واگذاری سگ رایگان (قیمت، فروش، معرفی انواع نژاد سگ) - آتاپت

خرید سگ چاو چاو (لیست قیمت + چاو چاو خرسی) - آتاپت

 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی تماس بگیرید
 • خرید سگ چاو چاو

  ویژگی ها و مراقبت چاو چاو (شیر چینی)

  چاو چاو سگی با جثه بزرگ از نوع قطب شمال با بدنی قوی، استخوان های سنگین و ساختار ماهیچه ای توسعه یافته است. مشاهده می شود که آنها برای کار خاصی آموزش دیده اند و ساختار فیزیکی آنها برای انجام این وظایف مناسب است. آنها توانایی هایی مانند شکار، نگهبانی، رهبری و حفاظت از گله را دارند. آنها به دلیل دو نوع ساختار خز به نام های درشت و صاف شناخته شده اند. ویژگی مشترک هر دو کت مو این است که بدن چو را گرم نگه می دارند. چاو چاوها که به دما حساس هستند به راحتی می توانند در آب و هوای سرد و محیط های خانگی زندگی کنند.

  با این حال، هوای بسیار گرم و مرطوب بر آنها تأثیر منفی می گذارد. این نژاد چشم نواز با خزهای کرکی یا صاف در رنگ ها و سایه های قرمز، مشکی، دارچینی و بژ است. در جامعه با بیش از یک نام از آنها یاد می شود. این شیر در بین مردم به «شیر چینی» نیز معروف است زیرا شبیه یک شیر است که پرهایش روی ناحیه سر متمرکز شده است. آنها همچنین نژادهای خود را با نام هایی مانند چاو چاو، چاودن و به سادگی چاو نشان می دهند.

  • وزن: 20-32 کیلوگرم
  • ارتفاع: 43-51 سانتی متر
  • خانواده: اسپیتز، شرقی
  • اصل و نسب: چینی ها
  • تاریخ مبدا: زمان های قدیم
  • طول عمر: 12-15 سال

  شخصیت و ویژگی های منش

  نژاد چاو چاو با موهای کرکی و براق "یال شیر" که در اطراف سر متمرکز شده است ظاهری منحصر به فرد دارد. زبان سیاه مایل به آبی رنگ آن که عادت به دیدن آن در سایر نژادهای سگ نداریم توجه مردم را به خود جلب کرده است. هنگامی که آنها متولد می شوند، زبان منحصر به فرد آبی-مشکی صورتی است. مشاهده می شود که از هفته دهم تغییر رنگ می دهد. چاو چاو که با ظاهر، شخصیت و ساختار شخصیتی تفاوت های زیادی با سگ های دیگر دارد روز به روز بر محبوبیت خود افزوده است.

  چاو چاو سگ باهوشی است که رفتار متوسطی از خود نشان می دهد. می توان گفت نژادی است با ویژگی های مختلفی مانند آرام، گاه بی تفاوت، درون گرا، خودکفا، مستقل، سرسخت و مغرور. با این حال، همه این ویژگی ها به طور همزمان یا به طور غالب وجود ندارند. فقط به این دلیل که می‌گوییم او می‌تواند مستقل و سرسخت باشد، به این معنا نیست که او همیشه کاری را که به او گفته می‌شود انجام نمی‌دهد یا نخواهد کرد. اگر در نظر داشته باشید که هر موجود زنده‌ای ساختار عاطفی دارد، ممکن است برخی موقعیت‌ها فوراً رخ دهند و بسته به استحکام پیوند بین شما و سگتان در مدت کوتاهی حل شوند. آنها دوست دارند خود را حفظ کنند، در رختخواب خود بخوابند و ترجیح می دهند بدون مشکل زندگی کنند. به دلیل ساختار چهره اخم‌شده‌شان، ممکن است گاهی تصور شود که آنها تهاجمی یا خجالتی هستند. با این حال، آن‌ها با ابروهای اخم‌شده و نگاه‌های ناز با چشمان قهوه‌ای خود که در میان پرهای متراکم پنهان شده‌اند، پرسه می‌زنند.

  چاو چاو با اعضای خانواده به خوبی کنار می آید، اما فردی را انتخاب می کند که با او بهترین رابطه را دارد و به او اعتماد دارد. پیوند او با فردی که انتخاب می کند قوی تر از هر کس دیگری است. او نسبت به اعضای خانواده خود وفادار است. طبیعت محافظ او نسبت به خانواده اش در موقعیت های خطرناک به منصه ظهور می رسد. آنها معمولاً از غریبه ها فاصله می گیرند. اگر آنها را بشناسند و تشخیص دهند که خطرناک نیستند، کمی فاصله را کم می کنند. ممکن است برای یک غریبه مستقیماً سخت باشد که بیاید و او را نوازش کند، اما دیده می شود که اگر صاحب آن افراد را معرفی کند و با آنها تعامل داشته باشد، به خود اجازه می دهد که او را لمس کند. به طور کلی گفته می شود که چاو چاوها خیلی خوب با مردم کنار نمی آیند، اما به یاد داشته باشید که این به آموزش هایی که دریافت می کنند نیز بستگی دارد. تربیت چاو چاو مستقیماً بر ویژگی های شخصیتی و رویکرد آن به مردم و حیوانات تأثیر می گذارد. به عبارت دیگر، ممکن است در روند تمرین یک چاو نقصی وجود داشته باشد که با افراد کنار نمی آید. آنها همچنین از طریق تعامل با حیوانات خانگی و سگ ها اجتماعی می شوند. آنها گاهی سعی می کنند بر سگ های دیگر تسلط پیدا کنند. جدا از این، با سایر حیوانات خانگی بهتر است.

  ساختار چندان متحرکی ندارند. این سگی است که می تواند در آپارتمان زندگی کند. بزرگ یا کوچک بودن خانه تاثیری بر آنها ندارد، آنها خوشحالتر از حضور در خانه در کنار خانواده و عزیزانشان هستند. بیرون ماندن در کلبه برای آنها نیست. آنها تا زمانی که در داخل خانه هستند می توانند با هر شرایطی سازگار شوند. مشخص است که آنها به گرما حساس هستند. هوای گرم روی آنها تاثیر منفی می گذارد، بنابراین بهتر است در چنین هوایی در خانه بمانند. پیاده روی های کوتاه مدت و ورزش های کوتاه مدت در طول روز برای چاو کافی است.

  از آنجایی که نژاد چاو چاو خوش اخلاق، باهوش و باهوش است، با آموزش هایی که از سنین پایین شروع می کنید، می تواند به سگی خوش اخلاق تر تبدیل شود. خلق و خوی سگ شما نه تنها از نظر ژنتیکی از اجداد و والدینش به ارث رسیده است، بلکه توسط محیط و آموزش او نیز شکل می گیرد. با در نظر گرفتن این موارد، می توانید اقداماتی را برای تأثیر مثبت بر شخصیت و شخصیت سگ خود انجام دهید.

  تاریخچه چاو چاو

  برخی شواهد در حال ظهور در مورد چاو چاو نشان می دهد که اصل و نسب آنها بر اساس نژادهای اسپتیز است. چاوها حتی دارای برخی ویژگی های اسپیتز هستند. بنابراین، اعتقاد بر این است که چاو چاو یا جد برخی از نژادهای اسپیتز است یا از نسل اجداد اسپیتز است. گمان می رود که چاو چاو که بر اساس تحقیقات تایید شده یکی از قدیمی ترین نژادهاست، از مغولستان و شمال چین سرچشمه گرفته و با حرکت عشایری مغولستان به سمت جنوب حرکت کرده است.

  سگ های چاو برای اولین بار در آثار سلسله هان چین (206 قبل از میلاد) بر روی سفال و در نقاشی ها به تصویر کشیده شدند. مشاهده می‌شود که گونه‌های چو که ویژگی‌های اصلی آن‌ها توانایی‌های شکار و بوییدن است، با کاهش شکار امپراتوری به تدریج کاهش یافته است. مشخص است که چاو چاوهای باقی مانده در صومعه ها و خانوارهای ثروتمند نگهداری می شدند.

  چاو چاوها در طول تاریخ در موقعیت های مختلف در زندگی مردم شرکت کرده اند. او با اشراف و ثروتمندان چینی دوست بود. بر اساس اطلاعات مربوط به چاو چاو، در قرن هشتم، امپراتور سلسله تانگ یک مرکز پرورشگاهی ساخت که 5000 چاو چاو را در خود جای داده بود و حدود 10000 پرسنل را برای مراقبت از آنها استخدام کرده بود. در قرن بعد، چاو چاوها از زندگی اشرافی خارج شدند. مشاهده می شود که آنها با مهارت های خود به عنوان نگهبان، حمل کننده و شکارچی زنده می مانند.

  اجداد چاو چاو نیز در گذشته به عنوان منبع غذایی توسط افراد گرسنه پروتئین در مناطق پرجمعیت مصرف می شده است. شنیده ها حاکی از آن است که یکی از لقب های قدیمی او به نام «سگ خوراکی» از این طریق به وجود آمده است. نام های مختلفی برای نژاد چاو چاو در چین استفاده می شود: هی شی تو (سگ سیاه زبان)، لانگ گو (سگ گرگ)، شیانگ گو (سگ خرس)، گوانگدونگ گو (سگ گوانگدونگ).

  معروف ترین نام آن چاو چاو است. دلیل اینکه چرا این نام را به خود اختصاص داده است از طریق داستان متفاوتی گفته می شود. در اواخر قرن هجدهم، کشتی‌های تجاری امپراتوری بریتانیا اقلام مختلفی داشتند که از چین می‌خریدند و این سگ‌های خرس‌مانند. بازرگانان انگلیسی اقلامی را که از چین خریده بودند و این سگ ها را در مانیفست بار کشتی ثبت کردند. برای سگ ها هنگام نگهداری سوابق؛ اقلام مشابه مختلفی نوشته شده بود «چاو چو» که به معنای «و غیره» است. این نژاد که بعداً از طریق واردات چینی به انگلستان آمد، با نام «چو چاو» پذیرفته شد.

  پیش بینی می شود که این اولین واردات یک موضوع کنجکاوی بوده است. زیرا تا اواخر دهه 1800، هیچ فرآیند واردات مداومی به انگلستان و آمریکا وجود نداشت. در سال 1820، چاو چاو در باغ وحش لندن به عنوان "سگ های وحشی چین" به نمایش گذاشته شد. با این حال، علاوه بر همه اینها، علاقه ملکه ویکتوریا به سگ ها و داشتن یک چاو چاو توجه را به این نژاد جلب کرد. AKC در سال 1903 چاو چاو را به رسمیت شناخت. نژاد چاو چاو با ظاهر منحصر به فرد و اصیل خود همیشه زیبایی جذابی داشته است. در سال 1980، چو در آمریکا به نمایش گذاشته شد و محبوبیت خود را افزایش داد و به عنوان ششمین نژاد محبوب در آمریکا در صدر قرار گرفت.

  کیفیت های فیزیکی

  بدن

  آنها بدنی متوسط ​​با استخوان های عضلانی، بزرگ و سینه های عمیق دارند. جثه های کوتاه و پهنی دارند. به دلیل پرهای کرکی دولایه، بدن آن بزرگتر و بزرگتر از آنچه هست به نظر می رسد. قد ایده آل چاو چاو 43-51 سانتی متر است و وزن ایده آل بین 20-32 سانتی متر متغیر است. آنها سگ هایی قوی، عضلانی و جمع و جور از شانه تا پا هستند.

  سر

  ساختار سر شبیه شیر دارد. سر آن که با پرهای کرکی پوشیده شده است، مانند بدنش کوچکتر از آنچه به نظر می رسد است. حالت اخم صورتش و زبان آبی و مشکیش ناز خاصی به او می بخشد. سر پهن و دهان عمیق دارد. صورت صاف است. در اطراف سر و شانه های او نیز زواید یال شیر وجود دارد. او با این ساختار سر و بدن، عباراتی مانند باوقار، جدی، عبوس، بی ادب، ناز و شیرین را با هم حمل می کند. حالا بستگی به بیننده دارد که آن را با چه چهره ای ببیند.

  گوش ها

  می توان گفت نژاد چاو که اندازه متوسطی دارد نسبت به بدن خود گوش های کوچکی دارد. علاوه بر این، چاو چاوها دارای صورت های صاف و پهن هستند و گوش هایشان در مقایسه با صورتشان کوچک است. از دیدگاه کلی نژاد چاو با گوش های گرد و کوچک خود هوا و شیرینی منحصر به فردی دارد. چاوها دارای ویژگی های محافظ و محافظتی بالایی هستند و توانایی شنوایی تیز دارند.

  چشم ها

  آنها چشم های قهوه ای نازکی دارند که در میان پرهای متراکم روی سرشان پنهان شده است. می توانید شاهد باشید که هر از گاهی با چشمان بادامی عمیق خود با حالتی عبوس، بی دقت و اخمو به اطراف نگاه می کنند. این سگ با چشمان نازک، بینی سیاه ریز و زبان بیرون زده جایگاه منحصر به فردی در بین نژادهای سگ دارد.

  دست‌ها و پاها

  وقتی از جلوی چو چاو که دارای جثه متوسطی است، نگاه کنید، می توان دید که پاهای جلویی آن موازی با قفسه سینه و با فاصله زیاد است. وقتی از پشت به آن نگاه می کنید، پاهای عقبش به سختی قابل مشاهده هستند. زاویه مستقیم مشخصه از پاهای عقبی؛ این یک راه رفتن کوتاه، صاف و با پاهای سفت است که منحصر به این نژاد است. پاهای کوتاه آن نیز سهم خود را از پرهای متراکم دارد که با بدنش ادغام می شود. پاها و پاهای پوشیده از موهای بلند قابل مشاهده است.

  دم

  روی بدن کوتاه و پهنش دمی پشمالو دارد که به پشت خم شده است. پشت صاف و پر مودار است. به همین ترتیب، دم آن که خمیده و پر است، گاهی اوقات در پشت آن به سختی دیده می شود. برای چاو چاوها مهم است که دم را در اطراف پشت جمع کرده و کمی بالا بیاورند. پرهای دم آن از برخی قسمت های بدنش ضخیم تر است.

  مو

  دو نوع ساختار مو وجود دارد: صاف و درشت. ساختار هر دو نوع خز پشم مانند و بلند است. کت چاو که ما بیشتر به دیدن آن عادت داریم، درشت آن است. موهای پرپشت و فراوانی دارد. در زیر لایه بیرونی موهای زیرین قرار دارد که نرم، ضخیم و پشمی است. موهای ناحیه سر و گردن ضخیم تر است. این همان جایی است که ضخامتی که به یال شیر می بخشد از آنجا ناشی می شود. دم پشت آن نیز پرهای ضخیم دارد. ویژگی های چاو چاو با خز صاف: این به این دلیل است که آنها دارای پرهای لایه بیرونی سخت، متراکم و صاف هستند. ظاهر یال ندارند. این مو خنک است که باعث می شود این نژاد بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد.

  رنگ

  پوشش نژاد چاو چاو دارای 5 رنگ اصلی قرمز، مشکی، آبی، دارچینی و کرم است. مشاهده می‌شود که این رنگ‌ها در قسمت‌های مختلف سر، پشت، بدن، دم، پاها و گوش‌ها از نظر تناژ متفاوت هستند. به غیر از رنگ مو، تفاوت در رنگ لب، چشم، زبان و بینی نیز دیده می شود. به عنوان مثال: در حالی که مو بلک چاو چاو کاملا سیاه است، ممکن است سایه های خاکستری روی پاها و دم آن وجود داشته باشد. دهان، لثه و کام آن آبی مایل به سیاه است. زبان آن آبی تیره است. ممکن است بینی و لب هایش سیاه و چشمانش قهوه ای تیره باشد. مو کرم چاو چاو می تواند از سفید تا قرمز روشن متغیر باشد. رنگ زبان و کام آبی تیره و لب ها مشکی است. رنگ چشم نیز قهوه ای تیره است. از طرف دیگر، چاو چاو قرمز-قرمز دارای مو و دمی است که شبیه رنگ قرمز تیره است. قسمت یال و ساق پا می توانند تن را تا رنگ طلایی روشن با سایه روشن تر تغییر دهند.

  اهميت دادن

  چاو چاو با موضع نجیب و ظاهر مهربونش دو نوع مو دارد: خشن و صاف. پرهای نرم و چشم نواز آن که ساختاری دولایه دارد نیاز به مراقبت منظم دارد. به طور کلی می توانید هر روز هفته برس بزنید. با این حال، اگر می خواهید با توجه به ساختار مو مراقبت کنید، پیشنهاد ما به شرح زیر است. با شانه زدن و برس زدن منظم می توانید موها و کاهش بویی که سگتان ترشح می کند را مشاهده کنید.

  ماهی یکبار باید حمام کنید. می توانید تعداد دفعات حمام را با توجه به زمانی که سگ شما در خارج از خانه می گذراند و میزان کثیف شدن آن تنظیم کنید. حمام کردن منظم مو سگ شما را سالم نگه می دارد. برای خشک کردن پس از حمام می توانید از خشک کن استفاده کنید. به طور کلی توصیه می شود از خشک کن با هوای سرد استفاده کنید.

  شما باید به طور منظم از چشم ها، دهان و گوش های خود مراقبت کنید. ناخن ها را باید حداقل یک بار در ماه، بسته به تعداد دفعات رشد، کوتاه کرد. توصیه می شود موهای سگ خود را که در ناحیه سر متراکم است و به سمت چشم هایش می افتد، مرتباً شانه کنید تا راحت شود، در غیر این صورت ممکن است مات شود. همچنین برای سلامت سگ شما مهم است که با ایجاد یک برنامه مراقبت عمومی هفتگی از سگ خود مراقبت کنید.

  تغذیه

  تغذیه روزانه توصیه شده برای نژاد چاو چاو، دادن 3 پیمانه غذای خشک یا مرطوب سگ با کیفیت بالا در 2 وعده غذایی است. مقیاس ممکن است بسته به قد، وزن، سن و فعالیت سگ شما افزایش یا کاهش یابد. با این حال، مهم است که در تغذیه برای چاوهایی که خیلی سریع وزن اضافه می کنند، زیاده روی نکنید. مشاهده می شود که بسیاری از افراد علاوه بر غذای خشک و مرطوب، برنامه تغذیه ای را با رژیم غذایی کم غلات ایجاد می کنند.

  هنگام انتخاب بین برندهای مختلف مواد غذایی، توجه داشته باشید که آیا چاو شما علائم آلرژن را نشان می دهد یا خیر. غذاهایی که ترکیبات آنها هر از چند گاهی تغییر می کند، باعث ایجاد آلرژی و مشکلات گوارشی در سگ ها می شود. اگر قصد دارید یک غذای خانگی تهیه کنید، غذای باقیمانده را کم کم بدهید و از خوردن استخوان های پخته شده و غذاهای پرچرب خودداری کنید. سعی کنید به سگ خود غذای خانگی ندهید که به آن دست بزند.

  با توجه به مو متراکم و ضخیم آنها، تغییرات وزن ممکن است به راحتی قابل مشاهده نباشد، بنابراین نظارت بصری وزن توصیه نمی شود. ارتفاع ایده آل آنها بین 43-53 سانتی متر متغیر است. نرها باید بین 18 تا 40 کیلوگرم و ماده ها باید بین 16 تا 39 کیلوگرم وزن داشته باشند. شما باید وزن ایده آل چاو چاوها را که محدوده وزن ایده آل وسیعی دارند، با در نظر گرفتن قد و جنسیت در رژیم غذایی آنها محاسبه کنید. به دلیل تمایل به افزایش وزن، کنترل وزن توسط دامپزشک نیز مهم است. به همین دلیل توصیه می کنیم به طور منظم از دامپزشکی معاینه شوید.

  برای اینکه سگ شما زندگی سالمی داشته باشد، باید از دادن غذای زیاد به او خودداری کنید. خوراکی‌ها و غذاهای خانگی که به دلیل عدم امکان خوردن آن‌ها به آن‌ها می‌دهید، ممکن است در آینده بر سلامت آن‌ها تأثیر منفی بگذارد. مارک های خاصی توسط دامپزشکان توصیه می شود که می توانید برای غذاهای با کیفیت، ویتامین و پروتئین انتخاب کنید:

  مارک های خاصی را می توانیم برای سگ شما توصیه کنیم: برای غذای خشک، غذای مرطوب سگ، غذای سگ و سایر غذاها. شما می توانید از بین برندهای رویال کنین، پرو پلن ، هیلز و رفلکس مناسب سگ خود را انتخاب کنید.

  ورزش

  چو چاو یک نژاد فعال و هوشیار است. نیازهای ورزشی متوسط ​​در طول روز برای او کافی است. چاو چاو از پیاده روی با سرعت متوسط ​​و بازی با اسباب بازی ها لذت می برد. ورزش و فعالیت باید تشویق شود. چاو چاو نمی تواند گرما و رطوبت بالا را تحمل کند. به همین دلیل باید از ورزش در هوای گرم یا مرطوب خودداری کنید. در هوای گرم، ساعات صبح یا عصر را می توان برای پیاده روی ترجیح داد، یا زمان ورزش را می توان با زمان های کوتاه بازی تکمیل کرد. می‌توانید با چاو چاو خود که عاشق فعالیت‌های خارج از منزل و پیاده‌روی‌های کوتاه است، جلسات بازی 45 دقیقه‌ای یا 1.5 تا 2 کیلومتر پیاده‌روی با سرعت متوسط ​​در روز داشته باشید. گذراندن وقت با صاحبش او را خوشحال می کند و برای سلامتی او مهم است.

  تحصیلات

  در حین صحبت در مورد شخصیت چاو چاو به این موضوع اشاره کردیم که او روحیه ای باهوش، مغرور و مستقل دارد. اکنون این نکته را در اینجا به شما یادآوری می کنیم زیرا ارتباط شما با چاو چاو مغرور و مستقل در طول فرآیند آموزش می تواند تأثیر زیادی بر یادگیری یا عدم یادگیری او داشته باشد.

  این یک نژاد باهوش است که می تواند هر چیزی را که شما به آن آموزش دهید یاد بگیرد. با آموزش صبورانه، ثابت و برنامه ریزی شده به راحتی می توانید آموزش مورد نظر خود را ارائه دهید. با این حال، مانند هر حیوان خانگی، مهمترین چیزی که نباید در اینجا انجام دهید این است. این یک روش تنبیهی در تمرین است. هیچ موجود زنده ای نباید ضربه فیزیکی یا سختی بخورد. به ویژه، چاو چاو ممکن است به هر مداخله فیزیکی شدیدی که در طول فرآیند تمرین یا در هر زمان دیگری انجام می دهید واکنش منفی نشان دهد. نیازی به برخوردهای تند با چاو چاو نیست که حتی با یک هشدار شفاهی هم شما را درک کند. روش پاداش، تمجید و محبت در تمرینات شما را آسانتر به موفقیت می رساند. شما باید تمرین را از 8 هفتگی شروع کنید و در 10-12 هفتگی به آنها کمک کنید تا با حیوانات خانگی مختلف ارتباط برقرار کنند و معاشرت کنند. اگر از زمانی که او یک توله سگ است شروع به تمرین کنید و اعتماد و احترام سگ خود را جلب کنید، روند آموزش شما راحت تر تکمیل می شود.

  سلامتی

  سلامت عمومی چاو چاو خوب است. با این حال، همه نژادها مستعد ابتلا به مشکلات سلامتی هستند که می تواند به طور ژنتیکی از اجدادشان منتقل شود. تنها امکان ابتلا به یک یا همه بیماری های ذکر شده در اینجا وجود دارد. دانستن اینکه این بیماری ها چه هستند برای تشخیص زودهنگام در صورت امکان بسیار مهم است.

  مشکلات سلامتی احتمالی در نژاد چاو چاو عبارتند از: آنتروپی پلک، دررفتگی کشکک، دیسپلازی مفصل ران، دیسپلازی آرنج، آلرژی و عملکرد تیروئید. این مشکلات را می توان از طریق مراقبت های بهداشتی منظم، معاینات دامپزشکی یا غربالگری های بهداشتی تشخیص داد و برطرف کرد. یک چاو چاو سالم و مراقبت شده می تواند 8 تا 12 سال با شما زندگی کند.

  تست های بهداشتی توصیه شده توسط باشگاه ملی نژاد:

  • ارزیابی چشم پزشک
  • ارزیابی هیپ
  • ارزیابی آرنج
  • ارزیابی تیروئید
  • ارزیابی کشکک

  ویژگی ها و مراقبت از نژاد سگ چاو چاو (شیر چینی)

  سگ های چاو چاو که ظاهری متمایز دارند، به دلیل موهای متراکم مانند یال شیر و زبان سیاه که در سایر نژادهای سگ یافت نمی شود، بسیار محبوب هستند.

  زادگاه این سگ های بامزه که در ترکیه شیر چینی نیز نامیده می شود، چین است. چاو چاو، نژاد سگ بسیار قدیمی، از موجوداتی که نمی شناسند فاصله دارند و تمایل دارند در خانه به یک فرد مجرد وابسته باشند.

  این سگ ها که عموماً رفتارهای مطیعانه ای از خود نشان می دهند، گاهی اوقات می توانند صاحب خود را مجبور کنند زیرا ساختار شخصیتی سرسخت و آزادی خواه دارند.

  وقتی با آنها مهربانانه رفتار کنید، مطمئن باشید که پاسخ بسیار خوبی دریافت خواهید کرد.

  چاو چاوها که سگ های نگهبان خوبی هستند اما توصیه ما برای خرید سگ با کارایی نگهبان این نژاد نمی باشد، علیرغم ظاهر آرام و شادشان، روابط خیلی نزدیکی با دیگر موجودات برقرار نمی کنند.

  ویژگی های عمومی نژاد سگ چاو چاو

  • وطن آنها چین است.
  • آنها سگ هایی با جثه متوسط ​​هستند. اندازه این سگ ها در نر و ماده تغییر چندانی نمی کند. ارتفاع آنها می تواند بین 45 تا 55 سانتی متر باشد. وزن آنها بین 20 تا 30 کیلوگرم متغیر است.
  • رنگ مو می تواند مشکی، قرمز، قهوه ای، کرم باشد. محبوب ترین این سگ ها مو قهوه ای هستند.
  • موی آنها دولایه است. آنها موهای بسیار متراکم و متراکمی دارند.
  • موی خیلی ریزشی.
  • زبان سیاه آنها وجه تمایز آنهاست.
  • آنها تمایل زیادی به ورزش ندارند.
  • هوش آنها متوسط ​​است.
  • آموزش دادن آنها آسان نیست. آنها سگ های سرسخت و آزادی خواه هستند.
  • ماده ها در هر تولد به طور متوسط ​​6 توله به دنیا می آورند.
  • نمی توان گفت که آنها موجودات بسیار اجتماعی هستند. آنها معمولاً به یک فرد مجرد وابسته هستند. آنها نسبت به سایر حیوانات خانگی و افراد محتاط هستند.
  • از آنها به عنوان سگ نگهبان استفاده می شد.
  • از آنجایی که آنها علاقه ای به ورزش ندارند، مستعد افزایش وزن و چاقی هستند.
  • میانگین عمر آنها 15 سال است.

  مراقبت از نژاد سگ چاو چاو

  چاو چاو آنها به دلیل ویژگی های فیزیکی متفاوت، چهره های زیبا و پرهای کرکی، میل به لمس شدن را برمی انگیزند، اما در مقابل موجودات ناآشنا به شدت محتاط هستند و دوست ندارند مزاحم شوند. آنها معمولا رفتار آرامی از خود نشان می دهند و ممکن است یک واکنش غیرمنتظره و تهاجمی نشان دهند تا از صمیمیتی که دوست ندارند خلاص شوند. با توجه به این ویژگی ها، جای تعجب نیست که چاو چاوها سگ های نگهبان هستند.

  سگ های چاو چاو به راحتی با دیگر حیوانات خانگی کنار نمی آیند، اما آنها بسیار به صاحب خود وابسته هستند. آنها می خواهند از صاحبان خود و منطقه ای که در آن زندگی می کنند از خطر محافظت کنند. هنگامی که آنها بازگشت عشق خود را به صاحبان خود می بینند، آموزش آنها آسان تر است. همیشه مهربان و دوست داشتنی با او تضمین می کند که رابطه شما محکم است و به او گوش می دهید.

  خیلی فعال نیستند. مهم است که به آنها ورزش کنید زیرا مستعد افزایش وزن و چاقی هستند. اما متوجه خواهید شد که آن ها تمایل چندانی به ورزش ندارند. حتی اگر او را مجبور کنید، طبیعت لجباز او وارد بازی می شود. به همین دلیل باید هر از چند گاهی این سگ ها را ورزش دهید. وقتی آنها را به پیاده روی می برید، بهتر است اجازه دهید استراحت کنند و به پیاده روی ادامه دهند. این باعث می شود زمان صرف شده برای آن افزایش یابد.

  همانطور که می بینید، چاو چاوها نیز که نگهداری از آنها خیلی آسان نیست، مقدار زیادی ریزش دارند. چاو چاوهایی با پرهای بسیار متراکم نیاز به مراقبت ویژه از پر دارند. از آنجایی که پرهای آنها دولایه است، نباید خیس شوند و باید مرتب شانه شوند. شستن آنها توصیه نمی شود، زیرا پرهای آنها بسیار سخت خشک می شود. این سگ ها باید مرتباً با برس های سگ شانه شوند، زیرا می ریزند و شستشو و خشک کردن آنها بسیار دشوار است.