ادرار توله سگ در خواب

چرا حیوان خانگی من در خواب ادرار می‌کند؟

پرسش و پاسخ:

بی‌اختیاری ادرار

پت شاپ آتاپت: بی‌اختیاری ادرار به این معنی است که حیوان خانگی شما نمی‌تواند ادرار خود را کنترل کند یا بدون اینکه متوجه شود ادرار کند، معمولاً در هنگام خواب یا استراحت. بی‌اختیاری ادرار در سگ‌های ماده میانسال عقیم شده شایع‌تر است.

بی‌اختیاری ادرار با دفع نامناسب که ادرار عمدی در اطراف خانه یا خارج از سطل زباله است متفاوت است – اگرچه هر دو می‌توانند ناشی از مشکلات عمده پزشکی باشند.

ادرار توله سگ در خواب
ادرار توله سگ در خواب

چرا بی‌اختیاری ادرار عمدتاً در هنگام خواب یا استراحت رخ می‌دهد؟

ماهیچه‌های حیوان خانگی شما کاملاً شل شده اند، از جمله عضلات موجود در مجرای ادرار (مجرای ادرار) که معمولاً ادرار را در مثانه نگه می‌دارند.

چرا بی‌اختیاری ادرار در سگ‌های ماده میانسال عقیم شده شایع‌تر است؟

هورمون‌های استروژن و پروژسترون باعث تقویت عضلات نگهدارنده ادرار در مثانه می‌شوند. هنگامی که یک زن اخته می‌شود، استروژن و پروژسترون کمتری دارد. هورمون مردانه تستوسترون همچنین به تقویت ماهیچه‌هایی که از مثانه خارج می‌شوند کمک می‌کند. در حالی که بی‌اختیاری ادرار در سگ‌ های نر نادر است، در مردان عقیم شده شایع‌تر است.

سگ ماده من فقط در خواب کمی ادرار می‌کند. آیا باید نگران باشم

سگ‌های ماده اغلب در خواب چند قطره ادرار می‌کنند که برای خیس کردن پوشش کافی است، اما برای خیس کردن بستر کافی نیست. ممکن است ادرار کافی وجود نداشته باشد که شما را آزار دهد، اما کافی است تا سگ شما را مستعد عفونت‌های مجاری ادراری کند. عفونت مزمن دستگاه ادراری می‌تواند منجر به عفونت کلیه و سنگ مثانه شود. بنابراین، درمان حتی بی‌اختیاری ادرار بسیار خفیف بسیار مهم است.

بی‌اختیاری ادرار چگونه درمان می‌شود؟

ابتدا باید هرگونه بیماری زمینه‌ای را رد کنیم. با یک آزمایش ساده ادرار می‌توانیم عفونت ادراری را تشخیص دهیم. ممکن است برای تشخیص سنگ مثانه به اشعه ایکس نیاز باشد. سایر شرایطی که منجر به پر شدن مثانه غیرمعمول می‌شود عبارتند از بیماری کلیوی زودرس، بیماری کوشینگ و دیابت. حیوانات خانگی با این شرایط بسیار بیشتر مستعد نشت هستند. ما می‌توانیم تمام این مشکلات را با دارو و/یا رژیم غذایی درمان کنیم.

ما می‌توانیم بی‌اختیاری ادرار را با جایگزین کردن هورمون‌های از دست رفته با داروها درمان کنیم: پروین، که فنیل پروپانولامین (شبیه به پروژسترون) و اینکورین، که استرادیول سگ (شبیه استروژن) است.

حیوانات خانگی که تحت درمان طولانی مدت هستند باید هر شش ماه یکبار با کار آزمایشگاهی و معاینات فیزیکی تحت نظر قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که درمان ایمن و مؤثر است. حیوانات خانگی پروین نیز نیاز به بررسی منظم فشار خون دارند، زیرا حیوانات خانگی مبتلا به فشار خون بالا نباید این دارو را مصرف کنند.

4.3/5 - (22 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *