مربی تربیت سگ

مربی سگ

آموزش سگ توسط

مربی و رفتار شناس سگ ها

آیا دوست دارید با مهرزاد کوهزاد و مهدی زیارتی مربی سگ، به بهترین دوست خود آموزش های لازم را ارائه دهید، بدون اینکه سگتان را به مکان هایی مانند مراکز آموزش سگ یا پانسیون سگ بسپارید؟

تبریک می گویم! شما بالاخره به سگتان رسیدید، اما قبل از آوردنش به خانه، اول باید کمی آماده سازی کنید.

اگر قصد دارید یک عضو جدید به خانواده خود اضافه کنید، مهم است که شرایط ایده آل را برای او ایجاد کنید. باید به شرایطی فکر کنید که آسایش و امنیت روحی آنها را تضمین کند.

اول ایمنی:

نباید فراموش کنید که توله سگی که به خانه خود می آورید با این دنیا غریبه است. درست مانند آوردن یک نوزاد به دنیا، این به شما بستگی دارد که از ایمنی سگی که به خانه خود می آورید اطمینان حاصل کنید.

سگها دست ندارند این بدان معنی است که آنها از دهان و بینی خود برای شناختن جهان استفاده خواهند کرد. سگ شما می تواند اطراف را ببلعد. اگر چیزهایی وجود دارد که می تواند در گلوی او گیر کند یا به او آسیب برساند، مانند باتری، اسباب بازی های کوچک، دکمه ها، سیم ها، پایه های مبل، آنها را از محیط خارج کنید. می توانید برای سگ خود اسباب بازی بخرید تا با آن بازی کند، اما مطمئن شوید که این اسباب بازی ها اسباب بازی های ایمن ساخته شده برای سگ هستند. باید بدانید که آنها می توانند اکثر اسباب بازی های بی کیفیت را که در مدت کوتاهی از بین می برند، قورت دهند.

مجدد تاکید میکنم سعی کنید اشیایی مانند کابل ها، شارژرها، پریزهای برق را از دسترس خارج کنید. با کشیدن اشیایی در مقابل اجسام الکتریکی که نمی توانید آنها را بردارید، آنها را غیرقابل دسترس کنید.

اگر در خانه خود گیاهانی دارید، ممکن است که سگ شما خاک گلدان را بکند و می بلعد. در صورت امکان، سعی کنید این گیاهان را دور از دسترس سگ خود قرار دهید. برخی از گیاهان می توانند برای سگ ها سمی باشند. مطمئن شوید که گیاهان و گل های خانه شما برای سگ شما خطرناک نیستند. باز هم، برخی از مواد شوینده ممکن است حاوی مواد شیمیایی مضر برای سگ شما باشند. اگر هنگام استفاده از آنها به مکان هایی که سگ شما به آنها دسترسی دارد توجه کنید عالی خواهد بود.

ایمنی به اندازه عشق و غذا برای سگ شما مهم است. هنگام تهیه محل مناسب برای سگ خود، مطمئن شوید که موادی که استفاده می کنید، موادی باشد که به آن آسیبی نرساند. از مواد ساده و بی کیفیتی که به راحتی می جوند و خرد می کنند دوری کنید. داشتن یک ظرف غذا و آب در داخل آن ضروری است.

توله ها به طور مکرر تغذیه می شوند و به آب دائمی نیاز دارند. علاوه بر این، یک بالشتک نرم که کودک شما بتواند به راحتی روی آن بخوابد برای راحتی او کافی است. اگر می توانستید یک باکس داخل قفس بگذارید، اگر این کوسن را داخل باکس قرار دهید و ظرف غذا و آب را داخل قفس درست کنید، عالی است. دقت کنید که پارچه تشک از نوع پارچه ای نباشد که فوراً از بین برود. قرار دادن چند اسباب بازی آویزانی که او نتواند آنها را خراب کند، حواس سگ شما را پرت می کند.

به خاطر داشته باشید که ایجاد یک محیط امن برای سگ شما به همان اندازه که برای ایمنی و راحتی او مهم است برای شما نیز مهم است. وسایل آسیب دیده یا زمان سپری شده در دامپزشک می تواند شما را خسته کند. به جای مقابله با چنین مشکلاتی، این شما هستید که با تلاش و کوشش، آسایش زندگی خود را افزایش دهید…

اول از همه، لوازمی که تهیه میکنید باید محصولاتی از برندهای معتبر باشند که به سلامت سگ آسیبی نرسانند و حاوی مواد سرطان زا نباشند.

نیازهای اضافی وجود دارد که ممکن است با توجه به سبک زندگی یا ویژگی های نژاد سگ شما ایجاد شود. به همین دلیل لیست مواد مورد نیاز سگ برای توله ها با در نظر گرفتن تمامی نژادهای سگ تهیه شده است.

لیست ضروری لوازم توله ها مورد نیاز برای هر نژاد سگ است. این محصولات که می تواند با توجه به جثه و فعالیت سگ خود خریداری کنید، تا سطح زندگی سگ ها را افزایش دهید.

1) قلاده سگ

قلاده هایی که برای سگ خود می خرید باید با کیفیت و مناسب برای سلامت سگ باشند. قلاده های چرمی باید به جای قلاده های نایلونی و پلاستیکی ترجیح داده شوند و باید مراقب باشید که به اندازه ای بزرگ باشند که گردن سگ شما را نیشگون نگیرد. فراموش نکنیم که قلاده باید با رشد سگ شما منبسط شود.

باید قلاده هایی را متناسب با نژاد و ظاهر سگ خود انتخاب کنید. استفاده از قلاده های نازک در سگ هایی با پوست چروکیده به پوست سگ آسیب نمی رساند.

نکته مهم: اگر قلاده ای که خریداری کرده اید باعث خارش بیش از حد سگ شما می شود، محل قرار گرفتن قلاده سگ خود را بررسی کنید

2) کاسه غذا و آب سگ

یکی دیگر از تجهیزات ضروری برای سگ ها، البته ظروف غذا و آب است. خوردن یک وعده غذایی منظم و خوردن غذای سالم از ظروف غذا و آب با کیفیت و با طراحی مناسب عبور می کند.

3) غذای سگ

مهم ترین ماده لازم برای سلامتی و اهمیت حیاتی سگ غذای سگ است. غذای سگ که برای رفع نیازهای غذایی و معدنی روزانه سگ ها ساخته می شود، محصولی است که امروزه به راحتی می توانید آن را در فروشگاه های حیوانات خانگی و سایت های خرید اینترنتی پیدا کنید.

حفظ مرزهای مشخص و حفظ نظم بین صاحبان سگ و سگ هایشان که محیط مشابهی با سگ ها دارند، یک آموزش خوب سگ است.

هنگامی که تصمیم به آموزش در خانه دارید، به چند لوازم آموزشی برای آموزش سگ نیاز خواهید داشت. ما می توانیم این لوازم آموزشی سگ را به شرح زیر لیست کنیم:

1) کلیکر آموزش سگ

هنگام آموزش سگ خود، باید از یک کلیک برای توضیح درست بودن رفتار سگ خود استفاده کنید. لحظه ای که شما آنچه را که می خواهید آموزش دهید سگ شما انجام می دهد، لازم است از کلیکر استفاده کنید و آن را تقویت کنید و این عمل همراه باشد با پاداش دادن و تمجید از هر کلیک رفتار مناسب سگ، نقش موثری در موفقیت آموزش خواهد داشت.

کلیکرها در مدل‌های مختلفی مانند مچ‌بند و ثابت موجود هستند.

کلیکرهایی که صدایی کامل و واضح تولید می کنند در صداهای مختلف نیز موجود هستند. اگر یک سگ بالغ دارید و قبلاً در برخی از موضوعات آموزش دیده است، یافتنش

2) پاداش سگ (تشویقی)

پاداش سگ، آموزش را برای سگ شما جذاب و قابل تحمل می کند. هر مرحله در طول آموزش باید با پاداش و تمجید تقویت شود.

3) تخت قابل حمل / تشک برای سگ (جایگاه)

تشک یا تخت قابل حمل خود سگ که او می شناسد و از آن به عنوان یک فضای امن برای سگ شما استفاده می کند و هر کجا که بروید در خاطره سگ بعنوان جایگاه خواهد ماند.

4) قلاده و لیش(بند) آموزش سگ

سگ ها باید دارای قلاده و لیش مخصوص باشند تا فقط در تمریناتشان استفاده شود.
قلاده سگ با توجه به نژاد و جثه سگ شما متفاوت است.

آموزش دستشویی کردن در سگ ها چگونه است؟

زندگی با سگ مزایا و معایب زیادی دارد. بزرگترین مشکل بعد از غذا دادن به سگ نیاز به دستشویی او است. مانند گربه ها، سگ ها نیز ممکن است در ابتدا و محل جدید ندانند کجا به دستشویی بروند، آنها باید برای این کار آموزش ببینند.

آموزش دستشویی در سگ که یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افرادی که قصد نگهداری از سگ در خانه را دارند، کنجکاو هستند، موضوعی است که باید بدانید تا مشکلات دستشویی سگ خود را به حداقل برسانید و نیازهای دستشویی سگ خود را مدیریت کنید. دلیل اینکه سگ وقتی به دستشویی می‌رود به منطقه‌ای که میرود که مورد نظر شما نیست بخاطر این است که سگ آموزش دستشویی ندیده است. آموزش های متعددی وجود دارد که باید بدانید تا نیازهای دستشویی حیوان خانگی خود را مدیریت کنید.

بخاطر داشته باشید که سگها معمولا در اولین مکانی که ادرار کنند، همانجا را جهت دفع ادرار مجدداً در حافظه خود نگاه می دارند، بنابراین زمانی که یک سگ تازه وارد را به منزل می آورید، بسیار مهم است که اولین ادرار را کجا انجام می دهد، در اینجا به شما می آموزیم چگونه به آسان ترین روش این آموزش را انجام دهید.

مرحله 1

مکانی محصور فراهم نمایید، برای این کار میتوانید از گوشه اتاق، پذیرایی و یا از پارک مخصوص سگ استفاده نمایید و تمامی سطح آن را با پد بپوشانید.

مرحله 2

میتوانید جای خواب و ظروف آب و غذای سگتان را داخل آن قرار دهید و اجازه دهید تا توله تازه وارد برای چند روز اول داخل فضای خودش مشغول به بازی و زندگی شود. اگر بی تابی نمود میتوانید از عروسکهای موجود در بازار برای آرام کردن او استفاده نمایید.

مرحله 3

بعد از چند روز متوالی که توله فقط در فضای مخصوص خود روی پد ادرار نمود، حال می توانید او را برای مدت زمان های کوتاه مانند 15 الی 30 دقیقه به محیط داخل منزل بیاورید. البته به خاطر داشته باشید که حتماً این عمل را بعد از دفع ادرار توله که معمولا 20 دقیقه بعد از غذا خوردن و بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب است انجام دهید.

مرحله 4

حتی زمانی که توله مشغول گشتن در اطراف و بازی کردن است حتماً یک تکه پد آغشته به ادرار سگ در دسترس او قرار دهید. بطور طبیعی در صورت نیاز به ادرار، توله پد را انتخاب خواهد نمود. به یاد داشته باشید به محض دفع ادرار بر روی پد از کلیکر و تشویقی استفاده نمایید. در صورتی که توله به اشتباه جای دیگر را بدین منظور انتخاب نمود سگ نباید تنبیه یا دعوا شود چون دلیل تنبیه را متوجه نمیشود تنها راهش این است که او را با حواس پرتی از محل دور کنید و بعد از چند دقیقه او را به پارک خود بگذارید و محل خطا زده شده را با محلول آب و سرکه تمیز کنید.

مرحله 5

جهت بهبود روند آموزش می توانید هر زمان که سگ داخل محوطه خود بر روی پد ادرار کرد، همچنان از تشویقی استفاده نمایید.

مرحله 6

بعد از چندین فصل تکرار و تمرین و زمانی که سگ کاملاً آموخت تا بر روی پد ادرار نماید، حال میتوانید به تدریج تعداد پدها را کم کنید تا نهایتاً به یک پد برسد. هم اکنون این پد را در محلی که برای دفع ادرار سگ خود همانند دستشویی و با بالکن انتخاب نموده اید انتقال دهید. بخاطر داشته باشید که این جابجایی باید به مرور و در طول زمان انجام پذیرد. بطور مثال هر روز 30 سانتیمتر پد را از محل زندگی سگ به سمت محل مورد نظر خودتان جابجا نمایید.

توجه: برای آموزش دستشویی بهتر است از یک مربی کمک بگیرید تا از این مسیر به سادگی گذر کنید.

وقتی صحبت از مراقبت از سگ در خانه می شود، مهم است که یک فضای زندگی خصوصی برای او فراهم کنید. زمانی که قرار است سگ را به فرزندخواندگی بپذیرد، قبل از اینکه سگ به خانه بیاید، چیزها و اسباب بازی هایی برای او به دست می آید و فضایی برای او در خانه ایجاد می شود. این یک رفتار مثبت است که روند سازگاری سگ شما را سرعت می بخشد. ایجاد جا برای او در برخی از قسمت‌های خانه و ایجاد فضایی که بتواند در آن راحت باشد، از نظر تعیین مرزهای او از لحظه‌ای که به خانه می‌آید، اهمیت زیادی دارد. وقتی فضا و حدود خودش را بشناسد از آن بیرون نمی رود و این برای صاحبش آرامش بزرگی است. برای این کار می توانید از محصولاتی مانند پارک سگ و خانه سگ استفاده کنید.

با آموزش های خاصی می توانید به راحتی به سگ خود بیاموزید که کجا غذا بخورد و کجا به دستشویی برود. مهم است که اسباب بازی هایی داشته باشید که او دوست داشته باشد در منطقه ای که برای او آماده می کنید بازی کند و همچنین اگر وسایلی در خانه وجود دارد که می تواند در حین بازی به سگ شما آسیب برساند، حتما باید آنها را بردارید.

نگهداری از حیوانات به هیچ عنوان آسان نیست، پیدا کردن مربی باتجربه و حرفه‌ای تقریباً دغدغه تمامی افراد است. حیوان خانگی نیازمند رسیدگی و مراقبت است و شما باید بتوانید سگ خود را همانند نوزاد خود تربیت کنید تا از بسیاری رفتار ناپسند دوری کند. پیدا کردن بهترین مربی تربیت سگ نیز به همین راحتی‌ها نیست و شما نباید به هر فردی اعتماد کنید.

بهترین مربی تربیت سگ

بهترین مربی تربیت سگ

پیدا کردن بهترین مربی برای تربیت سگ اصلاً کار آسانی نیست البته اگر شما این کلیدواژه را داخل اینترنت سرچ کنید هزاران نفر برایتان بالا می‌آید و انتخاب آن‌ها اصلاً کار اسانی نیست.

حیوان خانگی شما دقیقاً حکم نوزاد شما را دارند و اگر فرد نامناسبی را انتخاب کنید حتماً به روح و روان توله سگ خود آسیب می‌زنید در نتیجه شما باید از این فرد مطمئن باشید.

یک نکته قابل توجه این است که هنگام تربیت حتماً حواستان به سگ باشد چون امکان دارد فرد کلاه‌ بردار و دزد از آب دربیاید.

با توجه به اینکه نگهداری از سگ بسیار پرطرفدار شده است تقریباً مراکز مختلفی برای این کار تأسیس‌ شده‌اند که شما می‌توانید مربی سگ خود را از آن‌جا انتخاب کنید.

بهترین مربی تربیت سگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین مربی سگ
بهترین مربی سگ

یک مربی تربیت سگ علاوه بر دانش و اطلاعات لازم باید تکرار فراوانی داشته باشد و با انواعی از سگ‌ها وقت گذرانده باشد.

به همین خاطر اگر مربی صبر و حوصله لازم این کار نداشته باشد نمی‌تواند به شما کمک کند و در نتیجه سگ شما درست آموزش سگ نمی‌بیند.

سگ‌ها موجودات بسیار باهوشی هستند یک مربی باید بتوانید همانند معلم با استراتژی مناسب سگ را آموزش بدهد در غیر این صورت با خشکی و سردی نه تنها سگ آموزش نمی‌بیند بلکه از مربی فراری خواهد بود.

سگ باید بتواند با مربی خود ارتباط برقرار کند. مربی سگ نباید با دلسوزی و مهربونی زیاد با سگ برخورد کند و باید از همان ابتدا سگ احساس کند که باید از این فرد فرمان ببرد.

چه طور یک مربی سگ خوب و مطمئن پیدا کنیم؟

مربی سگ کیست؟

شما برای انتخاب بهترین مربی تربیت سگ باید هزینه پرداخت کنید پس انتخاب درست یک چالش بزرگ به حساب می‌آید که اگر اشتباه کنید دیگر این هزینه قابل بازگشت نیست.

متأسفانه زندگی در ایران چالش‌های بزرگ خودش را دارد برای مثال شما هیچ منبع دقیق برای پیدا کردن مربی حرفه‌ای نخواهید داشت و باید با حدس و گمان فردی را انتخاب کنید.

خوشبختانه امروزه در اینستاگرام می‌توانید رزومه مربیان را بررسی کرده و با افرادیکه با این مربی کار کردند نیز به گفتگو بپردازید در این صورت شاید فردی مناسب پیدا کنید و بعد از پیدا کردن به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً با این فرد تلفنی صحبت کرده و از کار آن مطمئن شوید، خلاصه هر فردی را وارد خانه خود نکنید تا از شما سو استفاده نکنند. شما با تلفنی حرف زدن و سوال پرسیدن؛ می‌توانید از دانش این فرد آگاه شوید.

با توجه به وضعیت بد اقتصاد و تورم، دستمزد مربی هر لحظه در حال تغییر است و ما نمی‌توانیم قیمتی دقیق را برای شما مثال بزنیم و همه چیز به سگ و مربی تربیت سگ بستگی دارد از همه مهم‌تر اگر سن سگ شما بالا باشد کار مربی سختتر خواهد بود به همین دلیل هزینه بالاتری برای این کار دریافت خواهد کرد.

مربی سگ به چه معناست؟

به شخصی که سگ ها را مطابق با استانداردهای زندگی صاحبانشان تربیت می کند و از سازگاری سگها با آنها اطمینان می یابد، مربی سگ می گویند. مربی سگ طبق اصول و از ابزار و تجهیزات به طور موثر استفاده می کند. این سگ ها را مطابق با خواسته های صاحبان آنها مطابق با مقررات ایمنی و بهداشت حرفه ای تربیت می کند.

وظایف مربی سگ و مسئولیت های آنها چیست؟

 • برای تعیین خواسته ها و هدف صاحب سگ
 • در محدوده آموزش اطاعت اولیه، برای اطمینان از اطاعت سگ از سخنان صاحب
 • در محدوده آموزش پیشرفته اطاعت، آموزش سگ برای راه رفتن بدون قلاده و اطاعت از دستورات
 • اگر سگ اختلال رفتاری دارد، این مشکل را اصلاح کند
 • تغییر یا اصلاح رفتار نامطلوب در سگ
 • آموزش دستورات سگ با سیگنال های صوتی و بی صدا
 • آموزش دستشویی سگ
 • انتخاب روش آموزشی مناسب برای توله ها، سگ های جوان و بالغ
 • آموزش حفاظت شخصی به سگ هایی که برای آموزش حفاظتی مناسب می دانند
 • افزایش انگیزه سگ با استفاده از ابزارهای مختلف بازی و پاداش
 • آموزش حفاظت از سگ برای محافظت از مکان هایی مانند خانه و محل کار
 • آموزش هایی مانند حمله به سگ آرام، حمله به سگ مهاجم به دستور
 • ارائه آموزش به صاحب سگ
 • شرکت به طور منظم در دوره ها و سمینارهای آموزش و تربیت سگ
 • پیشرفت ها در زمینه حرفه ای را دنبال کرده و آنها را در کار خود به کار گیرند

کلام آخر

مربی تربیت سگ

آتا پت به شما کمک خواهد کرد تا بهترین مربی تربیت سگ خود را پیدا کنید، شک نکنید انتخاب یک مربی سگ چالش‌های خودش را دارد و شما می‌خواهید بچه خودتان را به دست او بسپارید پس حتماً فردی را انتخاب کنید که شما و سگتان را به هیچ عنوان اذیت نکند.

حیوانات روحیات بسیار لطیفی دارند برای همین مراقبت از آن‌ها کار هر کسی نیست.

در زندگی روزمره شما، اقدامات زیادی وجود خواهد داشت که باید با سگ خود انجام دهید. برای سگ شما بسیار مهم خواهد بود که بتواند طبق شرایط فعلی از خرید مواد غذایی گرفته تا ورود مهمان به خانه درست عمل کند.

سگ ها که به راحتی می توانند حال و هوای شما را از لحن صدا و احساسات شما درک کنند، به طور غریزی با بسیاری از الگوهای رفتاری سازگار می شوند.

آیا باید عصبانی باشید یا سگ ها را تشویق کنید؟

آنها می دانند که آنچه صاحب می گوید عصبانی شدن است یا برای تشویق. به همین دلیل، رفتار با سگ به عنوان یک شخصیت به جای یک حیوان خانگی باعث می شود که او در تمام زمینه های زندگی به شما احترام بگذارد.

برخی از دستورات اساسی وجود دارد که سگ شما باید آن ها را بیاموزد تا برخی از مرزها را تعیین کند تا بتوانید متقابلاً با زندگی یکدیگر سازگار شوید.

مهارتهای اجتماعی

این دوره شامل فرامین پایه و شخصیت‌سازی + مهارتهای اجتماعی کنترل‌ پذیری

 • فرامین پایه
 • نشستن
 • خوابیدن
 • ماندن
 • همراه شدن با بند
 • درک تاییدیه مثبت و منفی
 • کانکت مستقیم چشمی در اجرای فرامین
 • نشستن و خوابیدن در همراه شدن
 • تعریف و رفتن جایگاه
 • شخصیت‌ سازی
 • فرمان از راه دور
 • غلط زدن
 • شمارش اعداد
 • هاییییی
 • تعظیم کردن
 • چرخش به طرفین
 • نشستن صندلی
 • زیگزال از بین پا
 • خجالت کشیدن و خزیدن
 • تیر خوردن

مدت زمان این دوره بستگی به نوع نژاد و استعداد سگ بستگی دارد.

آموزش سگ دوره پیشرفته در سگ ها توسط مربی حرفه ای سگ نوعی آموزش است که باید پس از آموزش مقدماتی سگ ها اعمال شود. با آموزش پیشرفته سگ، به سگ شما آموزش داده می شود که آزادانه و بدون لیش قلاده از دستورات شما پیروی کند. به طور خلاصه دستورات در آموزش مقدماتی آموزش داده می شود اما در محدوده این آموزش یاد می گیرند که دستورات شما را بدون لیش قلاده و کاملا آزادانه اجرا کنند.

در آموزش پیشرفته سگ، صاحبان سگ باید بتوانند دستورات خود را قاطعانه و واضح به سگ خود منتقل کنند. در این مرحله، ارائه آموزش پیشرفته سگ بسیار مهم است.

گارد و بادیگارد

 • گرفتن
 • برگشت از حمله
 • دفاع در مقابل محاجم از صاحب
 • تحت نظر داشتن

حفاظت شخصی تخصصی

این آموزش نیاز به تست توانایی سگ دارد .

4.7/5 - (40 امتیاز)

4 دیدگاه برای “مربی تربیت سگ

 1. باران گفته:

  من برای انتخاب مربی تو انتخابم برام مهم بود که رفتارشناس باشن، متناسب با مشکلات سگم جلسات باشه و از اول نگن فلان تعداد جلسه رو پکیج باید بردارید و فلان مبلغ پیش پرداخت دوهفته قبل رزرو پرداخت کنید، توی پست های اموزشی شون حرف جدید ببینم و کپی تموم پیج های مشابه نباشه و فقط شامل قبل و بعد تمرین نباشه شیوه کاریشونو از تو استوری هاشون بتونم ببینم با تحقیق زیاد از مجموعه شما تصمیم گرفتم مربی بگیرم جوری بود شیوه شما که بعد یک جلسه کلی تغییرات مثبت رو روی سگم دیدم حتی دوست و اشنا هم میپرسن مربی سگم کی بوده که اینقدر تغییر کرده، خلاصه خداعمرتون بده

 2. رضا محمدی گفته:

  لطفا جواب بدین مهمه برام،یکسری آموزشها دادم بهش مثل دست راست و چپ،مثل بزن قدش(ایول)با دستش به کف دستم میزنه،بهش بگم جسی نه،هرکی صداش کنه اصلا نمیره پیشش حتی بچه هام،بشین اینجا ،نه اجازه نداری بیائی،یا توی پیاده روی بهش بگم هم قدم کنار من راه میره و …… خودمو کشتم که برو فلان چیزو بیار ،نتونستم یادش بدم.

 3. Bart Bellon گفته:

  سلام استاد،یه سوال دارم ،من یک سگ دارم ،ماده است،۸ ماه و ۱۹ روزشه،دیروز برای اولین بار عادت ماهانه شد،میخوام بدونم بعد اتمام عادت ماهانه قادر به جفت گیری هست؟راستی یه سوال دیگه چجوری یادش بدم بره یه وسیله ای مثل دمپای،گوشی،کلید ویا ….. رو بره بیاره؟؟؟؟؟روزی که خریدمش یک ماهه بود با شناسنامه نژادش رو گفتن گیک

 4. Paul Owens گفته:

  خدا خیرت بده جوون بهمون یاد دادی تو بطری تشویقی بندازم سگم در بیاره هم ذهنش درگیر میشه هم تخیله انرژی میشه کلی هانا دوس داره این بازیو و تا تکون میخوره بطری میاره براش خوراکی بریزم دربیاره بخوره😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس