تا بزرگسالی تغییر می‌کند و تا سال‌های پیری تغییر می‌کند. شما باید از دامپزشک خود توصیه هایی در مورد رژیم غذایی Whoodle خود بخواهید، زیرا تنوع بسیار زیادی در بین سگ های فردی وجود دارد – از جمله وزن، انرژی و سلامت – برای ارائه یک توصیه خاص.

رنگ مو و ظاهر سگ وودل Whoodle

مو های Whoodle اغلب به عنوان ابریشمی در لمس توصیف می شوند. خز سگ معمولا در طیف رنگی از جمله سیاه، قهوه ای، قرمز، خاکستری نقره ای و کرم وجود دارد. ممکن است مو نیز خالدار باشد.

Whoodles دارای مو های با طول متوسط ​​هستند. با توجه به لوکس بودن مو سگ، مسواک زدن روزانه توصیه می شود. مو های Whoodle ضد حساسیت هستند، که این نژاد را به انتخابی عالی تبدیل می کند اگر از آلرژی رنج می برید.

به طور کلی، وودل ها هوای سردتر را به آب و هوای گرم ترجیح می دهند. اگر بیرون از خانه پیاده روی می کنید، مطمئن شوید که اقدامات مسئولانه ای را انجام دهید تا از هر گونه احتمال گرمازدگی، به خصوص در ماه های تابستان جلوگیری کنید.

ارتباط با کودکان و سایر حیوانات خانگی سگ وودل Whoodle

وودل ها عموماً سگ های بازیگوش و فعالی هستند و معمولاً همراهان بسیار خوبی برای کودکان هستند . فقط به یاد داشته باشید که به هر کودک خردسالی بیاموزید که چگونه با سگ‌ها تعامل مسئولانه داشته باشد، زیرا Whoodles نیز می‌تواند سرسخت باشد و به خوبی از رفتار نادرست یا تحریک شدن آنها استقبال نمی‌کند. جلسات بازی تحت نظارت، به ویژه در چند ماه اول معرفی Whoodle به خانه شما توصیه می شود.

سگ‌های وودل‌ها سگ‌های بسیار اجتماعی هستند و معمولاً زندگی خوبی با سایر حیوانات خانگی خانگی دارند – اما همیشه وقتی دو حیوان خانگی جدید برای اولین بار ملاقات می‌کنند احتیاط کنید.

اطمینان از اینکه Whoodle شما از سنین بسیار پایین تحت اجتماعی شدن و آموزش سگ مناسب قرار می گیرد، می تواند کلید ایجاد یک محیط زندگی موفق در خانه باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *