مربی تربیت سگ

پت شاپ آتاپت: نگهداری از حیوانات به هیچ عنوان آسان نیست، پیدا کردن مربی باتجربه و حرفه‌ای تقریباً دغدغه تمامی افراد است. حیوان خانگی نیازمند رسیدگی و مراقبت است و شما باید بتوانید سگ خود را همانند نوزاد خود تربیت کنید تا از بسیاری رفتار ناپسند دوری کند. پیدا کردن بهترین مربی تربیت سگ نیز به همین راحتی‌ها نیست و شما نباید به هر فردی اعتماد کنید.

بهترین مربی تربیت سگ

بهترین مربی تربیت سگ

پیدا کردن بهترین مربی برای تربیت سگ اصلاً کار آسانی نیست البته اگر شما این کلیدواژه را داخل اینترنت سرچ کنید هزاران نفر برایتان بالا می‌آید و انتخاب آن‌ها اصلاً کار اسانی نیست.

حیوان خانگی شما دقیقاً حکم نوزاد شما را دارند و اگر فرد نامناسبی را انتخاب کنید حتماً به روح و روان توله سگ خود آسیب می‌زنید در نتیجه شما باید از این فرد مطمئن باشید.

یک نکته قابل توجه این است که هنگام تربیت حتماً حواستان به سگ باشد چون امکان دارد فرد کلاه‌ بردار و دزد از آب دربیاید.

با توجه به اینکه نگهداری از سگ بسیار پرطرفدار شده است تقریباً مراکز مختلفی برای این کار تأسیس‌ شده‌اند که شما می‌توانید مربی سگ خود را از آن‌جا انتخاب کنید.

بهترین مربی تربیت سگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین مربی سگ
بهترین مربی سگ

یک مربی تربیت سگ علاوه بر دانش و اطلاعات لازم باید تکرار فراوانی داشته باشد و با انواعی از سگ‌ها وقت گذرانده باشد.

به همین خاطر اگر مربی صبر و حوصله لازم این کار نداشته باشد نمی‌تواند به شما کمک کند و در نتیجه سگ شما درست آموزش سگ نمی‌بیند.

سگ‌ها موجودات بسیار باهوشی هستند یک مربی باید بتوانید همانند معلم با استراتژی مناسب سگ را آموزش بدهد در غیر این صورت با خشکی و سردی نه تنها سگ آموزش نمی‌بیند بلکه از مربی فراری خواهد بود.

سگ باید بتواند با مربی خود ارتباط برقرار کند. مربی سگ نباید با دلسوزی و مهربونی زیاد با سگ برخورد کند و باید از همان ابتدا سگ احساس کند که باید از این فرد فرمان ببرد.

چه طور یک مربی سگ خوب و مطمئن پیدا کنیم؟

مربی سگ کیست؟

شما برای انتخاب بهترین مربی تربیت سگ باید هزینه پرداخت کنید پس انتخاب درست یک چالش بزرگ به حساب می‌آید که اگر اشتباه کنید دیگر این هزینه قابل بازگشت نیست.

متأسفانه زندگی در ایران چالش‌های بزرگ خودش را دارد برای مثال شما هیچ منبع دقیق برای پیدا کردن مربی حرفه‌ای نخواهید داشت و باید با حدس و گمان فردی را انتخاب کنید.

خوشبختانه امروزه در اینستاگرام می‌توانید رزومه مربیان را بررسی کرده و با افرادیکه با این مربی کار کردند نیز به گفتگو بپردازید در این صورت شاید فردی مناسب پیدا کنید و بعد از پیدا کردن به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً با این فرد تلفنی صحبت کرده و از کار آن مطمئن شوید، خلاصه هر فردی را وارد خانه خود نکنید تا از شما سو استفاده نکنند. شما با تلفنی حرف زدن و سوال پرسیدن؛ می‌توانید از دانش این فرد آگاه شوید.

با توجه به وضعیت بد اقتصاد و تورم، دستمزد مربی هر لحظه در حال تغییر است و ما نمی‌توانیم قیمتی دقیق را برای شما مثال بزنیم و همه چیز به سگ و مربی تربیت سگ بستگی دارد از همه مهم‌تر اگر سن سگ شما بالا باشد کار مربی سختتر خواهد بود به همین دلیل هزینه بالاتری برای این کار دریافت خواهد کرد.

مربی سگ به چه معناست؟

به شخصی که سگ ها را مطابق با استانداردهای زندگی صاحبانشان تربیت می کند و از سازگاری سگها با آنها اطمینان می یابد، مربی سگ می گویند. مربی سگ طبق اصول و از ابزار و تجهیزات به طور موثر استفاده می کند. این سگ ها را مطابق با خواسته های صاحبان آنها مطابق با مقررات ایمنی و بهداشت حرفه ای تربیت می کند.

وظایف مربی سگ و مسئولیت های آنها چیست؟

 • برای تعیین خواسته ها و هدف صاحب سگ
 • در محدوده آموزش اطاعت اولیه، برای اطمینان از اطاعت سگ از سخنان صاحب
 • در محدوده آموزش پیشرفته اطاعت، آموزش سگ برای راه رفتن بدون قلاده و اطاعت از دستورات
 • اگر سگ اختلال رفتاری دارد، این مشکل را اصلاح کند
 • تغییر یا اصلاح رفتار نامطلوب در سگ
 • آموزش دستورات سگ با سیگنال های صوتی و بی صدا
 • آموزش دستشویی سگ
 • انتخاب روش آموزشی مناسب برای توله ها، سگ های جوان و بالغ
 • آموزش حفاظت شخصی به سگ هایی که برای آموزش حفاظتی مناسب می دانند
 • افزایش انگیزه سگ با استفاده از ابزارهای مختلف بازی و پاداش
 • آموزش حفاظت از سگ برای محافظت از مکان هایی مانند خانه و محل کار
 • آموزش هایی مانند حمله به سگ آرام، حمله به سگ مهاجم به دستور
 • ارائه آموزش به صاحب سگ
 • شرکت به طور منظم در دوره ها و سمینارهای آموزش و تربیت سگ
 • پیشرفت ها در زمینه حرفه ای را دنبال کرده و آنها را در کار خود به کار گیرند

کلام آخر

مربی تربیت سگ

آتا پت به شما کمک خواهد کرد تا بهترین مربی تربیت سگ خود را پیدا کنید، شک نکنید انتخاب یک مربی سگ چالش‌های خودش را دارد و شما می‌خواهید بچه خودتان را به دست او بسپارید پس حتماً فردی را انتخاب کنید که شما و سگتان را به هیچ عنوان اذیت نکند.

حیوانات روحیات بسیار لطیفی دارند برای همین مراقبت از آن‌ها کار هر کسی نیست.

4.6/5 - (28 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو مربی سگ