واگذاری سگ رایگان (قیمت، فروش، معرفی انواع نژاد سگ) - آتاپت

خرید سگ پودل (استاندارد، مینیاتوری، عروسکی) - آتاپت Atapet

 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • خرید سگ پودل

  خرید سگ پودل (استاندارد، مینیاتوری، عروسکی)

  نژاد سگ پودل عروسکی یکی از نژادهای سگی است که با ساختار خز منحصر به فرد و جثه ریزش در سراسر جهان شناخته شده است. خز این سگ ها بر خلاف سایر نژادهای سگ مجعد است. رنگ پرها معمولا قهوه ای، سفید، سیاه است. بینی آنها بلند، چشمانشان گرد و گوشهایشان پایین است. شخصیت های زیربنای ظاهر زیبای آنها نیز مهربان و دوستانه هستند.

  اگرچه رایج ترین رنگ کت زردآلوی است، رنگ پوشش این سگ ها عبارتند از:

  می تواند از دو رنگ قهوه ای، کرم، نقره ای، بژ، مشکی، سفید و سیاه و سفید تشکیل شده باشد. با توجه به ویژگی های شخصیتی او مشخص می شود که ویژگی هایی دارد که برای زندگی با خانواده بسیار مناسب است. این نژاد سگی باهوش، مطیع، مهربان و کم حرف است. به همین دلیل با زندگی آپارتمان نشینی نیز سازگار است.

  قیمت پودل

  قیمت پودل عروسکی بسته به ویژگی های سگ مانند رنگ مو، اندازه استاندارد یا مینیاتوری متفاوت است. این سگ ها جزو نژادهای سگ گران قیمت هستند برای خرید سگ احتمالا متوسط ​​قیمت آن بین 25 تا 40 میلیون پرداخت کنید.

  ویژگی ها و مراقبت از پودل

  پودل با بدن ظریف خود نشان دهنده یک نژاد باهوش و فعال است. به نام های پودل، باربون، کانیش نیز شناخته می شود. نژاد پودل به سه دسته سگ های استاندارد و مینیاتوری تقسیم می شود. این نژاد پودل است که در این مقاله به طور مفصل به ویژگی های آن می پردازیم. نژاد پودل یک سگ نجیب و زیبا با نسبت های مربع است. آنها عموماً با گام های کوتاه و با فنر خفیف حرکت می کنند. گفته می شود که تاریخچه این نژاد به سگ شکاری کارگر برمی گردد و ویژگی های بدن ورزشی آن از اجدادش نشات می گیرد. دارای موهایی مقاوم در برابر آب، مجعد و متراکم است. آنها موضعی منحصر به فرد، مغرور و ظریف دارند که به پودل ها فضای متفاوتی می دهد.

  • وزن: 2- 6 کیلوگرم
  • ارتفاع: حداکثر 25 سانتی متر
  • خانواده: سگ آبی، سگ شکار، دوست
  • اصل و نسب: آلمان، اروپای مرکزی
  • تاریخ مبدا: دهه 1500
  • طول عمر: 10-18 سال

  شخصیت و ویژگی های پودل

  پودل که در میان سگ‌های نژاد کوچک است، «توی پودل» نامیده می‌شود. این نژاد که دوستانه، بامزه و بازیگوش است، بسیار باهوش است. آنها با رفتاری که می خواهد صاحب خود را خشنود کند، نگرش حساس و طبیعت مطیع خود به راحتی با محیط خود سازگار می شوند. هوش سریع و رویکرد مشتاقانه آنها برای راضی کردن صاحبانشان، آموزش آنها را آسانتر و زمان یادگیری آنها را سریعتر می کند.

  او با رفتار نازش هر جا که می رود به سرعت توجه ها را به خود جلب می کند و به یکی از دوست داشتنی ترین اعضای خانواده ای که وارد می شود تبدیل می شود. این یک نژاد وفادار به صاحبان خود است. آنها طبیعت حساس، غرایز بالا و احساسات قوی دارند. بودن در کنار اعضای خانواده و جلب توجه آنها باعث خوشحالی آنها می شود. آنها اصلا دوست ندارند تنها باشند. وقتی تنها هستند، ممکن است نگران رها شدن باشند و رفتار منفی و حملات واق از خود نشان دهند. او در روابط خود بسیار به عزیزانش وفادار است و حتی گاهی اوقات می تواند نسبت به افراد غریبه به اعضای خانواده حسادت کند. آنها ابتدا با تردید به غریبه ها نزدیک می شوند. افراد غریبه ای که مکرر به خانه می آیند ممکن است نژاد پودل را مختل کنند. گذراندن وقت تنها با خانواده برای آنها اهمیت بیشتری دارد.

  آموزشی که در مراحل اولیه، زمانی که هنوز توله سگ هستید، بسیار مهم است. چون بسیار باهوش هستند، همه چیز را چه خوب و چه بد خیلی سریع یاد می گیرند. اگر نژاد پودل را خراب کنید و به آموزش آن اهمیت ندهید، خود را سگ سلطه جو می بیند. آنها شخصیتی مسلط به خود می گیرند و رفتار غالبی از خود نشان می دهند که تعادل را در خانه تغییر می دهد. به آنها آموزش دهید تا فاسد نشوند و عادت های بد پیدا نکنند. رفتار یک سگ خوب را آموزش دهید. برای جلوگیری از تبدیل شدن او به یک سگ سلطه جو، به او نشان دهید که چه کسی کنترل را در دست دارد، که شما رهبر هستید و او گروه را رهبری نمی کند. در طول این دوره آموزشی، به یاد داشته باشید که آنها نژاد حساسی هستند و قطعا از روش های تنبیهی اجتناب کنید. آنها تحت تأثیر کوچکترین مجازات ها قرار می گیرند و ممکن است نظم عادی آنها مختل شود.

  وقتی آنها به خوبی آموزش دیده باشند، به نظر می رسد که بدون هیچ مشکلی با محیط خود سازگار می شوند. از جمله نژادهای سگی هستند که می توانند در آپارتمان زندگی کنند و جز در شرایط خاص تمایلی به واق زدن ندارند و مزاحمت زیادی برای محیط زیست ایجاد نمی کنند. مشاهده شده است که پودل‌ها که برای پارس کردن آموزش دیده‌اند، حملات پارس را انجام نمی‌دهند، مگر زمانی که احساس خطر کنند و برای مدت طولانی در خانه تنها بمانند. این یک تعمیم است زیرا برخی از نژادهای پودل به میزان زیادی پارس می کنند. بنابراین، می توان گفت که ویژگی شخصیتی آنها تمایل به پارس است، اما با آموزش هایی که در مراحل اولیه داده می شود، می توان بر این امر غلبه کرد.

  این نژاد پر جنب و جوش و فعال است. آنها برای آزاد کردن انرژی خود به ورزش نیاز دارند. مشاهده شده است که پودل ها که به طور منظم ورزش نمی کنند، مزاج عصبی دارند، در حالی که آنهایی که به طور منظم ورزش می کنند، خلق و خوی آرام تری دارند. حتی اگر نسبت به غریبه ها خجالتی باشند، این خجالتی بودن تاثیری در فعالیت های اجتماعی و معاشرت آنها ندارد. پودل بسیار خوشحال است که با افراد و حیوانات مختلف ملاقات می کند و هر زمان که بخواهد در محیط های مختلف با آنها وقت می گذراند. آنها با بچه ها خیلی خوب کنار می آیند و رویکردی دلسوزانه نسبت به آنها دارند.

  تاریخچه پودل

  اگرچه تصور می‌شود که نژاد پودل به فرانسه مرتبط است، اما تصور می‌شود که اجداد آن از آسیای مرکزی آمده‌اند و سگ‌هایی با موهای مجعد بوده‌اند که در نقاط مختلف اروپا توزیع شده‌اند. برای نژاد پودل مدرن، بیان شده است که آنها در آلمان متولد شده اند اما ویژگی های منحصر به فرد خود را در فرانسه به دست آورده اند. علاوه بر این، کسانی هستند که بیان می کنند که نژاد پودل در نتیجه تلاقی سگ های آبی اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی، آلمانی، مجارستانی و روسی شکل گرفته و پدید آمده است. پودل نژادی است که برای شکار پرندگان آبزی توسعه یافته است. پس از همه شایعات در مورد منشاء آن، آلمان به عنوان محلی که اولین بار این نژاد در آن پرورش داده شد پذیرفته شد. نام این سگ از کلمه آلمانی pudelin گرفته شده است. این کلمه به معنای "پاشیدن" در یک گودال یا آب است که نشان دهنده توانایی های آبی سگ ها است. اولین و متمایزترین ویژگی این نژاد، ظهور آن به عنوان یک شکارچی اردک است.

  پودل یک نژاد بسیار قدیمی است. تصاویر پودل مانند را می توان بر روی آثار هنری مصر و روم باستان و مقبره های قرن اول مشاهده کرد. نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی که قدمت آن‌ها به دوره‌های مصر باستان و روم برمی‌گردد، سگ‌های پودل مانند را در حال آوردن طعمه خود به تصویر می‌کشند.

  پودل استاندارد توسعه خود را به عنوان یک سگ آبی بیش از 400 سال پیش آغاز کرد. پودل استاندارد با پوشش مجعد خود که می تواند در برابر شرایط آب و هوایی محافظت کند، توانایی شنا و هوش برتر را به عنوان یک نژاد سگ شکاری باشکوه مطرح کرد. گونه های پودل مینیاتوری که بعدها توسعه یافتند به عنوان نژادهای سگ غیر ورزشی طبقه بندی شدند. در این ویژگی ها با پودل های استاندارد تفاوت داشت.

  اگرچه گفته می شود که نژاد مینیاتوری و پودل اندکی پس از پودل استاندارد پدیدار شد، اما گفته می شود که پرورش دهندگان پس از سال 1400 برای خوشحالی بورژوازی پاریس شروع به پرورش آن کردند. پودل مینیاتوری; در نتیجه تلاقی سگ های کوچک نژاد پودل با یکدیگر شکل گرفت. نه با تلاقی این نژاد با نژادهای کوچکتر. فرانسوی ها از نژاد پودل استاندارد به دلیل جثه بزرگش برای شکار اردک و از نژاد پودل مینیاتوری به دلیل جثه متوسطش برای جستجوی ترافل استفاده می کردند. وظیفه پودل که کوچک‌ترین قد را داشت، همنشینی با طبقه بالا، اشراف و تجار بود. در دوران رنسانس، بسیاری از افراد طبقه نجیب سگ‌های پودل خود را زیر بغل خود حمل می‌کردند.

  نژاد پودل به عنوان سگ نظامی یا سگ راهنما خدمت می کرد زیرا باهوش و آموزش آسان است. او همچنین به عنوان یک سگ سیرک کار می کرد. زمانی که پودل در سیرک کار می کرد، جنبه بازیگوشی او به کارش آمد و در مدت کوتاهی ترفندهای مختلفی را یاد گرفت و به کار گرفت. او لباس پوشیده بود و پرهایش را به اشکال مختلف بریده بودند. به نوعی این سگ ها برای افرادی که به سیرک می آمدند به نمایش گذاشته می شد. افراد ثروتمندی که برای تماشای نمایش ها آمده بودند، این را در مورد سگ های خود نیز اعمال کردند، زیرا ظاهر بصری و مدل موی آنها را دوست داشتند. به این ترتیب نژاد پودل تغییرات ظاهری مانند بریدن، تزئین و رنگ آمیزی پرهای خود را آغاز کرد. در اواخر دهه 1800، پودل به عنوان یک نژاد رسمی توسط باشگاه های ملی شناخته شد و محبوبیت پیدا کرد. امروزه همچنان محبوب است. این نژاد که در سراسر جهان جلب توجه می کند در فرانسه بسیار محبوب است و به عنوان سگ ملی فرانسه پذیرفته شده است.

  کیفیت های فیزیکی

  بدن

  پودل بدنی متناسب، عضلانی، چابک و ورزشی دارد. او یادگاری از ناز با صورت گرد، بینی دکمه ای و چشم های بادامی است. دارای فرم بدنی متناسب، مستقیم و در خط است، با این تفاوت که سطح پشتی درست در پشت شانه ها پایین است. ناحیه لگن گرد و پاها فشرده، کوچک و بیضی شکل است. پودل با مو مجعد و متراکمش در رنگ های مختلف و با شیرینی بی نظیرش دیده می شود. قد ایده آل پودل 25 تا 38 سانتی متر و وزن ایده آل آن 2 تا 6 کیلوگرم است.

  سر

  ناحیه سر ظاهری مثلثی دارد. چانه بلندی دارد. گوش های بزرگی دارد که پهن، کم و آویزان هستند. اسم پودل با زیبایی ظاهری برای آنها مناسب است. نژاد پودل نسبت به سایر نژادها بینی بلندتر و دکمه ای شکل دارد. حس بویایی قوی دارند. همچنین دیده می شود که صاحبان برای پنهان کردن ظاهر بینی بلند خود، اطراف بینی را اصلاح نمی کنند. مدل های مختلف اصلاح برای برجسته کردن ویژگی های صورت نژاد پودل، که دارای موهای متراکم در ناحیه سر است، استفاده می شود. در تابستان، ناحیه سر برای تسکین بیشتر تراشیده شده است.

  گوش ها

  سگ پودل گوش های بزرگ و آویزان دارد. با گوش‌های کم‌تنظیم همراه با موهای انبوه روی بدنش ظاهر بسیار زیبایی دارد. دیده می شود که گوش ها به طور متناسب با ناحیه بینی در دو طرف سر در یک راستا قرار دارند. بسته به نوع کوتاهی مو، گوش‌های آن‌ها ممکن است کاملاً قابل مشاهده باشد، اما زمانی که پرهای گردن بیش از حد کوتاه نشود، ممکن است گوش‌های آن‌ها برجستگی خود را از دست بدهند.

  چشم ها

  با چشم های بادامی در میان موهای مجعدش ظاهری شیرین دارد. چشمان بیضی شکل آن قهوه ای و به رنگ کهربایی است. چشم‌های کهربایی تیره را می‌توان در پودل‌هایی با مو قهوه‌ای و چشم‌های کهربایی را در آنهایی که مو زردآلوی دارند مشاهده کرد. با این حال، چشمان تیره از ویژگی های این نژاد است.

  دست‌ها و پاها

  نژاد پودل با وجود جثه کوچکش پاهای بلندی دارد. این ساختار پا در هنگام راه رفتن ظاهری بهار می دهد. پاهای بلند آن را ورزشکار و چابک می کند. این نژاد با بدن متناسب و ظاهر زیبا از هر نظر نژادی قابل توجه است.

  دم

  دارای پرهای مجعد و دم کوتاهی است که با ظاهر مخملی خود غالباً عمودی می ایستد. دمش نیز مانند بدنش پرمو است.

  مو

  مو پودل تک لایه، ضخیم، بلند و متراکم است. پودل با موهای مجعدش می‌تواند مدل‌های مو متفاوتی داشته باشد و شکل بگیرد. مشاهده می شود که پرهای آنها خیلی سریع رشد می کند. آنها به دلیل موهای متراکم و متراکم نیاز به مراقبت حرفه ای دارند. همانطور که پودل رشد می کند، خز نرم و مواج آن فر می خورد و به ظاهری ضخیم می رسد. 18 ماه طول می کشد تا از خز توله سگ به خز بالغ تبدیل شود. هنگامی که به سن 1.5 سالگی می رسد، خز بالغ را به دست می آورد. تا زمانی که سر و گردن سگ خود را روزانه برس بکشید، ریزش مو به حداقل می رسد.

  رنگ

  مو فرفری نژاد پودل را می توانید در رنگ های مختلف ببینید. می تواند در رنگ های زیادی مانند زردآلویی، مشکی، قهوه ای، کرم، خاکستری، نقره ای، سفید، بژ نقره ای، آبی و قرمز باشد. مو پودل با رنگ های زیبا با برش های مختلف شکل می گیرد و رنگ ها و تن های زیبای آن بیشتر نمایان می شود.

  اهميت دادن

  پودل دارای مو زرق و برق دار و چشم نوازی است. این نژاد که توجه و محبت مردم را به خود جلب می کند، ریزش بسیار کمی دارد. وقتی پرش می ریزد روی بدن خودش روی پرها گیر می کند نه اطرافش و به زمین نمی افتد. به همین دلیل، موهای شل و مرده می توانند باعث مات شدن شوند. توصیه می کنیم یک روز در میان، یعنی 3 بار در هفته، قسمت های پر مو را برس بزنید و شانه کنید. کافی است قسمت های دارای موی کم را 1 تا 2 بار در هفته برس بزنید. در طی این فرآیند باید برس هایی را انتخاب کنید که مناسب بدن آنها باشد. همچنین می توانید اسکن های کوچک روزانه را با دستکش انجام دهید. همچنین می توانید با رنگ کسل کننده اش متوجه شوید که مو سگ شما مات شده است یا خیر. زیرا اگر پرهای آنها بیفتد و شروع به جمع شدن در نزدیکی ریشه کند، رنگ آنها کدر می شود و این تن رنگ نشان دهنده شروع مات شدن است. در نتیجه این وضعیت، ممکن است نیاز به تراشیدن آن داشته باشید.

  اگر می‌خواهید سگ پودلی پر زرق و برق و پوشش متراکم داشته باشید، ممکن است مجبور شوید هزینه و تلاش زیادی را برای نظافت خرج کنید. اگرچه به دلیل ریزش کم به مراقبت کمی از مو نیاز دارد، اما برای داشتن یک کت خنک نیاز به مراقبت حرفه ای است. سبک برش مو نیاز به تلاش بیشتری دارد. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، باید برای نظافت حرفه ای سگ پتیبوم هر 3 تا 6 هفته یکبار به آرایشگاه سگ پتیبوم مراجعه کنید. اگر یاد بگیرید که خودتان را اصلاح کنید، از نظر مالی زندگی شما را آسان تر می کند. اما زمان و تلاش زیادی لازم است. هنگامی که تصمیم می گیرید فرآیند اصلاح را خودتان انجام دهید، ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید خریداری کنید. با خرید این ها برای سگ خود، می توانید همان مراقبت را در خانه ارائه دهید. می توانید هر از گاهی موهای سگ خود را کوتاه کنید. به این ترتیب نگهداری آن آسان تر می شود. سگ‌های پودل با موی بلند و موی کوتاه بسته به ترجیح صاحب آن در دسترس هستند.

  یکی از زیباترین ویژگی های این نژاد عدم ایجاد بو و ضد حساسیت بودن خز آن است. پرهای بدون بو آن نیاز به حمام را به حداقل می رساند و مراقبت از حمام را آسان تر می کند. با این حال، توصیه می شود 1-2 بار در ماه حمام کنید.

  برای مراقبت از دندان ها و سلامت دهان و دندان باید دو بار در هفته دندان های خود را با یک مسواک مناسب مسواک بزنید. در غیر این صورت ممکن است با بوی بد دهان و بیماری لثه مواجه شوید. بسته به رشد ناخن می توانید 1-2 بار در ماه مراقبت از ناخن را انجام دهید. برنامه مراقبت هفتگی شما باید شامل کنترل ناخن، بینی، چشم، گوش و پنجه باشد. شما باید به طور منظم بدن آنها را برای هر گونه زخم یا اختلاف زیر نظر داشته باشید و در صورت لزوم آنها را نزد دامپزشک ببرید.

  تغذیه

  پودل باید با بهترین غذای سگ پودل با کیفیت بالا تغذیه شود. سن، جثه و سطح فعالیت سگ شما تعیین کننده مقدار غذایی است که او باید روزانه بخورد. نژادهای پودل در بین خود اندازه و وزن متفاوتی دارند، بنابراین جدول غذایی کلی که ارائه خواهیم داد برای 3 نژاد متفاوت خواهد بود. با این حال، برای اینکه سگ های همه نژادها سالم زندگی کنند، باید از دادن غذای بیش از حد به آنها خودداری کنید. خوراکی‌ها و غذاهای خانگی که به دلیل عدم امکان خوردن آن‌ها به آن‌ها می‌دهید، ممکن است در آینده بر سلامت آن‌ها تأثیر منفی بگذارد. مارک های خاصی توسط دامپزشکان توصیه می شود که می توانید برای غذاهای با کیفیت، ویتامین و پروتئین انتخاب کنید:

  مارک های خاصی وجود دارد که می توانیم برای سگ شما توصیه کنیم. برای غذای خشک سگ، غذای مرطوب سگ، غذای سگ و سایر غذاها؛ شما می‌توانید از بین برندهای رویال کنین ، هیلز و یا با مشاهده مارک‌های غذایی از لیست بهترین غذاهای سگ ما، مورد مناسب برای سگ خود را انتخاب کنید.

  نیازهای تغذیه ای نژاد پودل به 3 دسته مختلف تقسیم می شود. همه آنها باید 2 وعده در روز مصرف کنند، اما مقیاس آنها متفاوت است. پودل استاندارد می تواند 1.5 - 3 پیمانه غذای خشک با کیفیت بالا در روز مصرف کند، پودل مینیاتوری می تواند 3/4 - 1 پیمانه مصرف کند، پودل امی تواند 1/4 - 1/2 پیمانه غذای خشک با کیفیت بالا مصرف کند. بزرگترین دلیل تفاوت این نرخ ها تفاوت در اندازه بین آنهاست.

  اگر نژاد پودل بیش از حد تغذیه کند و وزن اضافه کند، می تواند باعث مشکلات مفصلی شود. پس وقتی از شما غذای اضافی با قیافه های ناز و چشم های ملتمسانه می خواهند، برای سلامتی به آنها ندهید. غذا را در ظرف غذای آنها نگذارید، در زمان غذا خوردن آنها را تازه بگذارید و به یاد داشته باشید که نوشیدن آب برای تغذیه آنها به اندازه غذا خوردن اهمیت دارد.

  ورزش

  سگ های پودل نژادی هستند که به ورزش منظم نیاز دارند زیرا فعال و سرزنده هستند. به طور کلی، آنها به راحتی با زندگی آپارتمانی و سایت سازگار می شوند. با این حال، فرد باید در طول روز برای پیاده روی و پیاده روی بیرون رود. در غیر این صورت، آنها ممکن است در محیط خانه رفتار بی قراری از خود نشان دهند زیرا نمی توانند انرژی خود را آزاد کنند. در روزهایی که نمی توانید بیرون بروید، می توانید با انجام 30 یا 45 دقیقه فعالیت در خانه، فضایی را برای او ایجاد کنید تا در خانه بازی کند، بخرد و او را فعال نگه دارید. پودل نژادی بازیگوش است و با اشتیاق در انواع بازی ها و فعالیت ها شرکت می کند.

  شنا، شیرجه و بازی در آب یک ورزش عالی برای نژاد پودل است. تربیت آنها به عنوان سگ های شکار به آنها این امکان را می دهد که از بدن و ذهن خود به طور موثر استفاده کنند. به همین دلیل با هیجان به فعالیت هایی مانند گرفتن و بازگرداندن می پردازند. می‌توانید با خرید اسباب‌بازی‌هایی که به سگ پودل علاقه‌مند است، به سرگرمی و ورزش کردن سگ پودل کمک کنید.

  این نژاد نیاز زیادی به تعامل با مردم دارد و از بودن در کنار اعضای خانواده بسیار خوشحال است. پیاده روی و فعالیت هایی که با هم انجام می دهید لذت زیادی به آنها می دهد. پیاده روی روزانه 1.5-2.5 کیلومتری نیازهای ورزشی او را برطرف می کند.

  آموزش

  سگ های نژاد پودل به دلیل باهوشی بسیار معروف هستند. این امر آموزش آنها را آسان کرده است. آنها رفتار مطیعانه ای از خود نشان می دهند و به کلمات گوش می دهند. با این حال، بارزترین ویژگی این سگ ها این است که می توانند چیزهای بد را به همان سرعتی که چیزهای خوب را یاد می گیرند، یاد بگیرند. به همین دلیل اقداماتی که در طول فرآیند آموزش باید برداشته شود مهم است. اگر آموزش به خوبی انجام نشود و آنها به صورت فاسد بزرگ شوند، این سگ ها سعی می کنند در خانه رهبر شوند. شما باید مسائل را در دستان خود بگیرید بدون اینکه اجازه دهید نقش آلفا را به عهده بگیرند.

  ابتدا باید به سگ خود آموزش های اولیه اطاعت، توالت و حفاظت از منطقه بدهید. تا زمانی که این آموزش اولیه در مراحل اولیه انجام شود، سگی با رفتار بهتر خواهید داشت. پودل نژادی است که مردم‌محور است و در مورد رضایت صاحبش کنجکاو است. او با اشتیاق و دقت به تحصیل خود می پردازد. اگر مربی آموزش های سخت و تنبیه محور را اعمال نکند، اوقات بسیار پربار، مفرح و سریعی را در کنار هم خواهید داشت. بسیار مهم است که شما در طول فرآیند آموزشی یک مسیر صبورانه و ثابت را دنبال کنید.

  سلامتی

  نژاد پودل می تواند با تغذیه خوب، مراقبت های منظم و بررسی های معمول سلامت زندگی طولانی و شادی داشته باشد. با این حال، مشکلات سلامتی که در همه نژادهای سگ رخ می دهد هر از گاهی رخ می دهد. دانستن اینکه این مشکلات ممکن است چه باشند برای تشخیص زودهنگام مهم است. بیماری های احتمالی نژاد پودل: مشکلات سلامتی مانند دیسپلازی هیپ، اختلالات چشمی، صرع، ایدیوپاتیک، آدنیت چربی، بیماری فون ویلبراند و سیستم ایمنی ممکن است رخ دهد. پیشگیری از این بیماری ها یا درمان زودهنگام با معاینات معمول امکان پذیر است.

  دو مشکل ارتوپدی که در پودل‌های مینیاتوری در مقایسه با استانداردها بیشتر دیده می‌شوند عبارتند از Legg-Calve-Perthes و بیماری کشکک luxating. پودل های معمولی همچنین در معرض خطر بیشتری برای ولولوس (نفخ)، آدنیت سباسه و بیماری های اتساع معده هستند.

  تست های بهداشتی توصیه شده از باشگاه ملی نژاد:

  • ارزیابی هیپ (مینیاتور و استاندارد)
  • ارزیابی چشم پزشک (مینیاتور، استاندارد)
  • آزمایش DNA PRA Optigen (مینیاتور)
  • ارزیابی کشکک (مینیاتور)

  ویژگی ها و مراقبت از سگ پودل

  نژاد سگ پودل که در جهان به عنوان پودل شناخته می شود، تصور می شود که منشا آن فرانسه باشد. پودل که در گذشته به عنوان سگ شکار استفاده می شد، قرن ها در سراسر اروپای غربی رایج بوده است. می توان در مورد سه سایز مختلف سگ پودل صحبت کرد. اما همه آنها ویژگی های شخصیتی یکسانی دارند. صرف نظر از اندازه آنها، همه پودل ها به داشتن اعتماد به نفس فوق العاده و بسیار به شخصیت خود افتخار می کنند. پودل ها که بسیار باهوش هستند، بسیار سریع یاد می گیرند. با این حال، سرسختی و ماهیت حساس آنها می تواند تمرین آنها را دشوار کند. با این حال، آنها بسیار به صاحبان خود وابسته هستند. آنها حیواناتی هستند که نسبت به احساسات انسانی حساس هستند و به راحتی می توانند همدردی کنند.

  خصوصیات عمومی نژاد پودل

  • معلوم است که وطن آنها فرانسه است.
  • سه نوع پودل وجود دارد: عروسکی، استاندارد و مینیاتوری. پودل های استاندارد می توانند به قد 45 تا 55 سانتی متر برسند که وزن نرها تا 40 کیلوگرم و وزن ماده ها تا 30 کیلوگرم است. پودل های مینیاتوری به طور متوسط ​​35 سانتی متر قد دارند. وزن این مینیاتورها حدود 7 کیلوگرم است. نژادهای پودل عروسکی 25 سانتی متر ارتفاع و 4 کیلوگرم وزن دارند.
  • موها متراکم و سخت هستند. رنگ پر معمولا سفید و کرم است. پودل ها با مو هایی در سایه های قهوه ای، مشکی و زرد نیز موجود هستند.
  • رنگ چشم های گرد تیره است.
  • آنها حیوانات بسیار فعال و تهاجمی هستند.
  • نیاز به ورزش زیاد است.
  • آنها سگ های پر سر و صدا هستند، آنها زیاد پارس می کنند.
  • آنها عاشق بازی هستند و شاد هستند.
  • آنها سگ های بسیار باهوشی هستند.
  • آنها صاحبان خود را به عنوان خانواده می بینند و بسیار به آنها وابسته هستند.
  • آنها عاشق جلب توجه و محبت هستند.
  • آنها دوست ندارند تنها باشند.
  • اجتماعی نشدن به عنوان توله سگ می تواند باعث شود که آنها رفتار پرخاشگرانه ای نسبت به افراد و موجوداتی که نمی شناسند نشان دهند.
  • چشم ها و گوش ها حساس هستند. آنها مستعد عفونت چشم و گوش هستند. میانگین امید به زندگی 15 سال است.

  مراقبت از سگ پودل

  نگهداری از سگ های پودل کار سختی نیست. پودل که به دلیل استقامت بدنی کم زندگی در خارج از خانه دشوار است، به راحتی با آپارتمان ها سازگار می شوند. هر سه سایز پودل می خواهند در زانوهای افرادی باشند که در خانواده خود می بینند، زیرا آنها به سرعت خانه های خود را می پذیرند و بسیار به صاحبان خود وابسته هستند. تنها عیب زندگی در آپارتمان ها این است که زیاد پارس می کنند. هنگامی که آنها کوچکترین صدا یا حرکتی را می بینند، غریزه محافظتی آنها وارد می شود و شروع به پارس کردن می کند. می‌توانید درب‌های سگ مخصوصاً برای نژادهای مینیاتوری سگ‌های پودل تهیه کنید که در خانه‌های دارای باغ می‌توانند بسیار خوشحال باشند. بنابراین، سگ شما می تواند به راحتی به باغ برود. با این حال، از آنجایی که پودل ها سگ های جسور و مطمئنی هستند، ممکن است از باغ شما بیرون بپرند و سعی کنند از خانه خود در برابر غریبه ها محافظت کنند.

  چیزی که نگهداری از پودل ها را دشوار می کند این است که آنها انتظار توجه بیش از حد دارند و افتخار می کنند. آنها هرگز نمی توانند رفتار خشن را تحمل کنند و از طرف صاحبانشان آزرده خاطر می شوند. این سگ ها که در واقع بسیار باهوش هستند خیلی سریع همه چیز را یاد می گیرند. اما آموزش آنها باید به روش های مثبت انجام شود و همه چیز برای آموزش این سگ های سرسخت باید با عشق آموزش داده شود.

  یکی از مناسب ترین نژادهای سگ برای زندگی با افراد آلرژیک است. پودل های سه بعدی دارای موهای موج دار و متراکم هستند. حداقل میزان ریزش به ساختار موی این سگ ها مربوط می شود. با این حال، این واقعیت که آنها کمتر می ریزند به این معنی نیست که پودل ها نیازی به نظافت ندارند. برای سلامت پوست بسیار مهم است که پودل ها حداقل دو بار در هفته مسواک زده شوند و مرتباً تراشیده شوند.