چگونه به سگ آموزش دهیم گاز نگیرد؟

پت شاپ آتاپت: علاقه به نگهداری از حیوانات خانگی موجب شده است تا امروزه برخی ها به دنبال آموزش برای نگهداری حیواناتی مانند سگ باشند.

حال در این میان یکی از چالش هایی که ممکن است با آن روبرو شوید، گاز گرفتن سگ های خانگی است که به دلایل مختلفی روی می دهد؛

علت گاز گرفتن توله سگ با علل گاز گرفتن سگ های بالغ کاملا متفاوت است. حال تا انتها با ما همراه شوید تا مطالبی را در رابطه با اینکه چگونه به سگ آموزش دهیم گاز نگیرد، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

چکار کنیم سگ گاز نگیرد

سگ ها را از همان تولگی، اجتماعی بار بیاورید

نکته ای که در اینجا حائز اهمیت خواهد بود این است که آموزش گاز نگرفتن سگ باید از همان دوران تولگی سگ شکل بگیرد چرا که معمولا این آموزش ها بیشتر در ذهن حیوانات جای می گیرد.

به منظور اجتماعی بار آوردن سگ بهتر است که در دوران تولگی، حیوان را با حیوانات دیگر و افراد عادی آشنا کرد؛

آشنایی سگ با حیوانات دیگر موجب می شود که ترس او تخلیه شود. بردن سگ به محل های شلوغ و اجازه به گشت و گذار در این مکان ها شرایط را به گونه ای فراهم می آورد که افراد معمولی زن و مرد را بشناسد و اشتیاقی برای گاز گرفتن نداشته باشد.

بنابراین در یک جمع بندی کلی می توان گفت که به منظور آموزش سگ برای گاز نگرفتن می بایست از همان دوران تولگی آن را اجتماعی بار بیاورید و اجازه بدهید که با همه چیز و همه کس آشنایی داشته باشد.

از تهیه اسباب بازی برای سگ غافل نشوید!

چه کار کنم سگم گاز نگیره

همانطوری که یک کودک در زمان درآوردن دندان دچار درد و ناراحتی می شود و به گاز گرفتن علاقه پیدا می کند، سگ نیز در تولگی چنین احساسی دارد.

در زمانی که احساس کردید توله در مرحله دندان در آوردن قرار دارد، سعی کنید که برای او اسباب بازی های پلاستیکی تهیه کرده تا با فشار دادن آن ها با دهان بتواند درد خود را تسکین دهید.

فراموش نکنید که آموزش سگ نیازمند صبر و حوصله و البته تکرار است که در نهایت نتیجه مطلوب حاصل گردد.

عکس العمل مناسب داشته باشید

تربیت سگ که گاز نگیرد

در حینی که شما قصد دارید به سگ آموزش دهید که گاز نگیرد، باید بتوانید عکس العمل درست و منطقی داشته باشید؛ به این معنا که سگ بفهمد که شما از گاز گرفتن او ناراحت می شوید!

اگر سگ کسی را گاز گرفت بلافاصله عکس العمل مناسب نشان دهید و او را متوجه کار اشتباه خود کنید.

حال ممکن است این سوال در ذهنتان مجسم شود که منظور از عکس العمل مناسب چیست؟ در واقع منظور این است که برای دقایقی به او بی توجهی کنید و یا با او بازی نکنید.

البته توجه داشته باشید که تنبیه فیزیکی سگ در آموزش کاملا نتیجه عکس دارد به همین دلیل هیچ گاه نباید سگ را ترساند و یا تنبیه فیزیکی کرد.

جای خواب اختصاصی برای سگ در نظر بگیرید

سگ باید متوجه شود که شما صاحب و تعیین کننده قانون برای او هستید و باید به قانون هایی که شما وضع می کنید، مقید باشد.

اختصاص دادن جای خواب اختصاصی برای سگ موجب می شود که او متوجه شود که هر چیزی را که بخواهد نمی تواند به دست بیاورد بلکه تابع قانون شما باید زندگی کند.

تایم غذا دادن به سگ، ساعت خواب، ساعت بازی و … همگی از مواردی هستند که باید سر وقت و به موقع انجام بگیرد تا سگ متوجه قانون مندی شرایط گردد.

عشق به حیوانات خانگی بر هیچ ‌کس پوشیده نیست به همین دلیل تهیه غذای سگ ها و همچنین تهیه امکانات آموزشی برای آن ها از دغدغه های کسانی است که از سگ های خانگی نگهداری می کنند به همین دلیل پت شاپ آتاپت به عنوان یک فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش انواع غذای حیوانات خانگی و همچنین عرضه کننده وسایل آموزشی به حیوانات خانگی در اختیار شما عزیزان است.

به منظور آموزش سگ برای پیشگیری از گاز گرفتن می توانید وسایل کمک آموزشی را از آتا پت تهیه نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *