تکه های یخ برای سگ

  • اگر سگ خود از گرمازدگی رنج می‌برد، تکه‌های یخ ندهید، فوراً به دامپزشک مراجعه کنید زیرا این امر نیاز به درمان فوری دارد.
  • اگر سگ شما سالم است و فقط در یک روز گرم احساس گرما می‌کند، می‌توانید به او تکه‌های یخ بدهید.
  • تکه‌های یخ باید به اندازه سگ شما باشد تا از خطر خفگی جلوگیری شود.

در هوای گرم، ما به این فکر می‌کنیم که چگونه می‌توانیم سگ‌هایمان را خنک نگه داریم، استخرها بیرون می‌روند و پیاده روی‌های منظم ما تغییر می‌کنند تا مطمئن شویم سگ‌های ما دچار گرمازدگی نمی‌شوند.

آیا می‌توانم به سگم تکه‌های یخ بدهم؟
آیا می‌توانم به سگم تکه‌های یخ بدهم؟

پت شاپ آتاپت: یکی از چیزهایی که مردم می‌پرسند این است که آیا می‌توانید به سگ‌های خود تکه‌های یخ بدهید تا آن‌ها را خنک کنند. اطلاعات غلط زیادی در مورد سگ‌ها و تکه‌های یخ در حال پخش است و ما اینجا هستیم تا بفهمیم.

در هوای گرم، ما به این فکر می‌کنیم که چگونه می‌توانیم سگ‌هایمان را خنک نگه داریم، استخرها بیرون می‌روند و پیاده روی‌های منظم ما تغییر می‌کنند تا مطمئن شویم سگ‌های ما دچار گرمازدگی نمی‌شوند.

یکی از چیزهایی که مردم می‌پرسند این است که آیا می‌توانید به سگ‌های خود تکه‌های یخ بدهید تا آن‌ها را خنک کنند. اطلاعات غلط زیادی در مورد سگ‌ها و تکه‌های یخ در حال پخش است و ما اینجا هستیم تا بفهمیم.

آیا می‌توانم به سگم تکه‌های یخ بدهم؟

اگر سگ شما سالم است و فقط در یک روز گرم احساس گرما می‌کند، می‌توانید به او تکه‌های یخ بدهید.

تکه‌های یخ باید به اندازه سگ شما باشد، به عنوان مثال، به سگ کوچک نباید تکه یخ بزرگ داده شود زیرا ممکن است باعث خفگی شود. در این موارد، بهتر است به سگ خود مکعب‌های کوچکتر یا حتی براده‌های یخ بدهید، این برای سگ‌هایی که غذا می‌دهند نیز مفید است.

توصیه می‌کنیم با ریختن کمی کره بادام زمینی، ماهی قزل آلا یا ماهی تن بدون زایلیتول در قالب تکه‌های یخ همراه با آب، غذاهای خنک کننده خوشمزه برای سگ‌ها درست کنید.

ما همچنین دستور العمل‌های عالی کنگوی منجمد برای سگ شما داریم که می‌توانید سعی کنید آن‌ها را خنک و ذهنی تحریک کرده نگه دارید.

تکه‌های یخ و سگ‌هایی که دچار گرمازدگی شده‌اند

اگر سگ دچار گرمازدگی شد، نباید به او یخ بدهید، بلکه آن را با آب خنک کنید و بلافاصله با دامپزشک مشورت کنید، زیرا گرمازدگی نیاز به درمان فوری دارد.

آیا تکه‌های یخ می‌توانند باعث نفخ شوند؟

این ایده که تکه‌های یخ باعث نفخ در سگ‌ها می‌شوند، مبنای واقعی ندارد، ربطی به آن ندارد.

جایگزین برای تکه‌های یخ

اگر نمی‌خواهید به سگ خود تکه‌های یخ بدهید یا آن‌ها چندان به آن‌ها علاقه ندارند، در اینجا چند ترفند دیگر برای خنک کردن آن‌ها در زیر نور خورشید وجود دارد:

  • یک کاسه را با کمی نمک پر کنید و روی آن چند شیرینی بپاشید و آن را فریز کنید.
  • هویج یخ زده یا تکه‌های سیب، همچنین یک میان وعده خوشمزه اما سالم برای شاداب کردن حیوان خانگی شما
  • دوست چهار پا را با یک حوله خنک (اما نه یخ زده) بپوشانید. به محض خشک شدن آن را بردارید.
  • یک بطری آب سرد در دست داشته باشید، که گاهی اوقات می‌تواند سگ را غبارآلود کند، اما چیزها را به آرامی و با احتیاط انجام دهید. اولین چند اسپری سگ خود را امتحان کنید تا واکنش او را آزمایش کنید، زیرا ممکن است برخی از سگ‌ها صدای پمپ یا اسپری را ترسناک بدانند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *