واگذاری سگ رایگان (قیمت، فروش، معرفی انواع نژاد سگ) - آتاپت

خرید سگ پامرانین + (قیمت پامرانین خرسی و روباهی) - آتاپت

 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • خرید سگ پامرانین

  ویژگی ها و مراقبت از بو پامرانین

  سگ پامرانین یک سگ اسپیتز به نسبت مربع است. این سگ با بدن گرد، گوش های کوچک، مو دولایه و دم خمیده به سمت عقب، ویژگی هایی مشابه سگ های نژاد اسپیتز دارد. به طور خلاصه به نام پوم شناخته می شود و در برخی کشورها به آن Zwergspitz، Zwers، Spitz Enano، Spitz Main، Deustche Spitze، Loulou نیز می گویند. همچنین با حالت چهره هوشیار، شگفت زده و هیجان زده اش با روباه مقایسه می شود. پامرانین با موهای کرکی، نرم و صاف قهوه ای، سفید، خاکستری، قرمز و سیاه خود فضایی منحصر به فرد دارد. موهای متراکم و  کرکی آن با دم خمیده بیرونی آن تکمیل می شود. با چشمان کوچک روشن و ساختار صورت همیشه خندان خود، نشان دهنده نژادی است که در هر دوره ای محبوب و محبوب بوده است.

  • وزن: 1- 3 کیلوگرم
  • ارتفاع: 17-30 سانتی متر
  • خانواده: اسپیتز
  • اصل و نسب: آلمان
  • تاریخ مبدا: دهه 1800
  • طول عمر: 12-16 سال

  شخصیت و ویژگی های منش

  پامرانیان با طبیعت بسیار فعال، باهوش، کنجکاو و شجاع خود متمایز است. او با طبیعت کنجکاو خود تمایل دارد همه چیز را سرهم کند. ارتباط او با کودکان خردسال و سایر حیوانات گاهی ضعیف است. به نظر می رسد که آنها با خانواده هایی با فرزندان بزرگتر هماهنگ تر زندگی می کنند.

  اگرچه پامرانین یک سگ زینتی کوچک است، اما فکر می کند بزرگ است. به همین دلیل ممکن است سعی کند با پارس کردن و به چالش کشیدن سگ هایی که از خودش بزرگتر یا هم اندازه هستند با طبیعت شجاع خود مبارزه کند. برای جلوگیری از این وضعیت باید هنگام پیاده روی و انجام فعالیت های بیرون از منزل به آن توجه کنید.

  سگ پامرانین علیرغم جثه کوچکش، نگهبان خوبی است. با ماهیت دقیق، با اعتماد به نفس و کنجکاوی خود، هنگامی که خطر را احساس می کند با واق با صاحب خود ارتباط برقرار می کند. آنها تمایل به واق زدن دارند و این می تواند گاهی اوقات صاحبان آنها را دچار مشکل کند. برای جلوگیری از حملات غیرعادی واق، باید آموزش هایی در این راستا ارائه دهید. یک پامرانیان به خوبی آموزش دیده دستورات را با وفاداری به صاحبش انجام می دهد.

  پامرانیان خوش اخلاق و دوستانه نیاز به معاشرت، پیاده روی و فعالیت دارد. این فعالیت ها او را به سگی خوش رفتار تبدیل می کند. از سنین پایین، باید تعاملاتی را بگنجانید که تأثیر مثبتی بر شخصیت پامرانیان شما بگذارد.

  تاریخچه پامرانین

  پامرانین کوچکترین عضو خانواده اشپیتز قطب شمال است. اجداد پامرانیان از سگ های سورتمه قطبی می آیند. مشخص است که اجداد پامرانیان بزرگتر و بزرگتر از امروز بوده اند. معلوم نیست که چگونه، کی و کجا پامرانین به اندازه کوچک فعلی خود کوچک شد.

  در سال 1761، پرنسس سوفی شارلوت مکلنبورگ استرلیتز، هنگامی که به انگلستان رفت، دو سگ سفید به نام‌های «فبه» و «مرکوری» را برد. اجداد احتمالی این نژاد، اسپیتز آلمانی، پس از آوردن به انگلستان، نام "پامرانین" داده شد. اولین نژاد پامرانین که به انگلستان برده شد 13-14 کیلوگرم و به رنگ سفید بود. این سگ های سفید بیشتر شبیه نژاد اسپیتز ژاپنی هستند.

  در سال های بعد، ملکه ویکتوریا به قدرت رسید و بیش از 15 گونه نژاد را در 64 سال پرورش داد. نژاد پامرانین در سال 1870 توسط کلوپ کنل بریتانیا به رسمیت شناخته شد، اما هنوز توجه مورد انتظار مردم را به خود جلب نکرده است. ملکه ویکتوریا در سفر خود به ایتالیا در سال 1888 برای اولین بار یک سگ پامرانینایی 5 کیلوگرمی به نام "مارکو" را دید و او را از ایتالیا به انگلستان آورد. کوچک و سبک، مارکو الهام بخش ویکتوریا بود. محبوبیت نژاد پامرانین بعد از این سفر زیاد نشد. در سال 1900 نژاد پامرانین توسط AKC به رسمیت شناخته شد. سگ ها مردم انگلستان، آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر را مجذوب خود کردند. جای خود را در میان حیوانات خانگی محبوب باز کرده است.

  از آنجایی که این سگ ها در دهه های 1900 و 1930 به طور فزاینده ای محبوب شدند، پرورش دهندگان بریتانیایی تلاش کردند تا این نژاد را کوچکتر کنند. به همین دلیل است که استانداردهای نژاد شروع به ایجاد کردند. با تنوع نژاد در طی این مطالعات، سگ های پامرانین به طیف وسیعی از رنگ ها رسیدند.

  پامرانین بسیار محبوب همچنین با نام های معروف تاریخ دوست شد. برخی از افرادی که یک پامرانین دارند. ملکه ویکتوریا، ماری آنتوانت، امیل زولا و ولفگانگ آمادئوس موتزارت..

  کیفیت های فیزیکی

  بدن

  این نژاد که رشد چندانی ندارد جثه کوچکی دارد. تراکم زیاد مو باعث می شود وقتی از بیرون به آن نگاه کنید بزرگتر از آنچه هست به نظر می رسد. ممکن است شما با ساختار سر، صورت و بینی شبیه روباه یا عروسک باشید. چشم ها و بینی تیره ای دارد و این به طور کلی در مورد کل نژاد پامرانین صدق می کند. دارای دمی است که در پشت خود به سمت عقب خم می شود.

  سر

  ظاهری باشکوه دارد و گوش‌هایش در سرش فرو رفته و پرهایش در دو طرف صورتش جمع شده است و چهره‌اش را پهن‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد. وقتی به سر آن نگاه می کنید، ممکن است فکر کنید که شبیه روباه است. دارای بینی سیاه و سفید کوچک، چشمان گرد روشن، گوش های کوچک و ناحیه سر با پرهای دولایه به قدری متراکم است که ما نمی توانیم پوست آن را ببینیم. این حالت از ساختار سر او به او موضعی تاثیرگذارتر می دهد. او همیشه با دهان خندان و نگاه های محبت آمیزش محبت مردم را جلب کرده است. اگرچه پامرانین ها به دلیل تراکم موهایشان بزرگ به نظر می رسند، اما در واقع بدنی لاغر و ظریف دارند.

  گوش ها

  پامرانین با گوش های کوچک و راست خود که بر روی سرش دفن شده است خودنمایی می کند. ظاهری چشمگیر دارد.

  چشم ها

  او چشمانی گرد و درشت دارد و ظاهری شیرین دارد که همیشه با دهان خندان او همراه است. رنگ چشم مشکی، قهوه ای و آبی دارند. حتی در بیقرارترین لحظاتتان می توانید با نگاهی از پامرانین که می داند چگونه دوست داشته باشد و به شما احساس دوست داشتن را بدهد آرامش پیدا کنید.

  دست‌ها و پاها

  پامرانین سگی کوچک، حساس و کم جثه است. طول آن بین 17 تا 30 سانتی متر متغیر است و پاهای کوتاهی دارد. از دست‌ها گرفته تا پاها و پنجه هایشان، موهایشان کم می شود و رنگ آنها تغییر می کند. ورزش های پریدن برای سلامت پامرانین که استخوان ها و مفاصل آن حساس هستند توصیه نمی شود.

  دم

  سگ های پامرانین با دم خمیده به سمت عقب در داخل خز دولایه خود ظاهر متفاوتی دارند. دمی دارد که خیلی بلند نیست و تقریباً در پرهای پشتش ناپدید می شود. دم بچه گربه های تازه متولد شده را نمی توان دید زیرا بین پرها حلقه شده است. ماه ها طول می کشد تا دم توله ها ظاهری متمایز پیدا کند. تغییر رنگ در بدن آن به طور هماهنگ در دم آن ادامه دارد. پامران ها جثه ای ریزه اندام دارند و دم آن ها به تناسب اندامشان است. با دم ابریشمی و براقش زیبایی جدایی ناپذیری دارد.

  مو

  مو نژاد پامرانیان ساختاری ضخیم، براق و دولایه دارد. پرهای لایه زیرین نرم، ضخیم و کرکی هستند. پرهای لایه بالایی بلند و براق هستند. موهای ناحیه گردن و سینه نسبت به سایر نواحی بلندتر هستند. ریزش متوسطی دارند. پامرانیان نر معمولاً سالی یک بار زیرپوش خود را می اندازند. پامرانین های ماده عقیم نشده در طول دوره قاعدگی، زمانی که بچه گربه دارند و زمانی که استرس دارند، بیشتر می ریزند.

  رنگ

  مشاهده می شود که نژاد پامرانین با رنگ روشن متولد می شود و با رشد، رنگ پوشش آن تیره می شود و در بزرگسالی به رنگ نهایی خود می رسد. رایج ترین رنگ ها در مو کرکی و نرم سگ های پامرانین عبارتند از: سفید، قهوه ای، قرمز آجری، کرم، خرمایی، سمور و خاکستری.

  اهميت دادن

  پامرانین با مو کرکی و براق خود فضایی متفاوت از سایر حیوانات خانگی دارد. برای محافظت از این مو تحسین برانگیز، لازم است حداقل دو بار در هفته آن را شانه و مسواک بزنید. برای جلوگیری از مات شدن پوشش آن، حداقل یک بار در هفته آن را با یک برس سنجاق و یک برس نازک اضافی روی پوست بکشید. فرکانس مسواک زدن را در هنگام ریزش افزایش دهید.

  مراقبت از ناخن نیز برای این سگ های پرانرژی و فعال مهم است تا راحت تر حرکت کنند. ناخن ها باید دو بار در ماه بسته به رشد کوتاه شوند و مراقبت از پنجه ها باید انجام شود. از نظر سلامت دهان و گوش، باید این نواحی را در طول مراقبت های هفتگی بررسی کنید.

  شما می توانید بسته به تمیزی و کثیف شدن سگ خود، نیازهای حمام کردن سگ خود را تنظیم کنید. با این حال، نباید هر 4 تا 6 هفته حمام را فراموش کنید. حمام کردن یکی از نیازهای اساسی سگ شما برای سلامتی و جلوگیری از ترشح بو است.

  تغذیه

  برنامه تغذیه ای که برای پامرانین خود تهیه می کنید باید با توجه به سن، وزن، جنسیت و حرکت فعال سگ شما تعیین شود. شما باید بهترین غذاهای سگ پامرانین با کیفیت بالا را که برای نژادهای کوچک توصیه می شود انتخاب کنید و در مورد ترجیح خود با دامپزشک خود مشورت کنید.

  از آنجایی که جثه و شکم کوچکی دارند، به تغذیه زیادی نیاز ندارند. می توانید مقدار غذای روزانه را در 2 وعده با مقیاس 1/2-1/4 بدهید. افزایش وزن برای پامرانین‌ها خوب نیست. بنابراین، باید وزن خود را به طور منظم بررسی کنید و در صورت لزوم از دامپزشک خود درخواست برنامه غذایی کنید.

  برای اینکه سگ شما سالم زندگی کند، باید از دادن غذای زیاد خودداری کنید. خوراکی‌ها و غذاهای خانگی که به دلیل عدم امکان خوردن آن‌ها به آن‌ها می‌دهید، ممکن است در آینده بر سلامت آن‌ها تأثیر منفی بگذارد. مارک های خاصی توسط دامپزشکان توصیه می شود که می توانید برای غذاهای با کیفیت، ویتامین و پروتئین انتخاب کنید:

  مارک های خاصی وجود دارد که می توانیم برای سگ شما توصیه کنیم. برای غذای خشک، غذای مرطوب سگ، غذای سگ و سایر غذاها؛ شما می توانید از بین برندهای رویال کنین، هیلز،اوریجن و ... مناسب سگ خود را انتخاب کنید .

  ورزش

  پامرانیان به عنوان سگ دامان نیز شناخته می شود. آنها از گذراندن وقت با اعضای خانواده، پیاده روی کوتاه، دویدن و بازی در طول روز لذت می برند. آنها به راحتی با زندگی آپارتمانی سازگار می شوند. آنها از شرکت در تمرینات در خانه و همچنین بیرون لذت می برند. در طول بازی های داخل سالن، به خاطر سلامتی پامرانین خود، حرکاتی مانند پریدن یا پریدن از روی صندلی یا اشیاء نباید مجاز باشد. در طول این پرش ها، مفاصل یا استخوان های حساس ممکن است آسیب ببینند.

  باید مطمئن شوید که پامرانین شما در حین فعالیت های خارج از منزل تحت نظارت شما باشد. آنها در فرار از سوراخ هایی که در یک چشم به هم زدن پیدا می کنند موفق هستند و از جایی بالا می روند. علاوه بر این، خطراتی وجود دارد که ممکن است از بیرون به وجود بیاید. پرندگان شکاری، خرگوش ها، گربه ها و سگ های نژادهای مختلف می توانند به پامرانین کوچکتر آسیب برسانند.

  30 دقیقه فعالیت در طول روز و پیاده روی کوتاه 500-800 متری برای او کافی است.

  تحصیلات

  آموزش پامرانیان باید از مراحل اولیه شروع شود. برای جلوگیری از کشیدن افسار باید آموزش افسار داده شود. آمدن به هنگام تماس، توقف و غیره. باید مجبور به اطاعت از دستورات شود. از آنجایی که آنها یک مسابقه باهوش و هوشیار هستند، باید در تمرینات خود ثابت قدم باشید و صبر و حوصله نشان دهید.

  شما می توانید از رویکردهای مثبت مانند پاداش و تمجید در طول آموزش استفاده کنید. از آنجایی که آنها بدن کوچک و ظریفی دارند، باید از حرکاتی که می تواند به آنها آسیب برساند در طول تمرین خودداری کنید.

  سلامتی

  پامرانین از جمله سگ های سالم، فعال و کوچک است. برای اینکه سالم تر باشید، باید ورزش، پیاده روی های کوچک و فعالیت های روزانه انجام دهید. نژاد پامرانین به طور کلی سالم است، اما مستعد ابتلا به برخی بیماری ها است. دانستن اینکه این بیماری ها ممکن است چیست به شما کمک می کند تا سلامت سگ خود را تحت کنترل داشته باشید.

  دامپزشک به سگ شما کمک می کند تا سگ شما را از نظر بیماری هایی مانند لغزش کشکک (لغزش کاسه زانو)، کم کاری تیروئید، بیماری ساق پا، نای فرو ریخته، نارسایی احتقانی قلب، مشکلات دندانی، دیسپلازی هیپ، آب مروارید، آلرژی، تشنج و آلوپسی غربالگری کند. هنگام به فرزندخواندگی توله سگ، یادگیری اطلاعات سلامتی والدین او نیز اطلاعاتی در مورد بیماری های احتمالی در اختیار شما قرار می دهد. یک پامرانین که به خوبی از او مراقبت می شود و سلامتش بررسی می شود می تواند 12 تا 16 سال با شما زندگی کند.

  تست های بهداشتی توصیه شده برای سگ های پامرانین:

  • ارزیابی کشکک
  • ارزیابی هیپ
  • معاینه قلب
  • ارزیابی چشم پزشک

  مراقبت از دندان پامرانین

  سایر نیازهای نظافت شامل بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن است. پامرانین‌ها مستعد مشکلات دندانی هستند، بنابراین این چیزی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. بهتر است حداقل یک بار در هفته و حتی بهتر از آن هر روز دندان‌های خود را مسواک بزنید.

  خصوصیات فیزیکی پامرانیان

  پامرها سر گوه‌ای شکل با گوش‌های ایستاده دارند. برخی از صاحبان صورت خود را شبیه روباه می‌کنند. برخی از صاحبان نیز آن را به نوزاد تشبیه می‌کنند. چشمان تیره و بادامی شکل او از هوش و کنجکاوی برق می‌زند. بینی آن‌ها ممکن است تیره یا همرنگ خزشان باشد. پامرانیان در طیف گسترده‌ای از رنگ‌های جامد وجود دارد. قرمز، نارنجی، سفید، کرم، آبی، قهوه‌ای و سیاه بیشتر رایج هستند. پامرانیان‌ها پشمالو هستند، روکش دوتایی آن‌ها نیاز به برس زدن منظم دارد.

  • اندازه: قد پامرانیان ۲۰ سانتی متر می‌شود.
  • وزن: بین ۲ تا ۳.۶ کیلوگرم وزن دارند.
  • شخصیت: باهوش، اجتماعی، بازیگوش، فعال.
  • رنگ ها: سفید، مشکی، نارنجی.
  • آموزش: با علاقه و حوصله قابل آموزش است.
  • ویژگی سگ نگهبان: از نژاد سگ‌هایی است که غریبه‌ها را دوست ندارد و تمایل به پارس کردن دارد. این ویژگی‌ها آن را به یک نگهبان خوب تبدیل می‌کند. اما گاهی اوقات نمی‌داند چه زمانی باید واق زدن را متوقف کند. به همین دلیل بهتر است به آن‌ها آموزش دهید که از واق زدن خودداری کنند.
  • ورزش: پامرانیان ها انرژی زیادی دارند و از پیاده روی لذت می‌برند.

  مراقبت از پامرانین

  پامرانین در داخل خانه بسیار فعال است و برای آپارتمان نشینان و افرادی که باغ یا تراس حصاردار ندارند انتخاب خوبی است. آن‌ها سطح فعالیت متوسطی دارند و انرژی خود را با لذت بردن از پیاده روی‌های کوتاه روزانه یا بازی‌های معمول روزانه شروع می‌کنند. پامرانین‌ها دوست دارند چیزهای جدید یاد بگیرند و در مرکز توجه قرار بگیرند، بنابراین آموزش ترفندها راهی عالی برای برقراری ارتباط با آن‌ها و در عین حال تمرین و تحریک ذهنی آن‌ها است.

  اگر شما هم قصد خرید سگ پامر را دارید باید بدانید آن‌ها دامنه توجه کوتاهی دارند، بنابراین زمان تمرین را کوتاه و سرگرم کننده نگه دارید. به دوست کوچک شایان ستایش خود با ستایش، رفتارهای خوب یا رفتارهای سگ در حین تمرین پاداش دهید. می‌توانید از بیسکویت‌های جایزه مینی سگ به عنوان تشویقی استفاده کنید. این آموزش شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.

  پامرانیان‌ها را چگونه باید برس زد؟

  ابتدا سر او را از بینی تا پشت برس بزنید. پاهای او را از بالا به پایین بعد از سر و دمش را از باسنش به عقب برس بزنید. بدن ناز او را از گردن تا دمش نیز بکشید.

  اگر بین حمام کمی بوی سگ به مشام می‌رسد، مقداری پودر بچه روی موی او بپاشید، بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را برس بزنید.

  ارتباط پامرانیان با کودکان و سایر حیوانات خانگی

  پامرانیان جسور و فعال عاشق بازی است، اما بهتر است او را برای خانه‌ای با فرزندان بزرگتر انتخاب کنید که می‌توان به مراقبت دقیق از آن‌ها اعتماد کرد. پامرانیان کوچولو اگرچه محکم است، اما اگر به طور تصادفی توسط کودکی به زمین بیفتد یا پا بر روی آن بگذارد، به راحتی آسیب می‌بیند.

  همیشه به کودکان بیاموزید که چگونه به سگ‌ها نزدیک شوند و آن‌ها را لمس کنند. پامرانیان‌ها می‌توانند به خوبی با گربه‌ها و سایر حیوانات کنار بیایند، به خصوص وقتی با آن‌ها بزرگ شوند. از آن‌ها در برابر سگ‌های بزرگتر محافظت کنید. پامرانیان‌ها متوجه نمی‌شوند که چقدر کوچک هستند و هیچ ترسی از به چالش کشیدن سگ‌های بزرگتر ندارند.