واگذاری سگ رایگان (قیمت، فروش، معرفی انواع نژاد سگ) - آتاپت

خرید سگ پاگ (مشخصات، قیمت و مراقبت از pug) - آتاپت

 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • خرید سگ پاگ

  ویژگی های پاگ و مراقبت

  پاگ دوستاشتنی دارای ساختار بدنه کاملاً متناسب، جمع و جور و تنومند است. ظاهری منحصر به فرد با چین و چروک های پوستی روی سر گرد خود دارد. این چین و چروک ها به ناز بودن او می افزایند و جلوه ای متفاوت به او می دهند. آنها خیلی بزرگ نمی شوند و در کلاس سگ های کوچک قرار می گیرند. آنها پیاده روی قوی و خلق و خوی هیجان انگیز دارند که طبیعت پرانرژی آنها را آشکار می کند. مو آن در سایه های قهوه ای روشن، قهوه ای و سیاه و نازک، صاف و کوتاه است.

  • وزن: 6-8 کیلوگرم
  • ارتفاع: 25-33 سانتی متر
  • اصل و نسب: چین
  • تاریخ مبدا: زمان های قدیم
  • طول عمر: 12-15 سال

  شخصیت و ویژگی های پاگ

  نژاد پاگ با سر گرد، چشمان گرد درشت، ابروهای چروکیده و ساختار پیشانی، دوستی وفادار و مهربان است. او به صاحبش وفادار است و برای جلب رضایت او تلاش می کند. او دوست دارد صاحبش او را دوست داشته باشد و از او مراقبت کند. گفته می شود که او با ظاهر ناز خود باعث شادی اطرافیانش می شود. نژاد پاگ برای زندگی و مراقبت در محیط خانه مناسب است. آنها با مردم محیطی که در آن زندگی می کنند دوستان بسیار خوبی پیدا می کنند. او با همه گروه های سنی از جوان تا پیر ارتباط خوبی برقرار می کند. آنها با روابط خود با فرزندان جایگاه ویژه ای در محیط خانواده کسب می کنند.

  پاگ می خواهد دوست داشته شود. اگر با شما تماس چشمی برقرار کنند و نتوانند نگاه محبت آمیزی از شما دریافت کنند، ناراضی خواهند بود. می توان گفت که این نژاد یک نژاد عاطفی است که می تواند عشق خود را به صاحب خود نشان دهد و در مقابل نیز همان انتظار را دارد. آنها به اندازه یک انسان به محبت و توجه نیاز دارند. آنها می توانند در کنار شما بنشینند و در حالی که شما کتاب می خوانید یا تلویزیون تماشا می کنید روی بغل شما بنشینند. به جای نشستن در گوشه ای در خانه، پاگ، به عنوان یک نژاد دوستدار تماس، می تواند نزدیک به عزیزانش قرار گیرد. این نزدیکی هرگز در سطحی نیست که مالک یا پاگ را تحت تأثیر قرار دهد. با این حال اگر محیط و شرایط مناسب باشد، به جای خلوت، با صاحبش همراهی می کند.

  آنها به راحتی می توانند در مناطق آب و هوایی معتدل که خیلی گرم یا خیلی سرد نیستند زنده بمانند. به نظر می رسد آنها از خوردن بسیار لذت می برند. با این حال، از آنجایی که آنها جثه کوچکی دارند، خوردن با کنترل سهم برای آنها سالم تر خواهد بود. هر وعده غذایی اضافه ای که به آنها داده می شود، فریب نگاه های غمگینشان را می خورد، بیش از آنکه برایشان مفید باشد مضر است. پاگ که مستعد افزایش وزن است در صورت لزوم باید با غذای مخصوص تغذیه شود.

  نمی توان به یکی از ویژگی های نژاد پاگ اشاره نکرد که دوست دارد دراز بکشد و چرت بزند. این نژاد کمی خروپف کننده است. اگر می خواهید با او زندگی کنید، باید هر از گاهی به خروپف او گوش دهید. از خروپف هایی که از بدن کوچک آنها می آید تعجب نکنید، این طبیعی است زیرا آنها به دلیل ساختار صورت و حساسیت به گرما در تنفس مشکل دارند.

  پاگ سگی است خوش اخلاق، بامزه، بازیگوش و بامزه با صورت شیرین و چروکیده اش. هر از گاهی می تواند با سرسختی عمل کند و از دستورات داده شده توسط صاحب خود سرپیچی کند. همچنین مشاهده می شود که آنها لجباز می شوند و سعی می کنند از راه دور با حیوانات و سگ هایی که بزرگتر از خودشان هستند مبارزه کنند. با این حال، آنها معمولاً تمایل دارند صاحبان خود را راضی کنند و این لجبازی برای مدت کوتاهی ادامه دارد.

  برای اینکه نژاد پاگ به یک سگ خوش رفتار تبدیل شود، مهم است که در سنین پایین آموزش داده شود و اجتماعی شود. با این آموزش مهارت های آنها افزایش می یابد، بدرفتاری های احتمالی آگاه می شوند و راه های جدیدی برای اصلاح آنها پیدا می شود. بازدید از پارک سگ ها، ارتباط با سگ های خارجی تحت کنترل صاحب، وقت گذرانی و بازی با افراد و محیط های مختلف برای رشد شخصیت او مهم است. پیاده روی و فعالیت هایی که در طول روز با سگ خود انجام می دهید می تواند شخصیت او را تعیین کند.

  تاریخچه پاگ

  مشخص است که نژاد پاگ همراه بسیاری از مردم در نقاط مختلف جهان از امپراتوران چین گرفته تا خانواده سلطنتی هلند بوده است. پاگ با پوست چروکیده و ظاهر کمی غمگین و شیرینش همیشه افراد را مجذوب خود کرده است.

  نژاد پاگ نام های شناخته شده زیادی دارد. در هلند به نام‌های موپشوند، در آلمان «موپس» و در انگلیس «پاگ هلندی یا چینی»، در فرانسه «کارلین»، در اسپانیا «دوگولو» و در ایتالیا «کاگانلینو» نامیده می‌شود. برخی شایعات در مورد ریشه نام پاگ وجود دارد. اولین شایعه در مورد نام او; نژاد پاگ از نظر ساختار سر شبیه مشت گره کرده است و از کلمه لاتین Pugnus به معنای مشت گرفته شده است. شایعه دیگر این است که سگ های پاگ این نام را به این دلیل داده اند که حالت چهره آنها شبیه میمون های مارموست پاگ است. اگرچه نام آنها در طول زمان تغییر کرده است و در مکان های مختلف به آنها اشاره می شود، نژاد پاگ توانسته ویژگی های ماستیف را که از اجداد خود به ارث برده است حفظ کند. این یک ویژگی نژادی استثنایی دارد زیرا شاید تنها گونه ای است که از اجدادش ناپدید شده است.

  نژاد پاگ یکی از معدود نژادهای سگی است که قرن ها پیش در شرق مینیاتوری شده است. تصور می شود که این اتفاق به این دلیل رخ داده است که این حیوان خانگی محبوب ترین صومعه های بودایی در تبت بوده است. در چین، چین و چروک صورت را نشانه شاهزاده می دانند و حتی چین و چروک های عمودی را به خط شاهزاده چینی تشبیه می کنند. ما فکر می کنیم این وضعیت باعث شده است که آنها به نژاد پاگ که چین و چروک های زیبایی دارد اهمیت جدیدی بدهند.

  نژاد پاگ که منشا آن چین است احتمالاً از طریق تجارت بین هند شرقی هلند و چین به هلند آمده است. در اینجا آنها با نام موپشوند توجه زیادی را به خود جلب کردند. در سال 1572، او به شاهزاده سوم اطلاع داد که سربازان اسپانیایی در حال نزدیک شدن هستند. او جان ویلیام را نجات داد. پس از این اتفاق، پاگ به عنوان سگ رسمی خانه نارنجی (سلسله اورنج-ناسائو) پذیرفته شد.

  در سال 1790 سگ پاگ در فرانسه نیز به یک سگ محبوب تبدیل شد. اولین بار در دوره ویکتوریا به انگلستان آورده شد. در قرن 19 به ایالات متحده آمریکا آورده شد و در آنجا نیز محبوب باقی ماند. این نژاد در تمام دوره ها مورد توجه پادشاهان، ثروتمندان و طبقه نجیب بوده است. پاگ در مسابقات شرکت می کرد، قهرمانی می کرد و موضوع نقاشی و پرتره بود. مانند بسیاری از نقاشان پس از دهه 1700، ویلیام هوگارث از پاگ های سیاه و سفید و همچنین پاگ های زردآلوی و نقره ای در آثار خود استفاده کرد.

  بریتانیایی ها کاخ امپراتوری چین را در سال 1860 اشغال کردند و دو توله سگ پاگ را که در آنجا زندگی می کردند با خود بردند. با جفت گیری دو پاگ به نام های "بره" و "خزه" اولین توله سگ به نام "کلیک" متولد شد. کلیک چندین بار با سگ هایی با ژن های Willoughby و Morrison تلاقی داده شده است. تصور می شود که شکل گیری نژاد پاگ امروزی با کلیک آغاز شد.

  کیفیت های فیزیکی

  بدن

  سگ های پاگ ساختار بدنی کوتاه دارند. آنها ناحیه سینه وسیع و گردن قوس دار ضخیم دارند. طول آنها بین 25 تا 33 سانتی متر متغیر است. حداکثر وزن بین 6 تا 8 کیلوگرم برای سلامتی آنها ایده آل است.

  سر

  آنها نسبت به بدنشان سر تیره تر و پهن تری دارند. روی سرش چین و چروک است. این باعث می شود حدس زدن سن او دشوار باشد و فضای خنده دار به آن اضافه شود. ناحیه دهان و بینی سیاه است. آنها به داشتن دندان های تیز معروف هستند. از آنجایی که قسمت بینی بلند نیست، مشکلات تنفسی دارد. آنها همچنین اغلب زبان خود را بیرون می آورند تا دما را تنظیم کنند و به راحتی نفس بکشند.

  گوش ها

  گوش هایش در دو طرف سرش در پایین قرار گرفته و کاملا نرم هستند. مشاهده می شود که سیاهی به سمت نوک گوش افزایش می یابد. می توان گفت گوش های آن نرم و نازک مانند مخمل سیاه است. گوش های نژاد پاگ به دو شکل مختلف به نام های رز و دکمه ای دیده می شوند. گوش های رز کوچکتر از شکل گوش دکمه ای هستند و جلوی گوش به سمت کنار سر می افتد. پاگ با گوش های دکمه ای رایج تر است.

  چشم ها

  پاگ های چروکیده، سیاه و بامزه چشمان قهوه ای گرد و مشکی دارند. او با محبت به صاحبش نگاه می کند، به کسی که او را دوست دارد. پاگ ها قوس ابروی برجسته ای ندارند که از چشم آنها محافظت کند. به همین دلیل چشمان درشت و زیبای آنها ساختار بسیار حساسی دارد.

  دست‌ها و پاها

  پاهای آن متوسط، صاف و محکم است. شانه هایش کمی پایین است. استخوان های پاشنه قوی و دارای ارتفاع متوسط ​​هستند. پاهایش به اندازه یک خرگوش دراز نیست، اما به اندازه یک گربه گرد نیست. آنها دارای پاهای کوچک با ناخن های سیاه و انگشتان جداگانه هستند. حالت موازی پاهای عقب آن با تعادل پاهای جلویی تقویت می شود.

  دم

  آنها معمولا دمی دارند که روی باسنشان پیچ می خورد. مشاهده می‌شود که منحنی دم دو بار می‌چرخد تا به سمت یک طرف ثابت بماند. پاگ ها با دم هایی که مانند نان بر روی پشت خم می شوند، نژاد بامزه ای هستند که می توانند با یک حرکت شادی و هیجان خود را به صاحبان خود نشان دهند.

  مو

  دارای بافت پر نرم، براق و صاف است. طول پرها کوتاه است. موهای کوتاه آن ساختاری دولایه دارد. ریزش فصلی را بیشتر در ماه های تابستان تجربه می کند. جدای از آن، حداقل ریزش با نگهداری هفتگی مشاهده می شود.

  رنگ

  پاگ ها دارای رنگ هایی در سایه های قهوه ای روشن، زردآلوی، قهوه ای و مشکی هستند. شما می توانید هر سایه ای از این رنگ های منحصر به فرد را در پاگ با موهای کوتاه نازک، صاف و براق آنها ببینید.

  اهميت دادن

  پاگ دارای مو براق، کوتاه و صاف است. پاگ که دارای رنگ ها و سایه های قهوه ای روشن، زردآلوی، نقره ای و مشکی است، نگرانی چندانی برای آراستگی شما نخواهد داشت. مانند هر حیوان خانگی، موهایش می ریزد. برای کاهش این ریزش، می توانید با برس زدن منظم 1 تا 2 بار در هفته با محصولاتی مانند برس متوسط ​​سخت و دستکش مراقبت، آن را کاهش دهید. آنها در ماه های تابستان به شدت ریزش می کنند. جدای از آن، ریزش هایی که در تمام فصول سال اتفاق می افتد، طبیعی است.

  پاگ همچنین در مورد حمام کردن کاملاً انعطاف پذیر است. تا زمانی که به جای خیلی کثیف وارد نشود و پوست آن چیزی خاصی برای سگ ایجاد نکند ممکن است شسته نشود. با این حال، هنوز هم باید روال حمام کردن مشخصی وجود داشته باشد و از شامپوهای مخصوص سگ ها استفاده شود. شما باید به طور مرتب ناخن های خود را چک کنید زیرا به سرعت رشد می کنند. بسته به طول می توانید برش دهید. کوتاه کردن ناخن 1-2 بار در ماه توصیه می شود. برای بهداشت دهان و دندان،برس کشیدن را می توان حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته انجام داد.

  بینی، گوش، دهان و غیره برای پاگ که هر از گاهی صدای خس خس و خروپف می دهد. توصیه می کنیم از نگهداری آنها غافل نشوید. در صورت لزوم می توانید با مراجعه به دامپزشک مراقبت های آنها را بدون وقفه کامل کنید.

  تغذیه

  پاگ شما می تواند غذای خانگی و باکیفیت مورد تایید دامپزشک را مصرف کند. با این حال، از آنجایی که آنها عاشق غذا هستند، میزان مصرف آنها مهم است. می توانید بسته به سن، جنسیت و مدت زمان فعالیت، تغذیه او را برنامه ریزی کنید. از آنجایی که افزایش وزن برای آنها بسیار آسان است، گول رفتار معصومانه آنها را نخورید و تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهید. پاگ ها می توانند هر چیزی را که جلوی آنها می گذارید بخورند، اما ممکن است بعد از آن دچار مشکلات گوارشی شوند. بنابراین باید به تغذیه آن توجه شود. آب آشامیدنی تمیز به اندازه غذا برای پاگ مهم است و باید مراقب باشید که همیشه در ظرف آن موجود باشد.

  محدوده وزنی برای پاگ بالغ 6-8 کیلوگرم بیان شده است. طول آنها بین 25 تا 33 سانتی متر متغیر است. هنگام تهیه برنامه تغذیه و محاسبه وزن ایده آل، قد سگ خود را در نظر بگیرید.

  ورزش

  پاگ ها به هوای گرم، آفتابی و مرطوب حساس هستند. بنابراین در این آب و هوا نباید ورزش های شدید و با سرعت بالا انجام دهند. به طور کلی آنها دوست دارند با بدن پر جنب و جوش، مفرح و قوی خود راه بروند و بازی کنند.

  30 دقیقه بازی و 1 کیلومتر پیاده روی در روز برای او کافی است. پاگ که توسط صاحبش تشویق به ورزش نمی‌شود، می‌تواند روز را در حالت خمیده و دراز کشیده بگذراند. وقتی ماهیت خوردن و خوابیدن با هم ترکیب شود، این وضعیت می تواند چاقی را به خانه شما بیاورد. به همین دلیل است که باید جنبه بازیگوش و سرگرم کننده پاگ را به رخ بکشید و از تمرینات روزانه او غافل نشوید.

  برای داشتن یک زندگی سالم، باید از دادن غذای زیاد خودداری کنید. خوراکی‌ها و غذاهای خانگی که به دلیل عدم امکان خوردن آن‌ها به آن‌ها می‌دهید، ممکن است در آینده بر سلامت آن‌ها تأثیر منفی بگذارد. مارک های خاصی توسط دامپزشکان توصیه می شود که می توانید برای غذاهای با کیفیت، ویتامین و پروتئین انتخاب کنید:

  مارک های خاصی وجود دارد که می توانیم برای سگ شما توصیه کنیم. برای غذای خشک، غذای مرطوب سگ و سایر غذاها؛ شما می توانید از برندهای رویال کنین، پرو پلن، هیلز، اوریجن و ... مناسب سگ خود را انتخاب کنید.

  آموزش

  پاگ برای اینکه یک همدم انسان باشد پرورش یافته است. او سعی می کند با طبیعت محبت آمیز، باهوش و برون گرا خود صاحبان خود را خشنود کند و این نگرش نسبت به صاحبش روند آموزش را تسهیل می کند. از هفته دهم می توان روند تمرینی پاگ ها را آغاز کرد.

  پاگ خلق و خوی عاطفی دارد و به راحتی صدمه دیده و آزرده می شود. بنابراین در آموزش آنها نباید قوانین سختگیرانه و روش های سختگیرانه اعمال شود. رفتارهای منفی در حیوانات خانگی مشاهده می شود که تحت رفتار خشن قرار می گیرند. همیشه سعی کنید در طول تمرین رفتار مثبتی از خود نشان دهید، این باعث تقویت پیوند بین شما و سگتان می شود. در حالی که سگ شما جوان است، به او اجازه دهید تا با سگ های دیگر، غریبه ها و حیوانات خانگی تحت نظارت دوست شود.

  سلامتی

  چشمان سیاه و جذاب سگ پاگ یکی از ویژگی های اصلی آن است که به آن کمک می کند دل مردم را به دست آورد. این چشم های زیبا و جذاب یکی از مهم ترین نکاتی است که پاگ ها از نظر سلامت باید بررسی شوند. پاگ ها ممکن است از بیماری های چشمی مانند ساییدگی قرنیه، زخم قرنیه و خشکی چشم رنج ببرند. بنابراین باید به چشم آنها اهمیت داده شود و در صورت لزوم توسط چشم پزشک به طور روتین مورد ارزیابی قرار گیرد.

  آنها باید با کنترل بخش بدن کوچک خود که مستعد افزایش وزن هستند تغذیه شوند. پاگ ها مشکلات تنفسی را تجربه می کنند که همه نژادهای دارای صورت صاف تجربه می کنند. تنفس آنها در هوای گرم و آفتابی و محیط های مرطوب ناکافی می شود. با توجه به حساسیت به گرما باید به چنین محیط هایی توجه کرد. ضمناً در صورت احتمال جراحی به دلیل حساسیت آنها به بیهوشی باید از قبل اقدامات احتیاطی صورت گیرد. پاگ که مراقب سلامتی آن باشد می تواند برای 12-15 سال یک همراه وفادار باشد.

  تست های توصیه شده برای سلامت پاگ

  • ارزیابی هیپ
  • ارزیابی کشکک
  • ارزیابی چشم پزشک
  • آزمایش DNA آنسفالیت سگ پاگ