سگ یورکی پو Yorkipoo

پت شاپ آتاپت: نژاد سگ یورکی پو Yorkipoo یک «سگ طراح» سرگرم کننده – و بنابراین یک نژاد سگ مختلط – یورکیپو تلاقی بین یورکشایر تریر و اسباب بازی یا پودل مینیاتوری است. باهوش، مهربون و ملایم، همدمی لذت بخش می‌سازند. آن‌ها همچنین کاملاً با زندگی آپارتمانی مطابقت دارند، به خصوص اگر از پارس کردن ناراحت نباشید.

سگ یورکی پو Yorkipoo

با وجود وضعیت تاسف بار آن‌ها به عنوان یک نژاد طراح، ممکن است آن‌ها را در پناهگاه‌ها و گروه‌های نجات پیدا کنید. به یاد داشته باشید که بپذیرید! اگر می‌خواهید سگی را به خانه بیاورید، خرید نکنید.

این سگ از نژادهای مختلف انرژی زیادی برای سوزاندن دارد، و آن‌ها عاشق بازی هستند وقتی روی دامان شما پارک نمی‌شوند و دنیا را تماشا می‌کنند. توانایی آن‌ها در دویدن سریع و پریدن از ارتفاع می‌تواند برای کسانی که انتظار یک سوپرمن سگ در مینیاتور را ندارند شگفت‌آور باشد. حتی والدین حیوان خانگی تازه کار نیز این توله‌های شیرین را همراهان شگفت‌انگیزی خواهند یافت

 • گروه نژاد سگ: سگ‌های هیبریدی
 • ارتفاع: قد ۷ تا ۱۵ اینچ در شانه
 • وزن: ۳ تا ۱۴ پوند
 • طول عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال

اطلاعات بیشتر درباره نژاد سگ یورکی پو Yorkipoo

Yorkipoo عاشق مردم و سرگرمی است، نه لزوماً به این ترتیب. او خانواده خود را خوشحال می‌کند و همیشه مایل است برای هر بازدید کننده‌ای حقه بازی کند یا خودنمایی کند. اعتماد به نفس او او را از تندخو یا پرخاشگری بیش از حد باز می‌دارد. او در پوست خودش خوشحال است یوکیپو می‌تواند یک همراه عالی برای هرکسی باشد که به دنبال یک سگ کوچک و مطمئن با انرژی کافی و حتی عشق بیشتر است.

مانند بسیاری از هیبریدهای پودل، یورکیپو در ابتدا به عنوان یک سگ همراه طراحی شده بود که می‌توانست با افراد مبتلا به آلرژی زندگی کند. هدف سگ کوچکی بود که بیماری یورکشایر تریر یا پودل را نداشت، که هر دو از مشکلات سلامتی مربوط به تولید مثل ضعیف یا زیاده‌روی رنج می‌بردند.

اگرچه هر دو نژاد باهوش هستند و یوکیپو نیز همینطور است. هر دو نژاد از رقابت عملکردی مانند چابکی و اطاعت لذت می‌برند – و یوکیپو نیز همینطور. یورکی مستقل‌تر از پودل است، بنابراین استقلال یورکیپو به خلق و خوی تک تک والدین، به ویژه والدین پودل بستگی دارد. یورکی‌ها لزوماً نیازی به حضور در دامان شما ندارند، در حالی که پودل‌های اسباب‌بازی و مینیاتوری عملاً حشرات هستند. با یوکیپو همه چیز دوباره به والدین بستگی دارد.

یوکیپو دارای شوره کم، مو کم ریزش و جثه کوچکی از نژاد اسباب بازی است. او در انواع مختلف خانه‌ها شاد است و می‌تواند یک همراه عالی برای سالمندان باشد. یوکیپو با رفتار ملایم و دوست داشتنی خود ثابت کرده است که می‌تواند یک سگ درمانی موفق باشد.

متأسفانه، برخی از سگ‌هایی که کمتر از ۱۰ پوند وزن دارند، از اندازه بدنی خود اطلاعی ندارند و شناخته شده‌اند که خود را به سمت سگ‌های بزرگ پرتاب می‌کنند، و Yorkipoo در این دسته قرار می‌گیرد. برای محافظت از یوکیپو خود در برابر خودش، سگ‌های بزرگ تحت نظارت را به او معرفی کنید، قبل از اینکه آن‌ها به تنهایی با هم ارتباط برقرار کنند تا از عواقب فاجعه بار بالقوه جلوگیری کنید. پارک‌هایی که برای سگ‌های مختلف در نظر گرفته شده‌اند، برای سگ‌های نیش با وزن کمتر از ۱۰ پوند مناسب نیستند، زیرا به راحتی می‌توانند به‌عنوان طعمه در نظر گرفته شوند، و برای آن‌ها رفتار تهاجمی احمقانه نسبت به یک سگ بزرگ بسیار آسان است.

یوکیپو در آموزش خوب عمل می‌کند و معمولاً سریع یاد می‌گیرد. او می‌تواند سرسخت باشد، اما اگر تمرین سخت باشد یا تکراری شود، این ویژگی سر زشت خود را بالا می‌برد. درس‌های او را سرگرم کننده و جالب نگه دارید، و همه باید به راحتی برگزار شوند. تقویت مداوم و مثبت تنها راه آموزش یوکیپو است، به خصوص که اصلاحات سخت می‌تواند به چنین سگ کوچکی آسیب جدی وارد کند. حتی اگر آسیب‌ها نگران کننده نبود، تقویت منفی با این سگ کار نمی‌کند زیرا او به سادگی خاموش می‌شود.

یوکیپو فقط کمی بیش از حد از پارس کردن لذت می‌برد («من عاشق این هستم و در آن خوب هستم!») و به طور کلی یک نگهبان عالی است. وقتی کسی به در می‌آید یا چیز مشکوکی می‌بیند، به او هشدار می‌دهد که پارس می‌کند (و به احتمال زیاد تعریفی متفاوت از مشکوک از شما دارد). برخی از یوکیپوها را می‌توان آموزش داد که فقط یک یا دو بار پارس کنند، اما بسیاری نمی‌توانند.

تفاوتی بین پرورش عمدی یورکشایر تریر و پودل با دقت انتخاب شده با ترکیب پودلی که یوکیپو نامیده می‌شود وجود دارد، زیرا هیچ کس هیچ سرنخی ندارد که واقعاً پیشینه او چیست. هنگامی که ترکیب طبق برنامه کار می‌کند، هوش و روحیه پودل و جنبه‌های تریر جسورانه یورکی را به دست می‌آورید. البته، وقتی این ترکیب کارساز نباشد، می‌توانید به یک ترس گزنده مطیع و ادرارآور مبتلا شوید – اما این می‌تواند در هر نژاد مخلوط و در هر نژاد خالص با ژن‌های ناراضی اتفاق بیفتد.

نکات مهم سگ یورکی پو Yorkipoo

یوکیپو یک سگ طراح است و حاصل پرورش نژاد یورکشایر تریر تا اسباب بازی یا پودل مینیاتوری است. پرورش چند نسلی (Yorkipoo تا Yorkipoo) و همچنین در Yorkipoo به Poodle یا Yorkipoo به Yorkshire Terrier افزایش یافته است. اما بسیاری از بسترها نسل اول هستند که حاصل پرورش دو والدین اصیل است.

یوکیپو، پودل و یورکی، فعال و پرانرژی است. او به ورزش روزانه نیاز دارد و با یک پیاده روی خوب یا پر و بال در حیاط به خوبی انجام می‌دهد.

پارس کردن یک سرگرمی مورد علاقه است. گاهی اوقات می‌توان به یوکیپو آموزش داد که کمتر پارس کند، اما انتظار داشته باشید که هر زمان که کسی به در می‌آید صدا را بشنود. او هیچ سرنخی ندارد که پارس او کسی را نمی‌ترساند.

او یک فرد کم ریزش است و می‌تواند یک همراه عالی برای افراد مبتلا به آلرژی باشد.

مسواک زدن روزانه لازم است تا مو ظریف و ابریشمی او عاری از گره خوردن و تشک باشد.

یوکیپو دوست داشتنی و ملایم می‌تواند همراهی عالی برای کودکان بزرگتر و با ملاحظه‌تر باشد. مانند بسیاری از نژادهای اسباب بازی، او برای خانه‌هایی با کودکان بسیار کوچک توصیه نمی‌شود.

اگر از تقویت مثبت استفاده کنید، آموزش دادن او آسان است. با این حال، او یک خط سرسخت دارد، بنابراین انتظار مقاومت‌های گاه به گاه را داشته باشید.

یوکیپو می‌تواند در یک آپارتمان بسیار شاد زندگی کند.

او به طور کلی با سگ‌ها و حیوانات خانگی خوب رفتار می‌کند.

یک سگ همراه، ممکن است از اضطراب جدایی رنج ببرد، زمانی که برای مدت طولانی تنها بماند.

تاریخچه نژاد سگ یورکی پو Yorkipoo

مانند بسیاری از نژادهای طراح، یوکیپو یک هیبرید کاملاً جوان است – او حدود یک دهه است که محبوب بوده است. او در ابتدا برای ساخت سگی به اندازه اسباب بازی ساخته شد که دارای پوششی ضد حساسیت بود و از اختلالات ژنتیکی که بر نژادهای والدین، یورکشایر تریر و پودل اسباب بازی یا مینیاتوری تأثیر می‌گذاشت، عاری بود.

موفقیت عبور از پودل با تریر یورکشایر نتایج متفاوتی داشته است، مانند هر هیبریدی. اما محبوبیت Yorkipoo افزایش یافته است. امروزه، بیشتر بسترهای یوکیپو هنوز نتیجه‌زاد و ولد نسل اول هستند، اما برخی از پرورش دهندگان در تلاش برای تولید فرزندان یوکیپو که به طور مداوم صفات مورد نظر را تایید می‌کنند، روی تلاقی‌های چند نسلی تمرکز کرده اند.

هیچ گروه یا ثبت نژادی برای یوکیپو وجود ندارد، اما تلاش‌ها برای ایجاد یک جهت برای همه پرورش دهندگان یوکیپو آغاز شده است.

سایز سگ یورکی پو Yorkipoo

قد Yorkipoo بین ۷ تا ۱۵ اینچ و وزن آن ۳ تا ۱۴ پوند است. اندازه می‌تواند بین افراد متفاوت باشد و اندازه بالغ بالغ معمولاً بازتابی از اندازه سگ پودل است که برای آمیختگی استفاده شده است.

شخصیت نژاد یورکی پو

یوکیپو سگی فعال، دوست داشتنی و سرگرم کننده است که از همراهی مردم لذت می‌برد. او دوست داشتنی و وفادار است، یک سگ همراه واقعی که از شرکت در فعالیت‌های خانوادگی لذت می‌برد. او به لطف میراث تریر خود اعتماد به نفس دارد، اما معمولاً نسبت به بسیاری از نژادهای کوچک دیگر نیز ساده دل و کمتر خواستار است.

او به اندازه کافی باهوش است که با آموزش مداوم و مثبت، می‌تواند یک همراه عالی باشد. او تمایل دارد مراقب باشد و خوشحال است که از گرمای دامان صاحبش به دنیا نگاه می‌کند، اما از کشف چیزهای جدید به تنهایی لذت می‌برد.

خلق و خوی تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله وراثت، تربیت و اجتماعی شدن قرار می‌گیرد. توله سگ‌هایی با خلق و خوی خوب کنجکاو و بازیگوش هستند و مایلند به مردم نزدیک شوند و توسط آن‌ها نگهداری شوند. توله سگ وسط جاده را انتخاب کنید، نه توله سگی را که در حال کتک خوردن بچه‌هایش است یا کسی که در گوشه‌ای مخفی شده است.

همیشه حداقل یکی از والدین را ملاقات کنید – معمولاً مادر کسی است که در دسترس است – تا مطمئن شوید که آن‌ها خلق و خوی خوبی دارند که شما با آن راحت هستید. ملاقات با خواهر و برادر یا سایر اقوام والدین نیز برای ارزیابی اینکه یک توله سگ وقتی بزرگ شود چگونه خواهد بود مفید است.

مانند هر سگ، یوکیپو در جوانی به اجتماعی شدن اولیه نیاز دارد – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف، مناظر، صداها و تجربیات مختلف. اجتماعی شدن به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که توله سگ یوکیپو شما به یک سگ خوب تبدیل می‌شود.

ثبت نام او در کلاس مهدکودک توله سگ یک شروع عالی است. دعوت مرتب از بازدیدکنندگان و بردن او به پارک‌های شلوغ، فروشگاه‌هایی که به سگ‌ها اجازه می‌دهند، و در گردش‌های آرام برای ملاقات با همسایه‌ها نیز به او کمک می‌کند تا مهارت‌های اجتماعی خود را بهبود بخشد.

توجه به سگ یورکی پو

یوکیپو در خانه یا آپارتمان به همان اندازه در خانه است. او خیلی کوچکتر از آن است که بیرون زندگی کند. او باید برای رفاه جسمی و روحی خود در داخل خانه زندگی کند. او به ورزش روزانه نیاز دارد، زیرا انرژی شگفت‌انگیزی دارد (بین آن سطرها بخوانید). پیاده‌روی روزانه یا غوغایی در حیاط به اندازه کافی ورزش می‌کند تا او را سالم و شاد نگه دارد. Yorkipoo همچنین می‌تواند با بازی کردن در راهرو بخار را بسوزاند.

آموزش جعبه برای هر سگی مفید است و راهی مهربان برای اطمینان از این است که یوکیپو شما در خانه تصادف نمی‌کند یا وارد چیزهایی نمی‌شود که نباید. جعبه همچنین مکانی است که او می‌تواند برای چرت زدن در آن عقب نشینی کند. آموزش جعبه در سنین پایین به یوکیپو شما کمک می‌کند تا در صورت نیاز به سوار شدن یا بستری شدن در بیمارستان، حبس را بپذیرد.

با این حال، هرگز Yorkipoo خود را در تمام طول روز در یک جعبه قرار ندهید. این یک زندان نیست و او نباید بیشتر از چند ساعت را در هر زمان در آن بگذراند مگر زمانی که شب‌ها خواب است. یوکیپوها سگ‌های مردمی هستند و قرار نیست زندگی خود را در یک جعبه یا لانه سپری کنند.

تغذیه یورکی پو

مقدار توصیه شده روزانه: ۱/۴ تا ۱ فنجان غذای خشک با کیفیت بالا، به دو وعده تقسیم می‌شود.

توجه: اینکه سگ بالغ شما چقدر غذا می‌خورد به جثه، سن، هیکل، متابولیسم و ​​سطح فعالیت او بستگی دارد. سگ‌ها نیز مانند انسان‌ها فردی هستند و همه آن‌ها به یک مقدار غذا نیاز ندارند. تقریباً ناگفته نماند که یک سگ بسیار فعال بیشتر از یک سگ سیب زمینی نیمکتی نیاز دارد. کیفیت غذای سگی که خریداری می‌کنید نیز تفاوت ایجاد می‌کند – هرچه غذای سگ بهتر باشد، بیشتر به سمت تغذیه سگ شما پیش می‌رود و کمتر نیاز دارید که آن را در کاسه سگ خود تکان دهید.

یورکیپو خود را با اندازه گیری غذای او و تغذیه دو بار در روز به جای کنار گذاشتن غذا همیشه در وضعیت خوبی نگه دارید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد، آزمایش چشم و آزمایش عملی را به او بدهید.

اول از پایین به او نگاه کنید. شما باید بتوانید یک کمر را ببینید. سپس دستان خود را روی پشت او قرار دهید، شست‌ها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید و انگشتان را به سمت پایین باز کنید. باید بتوانید بدون فشار دادن سخت دنده‌های او را حس کنید اما نبینید. اگر نمی‌توانید، او به غذای کمتر و ورزش بیشتری نیاز دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تغذیه یوکیپو خود، دستورالعمل‌های ما را برای خرید غذای مناسب، غذا دادن به توله سگ و تغذیه سگ بالغ خود ببینید.

رنگ مو و آرایش سگ یورکی پو

مو یورکیپو می‌تواند از صاف تا مجعد متغیر باشد، و باید بافتی مجلل نرم و ابریشمی داشته باشد – گذراندن انگشتان از میان آن بهشتی است.

اگرچه برای هر یورکیپو متفاوت است، توله سگی که از تولید مثل چند نسلی به دست می‌آید (یورکیپو که با یوکیپو دیگری تلاقی داده شده است) قرار است بی‌بو و بدون ریزش باشد – اگرچه «عدم ریزش» یک خیال است، زیرا هر سگی در این سیاره حداقل یک ذره می‌ریزد. . Yorkipoo شوره کمی تولید می‌کند، که در واقع همان ویژگی است که برای صاحب آلرژیک جذاب است.

یورکیپو در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها از جمله کرم، سیاه، سفید، قرمز، سمور، زردآلو، قهوه‌ای مایل به زرد، شکلاتی، خاکستری و نقره‌ای دیده می‌شود. این پسر همه کاره می‌تواند چندین رنگ و انواع مختلفی از نشانه ها، از جمله مشکی با نقاط برنزه را به نمایش بگذارد.

اگرچه یوکیپو به عنوان فردی کم ریزش در نظر گرفته می‌شود، اما یوکیپو برای حفظ سلامتی و ابریشمی مو ظریف نیاز به مراقبت دارد. مسواک زدن روزانه او را از گره خوردن دور می‌کند. موها را دور از چشم برس بزنید تا از محرک شدن آن‌ها جلوگیری کنید که در صورت غفلت از این کار قطعاً چنین خواهد شد. همچنین می‌توانید با کوتاه کردن موها با یک قیچی از چشمان او محافظت کنید.

مو او باید به طور منظم به هر قد که شما ترجیح می‌دهید کوتاه شود. این زیبایی یک نژاد طراح است. هیچ کس قرار نیست بگوید که شما او را نادرست کلیپ کرده اید، زیرا برش «درست» وجود ندارد. حمام کردن، مو او را ابریشمی نگه می‌دارد، اما او فقط باید در مواقع ضروری حمام شود، نه طبق برنامه.

حداقل دو یا سه بار در هفته دندان‌های یوکیپو خود را مسواک بزنید تا رسوب تارتار و باکتری‌های موجود در آن از بین برود. نژادهای اسباب بازی به خاطر مشکلات دندانی بدنام هستند، زیرا کشیدن همه آن دندان‌ها در چنین دهان کوچکی دشوار است. اگر می‌خواهید از بیماری لثه و بوی بد دهان جلوگیری کنید، مسواک زدن روزانه حتی بهتر است.

اگر سگ شما به طور طبیعی ناخن‌ها را فرسوده نمی‌کند، ماهی یک یا دو بار کوتاه کنید تا از پارگی دردناک و سایر مشکلات جلوگیری کنید. اگر می‌توانید صدای کلیک آن‌ها را روی زمین بشنوید، آن‌ها خیلی طولانی هستند. ناخن‌های پا سگ دارای رگ‌های خونی هستند، و اگر بیش از حد آن را کوتاه کنید، می‌توانید خونریزی ایجاد کنید – و ممکن است سگ شما دفعه بعد که ناخن‌گیر بیرون می‌آید همکاری نکند. بنابراین، اگر در کوتاه کردن ناخن‌های سگ تجربه ندارید، از یک دامپزشک یا آرایشگر بخواهید نکاتی را ارائه دهد.

گوش‌های او باید هر هفته از نظر قرمزی یا بوی بد چک شود که می‌تواند نشان دهنده عفونت باشد. هنگامی که گوش‌های سگ خود را بررسی می‌کنید، آن‌ها را با یک پنبه آغشته به گوش پاک کن ملایم و متعادل با pH پاک کنید تا از عفونت جلوگیری کنید. چیزی را وارد کانال گوش نکنید. فقط گوش بیرونی را تمیز کنید

یورکیپو خود را به مسواک زدن و معاینه زمانی که توله سگ است عادت دهید. به طور مکرر با پنجه‌های او دست بگیرید – سگ‌ها روی پاهایشان حساس هستند – و به داخل دهان او نگاه کنید. نظافت را به یک تجربه مثبت پر از ستایش و پاداش تبدیل کنید، و در بزرگسالی زمینه را برای معاینات آسان دامپزشکی و سایر اقدامات انجام دهید.

در حین اصلاح، زخم، بثورات یا علائم عفونت مانند قرمزی، حساسیت یا التهاب را روی پوست، بینی، دهان، چشم‌ها و پاها بررسی کنید. چشم‌ها باید شفاف و بدون قرمزی یا ترشح باشند. معاینه دقیق هفتگی شما به شما کمک می‌کند تا مشکلات سلامتی بالقوه را زود تشخیص دهید.

ارتباط سگ یورکی پو با کودکان و سایر حیوانات خانگی

یوکیپو سگی مهربان و دوست داشتنی است که می‌تواند با بچه‌ها خوب رفتار کند. او برای خانه‌هایی که بچه‌های خیلی کوچک دارند توصیه نمی‌شود، زیرا در صورت برخورد نادرست به راحتی آسیب می‌بیند. یوکیپو می‌تواند یک همراه عالی برای یک کودک بزرگتر و با ملاحظه‌تر باشد.

مانند هر نژاد دیگری، همیشه باید به کودکان نحوه نزدیک شدن و لمس آنها را آموزش سگ دهید و این کار را از مربی سگ کمک بردارید و همیشه بر تعامل بین سگ‌ها و کودکان خردسال نظارت کنید تا از گاز گرفتن یا کشیدن گوش یا دم طرفین جلوگیری شود. به کودک خود بیاموزید که هنگام غذا خوردن یا خواب به سگی نزدیک نشود یا سعی کند غذای سگ را از او بگیرد. هیچ سگی، مهم نیست که چقدر دوستانه باشد، هرگز نباید بدون نظارت با کودک رها شود.

به طور کلی، او با سایر سگ‌ها و حیوانات خانگی خوب رفتار می‌کند (نه اینکه تعداد حیوانات خانگی بسیار کوچکتر از او وجود دارد، اما او این را درک نمی‌کند). با این حال، او ممکن است درایو طعمه را به دلیل والد Yorkie خود نشان دهد. این ممکن است او را به تعقیب حیوانات خانگی و گربه‌های کوچک‌تر سوق دهد، اما معمولاً سرگرم کننده است.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “سگ یورکی پو Yorkipoo

 1. Farhad گفته:

  بسيار بسيار عالى و بى نظير و كامل بود
  با امتنان و تشكر فراوان سپاسگزارم

 2. Farhad گفته:

  ضمن تقدير و تشكر از دست اندر كاران مقاله ايى بسيار بسيار عالى و كامل هست
  سپاسگزارم 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *