چگونه یک سگ مواد یاب تربیت کنیم؟

تربیت یک سگ مواد یاب به همین سادگی‌ها نیست و شما باید با صبر و حوصله این کار را انجام دهید. آموزش و تربیت سگ کار هر فردی نیست و نیاز به افراد با تجربه یا همان مربی سگ دارند برای اینکه سگ مواد یاب تربیت کنید باید فرمان‌های مختلفی به آن‌ها آموزش دهید و کاری کنید که بوی مواد مختلف را یاد بگیرد. در ادامه به چگونه یک سگ مواد یاب تربیت کنیم می‌پردازیم.

سگ های مواد یاب

سگ مواد یاب پلیس

پت شاپ آتاپت: باید در انتخاب سگ‌های پلیس، نگهبان و مواد یاب بسیار دقت شود. برای این کار باید از سگ‌های باهوش استفاده کرد. بهتر است تا سگ‌های مواد یاب بسیار قوی و عضلانی باشند تا بتوانند در مقابل افراد دیگر مقاومت کنند.

سگ‌های پلیس نیز می‌توانند همکاری‌های طولانی مدت با پرونده‌های مواد مخدر داشته باشند، سگ‌های پلیس باید دارای اندامی عضلانی و بسیار قوی باشند و به سه زبان انگلیسی، فارسی و فرانسوی برای فرامین پلیس تسلط داشته باشند.

برای آموزش سگ مواد یاب باید از یک مربی بسیار باتجربه کمک گرفت. در جواب سؤال چگونه یک سگ مواد یاب تربیت کنیم باید به شما بگوییم که این کار را باید به افراد ماهر و مربیان با تجربه بسپارید چون به هیچ عنوان تنهایی از پس این کار بر نمی‌آیید.

معمولاً برای انتخاب نژاد سگ‌های مواد یاب باید به ژرمن شپرد و یا مالینویز اشاره کرد که هردو نژاد بسیار با وفا نیز هستند. دلیل استفاده از این دو نژاد این است که این دو نژاد بدنی بسیار قوی و جثه ای بسیار بزرگ دارند.

آموزش سگ موادیاب با 5 حرکت

اموزش سگ مواد یاب

در قدم اول باید سگی را پیدا کنید که به توپ بازی کردن به شدت علاقه داشته باشد و بدون توجه به عوام حواس پرتی دنبال توپ گم شده خود بگردد.

در قدم دوم باید فرمان پیداش کن را با سگ تمرین کنید، این روش به هیچ عنوان کار آسانی نیست و شما باید با این فرمان آشنا باشید.

در قدم سوم باید تو را حاوی مواد مخدر در یک کیسه قرار دهید و اجازه دهید توپ به مدت یک الی چند روز در کنار مواد قرار بگیرد.

با توپ مورد نظر چند ساعت از روز با سگ بازی کنید یا توپ را مخفی کرده و اجازه دهید سگ دنبال توپ بگردد و آن را پیدا کند بعد از اینکه توپ پیدا شد شما باید دوباره آن را داخل مواد قرار دهید تا بوی مواد را به خود بگیرد.

در قدم چهارم بعد از بازی که انجام دادی توپ را به در دستان خود نگه دارید و سپس اجازه دهید سگ شما توپ را بو بکشد. به سگ فرمان بشین بدهید و سپس توپ را به او دهید تا با توپ بازی کند.

در قدم پنجم وقتی سگ به طور کامل در این بازی موفق شد باید توپ را کم کم از بازی حذف کنیم و فقط مواد را قایم کنیم تا سگ به سراغ او برود و دنبالش بگردد و بعد از پیدا کردن مواد به سگ جایزه و تشویقی بدهید.

هر بار قبل از هر چیزی باید نمونه مواد را بگذارید تا سگ بو بکشید سپس قلاده او را باز کرده و با فرمان پیداش کن او را رها کنیم.

کلام آخر

چگونه سگ را مواد یاب کنیم

تربیت سگ به شدت حوصله و علاقه می‌خواهد در غیر این صورت شما نه تنها موفق نخواهید شد بلکه به روحیه و آموزش سگ آسیب می‌زنید در نتیجه در انتخاب سگ باید دقت کنید تا بهترین سگ را برای پیدا کردن مواد تربیت کنید.

در این مقاله ما تلاش کردیم تا به سؤال چگونه سگ مواد یاب تربیت کنیم؛ به طور خلاصه پاسخ دهید در صورتی که جواب به این سؤال کار هر کسی نیست و نیاز به فرد ماهر دارد ولی اگر برای سوالی پیش آماده میتوانید از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (101 امتیاز)

26 دیدگاه برای “چگونه یک سگ مواد یاب تربیت کنیم؟

 1. سعید گفته:

  با سلام سگ من بوی مواد رو تشخیص میده ولی ب فرمان پیداش کن عمل نمیکنه ولی هر وقت واسه پیاده روی میرم بیرون،خودش بارها مواد رو پیدا کرده،مشکل کارم کجاست،با تشکر

  • کریم گفته:

   شما مواد رو قائم کن به من بگو بیام پیداش کنم

  • ناشناس گفته:

   اشکال کار اینکه که هر بار مواد پیدا میکنه جمع کن و بیار برای ما.پول دارشدن خوب

  • من گفته:

   میخوای مواد و مواد فروش را سگت پیدا کنه چه غلطی بکنی، آدمفروشی خاک تو سرتون

 2. مانیانی گفته:

  سلام میخام یه سگ برای تشخیص یه آفت گیاهی تربیت کنم، چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟

 3. مجید گفته:

  آیا از یک سگ هاسکی می توان به عنوان سگ مواد پیدا کن تربیت کرد؟

 4. محمدرسام احمدی گفته:

  ممنون از این اموزشی که دادین و‌نحوه اش
  من اینکارو با توپ و غذای خشک کردم

  با مواد یه بار خوده مواد رو قایم کرذم بعد پیداش کرد و کرد تو دهنش ترسیدم بخوره و امتحان نکردم

  ولی این نحوه اموزش شما عالی بود👏👏👏

  • ناشناس گفته:

   میخوای سگت مواد پیدا کنه که چی بشه آدمفروشی بکنی؟

   • ناشناس گفته:

    مواد فروشی که کمتر از آدم کشی نیست مخصوصا صنعتی ها

 5. محمد گفته:

  درود بر شما بابت مطلب مفید شما
  می خواستم بپرسم سگ طلا باب هم میشه آموزش داد؟

  • مهرزاد کوهزاد گفته:

   سلام بستگی به شرایطی داره ولی بله شدنی هست

 6. Peyman گفته:

  سگ من مالینوز توله ۱۱۰روزه است تو چند ماهگی باید آموزش مواد یابی رو شروع کنیم؟

  • مهرزاد کوهزاد گفته:

   از چهار ماهگی آموزش های پایه شروع میشه

 7. یاسین گفته:

  سگ رو به مواد مخدر اعتیاد میدن بعد به کمک حس بویایی قویشان و بدون هیچ گونه آموزش خاصی مواد مخدر رو هر جایی که باشه پیدا میکنه

  • مهرزاد کوهزاد گفته:

   سلام به هیچ عنوان درست نیست و هیچ کارایی نداره لطفا اطلاعات کسب کنید بعد روش یاد دهید

  • رافائل همتی گفته:

   مشتی ی کم فکر کن بعد بیان کن،اگه سگو عملی بکنن که اولا سگ تو نئشگی همش میره تو چرت و حال نداره واق واق کنه تو خماری ام که حسشو نداره راه بره تازه اگرم موادو پیدا کنه مگه اسکله صداشو در بیاره درسته موادوباجاش میبلعه

 8. امیر گفته:

  ایامیشه سگموبعدازنزدیک ۲سالگی اموزش داد

 9. امیر گفته:

  ممنون ازاین نحوه ومطالب زیبامرسی بسیارتأثیرگذاربود

 10. محسن گفته:

  سلام میشه سگ۲ساله روهم اموزش دادخیلی سگم زرنگه واینکه دستورهایی مثل بگیرش…بیارش..بشین …بدوورابلده وخیلی حرف گوش کنه نژادپاکوتاه هسش نژادگریتل وشونیزولی باهوشوزرنگوحرف گوش کن

  • مهرزاد کوهزاد گفته:

   سلام بله ولی نه به کارایی سگ های حرفه ای موادیاب

 11. جلیل درودی گفته:

  ایا آموزش سگ مواد یاب را باید از سنین پایین شروع کرد یا فرقی نمیکند وسئوال بعد اینکه ایا سگ هاسکی پالمرز را میتوان برای این مورد آموزش داد

  • مهرزاد کوهزاد گفته:

   سلام باید استعداد و ژن سگتان بررسی بشه

  • رافائل همتی گفته:

   البته با کسب اجازه از ادمین محترم و اساتید کار بلد.دوست عزیز اقا جلیل گرامی سگها،گرگ ها،شیرها و همه حیوانات هم مثل انسانها توشون باهوش،زیرک،زرنگ،تنبل،شیطون و یا با ادب،لجباز یا مطیع ،سرسخت یا پخمه این خصلتها رو خداوند در تمام موجودات نهفته اون دیه بستگی به ‌‌اینکه اون موجود از کدوم خصلتش استفاده میکنه داره،اون هم که میگن بعضی از نژادها باهوش ترن درست مثل انسانها ژاپنی ها به باهوشی شهرت دارن اما ایا تمام مردم ژاپن این خصلتو دارن مسلما خیر اما اکثریتشون با نوع تربیت والدینشون یاد گرفتن از هوششون استفاده کنن در مورد سگها هم صاحب اون سگ با تربیت درست توسط مربی استعدادهای نهفته حیوان رو تقویت میکنه و بهترین زمان اموزش و تربیت همه موجودات از سنین پایین هست چون قدرت یادگیری و کنجکاوی در اون دوران زیاده

 12. فرید پیریایی گفته:

  سگی که آموزش دیده شده با چندتا مواد میتونن گمراه کنن واسه خنسی کردنش ۱راه هست میشه توضیح بدین؟

  • ایمان ج گفته:

   بسته بندی چیزهای هست و میشه درست کرد با یه سری چیزایی که داخل خونه همه هستن.مواد رو داخلش گذاشت یعنی اب بندی کرد که بو و سگ که سحله، هیچ موجودی هیچ فن اوری و حس ششمی تشخیص نتونه بده.نمیخاد فقط رو گمراه کردن زوم کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *