چگونه به سگ آموزش حمله دهیم

پت شاپ آتاپت: سگ ها به خودی خود حیوانات دوست داشتنی هستند که برخی ها تنها به عنوان یک حیوان خانگی همدم از آن ها نگهداری می کنند و برخی دیگر نیز به عنوان نگهبان در منزل سگ ها را آموزش می دهند اما چیزی که در این میان اهمیت دارد این است که سگ ها به موقع بتوانند عکس العمل مناسب از خود نشان دهند؛

یعنی در جایی که باید آرام باشند، آرام بوده و در جایی که لازم است پرخاشگر باشند، حمله کنند. تمامی این مواردی که گفتیم نیازمند آموزش و ممارست در تمرین است.

مرحله اول، حفظ ایمنی در آموزش جهت حمله

آموزش به سگ دوبرمن جهت حمله

برای آموزش سگ برای یادگیری فرمان حمله در ابتدا لازم است که ایمنی را به طور کامل حفظ کنید؛ برای این منظور از دستکش های محافظ بسیار محکم و ایمن استفاده می شود.

دستکشی که برای حفظ ایمنی در برابر آموزش سگ استفاده می شود تمام مچ ها تا دست و بازو ها رو می پوشاند تا در صورت حمله سگ، آسیبی به آموزش دهنده وارد نگردد.

شخص آموزش دهنده در ابتدا در حالیکه دستکش ایمنی را پوشیده چند ضربه آرام بر روی سر سگ وارد می کند تا زمانیکه صبر سگ تمام شده و به او حمله کند.

در واقع تا زمانیکه سگ حمله کند باید ضربات آرام و مکرر بر سر او وارد کرد و در زمانیکه صبر سگ به اتمام برسد و حمله کند لازم است با صدای بلند کلمه «حمله» به زبان آورده شود تا او بفهمد که به این حرکتی که انجام می دهد، حمله می گویند.

در نظر گرفتن تشویقی برای سگ

آموزش حمله سگ به آدم

هر بار که ‌سگ عمل حمله را به خوبی انجام دهد باید با عکس العمل خوب از جانب آموزش دهنده مواجه شود تا متوجه عمل درست خود شود.

معمولا این رفتار با دادن تشویقی به سگ نشان داده می شود حال آنکه خوراکی می تواند به عنوان یک جایزه انگیزشی برای این مرحله در نظر گرفته شود.

همچنین از دیگر رفتار های انگیزشی می توان به نوازش کردن سگ و ابراز کردن احساسات اشاره کرد؛ جاییکه همزمان با حمله سگ، فرمان حمله صادر می شود و پس از آن با محبت به سگ به عنوان یک هدیه، به او می فهمانیم که کار درستی انجام داده است.

آموزش را چندین بار تکرار کنید

آموزش حمله سگ به افراد غریبه

به منظور آزمایش سگ برای اطمینان از یادگیری فرایند حمله باید تمامی مراحلی را که از قبل آموزش داده اید چندین بار تکرار کنید؛ یعنی با دستی که دستکش پوشیده است چندین ضربه بر روی سر سگ وارد کنید تا ناچار به حمله گردد و بلافاصله پس از حمله او فرمان حمله صادر می شود تا سگ متوجه معنای عمل حمله گردد.

حال که مراحل را تکرار کردید، اندکی از سگ فاصله بگیرید و بدون ضربه به سر او، فرمان حمله بدهید؛ در این صورت حمله کردن سگ نشان از موفقیت آمیز بودن مراحل آموزش دارد که در غیر اینصورت بایستی چندین مرتبه دیگر با حوصله عمل آموزش تکرار شود.

نحوه آموزش حمله سگ به متجاوز

توجه داشته باشید که تا اینجای کار به سگ، آموزش حمله به بازوی آموزش دهنده داده شده است نه متجاوز! به همین خاطر لازم است در ادامه متجاوز به سگ شناسانده شود.

برای این منظور از مترسک و یا عروسک های بزرگ استفاده کنید به این صورت که با رفتن به سمت عروسک فرمان حمله را صادر کنید.

قطعا در این حالت سگ به سوی بازوی شما حمله خواهد کرد اما شما باید با اشاره کردن به سمت عروسک و ترقیب سگ به سمت آن، اجازه حمله به بازوی خود را به سگ نمی دهید.

شما باید این عمل را چندین و چند مرتبه تکرار کنید و هر بار عروسک را در قسمت های مختلف قرار دهید و سپس با اشاره کردن به عروسک فرمان حمله صادر کنید؛ زمانیکه سگ متقاعد شود که باید به سمت عروسک حمله ور شود نه بازوی شما، یعنی اینکه آموزش به خوبی صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که برای یادگیری این مرحله نیز باید از پاداش به سگ غافل نشوید؛ به این معنا که سگ را برای هر بار درست انجام دادن حمله، با دادن خوراکی تشویق کنید.

بر اساس مطالب گفته شده باید گفت که عمل آموزش به سگ چندان سخت و پیچیده نیست اما قطعا نیاز به مهارت و دانش تخصصی دارد.

فراموش نکنید که اولین مورد مهم در آموزش سگ حفظ ایمنی است به همین دلیل پیشنهاد می شود که از وسایل امنیتی مناسب برای این کار استفاده کنید.

آتاپت به عنوان عرضه کننده غذای حیوانات و همچنین وسایل امنیتی برای آموزش حیوانات خانگی، آماده خدمت رسانی به شما هموطنان است.

 

4.9/5 - (24 امتیاز)

3 دیدگاه برای “چگونه به سگ آموزش حمله دهیم

 1. محمدرسام احمدی گفته:

  چقدر عالی بود چقدر عالی بود😍🌹🌹
  دقیقا من سگم فقط بازوی منو میشناسه

 2. ناشناس گفته:

  عالی من سگم کامل یاد گرفته

 3. داود گفته:

  میشه به سگ ۳ساله آموزش داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *